Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #121
 
pafni napisał(a):Są dodatkowe walory tego jednego dnia na które mało kto zwraca uwagę, a odnosi się uwrażliwienia społeczeństwa na los chorych dzieciaków i ich rodzin, bo to się odbija na rodzinach. I tu zaczyna robić się "głebiej".
Miałem juz nie pisac, ale....
Nie, nie uwrazliwisz w ciagu jednego dnia - Właśnie dla owego chwilowego "miło" - gówniarz okradnie własną babcię czy matkę, by dostać serduszko. A jutro bedzie miał w nosie chore dzieci, ale bariera została przekroczona- zobaczył że można kraść- wprawdzie w imie wyższych celów, ale jednak. A przecież moje prywatne dobro to też szczytny cel. I spirala sie nakręca.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-01-2011 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #122
 
sant napisał(a):Miałem juz nie pisac, ale....
Nie, nie uwrazliwisz w ciagu jednego dnia - Właśnie dla owego chwilowego "miło" - gówniarz okradnie własną babcię czy matkę, by dostać serduszko. A jutro bedzie miał w nosie chore dzieci, ale bariera została przekroczona- zobaczył że można kraść- wprawdzie w imie wyższych celów, ale jednak. A przecież moje prywatne dobro to też szczytny cel. I spirala sie nakręca.
Co ty piszesz?? Przerażasz mnie swoją wizją. Co to w ogóle ma być??

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
19-01-2011 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #123
 
sant napisał(a):gówniarz okradnie własną babcię czy matkę, by dostać serduszko.
Nie, no Sant, patrzysz przez czarne okulary, a, że takich raczej nie ma,to nie patrz na te rzeczy w ogóle. Spłycasz całe zjawisko zwane akcją pomocy dla... i twój pesymizm dołuje innych, tak myślę. Może byś zapoznał się z lekturą:

http://odpowiedzialnybiznes.pl/pl/prakty...,3708.html
oraz polecam:
http://www.egospodarka.pl/tematy/akcje-charytatywne
i Sant, proszę cię, nie patrz na to wszystko oczami pesymisty, bo świat jest dobry, ludzie są dobrzy. Znasz to : W każdym człowieku ujrzyj Jezusa. To ujrzyj, bo ten nieznajomy też cię kocha. On nie pała złością do ciebie, przyjmij jego spojrzenie, jakbyś ujrzał siebie w lustrze. I nie bądź taki krytyczny, ok?
Sant, jak mogę cię pozdrowić, to czynię to teraz w tym wątku, ok?
No to szcun.
[Obrazek: 34c6f2a4-81fa-414d-a06b-ac728f1e52ec.file]

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
19-01-2011 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #124
 
pafni napisał(a):Co to w ogóle ma być??
Fakty- swego czasu prasa donosiła.
Cytat:Nie, no Sant, patrzysz przez czarne okulary
Raczej trzeźwo.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
20-01-2011 01:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #125
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Co to w ogóle ma być??


Fakty- swego czasu prasa donosiła.
Co ty człowieku wypisujesz...takie fakty to najwyżej w pewnym tygodniku...każde zjawisko ma swój margines..jakieś jednostkowe przypadki a ty chcesz zatrzymać z tego powodu cała ta strukturę...piszesz jak fan jakiegoś zespołu piłkarskiego na temat konkurencyjnego zespołu piłkarskiego, podobna nienawiść z tym ,że tu na forum katolickim.....jedno co mi przychodzi do głowy...to żal ... zajmij się ministrantami którzy podkradają kasę...o tym tez pisano..a bardziej to pasuje do forum. Bez urazy.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
20-01-2011 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #126
 
Pafni - po co nabijasz posty? Masz swoje idee fixe, to je realizuj, ale może przestaniesz sie mnie czepiać?. Tobie wolno mieć swoje poglądy i zdanie, ale mi już nie? Nie ma ani moralnego ani prawnego obowiązku zachwycania się "dziełem" Jurka. Wolno tobie sie zachwycac, wolno mi być sceptykiem.
pafni napisał(a):Co ty piszesz?? Przerażasz mnie swoją wizją. Co to w ogóle ma być??
Pafni - ty i tobie podobni mnie też przerażają. I wasza wizja świata. Własciwie nie wizja, tylko uproszczenie bez głębi, przy jednoczesnym narzucanei innym tej płycizny jako jedynie słusznej i głębokiej.
I powiem ci że nigdy bym ci tego nie powiedział, gdyś mnie nie sprowokował i upowaznił swoim postem. Nie robiłem i nie robię żadnej akcji antyowsiakowej, powiem więcej- ja jej p oprostu staram się nie zauważać, I to wszystko. Przy okazji całkiem czegoś innego – dyskusja z Shou o zdjęciach – napisałem zdanie-
Cytat:I na temat zarówno Woodstocka, jak i WOŚP mam jak najgorsze zdanie.
– ponieważ mój rozmówca zaliczył mnie do fanów tej tych imprez -. Mam do tego prawo. I wywiązała się dyskusja, którą zaczęła Basia. A ja jej wytłumaczyłem, czemu tak uważam.
Potem użyto sformułowania „miło” – z czym się nie zgodziłem. I to wszystko. I nie chciałem dyskutować nawet w tej sprawie, - wręcz pisałem o tym- jednakże zostałem sprowokowany i trochę wbrew sobie odpowiadałem

Nicol, też ma inne zdanie niz ja, jednak potrafi kulturalnie dyskutować, co jest dla ciebie za trudne. A to jest juz wybacz, ale przejaw braku szacunku do rozmówcy i jego poglądów. Czyli pycha.
A propos Nicol - w jakim kontekście to napisałaś?
Nicol@ napisał(a):W każdym człowieku ujrzyj Jezusa. To ujrzyj, bo ten nieznajomy też cię kocha.
I to:
Nicol@ napisał(a):Sant, proszę cię, nie patrz na to wszystko oczami pesymisty, bo świat jest dobry, ludzie są dobrzy
Czemu tak uważasz? Akurat patrzę na świat oczami raczej optymisty. Czy wg ciebie optymizm to potakiwanie każdej głupawce poprawnej politycznie? Wg mnie optymizm to również dostrzeganie szerszego kontekstu a nie głupawe zachwycanie się czyjąś piekną peruką nie widząc pod nią łysiny. Nie wszystko co ładnie błyszczy jest złotem. Za przeproszeniem, jeśli ekskrement ktoś pomaluje złotą farbą, a ja wiem co jest pod cienką warstwą farby, to nie mam obowiązku się tym zachwycać. Wręcz odwrotnie.
A pesymistyczne jest właśnie to że tak wielu właśnie się zachwyca. I jeszcze ma pretensje że ktoś nie. Mogę się nie zachwycać i nie ma to nic wspólnego z moim pesymizmem czy optymizmem.
Co do Jezusa w każdym Człowieku- Zauważ, że w nim jest oczywiście Jezus, ale każdy ma wolny wybór i może Go wyrzucić i wtedy w to miejsce natychmiast wchodzi demon, jako że natura nie znosi próżni.
Nie wiem czy w tym dzieciaku co ukradł pieniądze, a chwalił się o tym moim dzieciom, ( i nie był to przypadek odosobniony – bo czytałem też o podobnych wybrykach) muszę widzieć Jezusa, czyli bezkrytycznie przyjmować jego czyn?
Pafni pisał bym zajął się ministrantami podkradającymi kasę gdzieś tam. To zdanie jest typowe dla logiki przeprowadzania dowodów przez bolszewików, (ten epitet nie odnosi się wcale do Pafniego) na różne zarzuty jest odpowiedź: a u was biją murzynów.
Jednakże taka postawa ministrantów jest jest patologia- Kościół uczy etyki i moralności, natomiast Owsiak lansuje tezę „Róbta co chceta” , która umoralnia takie czyny.
pafni napisał(a):takie fakty to najwyżej w pewnym tygodniku...
Wolę pewne tygodniki, niż pewien dziennik.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
20-01-2011 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #127
 
Cytat:pafni napisał/a:
takie fakty to najwyżej w pewnym tygodniku...

Wolę pewne tygodniki, niż pewien dziennik.
_________________
Ja wole być obiektywny i czytać wszystko, bo inaczej moja prawda byłaby "najmojsza".
Chrześcijanin przynajmniej według mnie musi być obiektywny.Bo żeby wydać osąd trzeba wysłuchać kilku stron, a nie przewodniej siły narodu... jak to już bywało.
sant napisał(a):Pafni pisał bym zajął się ministrantami podkradającymi kasę gdzieś tam. To zdanie jest typowe dla logiki przeprowadzania dowodów przez bolszewików
To zdanie równoważy margines w kościele i w WOŚP dla uściślenia.
Moje posty nie miały sprawić byś akceptował WOŚP, były odparciem twoich pokrętnych ataków.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
20-01-2011 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #128
 
pafni napisał(a):były odparciem twoich pokrętnych ataków.
Możesz mi przypomniec kiedy pokrętnie atakowałem WOŚP? Ty chba nie czytasz wszystkiego do końca?
pafni napisał(a):Ja wole być obiektywny i czytać wszystko, bo inaczej moja prawda byłaby "najmojsza".
Cóz widać ową obiektywność. Nie ja zresztą posłużyłem się pierwszy argumentem....gazetowym.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
20-01-2011 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #129
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
były odparciem twoich pokrętnych ataków.

Możesz mi przypomniec kiedy pokrętnie atakowałem WOŚP? Ty chba nie czytasz wszystkiego do końca?
tak samo jak mnie pośrednio obrażasz tak samo pośrednio starasz się przekonywać innych do tego ,że Owsiak jest be..
I pewnie inni tutaj zgromadzeni to widzą.
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Ja wole być obiektywny i czytać wszystko, bo inaczej moja prawda byłaby "najmojsza".

Cóz widać ową obiektywność. Nie ja zresztą posłużyłem się pierwszy argumentem....gazetowym.
tak, ja pierwszy się posłużyłem i co to ma do obiektywności w tej sprawie...
Ale nie ,żebym cię pytał, wszystkiego dobrego życzę.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
20-01-2011 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #130
 
sant napisał(a):propos Nicol - w jakim kontekście to napisałaś?
Nicol@ napisał/a:
W każdym człowieku ujrzyj Jezusa. To ujrzyj, bo ten nieznajomy też cię kocha.
I to:
Nicol@ napisał/a:
Sant, proszę cię, nie patrz na to wszystko oczami pesymisty, bo świat jest dobry, ludzie są dobrzy
Sancie, to była dłuższa twoja wypowiedź, a moja będzie krótsza. Po 1. cieszę się, że unikasz bycia pesymistą, a to już świadczy o tym, że nie jesteś "do kości" smutny i ponury.
Co do moich wypowiedzi pisałam je w ogólnym znaczeniu, bo tak jestem wychowana i tak nauczona jako chrześcijanka, aby: w każdym mijanym człowieku widzieć miłość, czyli całego Jezusa, który za mnie cierpiał. I chociaż wiem, że mijany człowiek jest draniem, bo nie płaci żonie i dziecku alimentów, i chociaż też wiem, że z jego oczu wydziera się nienawiść do świata i jeszcze wiele innych przypadłości, ja zawsze spojrzę na niego, jakbym widziała Jezusa. Tak, Sant, tyle mam na swoje usprawiedliwienie. Kocham ludzi i tyle.
Może to co mówię, w tym temacie akurat nie ma znaczenia, ale nie ważne. Wytłumaczyłam, jak mogłam. Jednocześnie muszę zdawać sobie sprawę z tego, że świat nie jest wypełniony tylko Jezusami i niekoniecznie tylko Jemu podobnymi osobnikami. Muszę wiedzieć i wiem, że jest wiele ludzi podłych, złych, niekochanych, nienawidzących itd itd.
Ale to nie upoważnia mnie do samej krytyki owych ludzi, do ich nieszanowania, do ich nienawiści, nie!
To właśnie mam wpojone, że odrobinkę Tego Kochanego Jezuska dostrzegam w każdym człowieku.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
20-01-2011 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów