Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
czy chrzescijanie powinni być jednozgodni w komentowaniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
zapraszam dio dyskusji

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
08-01-2011 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
bashca napisał(a):czy chrzescijanie powinni być jednozgodni w komentowaniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
niekoniecznie - to dzieło takie, jak świat: mieszają się w nim elementy pozytywne i negatywne; nie bedziemy wiedzieć, których jest więcej, bo nie znamy kulisów dzieła - interesują mnie zwłaszcza "kulisy duchowe"

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-01-2011 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
To bardzo trudny temat jak dla mnie :?
Bo mam mieszane uczucia i wiele różnych głosów na ten temat słyszę .....
Wydaje mim się że jest tam i coś dobrego i coś złego, no ale jak wiemy poznajemy po owocach i to na nie trzeba patrzeć aby móc ocenić.

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
09-01-2011 01:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
Owsiak wspiera hera Kryszna ,wiec nie powinien wspierać

mój chomik
09-01-2011 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #5
 
Prawda zapewne leży tu gdzieś po środku. Tak samo jak moi przedmówcy i ja słyszałem czy czytałem o Owsiaku wiele różnych rzeczy. Trudno jest jednoznacznie ocenić to co ten człowiek robi. Na pewno jest w tym dobro bo sporo dzieci ma szansę wyzdrowieć dzięki specjalistycznemu sprzętowi, który dostarcza do szpitali Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ciemną stroną jest tak jak mówi merkaba oraz wróżki itp okultyzm do którego przyznał się publicznie Owsiak (osobiście oglądałem ten wywiad). Nie wiem czy w samej fundacji nie ma przekrętów - podobno nie, wiele osób to potwierdza. Jak zwykle znajdują się też tacy z kompletnie innym zdaniem na ten temat. Sam nie jest ani na tak ani na nie - trzymam się od tego z dala więc jest mi to obojętne.
09-01-2011 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cytat:Owsiak wspiera hera Kryszna ,wiec nie powinien wspierać
równie dobrze możnabyłoby powiedzieć "kapłana X posądzili o pedofilię , więc nie zamierzam chodzić do kościoła " A przeciez wiemy że nie o to w tym chodzi
Idea Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy też lezy w czym innym, a jak Owsiak ma z Here Kryszną trochę wspólnego, to nie znaczy że należy torpedować całą akcję WOŚP z tego powodu.

Nieraz wielu porównuje WoŚP z caritasem
Zauważcie że WOŚp w porównaniu do wielu innych fundacji/orgazizacji jawnie przedstawia swoje fundusze, ile na co idzie. To że caritas działa w KK nie znaczy że wszystko jest na miejscu, nigdy nie widziałam przedstawienia danych z działalności caritasu, nie chodzi tutaj o jakiś brak zaufania , ale nie oszukujmy sie tam gdzie sa pieniądze tam tam jest wiele pokus. Zreszta i afery w caritasie wyszły na jaw http://www.wprost.pl/ar/?O=102306

Plusem dla Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy jest to, że przez swoje działanie wspierają polskie szpitale i to jest naprawde pomoc długodystansowa,na zakup takiego sprzętu w zyciu by nie było stac NFZ

Cytat:Program powszechnych przesiewowych badań słuchu u noworodków różni się jednak od innych obowiązkowych badań wykonywanych w pierwszych dniach życia dziecka. Program ten jest realizowany za pomocą aparatów zakupionych dzięki zbiórce pieniędzy zorganizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, co jest ewenementem na skalę światową. Ponadto jest niewiele krajów na świecie, w których badania przesiewowe słuchu wykonywane są u wszystkich noworodków. Polska to jedyny kraj, gdzie te badania zostały wprowadzone nie stopniowo, ale kompleksowo – jednocześnie w całym kraju.
U nas na zajęciach z POZ była poruszana ta kwestia. Lekarze z wielu państw nie mogą wyjśc z podziwu, że Polska ma tak drogi sprzęt, chociazby własnie do badania słuchu u noworodków.

Poza tym połóżmy na szali tych wszystkich którym sprzęt zakupiony przez WOŚP uratował życie czy w jakikolwiek sposób pomógł, do tych ludzi bawiących się na przystanku woodstock. Dla mnie to jest kompeltnie nie do porównania.

Na oddziale onkologii gdzie działa fundacja w której jestem wolonraiuszką jest własnie sprzęt zakupiony przez WOŚP. Ten sprzęt nie pojawiłby sie gdyby nie ta akcja, po prostu ci pacjenci którzy tam leżeli mieli mniejsze szanse, bo nie było sprzetu do badania typu SPECT , czy tez cytometrów przepływowych.Nie wyobrazacie sobie jak ci pacjenci sa wdzięczni, bo dzieki temu wielu ma podarowanych życie.Może inaczej byście patrzyli na WOŚp gdybyście widzieli ludzi którzy walczą o zycie własnie dzięki tym sprzętom zakupoionym przez nich.

Nie wiem może sie myllę, ale z tego co wiem nie ma w Polsce fundacji która by przeznaczała swoje pieniądze na pomoc szpitalom przez zakup sprzętu.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
09-01-2011 14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
bashca napisał(a):Plusem dla Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy jest to, że przez swoje działanie wspierają polskie szpitale i to jest naprawde pomoc długodystansowa,na zakup takiego sprzętu w zyciu by nie było stac NFZ
Sprzet? Firmy go produkujące zarabiają więcej na rocznych serwisach, szkoleniach obsługi i częściach zamiennych, nic zatem dziwnego, że co roku podnoszą się pełne oburzenia głosy, że jakiś szpital nawet nie rozpakował jakiegoś daru, żeby nie zbankrutować do szczętu.
bashca napisał(a):Poza tym połóżmy na szali tych wszystkich którym sprzęt zakupiony przez WOŚP uratował życie czy w jakikolwiek sposób pomógł, do tych ludzi bawiących się na przystanku woodstock. Dla mnie to jest kompeltnie nie do porównania.
Rozumiem że miałabyś odwagę stanąc przez matką której córka stanęła na "ślubnym kobiercu" u krisznowców, zerwała kontakt z domem i innem i po prostu powiedzieć to samo?

Dalej biorąc pod uwagę to że nasze grzechy dość czesto przekladają się na to co się z nami dzieje-powiedzmy zdradził ktoś żonę i boli go głowa, nie byłbym taki pewien całego bilansu.
bashca napisał(a):Nie wiem może sie myllę, ale z tego co wiem nie ma w Polsce fundacji która by przeznaczała swoje pieniądze na pomoc szpitalom przez zakup sprzętu.
Wiec jest pole do działania.
bashca napisał(a):Zauważcie że WOŚp w porównaniu do wielu innych fundacji/orgazizacji jawnie przedstawia swoje fundusze, ile na co idzie.
No więc można odliczyć inflacje od kasy która leży na kontach [procent idzie na Woodstock o którym Watykan pisał w dość krótkiej ksiązece o New Age], wziąść pod uwagę czas przez jaki te pieniądze tracą wartość - i wyjdzie nam ile procentowo idzie na maszyny na których utrzymanie i serwis kasy nie ma dość czesto.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
09-01-2011 15:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #8
 
dlaczego nie popieram
http://www.wenecki.pl/index.php?option=c...&Itemid=68

mój chomik
09-01-2011 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Mój mąż uczy się weekendowo z gościem, który jest konserwatorem tego sprzętu na nasze województwo. Dopóki aparat chodzi, jest ok, ale jak się popsuje to nieraz i 2-3 lata stoi, bo sprowadzenie części z USA dajmy na to przekracza możliwości szpitala, podczas gdy sprzęt minimalnie tylko droższy konserwuje się w Niemczech czy Czechach.

Druga kwestia to finansowanie Woodstocku z kasy zebranej teraz. Argument, że to przecież impreza nagradzająca dla wolontariuszy nie przekonuje mnie nijak. Jasne, najwięcej skorzystają wszelkie dzieciaki do lat 16-stu, babcie wrzucające swój wdowi grosz ewentualnie kwestujące z ramienia kółek wolontariatu, różańcowych itp - bo sporo puszek obstawiają wspólnoty.

Jak ktoś chce sobie taki festiwal organizować - nie moja broszka, jestem za czy przeciw PW nie ma znaczenia, niech sobie ktoś sponsorów szuka i wtedy imprezę organizuje.

Jestem za tego typu akcjami, ale ta mnie stopniowo zniesmacza, aczkolwiek fakt faktem, że dużo daje. Ale mogłaby dawać"owocniej" Oczko

Pomijam inny bolący mnie fakt, że zbieramy na protezy, na sprzęt, na leki, a nasze podatki idą na budowę super wypasionych siedzib NFZ i na wypłaty dla mnóstwa nierobów tamże :/

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-01-2011 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Annnika napisał(a):Druga kwestia to finansowanie Woodstocku z kasy zebranej teraz. Argument, że to przecież impreza nagradzająca dla wolontariuszy nie przekonuje mnie nijak. Jasne, najwięcej skorzystają wszelkie dzieciaki do lat 16-stu, babcie wrzucające swój wdowi grosz ewentualnie kwestujące z ramienia kółek wolontariatu, różańcowych itp - bo sporo puszek obstawiają wspólnoty.

Jak ktoś chce sobie taki festiwal organizować - nie moja broszka, jestem za czy przeciw PW nie ma znaczenia, niech sobie ktoś sponsorów szuka i wtedy imprezę organizuje.

Jestem za tego typu akcjami, ale ta mnie stopniowo zniesmacza, aczkolwiek fakt faktem, że dużo daje. Ale mogłaby dawać"owocniej"

Ja ostatnio co do Woodstocku mojej znajomej odpowiedziałam tak : że dzięki temu festiwalowi może odbyć się jedna z największych ewangelizacji w Polsce - przystanek Jezus.
Wszystko ma swoje dobre i złe strony Oczko

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
09-01-2011 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ja mam mieszane odczucia co do WOŚP - ale troszkę pozytywów za tym stoi....

Zresztą Abp Życiński o WOŚP powiedział: "Popieram, to za mało"
http://fronda.pl/news/czytaj/abp_zycinsk...to_za_malo

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
10-01-2011 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
Merkaba, Hare Kryszna to sprawa osobista Owsiaka, wolno mu.
Shou napisał(a):Prawda zapewne leży tu gdzieś po środku
Tu sie zgodzę.
bashca napisał(a):działa fundacja w której jestem wolonraiuszką jest własnie sprzęt zakupiony przez WOŚP
Basiu, patrzysz na tę sprawę z pozycji wolontariatu. I dobrze, bo takich, jak ty ludzi są tysiące (w tym roku bodajże 120 tys osób). Ci ludzie są - można powiedzieć jakby najbliżej samego "Dyrygenta", bo trzymają puszki, a jednocześnie są jednak dość daleko od niego, bo droga tych puszek wydłuża się zanim trafi do celu. Broń mnie Boże - nikogo nie obwiniam i nie mam takowego zamiaru. Stwierdzam jedynie fakty, że nikt w tej AKCJI nie jest i nie może być doskonale poinformowany o tym: ile i na co przeznaczona jest kasa od nas wszystkich.
Dlaczego znikomy procent chorych może skorzystać z tego sprzętu? I dlaczego dzieje się tak, jak to opisuje Annnika? To jest smutna sprawa, tym bardziej, jakby się okazało, że uratowalibyśmy znowu kilka żyć!
Trochę fajnych wspomnień

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
10-01-2011 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #13
 
Dla mnie problem jest w tym że gloryfikując akcję Jurka mimochodem przeciwstawia się ją charytatywnej działalności kościoła. I Kościół w tej "konkurencji" w odbiorze społecznym stoi z góry na przegranej pozycji, bo jego akcjami media się raczej nie za bardzo interesują, a jeśli już to raczej szukając powodu do krytyki lub zdeprecjonowania. Natomiast na hasło Owsiak, wszystkie media bez mała dostają ... - sorry zagalopowałem się :oops: - wszystkie media są szalenie zachwycone i stają na baczność w postawie służalczości. Coś w tym jest. Już pomijam fakt, że pieniądze przeznaczone na promocję akcji o wiele przewyższaja ich wpływy, jak swego czasu wyliczyły te nieliczne media, nie będące pod wpływem czaru WOŚP. Natomiast mnie niepokoi co innego. Otoczka- np hasło 'Róbta co chceta" będące parafrazą, bodajże św. Franciszka - "Kochaj i rób co chcesz". Niby podobnie brzmi, jednak odbiór i konsekwencje kształtujące postawy moralne i etyczne są zdecydowanie różne.
Osobiście w zadnej formie nie biorę udziału w tej akcji, ani jej nie pomagam. Korzystam z innych form dobroczynności. Mniej krzykliwych a robiących swoje w cichości.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
10-01-2011 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #14
 
Hare Kryszna to sprawa osobista Owsiaka, wolno mu. i promuje ja na Woodstocku

pod hasłem RÓBTA CO CHCETA

pod pozorem dobra promuje się zło
a mamy sie wystrzegac co ma pozur dobra

http://statichg.demotywatory.pl/uploads/...no_500.jpg

http://demotywatory.pl/721965/Prowizja-d...ontariusza

http://wpolityce.pl/view/5935/Zagranie_P...iarzy.html

mój chomik
10-01-2011 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
merkaba napisał(a):pozur dobra
Pozór, bo pozory.
Źle mi się czyta z błędami, myślałam, że chodzi o PAZUR. Ok, pomijając to powiem ci, że demotywatory na tym właśnie polegają;, wobec głosów pro przecież są i głosy contra.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
10-01-2011 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów