Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #31
 
Ojej Ybod, a może zamiast gdybać, że składano u stóp dla zdeptania, otworzyłbyś Pismo i spojrzał na kontekst...? Mówi on, że "każdemu też rozdzielano według potrzeby" i dlatego "nikt z nich nie cierpiał niedostatku".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-01-2011 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
komuś się marzy społeczeństwo aniołów bez potrzeb materialnych? fajnie.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-01-2011 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #33
 
ydob napisał(a):Mt.6 /31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane....
Prawda- tylko... co ten cytat ma wspólnego z tym o czym piszemy?
Z tego cytatu wynika, że jeśli będziemy dbać w pierwszyn rzędzie o Królestwo Niebieskie, to również wszystko inne będzie nam dane np poprzez pieniądze.


ydob napisał(a):Mt.6/19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
Święta prawda - Ten cytat oddaje to co napisałem wcześniej:
Cytat:Pieniądz wcale nie jest zły sam w sobie. To ludzie czynią go narzędziem zła. Podobnie np było z dynamitem. Poczciwy Nobel wymyślił go, by ułatwić pracę górnikom, rozłupującym skały. A że ludzie zaczęli go wykorzystywać do zabijania to...
Podobnie z pieniądzem. Nie chodzi wcale o to by go nie było, tylko by nie być jego niewolnikiem. Inaczej : Chodzi o to bym ja panował nad pieniądzem, a nie pieniądz nade mną.
Przykładem takiego zniewolenia jest np rysunkowy wujaszek Sknerus Mc Kwacz.

ydob napisał(a):24 5 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.

Prawda- Poniewaz chodzi o to, by to człowiek panował nod pieniądzem a nie odwrotnie. A jesli nie będzie miał pieniędzy - jakże ma nad nim panować?
Ale jeśli nawet nie masz pieniędzy, możesz być przez nie zniewolony, np wszystko widzisz przez pryzmat pieniądza.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-01-2011 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #34
 
spioh napisał(a):komuś się marzy społeczeństwo aniołów bez potrzeb materialnych? fajnie

spioh odczytaj to jako: przystosowywanie świata do systemu Chrześcijańskiego do jego nauk i ideologii, a nie przystosowywanie się do świata. Pisałem podobne zdanie na forum w niejednym temacie. Niestety jak widać nadal jest z tym ogromny problem.
12-01-2011 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #35
 
Shou,
1. jeśli chrześcijaństwo przechodzi w ideologię to znaczy, że zatraciło swój sens.
2. piszesz raz jako shou a raz jako body (ydob), że tłumaczysz jak mam go odczytać, uzasadniając, że nieraz już tłumaczyłeś swoje stanowisko?
3. Pismo naucza, że świat jest w opozycji do chrześcijaństwa, więc jak chcesz go przystosować

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-01-2011 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #36
 
spioh napisał(a):Pismo naucza, że świat jest w opozycji do chrześcijaństwa, więc jak chcesz go przystosować
Ojcowie Kościoła piszą, że chrzescijanin chodzi w płomieniach tego świata i się nie spala. Obrazem tego jest" Kantyk 3 młodzieńców" z ks. Daniela. Jak można przystosować ogień do wody? Mozna ewentualnie budować Królestwo Boże.
Kiedyś uważano że chrzescijańskie cesarstwo wschodnie (Bizancjum) własnie jest takim Królestwem. Że dostosowano ówczesny świat do "systemu chrześcijańskiego." Co z tego wyszło i jak się skończyło, chyba pisać nie trzeba.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-01-2011 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
zatem zbudować w świecie Królestwo, a nie "pożenić" świat z ewangelią Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-01-2011 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #38
 
spioh napisał(a):zatem zbudować w świecie Królestwo, a nie "pożenić" świat z ewangelią
dokładnie

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-01-2011 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #39
 
omyk napisał(a):Ojej Ybod, a może zamiast gdybać, że składano u stóp dla zdeptania, otworzyłbyś Pismo i spojrzał na kontekst...? Mówi on, że "każdemu też rozdzielano według potrzeby" i dlatego "nikt z nich nie cierpiał niedostatku".

A o czym ja mówię ?

Żeby nikt nie cierpiał nie dostatku wystarczy opatrzność Boża i dobre serce bliźnich !

Tak trzeba się zastanowić ile zostało w nas prawdziwych wyznawców ubogiego Chrystusa -gdzie właśnie trąbić i grać trzeba by poruszyć serca ...
Paranoja, dobro ma krzyczeć i grać dla ......pieniędzy-zgroza!

Pozdrawiam!

[ Dodano: Sro 12 Sty, 2011 17:21 ]
spioh napisał(a):zatem zbudować w świecie Królestwo, a nie "pożenić" świat z ewangelią Uśmiech

Co nie którym ..to i rozwód -by się przydał od tutejszego królestwa... Duży uśmiech

Ale jak iść boso i bez mieszka ....a i rydwany takie piękne ... żal...

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
12-01-2011 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #40
 
ydob napisał(a):dobro ma krzyczeć i grać dla ......pieniędzy-zgroza!
Dlaczego "zgroza"? Dobro powinno krzyczeć i grać dla pieniędzy- by je rozdzielić.
Dokładnie po to by jak
omyk napisał(a):każdemu też rozdzielano według potrzeby" i dlatego "nikt z nich nie cierpiał niedostatku".
To tylko kwestia dystrybucji. Sposobu.
Wg mnie źle patrzysz na ten problem.
(Zaznaczam, że nie jestem absolutnie zwolennikiem WOŚP, zgoła z całkiem innych przyczyn, co wcześniej wyjaśniałem.)
ydob" - czy ty pracujesz i chodzisz do sklepu? Czy liczysz wyłącznie na to co ci dadzą w naturze litościwi?
I nie zapominaj iż Jezus wyraźnie stwierdza iż "Kto nie pracuje niech też nie je." I 'Niech każdy własny chleb spożywa" (cyt. z pamięci). Czyli, że siłą rzeczy chrześcijanin musi mieć kontakt z pieniądzem.
Powtarzam- problemem jest, by być człowiekiem wolnym a nie uzależnionym od pieniądza. By opierać się na Bogu, a nie czynić boga z pieniądza. By ci co mają go dużo, umieli dzielić się z tymi co mają go mało.

[ Dodano: Sro 12 Sty, 2011 17:33 ]
ydob napisał(a):o nie którym ..to i rozwód -by się przydał od tutejszego królestwa... Duży uśmiech
k Kogóż masz na myśli?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-01-2011 18:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #41
 
spioh napisał(a):1. jeśli chrześcijaństwo przechodzi w ideologię to znaczy, że zatraciło swój sens.

Ni mniej podtrzymuję swoje słowa.

spioh napisał(a):2. piszesz raz jako shou a raz jako body (ydob), że tłumaczysz jak mam go odczytać

Ja tylko zwróciłem uwagę na to, że nie rozumiesz tego co on napisał.

spioh napisał(a):3. Pismo naucza, że świat jest w opozycji do chrześcijaństwa, więc jak chcesz go przystosować

I co z tego? Ale nie mówi nic o zostawieniu tej opozycji samej sobie czy uznaniu jej panowania na tym świecie. Spójrz np na Islam, zdecydowanie odmienił on oblicze krajów do których dotarł. Dlaczego więc tego fenomenu nie ma powtórzyć Chrześcijaństwo?

sant napisał(a):Kiedyś uważano że chrzescijańskie cesarstwo wschodnie (Bizancjum) własnie jest takim Królestwem. Że dostosowano ówczesny świat do "systemu chrześcijańskiego." Co z tego wyszło i jak się skończyło, chyba pisać nie trzeba.

Nie trafiony przykład bo już przed podziałem właściwego Cesarstwa Rzymskiego obie jego części znajdowały się w mniejszym bądź większym kryzysie.

sant napisał(a):Ale jeśli nawet nie masz pieniędzy, możesz być przez nie zniewolony, np wszystko widzisz przez pryzmat pieniądza.

Czyli tak czy siak pieniądze, które codziennie z musu dotykamy są przeklęte i jedyne co wnoszę do naszego życia to śmierć duchową.
12-01-2011 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
ydob napisał(a):omyk napisał/a:
Ojej Ybod, a może zamiast gdybać, że składano u stóp dla zdeptania, otworzyłbyś Pismo i spojrzał na kontekst...? Mówi on, że "każdemu też rozdzielano według potrzeby" i dlatego "nikt z nich nie cierpiał niedostatku".


A o czym ja mówię ?

Żeby nikt nie cierpiał nie dostatku wystarczy opatrzność Boża i dobre serce bliźnich !
A samemu to już można nic nie robić i marnować talenty. Pewnie że trzeba pomagać, ale trzeba coś samemu też robić. A nawet jak się pomaga- to wg Biblii najlepiej ze swojego.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-01-2011 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #43
 
sant napisał(a):
ydob napisał(a):dobro ma krzyczeć i grać dla ......pieniędzy-zgroza!
Dlaczego "zgroza"? Dobro powinno krzyczeć i grać dla pieniędzy- by je rozdzielić.
Dokładnie po to by jak
omyk napisał(a):każdemu też rozdzielano według potrzeby" i dlatego "nikt z nich nie cierpiał niedostatku".
To tylko kwestia dystrybucji. Sposobu.
Wg mnie źle patrzysz na ten problem.
(Zaznaczam, że nie jestem absolutnie zwolennikiem WOŚP, zgoła z całkiem innych przyczyn, co wcześniej wyjaśniałem.)
ydob" - czy ty pracujesz i chodzisz do sklepu? Czy liczysz wyłącznie na to co ci dadzą w naturze litościwi?
I nie zapominaj iż Jezus wyraźnie stwierdza iż "Kto nie pracuje niech też nie je." I 'Niech każdy własny chleb spożywa" (cyt. z pamięci). Czyli, że siłą rzeczy chrześcijanin musi mieć kontakt z pieniądzem.
Powtarzam- problemem jest, by być człowiekiem wolnym a nie uzależnionym od pieniądza. By opierać się na Bogu, a nie czynić boga z pieniądza. By ci co mają go dużo, umieli dzielić się z tymi co mają go mało.

[ Dodano: Sro 12 Sty, 2011 17:33 ]
ydob napisał(a):o nie którym ..to i rozwód -by się przydał od tutejszego królestwa... Duży uśmiech
k Kogóż masz na myśli?

Mam na myśli tych do których -to konkretne polecenie było wypowiedziane -a na których wszyscy patrzą ze zgorszeniem.

Nie podejrzewaj mnie Bracie o naiwność ;bo chleb swój spożywam z ciężkiej fizycznej pracy..
A to że udzielam się "ideologicznie "-też mam swoje duchowe potrzeby ..nawet jako robol.

.."Dobro powinno krzyczeć i grać dla pieniędzy- by je rozdzielić. .."

A to się mylisz Bracie -polecenie było jasne ...;

..."Niech nie wie lewica co czyni prawica..."

..._No chyba że faryzeusz -to ktoś inny...i dziś ma tytuł magistra...

Pozdrawiam!

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
12-01-2011 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #44
 
ydob napisał(a):Mam na myśli tych do których -to konkretne polecenie było wypowiedziane -a na których wszyscy patrzą ze zgorszeniem.
to znaczy? - o jakim poleceniu piszesz? I na kogo wszyscy patrzą ze zgorszeniem?
ydob napisał(a):Nie podejrzewaj mnie Bracie o naiwność ;bo chleb swój spożywam z ciężkiej fizycznej pracy..
Ja cię o cokolwiek podejrzewam? Kiedy?

ydob napisał(a):A to się mylisz Bracie -polecenie było jasne ...;.."Niech nie wie lewica co czyni prawica..."
W czym się mylę?

Natomiast z cytowanymi przez ciebie słowami Jezusa
absolutnie się zgadzam- tyle ze ty mylisz fakty- jeśli dajesz datek- nie trąb o tym wszem i wobec. Ale jeśli zbieram na szczytny cel, to mogę ogłosić to publicznie. W niczym nie zaprzeczam owemu zdaniu które przytoczyłeś.

ydob napisał(a):..._No chyba że faryzeusz - to ktoś inny...i dziś ma tytuł magistra...
Jesteś szalenie zagadkowy - możesz wytłumaczyć jaśniej?

Shou napisał(a):Nie trafiony przykład bo już przed podziałem właściwego Cesarstwa Rzymskiego obie jego części znajdowały się w mniejszym bądź większym kryzysie.
,
A cóż to ma do rzeczy?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-01-2011 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ks. Pawlukiewicz - dwie wypowiedzi o WOŚPie

http://www.katechizmporeczny.pl/viewtopi...p=196#p196

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
12-01-2011 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów