Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głoszenie Dobrej Nowiny - czy moralizowanie ?.
Autor Wiadomość
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #16
 
Wnioskuję o całkowite skasowanie tego wątku bądź przeniesienie go do kosza. Dziękuję.
07-01-2011 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #17
 
A z jakiego powodu?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-01-2011 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #18
 
sant napisał(a):A z jakiego powodu?

Bo tak na prawdę nie rozmawiamy to o moralizowaniu tylko o mnie.
07-01-2011 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #19
 
Shou napisał(a):Sant ale to jest jakaś utopia. Możesz żyć idealnie ale innych swoim przykładem nie koniecznie przekonasz - skłonisz - do naśladowania. Będę mieć to co robisz w głębokim poważania, a Ty nadal żyjąc pośród nich będziesz zmuszony do codziennego taplania się we wspólnym bagnie. Nie tędy chyba droga.
A ta perełka to nie o mnie przypadkiem?
Może ty po prostu jako osoba shoucentryczna widzisz po prostu tylko siebie nie dostrzegając innych? I nie rozumiejąc dialektyki w dyskusji?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-01-2011 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Shou napisał(a):Wnioskuję o całkowite skasowanie tego wątku bądź przeniesienie go do kosza. Dziękuję.

A może jednak temat Cię bracie przerósł...?.bo to Ty jednak ten wątek nie ja stworzyłeś....

Shou napisał(a):
sant napisał(a):A z jakiego powodu?

Bo tak na prawdę nie rozmawiamy to o moralizowaniu tylko o mnie.

I tu się mylisz to Ty nas starasz się cały czas moralizować.... do czego się zresztą nie odniosłeś...

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-01-2011 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #21
 
sant napisał(a):shoucentryczna widzisz po prostu tylko siebie nie dostrzegając innych

Bezdyskusyjnie.

Wojtek37 napisał(a):A może jednak temat Cię bracie przerósł...?

Jeżeli dzięki temu tą papkę skasujemy to jestem gotowy z miejsca powiedzieć tak.
07-01-2011 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Jak dla mnie wnosisz do tematu jedynie moralizatorstwo, żadnego swojego osobistego doświadczenia...... i tu masz problem....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-01-2011 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
nie podoba mi się, gdy w taki jazgot i wzajemne obrzucanie mięsem angażują się Moderatorzy :/

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-01-2011 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #24
 
Masz rację Inky, po prostu każdy powoli jest zmęczony ciągle jednym podejściem i rozmowami w stylu "gadał dziad do obrazu".

Shou - dobrze to będzie, kiedy nauczysz się nie stawiać własnych prywatnych obostrzeń, zmian w nauczaniu Kościoła i uznawać je za obowiązujące albo lepsze od obowiązujących, bo sorki ale za chudy w uszach jesteś jakby moja babcia powiedziała, na przeciwstawianie się wiekom Tradycji, tysiącom autorytetów, mędrców w danych dziedzinach, osób prowadzonych przez Boga.

Zwykle gdy jednostka uważała się za mądrzejszą od Kościoła kończyło się to rozłamem, odejściem jednostki, a Kościół idzie dalej, uczy się na błędach, ale nadal panuje jedna zasada: posłuszeństwo hierarchii, co zakłada także uznawanie nauczania Kościoła za obowiązujące, ewentualnie w minimalnej ilości przypadków czekanie na zmiany.

**********

Temat sam w sobie może być fajną dyskusją, zostaje Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-01-2011 01:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Cytat:nie podoba mi się, gdy w taki jazgot i wzajemne obrzucanie mięsem angażują się Moderatorzy

Zadaniem moderatora jest pilnowanie porządku i ewentualnie zwracanie uwagi na złe zachowania użytkowników. Mogą też uczestniczyć w dyskusjach kontrolując też sytuację w tematach. Napewno nie powinni brać udziału w żadnych kłótniach ani też sami obrażać innych. Od tego jest regulamin aby się na nim oprzeć jeśli użytkownik obraża innych. Myślę, że takie kwestie moderatorskie pod względem pilnowania porządku są moderatorom dobrze znane a uzytkownicy także powinni respektować polecenia obsługi w ramach utrzymania porządku na forum.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-01-2011 14:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Shou, jeśli masz problemy z rozeznawaniem bo pewno jesteś na poczatku drogi duchowej, a owoce są jakie są - mijasz się z nauczaniem KKK, mijasz sie z Biblia. Zrób to co powinno się robić nie umiejąc rozeznawać natchnień, i powinien to zrobić każdy właśnie jeśli zaczyna. Zostawić wszystko inne, wziaść Biblie, KKK - i na niczym innym nie bazować.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
09-01-2011 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Scott napisał(a):masz problemy
nie dziwię się Shou'owi, że broni się z takim zdecydowaniem, po użyciu przez jego adwersarzy tego typu sformułowań...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-01-2011 14:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ale zacytuj całe, wyrwałeś z kontekstu i przez to zmienił się sens - całkowicie.

A to zwykła rada dla osób które znajdują się na poczatku drogi duchowej i nie umieją rozeznawać, tak jak człowiek znajduje się na poczatku nauki jezyka i uczy się alfabetu a nie słowek technicznych czy czasów zaprzeszłych-to potem, ucząc sie jeździć autem nie wjeźdza na autostradę bo może mieć stłuczke ale uczy się gdzie gaz, hamulec.

Po raz kolejny przeinaczasz sens moich wypowiedzi i wychodzą rzeczy pod którymi nigdy bym się nie podpisał. :zmieszany:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
09-01-2011 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Scott napisał(a):wyrwałeś z kontekstu
kontekst masz post wyżej

Scott napisał(a):rzeczy pod którymi nigdy bym się nie podpisał.
skoro sam je napisałeś, to miej pretensje do siebie za dobór słownictwa

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-01-2011 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
Inky - no bez przesady: zwrot "masz problemy" różni się mocno w wydźwięku od "masz problemy z rozeznaniem".

I widzę nie tylko w tym miejscu i nie tylko u ciebie nie dość, że dość wybiórcze cytowanie, które zmienia wydźwięk fragmentu, a co gorsza nadwrażliwość, która powoduje, że cytat nabiera wagi obrazy, obelgi, zarzutu choroby psychicznej, niedorozwoju, braku inteligencji itd.

Jeśli ponownie ktoś wyrwie z kontekstu w celu zrobienia z siebie/kogoś ofiary/agresora - poleci ostrzeżenie, bo to już męczące jest. Polowanie na czarownice pt. jakiego synonimu i jakiego zwrotu kto użyje.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-01-2011 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów