Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modlitwa wstawiennicza
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #46
 
Okej, rozumiem Uśmiech Więc chodzi o modlitwę, która ogólnie polega na tym samym, o czym napisane jest w linku, ale forma wygląda nieco inaczej. Jest grupa osób, która się modli nad osobą proszącą o modlitwę, modlą się głośno, prosząc Pana Boga za konkretną sprawę, o którą osoba prosi, ale często też o to, co Pan Bóg w czasie tej modlitwy pokazuje.

Co do przygotowania do takiej posługi, warto przejrzeć: http://209.85.135.104/search?q=cache:WBv...=firefox-a

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2008 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
omyk napisał(a):o to, co Pan Bóg w czasie tej modlitwy pokazuje.
Przepraszam bardzo czy wy macie jakieś wizje? bo mi tu wygląda na "anielski pył" Język
29-10-2008 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
AbiSh napisał(a):
omyk napisał(a):o to, co Pan Bóg w czasie tej modlitwy pokazuje.
Przepraszam bardzo czy wy macie jakieś wizje? bo mi tu wygląda na "anielski pył" Język

Nie nazwałabym tego "wizjami", bo mam złe skojarzenia. Poczytaj inne wątki o charyzmatach, - charyzmatach, które są przydatne także w posłudze modlitwy wstawienniczej.
29-10-2008 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #49
 
Przede wszystkim ja w ogóle się nie modlę wstawienniczo, jak chodzi o stałą posługę. Pewnie, że się modliłam parę razy, ale zawsze kiedy zostałam z jakiejś okazji poproszona, a żeby było śmieszniej - zawsze to było poza moją wspólnotą Oczko
Także pytanie jest sformułowane "nie do mnie".

Natomiast osobom posługującym charyzmatem poznania, czy ogólniej proroctwa Pan Bóg jak najbardziej może pokazywać pewne sprawy, czy to w obrazach, czy w Słowie, czy po prostu daje poznanie Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2008 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
Charyzmat – jest to nadzwyczajny dar Ducha Świętego. Św. Paweł wymienia następujące dary: ”Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu łaska uzdrawiania przez tego samego Ducha, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.”(1 Kor 12, 8-11).

Moja własna religia mnie zadziwia. To bardzie pokręcone niż magiya xaosu. Tylko Duch Święty daje wam te "pokazujące coś"? I to nie każdemu?
29-10-2008 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
omyk napisał(a):Pewnie, że się modliłam parę razy, ale zawsze kiedy zostałam z jakiejś okazji poproszona, a żeby było śmieszniej - zawsze to było poza moją wspólnotą Oczko

:shock: U nas nie wolno tego robić.
29-10-2008 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #52
 
To Duch Święty rozdziela dary i charyzmaty jak i komu chce, podobno każdy jest w coś wyposażony, ale charyzmaty dzielą się na zwyczajne i nadzwyczajne Uśmiech Więc nie każdy musi mieć charyzmaty nadzwyczajne. Ponadto każdy charyzmat jest dany do posługi i do zbudowania Kościoła (małym wyjątkiem jest dar języków, ale o to spory toczą się i toczyły już na forum), a nie dla pożytku samego tylko obdarowanego Uśmiech
Charyzmat nie uświęca człowieka Uśmiech choć jego posługa powinna przyczyniać się do uświęcenia go, jak każda służba w duchu posłuszeństwa Duchowi działającemu w Kościele.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2008 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #53
 
Gdzie można znaleźć jakie są all charyzmaty (i liste komend do consoli jakie wpisać aby je uzyskać)
29-10-2008 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #54
 
Cytat: U nas nie wolno tego robić.
Ja jestem na samiutkim początku, wprawdzie od dłuższego czasu wiedziałam, że 'to tu' (po długim okresie wahań i rozeznawania), natomiast kiedy ktoś będący w potrzebie prosi o modlitwę, nie będę odmawiać, prawda?
Nie powiem: "wprawdzie we wspólnocie będę za 3 miesiące, ale nie pomodlę się za kogoś tam, bo wiem, że nie będzie mi wolno".
Poza tym... Słyszałam, że nie wolno, ale nigdy od osoby 'z autorytetem'. Zawsze od osób, które też są na początku drogi wspólnotowej.
Po prostu starałam się słuchać Ducha Świętego i dać Mu się prowadzić. Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2008 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
U nas nie mogą poza wspólnotą modlić się także osoby, które są w zespołach posługi modlitwą wstawienniczą. Kiedyś nawet było to ogłaszane na spotkaniu.
29-10-2008 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ciekawi mnie czy u mnie jest takie coś. Chętnie może bym kiedyś dołączył.

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Sro 29 Paź, 2008 22:21 ]
Zwracaj uwagę na pisownie, bo cięzko ciebie zrozumieć.
29-10-2008 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
AbiSh napisał(a):Ciekawi mnie czy u mnie jest takie coś. CXhętnie może bym kiedyśdołączył jak nabije expa.

A hmm...mógłbyś w bardziej przystępnym języku...? 8)
29-10-2008 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #58
 
co w tym jest niezrozumiałe?
29-10-2008 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #59
 
Wiesz... Żył sobie w czasach pierwszych chrześcijan pewien mag, Szymon. Zajmował się czarną magią, a po 'nawróceniu' (które wiązało się wtedy z publicznym spaleniem ksiąg magicznych) i przyjęciu Chrztu, koniecznie chciał kupić od apostołów władzę, aby Duch Św. zstępował na kogo nałoży on ręce.
Wiesz co odpowiedział św. Piotr?
Cytat:Niech pieniądze twoje przepadną razem z tobą - odpowiedział mu Piotr - gdyż sądziłeś, że dar Boży można nabyć za pieniądze. Nie masz żadnego udziału w tym dziele, bo serce twoje nie jest prawe wobec Boga. Odwróć się więc od swego grzechu i proś Pana, a może ci odpuści twój zamiar. Bo widzę, że jesteś żółcią gorzką i wiązką nieprawości
Szymon zreflektował się przynajmniej na tyle, żeby powiedzieć:
Cytat:Módlcie się za mną do Pana, aby nie spotkało mnie nic z tego, coście powiedzieli


...

Różne katalogi charyzmatów znajdziesz tu:
1 Kor 12,4-11
1 Kor 12,28-30
Rz 12,6-8
Ef 4,11

A coś bliżej możesz poczytać tu: http://www.fdfe.franciszkanie.pl/index.p...&Itemid=31

[ Dodano: Sro 29 Paź, 2008 20:13 ]
Aga - najprawdopodobniej u nas też, ale ja jestem kompletnie "zielona" we wspólnocie i naprawdę do jakiejkolwiek posługi jeszcze daleko!
A robiłam już to i owo, choćby na KAMCHu, czy potem w różnych momentach i okazjach, akurat na spotkaniach innej wspólnoty i przy jednej nietypowej okazji. Szczegóły na priv, jeśli chcesz Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2008 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Przepraszam, omyk, do czego odnosi się pierwsza część Twojego posta?
29-10-2008 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów