Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..:: WIOSKA HARE KRYSZNY ::..
Autor Wiadomość
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Robi napisał(a):samo sluchanie tego otwiera mnie na dzialanie zlego ducha? a nawet spiewanie sobie tego bez przekonania lecz dla zgrywy tez otwiera mne na dzialanie zlego ducha?
No to wygląda na to, ze sluchajac chocby Boba Marleya tez lamie pierwsze przykazanie, a za mesjasza zaraz uznam cesarza Etiopii Hajle Selassie I (zgodnie z "doktryna rastafarianizmu"). Litosci...

A dar jezykow to osobny temat, aczkolwiek od strony technicznej mantre przypomina...

www.malach.tox.pl
10-08-2004 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #32
!!!!!
Gerwaz napisał(a):Ale czy masz wolny wybór gdy poznajesz tak odległą wiarę i kulturę od naszej? ---> mój tekst, którego zreszta nie ma w moim poście /przyp. autora/ Zmierzamy w kierunku absurdu... Przeciez rozumujac w ten sposob mozna tez zakazac dzialalnosci misjonarzom, bo dla ludzi, do ktorych jada to co gloasza to tez zupelnie inna wiara i kultura...

Chyba spaliłeś z tym komentarzem, tego nie ma w moim poście!!!!!!!! Było, fakt, ale to zmieniłem, ponieważ nie pasowało do kontekstu. Chodziło mi, że Krysznaici wciągają ludzi w modlitwę, o której nie mają pojęcia co oznacza /chodzi o przypadkowe osoby/. To według mnie nie jest w porządku! Choć i o to mi nie chodziło. Przeczytaj dokładnie.... --> Za szybko odpisujesz!

Gerwaz napisał(a):Jasne, ze jesli sa dowody na takie rzeczy to trzeba cos z tym zrobic. Ale jesli nie sa wystarczajaco mocne, a po prostu podniesiecie swiete oburzenie przeciwko krysznowcom i doprowadzicie do ich delegalizacji to ,tak jak juz pisalem, stana sie w oczach czesci ludzi meczennikami za wiare, a Kosciol na tym straci, bo zaraz padna argumenty o inkwizycyjnych stosach, a czesc ludzi to od Kosciola odepchnie, moze nawet i do krysznowcow...

Hmmm..... Przecież nie mam takich intencji!!!!!!! Kościół może jedynie zakazać wiernym uczęszczanie na spotkania tej sekty, co jest zupełnie normalne. Chodzi mi o nas jako społeczeństwo, czy możemy taki ruch tolerować wobec poważnych nieprawidłowości. W RFN zakazano ich działalności, a chodziło o handel bronią i narkotykami. Zrobiło to państwo, nie Kościół!!!!! Już napisałem o stanowisku Parlamentu Europejskiego, to też powody, które powinny nas napawać jakąś większą czujnością na ten ruch! Przecież nie powiem Jurkowi "zakazuj, bo Kościół tak powiedział". Nie, nie o to mi chodzi i nie o takie stanowisko. Mimo wszystko tolerancja musi być i dialog między religijny, ale dla tych, którzy tylko mówią o bogu /świadomie z małej litery/, a za parawanem co innego robią, chyba trzeba w inny sposób postępować....... Oczywiście bez powodu nie ma też co przesadzać. Jedank tu, są pewne ale!!!!!
11-08-2004 02:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Robi napisał(a):narazie z mojego zyciowego doswiadczenia najbardziej mantre przypomina mi dar jezykow, kiedy grupa ludzi nagle zaczyna sobie mowic badz tez nucic jakies nieskladne slowa w niewiadomym jezyku, a jesli bys sie temu przysluchal, to bys bez problemu zauwazyl ze to o ile jest prawdzwiwe to sklada sie z powtarzania tych samych czastek. to nie brzmi jak mowa, jak zdania, tylko jak losowe poskladanie jakis samplow. to dopiero brzmi na mantre. i tego sie bardziej obawiam, bo tego nie jestem w stanie zrozumiec i jaka mam miec pewnosc, ze to pochodzi od Boga?

1. Pochodzi od Boga bo: Możesz przestać to robić (modlić sie w Jezykach kiedy chcesz i kiedy chcesz możesz zacząć) w zaawansowanym stadium Jogi nie bedziesz potrafił sobie przerwać i Zły bedzie cię tak długo miotał żeby Cie wkońcu wykończyć ( on niezaatakuje odrazu, najpierw pokaże Ci, że to nie jest złe, poźniej będzie wciągał cie coraz bardziej, aż wkońcu wylądujesz na dnie - z własngo doświadczenia o innym grzechu - ale nie chcem o tym pisać)

2. Nie jesteś w stanie zrozumieć daru Jezuyków bo nieposiadzasz daru tłumaczenia języków, a modlitwa w jezykach jest osobistą modlitwą każdego człowieka ( i może lepiej, że nie jest przez nikodo rozumiana) :arrow: ale to juz osobny temat :!:

3. Po trzecie przytocze słowa jednego z księży z którym rozmawiałem na jednym osobistym spotkaniu - udałem się tam bo bałem sie że dar jezyków pochodzi od szatana :?
TAKĄ OTRZYMAŁEM ODPOWIEDŹ:
- po pierwsze to co napisałem w punkcie pierwszym powyżej
- po drugie : Skoro zły wie, że modlitwa w językach jest dobra i przydatna człowiekowi to ja naśladuje i próbuje przekierować na swoją stronę bo on wie że człowiek może tego nierozumieć i dać sie zwieść emocją

:arrow: Opowiadanie a raczej rozmowa którą przeprowadził ze mną Owy ksiądz pasująca do tego podpunktu:

~ Czy słyszałęś może aby ktoś podrabiał dolary ? (zapytał mnie ks.)
~ Nie ! (odpowiedziałem)
~ A czy jest to mozliwe i opłacalne ?
~ Tak oczywiście, że jest to możliwe i opłacalne !
~ A czy słyszałeś żeby opłacalne było podrabianie PAPIERU TOALETOWEGO :?:

TAK SAMO JEST Z DAREM JĘZYKÓW JEST PRZEZ ZŁEGO PODRABIANY BO JEST TO DLA NIEGO OPŁACALNE :!: :cry:

To tak wmiare przypomnienia i z własnego doświadczenia Uśmiech A jeżeli chodzi o Hare Kryszne to naprawde musze powiedzieć, że powyższe argumenty moich poprzedników powinne wytarczyć każdemu rozsądnemu człowiekowi w wyborze dobrej drogi: albo z Nimi albo bez Nich :!:
Jeżeli chodzi o to, że PJ nie miał swojej sceny a HK tak ( to choć nie byłem na PW) mocno wierze w to, że tak miało być i taka była wola Boża, może lepiej że ludzie nieprzychodzili do ewangelizatorów i Jezusa po muzyke tylko po to aby porozmawiać i być wysłuchanym bo Bóg wszystkich wysłuchuje, jeśli sie o to szczerze prosi i nie robi sie z tego żadnych kpin i niedowiarstwa :!:



Gregoriano napisał(a):Nie, nie o to mi chodzi i nie o takie stanowisko. Mimo wszystko tolerancja musi być i dialog między religijny, ale dla tych, którzy tylko mówią o bogu /świadomie z małej litery/, a za parawanem co innego robią, chyba trzeba w inny sposób postępować.......

Tak jest tolerancja musi być bo jest chyba najważniejsza, ale zastanówmy sie co to za religia która czyni zło ( to żadna religia to wyniszczanie społeczenstwa)

AMEN


P.S. Nie wiem ale miałem bardzo wielka ochote to napisać bo sytuacja z niewiara w dar jezyków miała miejsc w moim życiu niedawno, miesiać temu i jest to jeszcze świerze doswiadczenie daru jezyków po usłyszeniu takiego mini nauczania, i uświadmomienia sobie czemu tak myślałem iż dar jezyków pochodzi od szatana - to on mnie męczył i mnie atakowal wiec uważajcie :!:

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
11-08-2004 02:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Gregoriano napisał(a):Chyba spaliłeś z tym komentarzem, tego nie ma w moim poście!!!!!!!! Było, fakt, ale to zmieniłem, ponieważ nie pasowało do kontekstu. Chodziło mi, że Krysznaici wciągają ludzi w modlitwę, o której nie mają pojęcia co oznacza /chodzi o przypadkowe osoby/. To według mnie nie jest w porządku! Choć i o to mi nie chodziło. Przeczytaj dokładnie.... --> Za szybko odpisujesz!
Moment! Takie zdanie (ok - sparafrazowalem je, ale zachowalem jego sens) w twoim posciee bylo kiedy na niego odpowiadalem. Jesli edytuuesz cos pozniej to nie miej do mnie pretensji - trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje slowa...

www.malach.tox.pl
11-08-2004 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Gerwaz napisał(a):Moment! Takie zdanie (ok - sparafrazowalem je, ale zachowalem jego sens) w twoim posciee bylo kiedy na niego odpowiadalem. Jesli edytuuesz cos pozniej to nie miej do mnie pretensji - trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje slowa...

Biorę odpowiedzialność za to co piszę, ale...... Zmieniłem to od razu, nie kilka godzin później. Oczywiście luzzz, nie ma problemu, wtedy kiedy byłeś było.

Co do tego zdania, to nie za bradzo sparafrazowałeś, bo jak powiedziałem popatrz na kontekst. Bo twoja uwaga jest słuszna, jednak nie o tym chcę mówić, tylko o wciąganiu w modlitwę ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o wierzeniach ruchu Kryszny. /trochę może oceniam osoby, że nic nie wiedzą na tamat Kryszny, ale zapewne tak jest/.

Pozdrawiam.
11-08-2004 10:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Rafim, mam rozumiec ze mantrowales i to cie pograzylo?
11-08-2004 10:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Powiem inaczej wykańczało mni powoli i niedawało możliwości racjonalnego myślenia o żeczy dobrej jaką jest dar jezyków :!:
Ale nazywaj to jak chcesz :!: :wink:

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
11-08-2004 12:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Myslę, ze jesli znajdziecie chwile czasu na przeczytanie swiadectwa osoby, ktora sama przezyla to czym jest joga i matra nie bedziecie mogli nic powiedziec przeciwstawnego.
Swiadectwo znajdziecie na naszym FORUM w linkach z ciekawymi tematami jesli ktos zagladal.
ŚWIADECTWO
11-08-2004 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Hehehe...
I Daidoss widze, ze zalamwal was tym swiadectwem Oczko
Ja znalazlem cos jeszce ale juz tylko na temat Krysznowcow. Umiescilem to juz w dziale z ciekawymi linkami. Zapraszam do przeczytania i do ponownego wypowiedzenia sie Oczko

ŚWIADECTWA
12-08-2004 20:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Nikt mnie nie zalamal, bo zreszta chyba forum nie do tego sluzy. to raz. a dwa, ze jeszcze z tym swiadectwem sie po prostu nie zapoznalem, ale do wszelkich swiadectw jestem nastawiony sceptycznie (co nie znaczy, ze ta osoba bredzi - po prostu wierze tylko w to, czego sam doswiadcze, albo osoby mi bliskie)

www.malach.tox.pl
12-08-2004 21:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Gerwaz napisał(a):ale do wszelkich swiadectw jestem nastawiony sceptycznie (co nie znaczy, ze ta osoba bredzi - po prostu wierze tylko w to, czego sam doswiadcze, albo osoby mi bliskie)
Wisze, ze masz ty Niewiernego Tomasza Język hehe to nic Oczko
Ale sluchaj... potraktuj te swiadectwo jako nie pisemko o tym jak ktos sie nawrocil. Traktuj to jako osobiste przezycie o. Jacques Verlinde. On to swiadestwo nie pisze nudno, ale w formie ksiazki. Jak pokolei dochodzil to tego. I jak ciezko jest z tego mu wyjsc powiedzmy, ze jeszce teraz.
Ty pisales tam gdzies o Filipie, ze ludzie pod wplywem emocji gadaja w ciagu 3 dni swiadectwa o swoim nawroceniu. Z o. Jacques Verlinde jest inaczej. Tam pisze jak dlugo czekjal zanim siegnal po napisanie tego swiadectwa. I, ze walka ze zeniwoleniem sie nie skonczyla ale ciagle trwa.

Naprawde zachecam Uśmiech
13-08-2004 09:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Dobrze, ze tutaj doszlismy do porozumienia Oczko
16-08-2004 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #43
Re: ..:: WIOSKA HARE KRYSZNY ::..
Rasta napisał(a):Przystanek Woodstock, Przystanek Jezus, Wioska Hare Kryszny.


Poszedlem na wioske Hare Kryszny. I tam poprostu porazka. Zobaczylem jak Sztan poniewiera ludzmi Smutny
Odmawiajac swoje modly: Hare Kryszna, Hare Kryszna, Hare Kryszna, Kryszna Kryszna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare

Przeciez Ci ludzie tak naprawde w duzej czesi wierzacy, nie zdawali sobie sprawy, ze tanczac i biorac udzial w ich zabawie lamia pierwszy punkt dekalogu. Czczac boga Kryszne.



Czy wy sobie nie zdajecie, ze Hare Kryszna jest to sekta :?: :!:
Niektore kraje zabraniaja surowo tej sekcie sie pokazywac. Dlaczego Polska tego nie zabroni. Mam dosc patrzenia na to co oni robia z ludzmi. Smutny

Hare Krishna
heh az mi serce sciska jak czytam ten temat ze Hare Krishna odmawia jakies modly jak bys chcial to jest maha mantr czyli intonowanie swietego iminia Krishny. Bog jest jeden a ma wiele imion. My nie jestesmy sekta tylko normalna religja, a jak bysmy byli sektom to byl ludzie nas nie szanowali, a z kad wiesz ze mamy surowo zabronione pokazywanie sie ???

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
19-09-2004 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Cyba nie do konca przeczytalas to, ze te modly nazwalismy wsumie mantra, wiec chyba OK.
20-09-2004 08:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Każda sekta powie, że jest normalną religią..........

Jednak zostawmy to. Mam kilka pytanek do Ciebie bracie.

Kim dla was jest Kryszna. Czy jest on transcendentny wobec człowieka, istniejący od zawsze, czy jest tylko emanacją boga Wisznu?

PS. Tak z ciekawości pytam.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
20-09-2004 12:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów