Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #46
 
Bardzo merytoryczne, podoba mi się Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-01-2011 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #47
 
sant napisał(a):A cóż to ma do rzeczy?

Jest to przykład nietrafiony i tyle.
12-01-2011 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
omyk napisał(a):Bardzo merytoryczne, podoba mi się
Mi nie działa. Smutny

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-01-2011 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
Nicol@ napisał(a):bashca napisał/a:
działa fundacja w której jestem wolonraiuszką jest własnie sprzęt zakupiony przez WOŚP

Basiu, patrzysz na tę sprawę z pozycji wolontariatu. I dobrze, bo takich, jak ty ludzi są tysiące (w tym roku bodajże 120 tys osób).

ja w tym roku nie byłam wolontariuszka na wospie. Mysłałam z perspektywy wolontariuszki w szpitalu na oddziałach onkologii i hematologii

Nicol@ napisał(a):Ci ludzie są - można powiedzieć jakby najbliżej samego "Dyrygenta", bo trzymają puszki, a jednocześnie są jednak dość daleko od niego, bo droga tych puszek wydłuża się zanim trafi do celu. Broń mnie Boże - nikogo nie obwiniam i nie mam takowego zamiaru. Stwierdzam jedynie fakty, że nikt w tej AKCJI nie jest i nie może być doskonale poinformowany o tym: ile i na co przeznaczona jest kasa od nas wszystkich.
w sumie tam gdzie fundacja tam wolontariusze, tam gdzie wolontariusze tam juz bezpośredni kontakt z sztabem fundacji nie jest wyraźny.
Przed cmentarzem tez stoja wolontariusze z puszkami zbierając na renowacje zabytków, przed kosciołem stoja ministrani z puszka caritas, po mieście chodzą ludzie z puszkami WOŚP`u, gdzie z puszką dla cięzko chorej dziewczynki- taka sama zasada, nigdzie nie mamy pewności gdzie w efekcie pieniądze trafią.

Nawet wpłacenie pieniędzy na konto danej fundacjii nie dają żadnej gwarancjii na jaki cel zostaną one przeznaczone

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
13-01-2011 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Mi się to kłóci z zasada żeby dawać tak aby nikt nie widział a Bóg wtedy odda. Jest przeciwnie - daje się żeby każdy widział jak wrzuciłem, a jak się nie ma serduszka to ludzie krzywo się patrzą. Nie mówiąc na kogo się wychodzi jak nie da się kiedy obok są inne osoby.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
13-01-2011 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #51
 
Scott napisał(a):a jak się nie ma serduszka to ludzie krzywo się patrzą

ee.. wcale nie Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
13-01-2011 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #52
 
Scott napisał(a):omyk napisał/a:
Bardzo merytoryczne, podoba mi się

Mi nie działa.

Scott , wchodzisz w link i tam są dwa takie paski i naciskasz play , lub możesz również wejść prosto do źródła Oczko

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
13-01-2011 01:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #53
 
Scott napisał(a):
ydob napisał(a):omyk napisał/a:
Ojej Ybod, a może zamiast gdybać, że składano u stóp dla zdeptania, otworzyłbyś Pismo i spojrzał na kontekst...? Mówi on, że "każdemu też rozdzielano według potrzeby" i dlatego "nikt z nich nie cierpiał niedostatku".


A o czym ja mówię ?

Żeby nikt nie cierpiał nie dostatku wystarczy opatrzność Boża i dobre serce bliźnich !
A samemu to już można nic nie robić i marnować talenty. Pewnie że trzeba pomagać, ale trzeba coś samemu też robić. A nawet jak się pomaga- to wg Biblii najlepiej ze swojego.

Opatrzność Boża -inaczej ufność w Boża pomoc ...jest niezbędna we wszelkim działaniu !
Dar z serca -nie zawsze jest wymierny w pieniądzach i wielu daje ze swego ..nie mając pieniędzy ! Uśmiech

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
13-01-2011 08:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #54
 
Shou napisał(a):Jest to przykład nietrafiony i tyle.
Czemu tak uważasz?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-01-2011 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #55
 
sant napisał(a):[quote="ydob"]Mam na myśli tych do których -to konkretne polecenie było wypowiedziane -a na których wszyscy patrzą ze zgorszeniem.
to znaczy? - o jakim poleceniu piszesz? I na kogo wszyscy patrzą ze zgorszeniem?
ydob napisał(a):Polecenie dla Apostołów; by nie troszczyli się zbytnio ......

Nie podejrzewaj mnie Bracie o naiwność ;bo chleb swój spożywam z ciężkiej fizycznej pracy..
Ja cię o cokolwiek podejrzewam? Kiedy?

..."ydob" - czy ty pracujesz i chodzisz do sklepu? Czy liczysz wyłącznie na to co ci dadzą w naturze litościwi?
I nie zapominaj iż Jezus wyraźnie stwierdza iż "Kto nie pracuje niech też nie je." I 'Niech każdy własny chleb spożywa" .."-odczytałem to jako podejrzenie że jetem niebieskim ptakiem :aniol:


ydob napisał(a):A to się mylisz Bracie -polecenie było jasne ...;.."Niech nie wie lewica co czyni prawica..."
W czym się mylę?

Natomiast z cytowanymi przez ciebie słowami Jezusa
absolutnie się zgadzam- tyle ze ty mylisz fakty- jeśli dajesz datek- nie trąb o tym wszem i wobec. Ale jeśli zbieram na szczytny cel, to mogę ogłosić to publicznie. W niczym nie zaprzeczam owemu zdaniu które przytoczyłeś.

A nie trąbią ?-kto więcej da...
Mieszają się szczytne cele,z faryzejskim jazgotem ....ubabranym w błotku rockowego spędu ...

ydob napisał(a):..._No chyba że faryzeusz - to ktoś inny...i dziś ma tytuł magistra...
Jesteś szalenie zagadkowy - możesz wytłumaczyć jaśniej?
Co tu wyjaśniać ..ewangeliczny faryzeusz-dziś ma inną twarz ,medialną gębę ....ma środki ,możliwości i poparcie i klakierów ...nie, nie nie oczekuj nazwisk ..choć są znane...ja jeszcze chcę tu trochę popisać :mrgreen:


POzdrawiam PiSzących...

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
13-01-2011 09:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #56
 
ydob napisał(a):Polecenie dla Apostołów; by nie troszczyli się zbytnio ......
Ale to sie tyczy apostołów a nie ich podopiecznych. Własnie poprzez troskę o ubogich realizuję się wypełnienie tych słów. Między innymi. Polecenie dotyczy raczej mnie i ciebie a nie osób którym mamy pomagać. Pan Bóg sam troszczy sie o ubogich m.inn poprzez tych co nie troszczą sie o siebie, tylko o drugich. Tu nie trzeba jakichś cudów, manny z nieba czy innych fajerwerków, tylko aby ci silniejsi troszczyli się o tych słabszych.
ydob napisał(a):..."ydob" - czy ty pracujesz i chodzisz do sklepu? Czy liczysz wyłącznie na to co ci dadzą w naturze litościwi?
I nie zapominaj iż Jezus wyraźnie stwierdza iż "Kto nie pracuje niech też nie je." I 'Niech każdy własny chleb spożywa" .."-odczytałem to jako podejrzenie że jetem niebieskim ptakiem
A nie zauważyłes że to było pytanie retoryczne, które miało pomóc ci zrozumieć zagadnienie na zasadzie zaprzeczenia? Skłonić do przemyślenia swojego stanowiska ?
ydob napisał(a):A nie trąbią ?-kto więcej da...
Mieszają się szczytne cele,z faryzejskim jazgotem ....ubabranym w błotku rockowego spędu ...
To prawda, jednakże winni trąbić, by akcję nagłośnić. Jednakże zauważ że ja nie dyskutuję z tobą na temat WOŚP - tu znasz moje zdanie - tylko twojej chybionej - moim zdaniem - argumentacji na ten temat. Prześledź całą naszą dyskusję - z czym podjąłem polemikę.

ydob napisał(a):Co tu wyjaśniać ..ewangeliczny faryzeusz-dziś ma inną twarz ,medialną gębę ....ma środki ,możliwości i poparcie i klakierów ...nie, nie nie oczekuj nazwisk ..choć są znane...ja jeszcze chcę tu trochę popisać
-No dobrze- ale w jakim kontekście tę wypowiedź przytoczyłeś? Pomyśl może o tym.
I czemu uogólniasz na jakichś magistrów? - Faryzeuszem może być zarówno profesor jak i hydraulik czy sprzątaczka. To jest pewna postawa niezależna od wykształcenia czy wykonywanego zawodu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-01-2011 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #57
 
sant napisał(a):[quote="ydob"]Polecenie dla Apostołów; by nie troszczyli się zbytnio ......
Ale to sie tyczy apostołów a nie ich podopiecznych. Własnie poprzez troskę o ubogich realizuję się wypełnienie tych słów. Między innymi. Polecenie dotyczy raczej mnie i ciebie..
Cytat:Nie zawracaj kota ogonem ...albo naśladujesz Chrystusa i wypełniasz wszystko co polecił albo idziesz na łatwiznę ...
Każdy ma polegać tylko na Bogu i Jemu ufać bezgranicznie !
"...A Ojciec Niebieski da wam..."

Za mało ?


ydob napisał(a):[quote="ydob"]Co tu wyjaśniać ..ewangeliczny faryzeusz-dziś ma inną twarz ,medialną gębę ....ma środki ,możliwości i poparcie i klakierów ...nie, nie nie oczekuj nazwisk ..choć są znane...ja jeszcze chcę tu trochę popisać
-No dobrze- ale w jakim kontekście tę wypowiedź przytoczyłeś? Pomyśl może o tym.
Ciężko się z tobą dyskutuje ....
Przecież to proste ;
Magisterka z faryzejstwa -to szczyt;
-włącz radio -posłuchaj ....
Większość skazana na TV-karmiona "papką"-już nie rozróżnia co ważne, a co "upudrowane"
Nawet jak jest coś pozytywnego czy o Bogu ..to ginie wśród seriali,czy politykierstwa.

Jak pisałem i cytowałem na początku słowa Chrystusa z objawień,dotykamy sedna tej "sprawy"i nie tylko chodzi o WOŚP....:

..."Cała ta tak zwana charytatywna działalność nie zaspakaja Mnie – już ci to powiedziałem. Powiedz to Ojcu {kierownik duchowy} ode Mnie. Nie! Nie może to Mnie zadowolić! Nie chcę dzieł Miłosierdzia , które trzymają serca ludzkie daleko ode Mnie. Chcę Miłości!

Miłości prawdziwej, szczerej , bezinteresownej. Chcę serca ludzkiego, serca Moich oblubienic ,by były jedynie dla Mnie! Nie chce marnotrawstwa i podziału miłości.

Napisz to dużymi literami, że JEZUS CHCE WPIERW TYLKO SERCA LUDZKIEGO, A POTEM RESZTY!..."


cytat z http://www.jezusblog.republika.pl

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
13-01-2011 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #58
 
ydob napisał(a):Ciężko się z tobą dyskutuje ....

pewnie, bo wymagam logiki i faktów

ydob napisał(a):Magisterka z faryzejstwa -to szczyt;
Ale Jezus równiez prosił: "nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni" i "Widzicie drzazgę w oku brata a belki w swoim nie dostrzegacie".

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-01-2011 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
aleksab napisał(a):Scott napisał/a:
omyk napisał/a:
Bardzo merytoryczne, podoba mi się

Mi nie działa.


Scott , wchodzisz w link i tam są dwa takie paski i naciskasz play , lub możesz również wejść prosto do źródła
Duży uśmiech Bez komentarza.

Link mi nie działał.
W ogóle to dobre, dzięki za to. Uśmiech
[ Dodano: Czw 13 Sty, 2011 18:22 ]
bashca napisał(a):Scott napisał/a:
a jak się nie ma serduszka to ludzie krzywo się patrzą


ee.. wcale nie
Wychodzisz na osobe która nie chce pomagać dzieciom, nie ważne że byc może faktycznie to robisz, i to nie 2, 5 zł raz na rok.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
13-01-2011 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #60
 
sant napisał(a):
ydob napisał(a):Ciężko się z tobą dyskutuje ....

pewnie, bo wymagam logiki i faktów

Tak ...możesz mieć swoje zdanie byle by było takie jak moje Duży uśmiech

ydob napisał(a):Magisterka z faryzejstwa -to szczyt;
Ale Jezus równiez prosił: "nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni" i "Widzicie drzazgę w oku brata a belki w swoim nie dostrzegacie".

To prawda ale, zło trzeba dostrzegać -bo inaczej może Cię pochłonąć !

Pozdrawiam !

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
13-01-2011 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów