Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #16
 
....."Cała ta tak zwana charytatywna działalność nie zaspakaja Mnie – już ci to powiedziałem. Powiedz to Ojcu {kierownik duchowy} ode Mnie. Nie! Nie może to Mnie zadowolić! Nie chcę dzieł Miłosierdzia , które trzymają serca ludzkie daleko ode Mnie. Chcę Miłości!

Miłości prawdziwej, szczerej , bezinteresownej. Chcę serca ludzkiego, serca Moich oblubienic ,by były jedynie dla Mnie! Nie chce marnotrawstwa i podziału miłości.

Napisz to dużymi literami, że JEZUS CHCE WPIERW TYLKO SERCA LUDZKIEGO, A POTEM RESZTY! ...."


Chrystus nie rozmnożył na pustkowiu pieniędzy ...tylko chleb i rybę !

Pieniądze to; krew,oszustwo ,podłość ,wyzysk,zniewolenie -narzędzie szatana!

To takie moje osobiste odczucie ..nie mnie oceniać Owsiaka, a polegać na tym co "mówią"-media ...dziś go wychwalają -jutro wsadzą za kratki i zmieszają z błotem....
Samo życie.....

Pozdrawiam!

Cytat z http://www.jezusblog.republika.pl

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
10-01-2011 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
Cytat:Chrystus nie rozmnożył na pustkowiu pieniędzy ...tylko chleb i rybę !

Pieniądze to; krew,oszustwo ,podłość ,wyzysk,zniewolenie -narzędzie szatana!
Więc skąd polecenie: "Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz, i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!" (Mt 17,27b)?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-01-2011 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #18
 
omyk napisał(a):
Cytat:Chrystus nie rozmnożył na pustkowiu pieniędzy ...tylko chleb i rybę !

Pieniądze to; krew,oszustwo ,podłość ,wyzysk,zniewolenie -narzędzie szatana!
Więc skąd polecenie: "Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz, i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!" (Mt 17,27b)?

Możemy "mnożyć"-cytaty ale,pieniądze do zbawienia nie są potrzebne ...i na nic argumenty że bez nich nie da się żyć !
Wszystko ma swoja "cenę"-zależność od produktu ,podaży ...
Ileż to nienawiści ,pomówień -gdy jest jakaś "suma"-do rozdysponowania ,rozdzielenia -jakieś "dobro"-do rozdania
A prawda jest prozaiczna ;

..." Ja, Który patrzę w serca wasze, nie dam się zbyć usprawiedliwieniem, że nic oddać bliźnim nie możecie, bo nic nie macie, bo jesteście biedni, bo dopiero uczycie się, jesteście chorzy, słabi, ułomni, zależni od innych, nieumiejętni...

Nie kłamcie Mnie i sobie!

Nie o pieniądze tu chodzi. Nieustannie korzystacie z trudu innych i nic im dać nie możecie. Cóż zapłacisz, człowieku, za muzykę, którą tworzył dla ciebie biedny i chory muzyk, umierający na gruźlicę sto lat temu? Co dasz za wiersz, którym się zachwycasz, skoro ten, który go napisał, zabity został przez wrogów przed twoim narodzeniem? Książkę, z której się uczysz, napisał uczony, który życie strawił na zdobywaniu potrzebnej wiedzy i nawet rodziny założyć nie zdołał? To, że żyjesz ty i że narodzili rodzice twoi - opłacili krwią twoi rodacy i wielu z nich twojego wieku bie dożyło, choć chciało. Twój ubiór, obuwie, pożywienie, ciepło w twoim szkaniu i przyjemności, z jakich korzystasz, wszystko jest darem dla ciebie - darmo ci oddanym wysiłkiem bliźnich twoich. Jeśli nawet płacisz, - za produkt, a nie za trud włożony, pot, zmęczenie, czas i miłość, która żyje w tym wszystkim, co powstawało w miłości.

I nie mów Mi, Przyjacielu, że nie wszystko jest dobre, bo wiem o tym. Złe, niesprawne, zepsute, niepotrzebne i fałszywe produkty, przedmioty, uczucia, słowa nauki, poglądy tworzyli ci, którzy pragnęli jak najwięcej dla siebie - zysku przeliczanego na bogactwo, sławę, znaczenie, władzę, życie wygodne, możność używania i nadużywania tego, co było pożądaniem ich serc. Oni służą nieprzyjacielowi waszemu sądząc, że wybrali - siebie.

A Mnie o ciebie chodzi, dziecko Moje....."


Boża Miłość jest za darmo,nie ma ceny ani nie wymienia się na złoto....



Cytaty z http://www.annapisze .republika.pl

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
10-01-2011 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
ydob napisał(a):Pieniądze to; krew,oszustwo ,podłość ,wyzysk,zniewolenie -narzędzie szatana
Możemy "mnożyć"-cytaty ale,pieniądze do zbawienia nie są potrzebne ...i na nic argumenty że bez nich nie da się żyć !
Wszystko ma swoja "cenę"-zależność od produktu ,podaży ...
Ileż to nienawiści ,pomówień -gdy jest jakaś "suma"-do rozdysponowania ,rozdzielenia -jakieś "dobro"-do rozdania
A prawda jest prozaiczna ;

A kto w tym wątku podnosił kwestię kasy dla wyzysku.... mówimy tylko o tym czy dzieło Pana Owsiaka jest dobre, czy nie.... i tyle..... i nie potępiajmy, bo kim Ty bracie jesteś by tak czynić.... skoro sam Jezus mówi...

Łk 12:14 BT
"Lecz On mu odpowiedział: Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami?"


A sprawa szła o przywództwo wśród Apostołów....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
10-01-2011 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Annnika napisał(a):Mój mąż uczy się weekendowo z gościem, który jest konserwatorem tego sprzętu na nasze województwo. Dopóki aparat chodzi, jest ok, ale jak się popsuje to nieraz i 2-3 lata stoi, bo sprowadzenie części z USA dajmy na to przekracza możliwości szpitala, podczas gdy sprzęt minimalnie tylko droższy konserwuje się w Niemczech czy Czechach.
Moja matka ma poradnie rehabilitacyjną. I wychodzą czesto nowinki i fakt- super są. Ale co z tego jak sprzet który pracował wiele lat po prostu działał. A nowy jak sie zepsuł, kupiło się części[ w miedzyczasie leżał i zastepował go stary], po naprawie zepsuło się to samo po 2 tygodniach. Sam zakup sprzetu to jest nic. Mówię poważnie- nic. Utrzymanie go to są dopiero koszty.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-01-2011 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #21
 
Wojtek37 napisał(a):
ydob napisał(a):Pieniądze to; krew,oszustwo ,podłość ,wyzysk,zniewolenie -narzędzie szatana
Możemy "mnożyć"-cytaty ale,pieniądze do zbawienia nie są potrzebne ...i na nic argumenty że bez nich nie da się żyć !
Wszystko ma swoja "cenę"-zależność od produktu ,podaży ...
Ileż to nienawiści ,pomówień -gdy jest jakaś "suma"-do rozdysponowania ,rozdzielenia -jakieś "dobro"-do rozdania
A prawda jest prozaiczna ;

A kto w tym wątku podnosił kwestię kasy dla wyzysku.... mówimy tylko o tym czy dzieło Pana Owsiaka jest dobre, czy nie.... i tyle..... i nie potępiajmy, bo kim Ty bracie jesteś by tak czynić.... skoro sam Jezus mówi...

Łk 12:14 BT
"Lecz On mu odpowiedział: Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami?"


A sprawa szła o przywództwo wśród Apostołów....

..."To takie moje osobiste odczucie ..nie mnie oceniać Owsiaka, a polegać na tym co "mówią"-media ...dziś go wychwalają -jutro wsadzą za kratki i zmieszają z błotem....
Samo życie....."

To moja ocena Pana Owsiaka -nie rozpędzaj się Bracie w ocenach i czytaj dokładnie !

Nie oczekuj trenów pochwalnych dla pieniędzy....


Pieniądze i wszelkie bogactwo tego świata należy do szatana, i ci co trwają w uwielbieniu dla pieniędzy ...staja się jego niewolnikami !

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
11-01-2011 08:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
 
ydob napisał(a):Pieniądze i wszelkie bogactwo tego świata należy do szatana, i ci co trwają w uwielbieniu dla pieniędzy ...staja się jego niewolnikami !
Pieniądz wcale nie jest zły sam w sobie. To ludzie czynią go narzędziem zła. Podobnie np było z dynamitem. Poczciwy Nobel wymyślił go, by ułatwić pracę górnikom, rozłupującym skały. A że ludzie zaczęli go wykorzystywać do zabijania to...
Podobnie z pieniądzem. Nie chodzi wcale o to by go nie było, tylko by nie być jego niewolnikiem. Inaczej : Chodzi o to bym ja panował nad pieniądzem, a nie pieniądz nade mną.
Jesli chodzi o temat, nikt tu nie gloryfikuje pieniadza. Nie wiem skąd przyszło ci do głowy zdanie:
ydob napisał(a):Nie oczekuj trenów pochwalnych dla pieniędzy....
- Któż oczekiwał?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
11-01-2011 09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
ydob napisał(a):Pieniądze i wszelkie bogactwo tego świata należy do szatana, i ci co trwają w uwielbieniu dla pieniędzy ...staja się jego niewolnikami !

Wszak Jezus tez powiedział do młodego człowieka, gdy ten się zapytał co ma czynić, aby mieć życie wieczne to uszłyszał takową odpowiedź : "Idź sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim a potem pójdx za mną" (cytat z pamięci Uśmiech )

Zatem idź sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim, a potem idx za Chrystusem. Przecież pieniadze należą do szatana.

Co ty na to? Wypełnisz to słowo? Czy rzeczywiście jesteś wolny od pieniądza? Łatwiej jest mówić a trudniej zrobić, tak jak temu młodemu człowiekowi, który przyszedł do Jezusa, wiedział bowiem, że ma wiele posiadłości i nie chciał się z tym rozstawać. Może będziesz miał więcej wiary niż on i sprzedasz wszystko? :roll: Język

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-01-2011 09:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
ydob napisał(a):.."To takie moje osobiste odczucie ..nie mnie oceniać Owsiaka, a polegać na tym co "mówią"-media ...dziś go wychwalają -jutro wsadzą za kratki i zmieszają z błotem....
Samo życie....."

To moja ocena Pana Owsiaka -nie rozpędzaj się Bracie w ocenach i czytaj dokładnie !
Ależ czytam dokładnie i nie rozpędzam się ..... zapewniam.....

ydob napisał(a):Nie oczekuj trenów pochwalnych dla pieniędzy....

1Tm 6:10 BT
"Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami."


Ja wiem dokładnie o czym piszę ..... a żadnych poematów pochwalnych co do kasy nie oczekiwałem.... skąd taka myśl Ci naszła....????.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
11-01-2011 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #25
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):
ydob napisał(a):Pieniądze i wszelkie bogactwo tego świata należy do szatana, i ci co trwają w uwielbieniu dla pieniędzy ...staja się jego niewolnikami !

Wszak Jezus tez powiedział do młodego człowieka, gdy ten się zapytał co ma czynić, aby mieć życie wieczne to uszłyszał takową odpowiedź : "Idź sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim a potem pójdx za mną" (cytat z pamięci Uśmiech )

Zatem idź sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim, a potem idx za Chrystusem. Przecież pieniadze należą do szatana.

Co ty na to? Wypełnisz to słowo? Czy rzeczywiście jesteś wolny od pieniądza? Łatwiej jest mówić a trudniej zrobić, tak jak temu młodemu człowiekowi, który przyszedł do Jezusa, wiedział bowiem, że ma wiele posiadłości i nie chciał się z tym rozstawać. Może będziesz miał więcej wiary niż on i sprzedasz wszystko? :roll: Język

Witam Tomaszu -tak na początek ..
Nie podejmę dyskusji...w tym stylu ,.."co ty na to -wypełniasz to słowo....łatwiej jest mówić ,a trudnij zrobić ..."
Nic o mnie nie wiesz ...i dobrze....niech tak zostanie!
Nie o mnie mówimy tylko o pieniądzach i naszym stosunku do nich !
Wiem temat jest o fundacji Owsiaka-ale czy nie odnosisz wrażenia że cała ta "burza"-medialna ,pompa,zadyma i siema ...pokrywa jak kurzem nasze sumienie -że pieniądze mogą wszystko -taki cud ...nie ma nic ważniejszego jak pieniądze !
Uważam że więcej może 37 milionów dobrych i ofiarnych serc kochających bliźniego -niż ogromna góra mamonowych "papierków "

...."Gdy szliście bez mieszka i bez grosza , ani obuwia , czy brakowało wam kiedy czego?

Prostujcie drogi krzywe, równajcie ścieżki ! Moja Opatrzność była wczoraj , jest dzisiaj i będzie jutro. Nigdy niczego nie zabraknie temu ,kto Mi zaufał.

Dawajcie świadectwo Chrystusowi w Jeruzalem i aż po krańce ziemi. Bądźcie prawdziwymi świadkami Chrystusa, wolnymi od wszelkiego przywiązania ludzkiego do dóbr, od zainteresowań osobistych, od chciwości na pieniądze , na Mamonę naszych czasów...."

...."Człowiek ubogi, pokorny i posłuszny jest mocą niezwyciężoną !

Żyć w doskonałym ubóstwie w świecie szalejącym za przyjemnościami i luksusem, jest szaleństwem Krzyża, a szaleństwo Krzyża jest zawsze aktualne. Iść za Chrystusem Ukrzyżowanym jest odpowiedni na wszystkie czasy i na każdy dzień.

Tylu jest fanatyków, którzy dla potwierdzenia swej idei umierają w prostocie głodząc się lub spalając. Tylko Chrystus nie znajduje teraz na świecie fanatyków, lub prawdziwych miłośników Swej Nauki i Swego Krzyża ...."


Te słowa Jezusa Chrystusa -mam zaszczyt i radość w promowaniu i przedstawianiu wszystkim !
I nie ważne jak mnie nazwiesz,wyrzucisz -czy co jeszcze ...

Pozdrawiam!

Cytat z http://www.jezusblog.republika.pl -jest -to wersja internetowa książki ;"Pójdź za Mną "
mającej imprimatur i błogosławieństwo Papierza Pawła VI

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
11-01-2011 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
To jak chcesz żyć bez jedzenia, ubrania, wykształcenia. :roll2: Pieniądze są tylko środkiem, nie celem samym w sobie. Co nie znaczy że człowiek ma ich nie wiem...Nie dotykać bo to chyba nawet sugerujesz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-01-2011 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #27
 
Scott napisał(a):To jak chcesz żyć bez jedzenia, ubrania, wykształcenia. :roll2: Pieniądze są tylko środkiem, nie celem samym w sobie. Co nie znaczy że człowiek ma ich nie wiem...Nie dotykać bo to chyba nawet sugerujesz.


Możliwe za czasów Apostołów -możliwe i dziś -Bóg się nie zmienił !

.."Nie martwcie się zbytnio o to co będziecie jedli ,ani pili ,ani w co się odziewali .."

Piszesz;

..Nie dotykać bo to chyba nawet sugerujesz."

Tak sugeruję dotykać tylko jak musisz ...

jak robisz to z wypiekami na twarzy -odradzam! :mrgreen:

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
11-01-2011 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
A dzisiaj nie? To dlatego księża nie pracują.

Cytat:godzien jest robotnik zapłaty swojej
1Tm 5,18
Uśmiech

Co nie zmienia faktu że ty masz obowiązek wgzlędem innych i siebie aby pracować i zarabiać.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-01-2011 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
 
Cytat:Możliwe za czasów Apostołów -możliwe i dziś -Bóg się nie zmienił !
Chyba nie doczytałeś w Dziejach: "przynosili pieniądze [uzyskane] ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów"

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-01-2011 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #30
 
omyk napisał(a):
Cytat:Możliwe za czasów Apostołów -możliwe i dziś -Bóg się nie zmienił !
Chyba nie doczytałeś w Dziejach: "przynosili pieniądze [uzyskane] ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów"

Ach te pieniądze .... 8) a czy to świadczy -że ten pieniądz jest taki ważny ...
bo jak mniemam składanie u stóp -a więc nic nie warte ...można zdeptać !
Podnóżek był zawsze do deptania ...
No nie powiesz mi że jak coś leży na ziemi -to taki "godny"i ważny! Uśmiech



Mt.6 /31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane....

Mt.6/19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
22 Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. 23 Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!
24 5 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.

Pozdrawiam !

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
12-01-2011 07:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów