Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pakt z szatanem
Autor Wiadomość
Pokora Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
Post: #1
Pakt z szatanem
Czy zawarcie paktu z szatanem w myślach ma takie samo znacznie jak napisanie cyrografu własną krwią?

Z rok temu zawarłem pakt z szatanem w myślach. To nie była moja inicjatywa - pakt zawarł się bez mojego pozwolenia.

Jestem w jego sidłach? :o
06-01-2011 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #2
 
To raczej powinno być pytanie skierowane do kapłana. Pewien Karmelita Bosy powiedział mi, że myśli to jeszcze nie grzech - nawet te bluźniercze (o ile się na nie nie godzisz czy nie wcielasz ich w życie). Może w tym przypadku także, jak sam zresztą zaznaczasz, nie miałeś na to wpływu, być może owe myśli pochodziły od złego ducha - ty je jedynie słyszałeś. Jeżeli się z tym nie godzisz i je odrzucasz to wg mnie skutków to nie powinno nieść za sobą żadnych.
Najbezpieczniej będzie jednak jeżeli wyznasz to na spowiedzi i pogadasz o tym z Kapłanem w konfesjonale.
06-01-2011 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Nie ma takiego samego znaczenia jak podpisanie własną krwią, niemniej w przypadku zdrowego człowieka niewątpliwie jest grzechem. Natomiast Pokora, pisałeś już wcześniej o swoich zaburzeniach, także raczej interpretowałabym to z tej strony patrząc - tym bardziej, że nie da rady zawrzeć paktu "niecelowo", bez własnej zgody. Na tym polega grzech, że dajemy przyzwolenie pokusie. Jeśli przyzwolenia nie ma - nie ma też grzechu. Natomiast dla spokoju sumienia przy spowiedzi po prostu powiedz wszystko, włącznie z informacją o swoich zaburzeniach, i będzie problem z głowy Uśmiech

Shou: Nie jest prawdą, że w myślach nie można zgrzeszyć - owszem, można, i to bardzo. "...że bardzo zgrzeszyłem, myślą...".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-01-2011 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
omyk ale przypadkowa, chwilowa, ulotna niezależna od nas to jeszcze nie grzech. Grzech zaczyna się dopiero wtedy gdy się z tą myślą zgadzamy, jest ona celowa, akceptowana przez Nas czy specjalnie podtrzymujemy grzeszny temat myśli.
06-01-2011 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
A, o to Ci chodzi Uśmiech jak najbardziej, jeśli coś się pojawia niezależnie od naszej woli, a my to odrzucamy, to jest to zwykła pokusa.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-01-2011 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #6
 
No właśnie o tym cały czas myślałem omyka. OUśmiech
06-01-2011 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów