Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #61
 
ydob napisał(a):To prawda ale, zło trzeba dostrzegać -bo inaczej może Cię pochłonąć !
A z czego wnosisz, że np ja nie dostrzegam?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-01-2011 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
A ja przy tak bardzo oderwanych od rzeczywistości nie tylko katolickiej, ale w sumie to każdej innej odeśle do Biblii i KKK- na poczatek po prostu oderwać się od wszystkich innych natchnień i zostać przy tym, przynajmniej jak się zaczyna. Wtedy jasno i wyraźnie wyjdzie ze posiadanie pieniedzy może byc grzechem tylko wtedy kiedy przysłaniają one Boga, co za tym idzie drugiego człowieka. Inaczej będziemy się poruszać po niw wiadomo jakich terenach, mi to bardziej jakąś sektą zalatuje wiec - odciąć na razie wszystkie inne natchnienia.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
13-01-2011 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #63
 
Dla rozluźnienia się w temacie (tzn. podczas tematu) proponuję obejrzeć mały detal kultu Owsiaka.
Nawet wpłacenie pieniędzy na konto danej fundacjii nie dają żadnej gwarancjii na jaki cel zostaną one przeznaczone
Basiu zgadzasz się więc ze mną,. co wyraźnie potwierdziłaś. Ludzie zawsze mieli i mieć będą jakieś domniemania. Nikt nie jest pewny, że jego przysłowiowy grosz osiągnie wymarzony cel. Ludzie, którzy ledwo ciągną "wózek życia" marzą tylko o tym, że kiedy pomagają/współuczestniczą w WOŚPie, ich pieniążki trafią do celu, bo niejednokrotnie oszczędzają cały rok, by w okolicach 9,stycznia dokonać bardzo wzniosłegoi dobrego uczynku. Uważają, że takim oto uczynkiem będzie im podarowane Niebo.
Hołdys w niedawnym wywiadzie wspomniał o angielskim WOŚPie w Wielkiej Brytanii parę lat temu. Powiedział, że cała "akcja" rozleciała się dość szybko . Powodów, dla których to przedsięwzięcie się nie udało - nie podał.
Za to w tym roku echa polskiej akcji słychać było na całym świecie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
13-01-2011 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Rozumiem że chcecie drogie Panie dokładnych sprawozdan finansowych, wiec jest i fundacja nie zwiazana z Woodstockiem, Krisznowcami[ perełka New Age!], prosze:

http://www.barnaba.org.pl/site/node/21

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
13-01-2011 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #65
 
http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/01/...ej-pomocy/

mój chomik
14-01-2011 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
merkaba napisał(a):http://dzieckonmp.wordpre...tecznej-pomocy/

Czytającto mam wrażenie, że są opętani nienawiści a do Owsiaka...
To jasne,że WOŚP nie ma nic wspólnego z Kościołem, podobnie jak Ochojska i jak nie miał św. pamięci Kotański co nie znaczy, żeby jątrzyć i wymyslać cuda przeciwko tym którzy odważyli się czynić dobro bez religijnych dodatków. Ja nigdy nie zrobię tyle co Kotański, nawet połowy tego nie zrobie. Dlatego wielki szacunek IM.
Kto tak dzieli Polaków i komu na tym zależy i po co?.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
14-01-2011 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #67
 
Merkaba - szperając w Internecie naprawdę trzeba odsiewać przez duże sito to, co warte czytania od jak słusznie wskazał pafni - szerzenia nienawiści.

Jestem baaardzo krytycznie nastawiona d o Owsiaka i akcji, prywatnie po prostu miałam okazję być bliżej akcji i nie podobało mi się to, co pod powłoczką siedzi, ale to moje prywatne wnioski i tyle. A ten artykuł tendencyjny - to mało powiedziane.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-01-2011 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #68
 
Annnika napisał(a):A ten artykuł tendencyjny - to mało powiedziane.

Nie ma drugiej prawdy czy pół prawdy. Fakty są niezaprzeczalne: WOŚP przekazuje jakiś tam sprzęt do szpitali (nie znam szczegółów, nie znam sprawozdań finansowych). Ale inne fakty mówią o tym ile kosztuje ta "impreza" (1 mln 666 tys. zł), kto się na niej pojawia oraz co się na niej robi co odzwierciedlają zamieszczone fotki - z faktami się nie dyskutuje.
14-01-2011 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #69
 
I znowu dochodzimy do wniosku, że prawda leży po środku. Ja się skłaniam do tego, co powiedziała Ania, ale i popieram to, co mówi Shou.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
14-01-2011 19:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #70
 
czyli ja też mogę zbierać kasę na dzieci i robić imprezy z udziałem np satanistów :diabelek:

mój chomik
14-01-2011 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ydob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #71
 
sant napisał(a):
ydob napisał(a):To prawda ale, zło trzeba dostrzegać -bo inaczej może Cię pochłonąć !
A z czego wnosisz, że np ja nie dostrzegam?



Ja nie pytam się Ciebie dlaczego cytujesz mi ostrzeżenia zapisane w Ewangelii,czy na jakiej podstawie ...

Każdy ma prawo !

Nie wszystko jest do Ciebie i o Tobie ....nie jestem ani Twoim wrogiem -właściwie myślimy tak samo -jesteśmy w podobnym wieku ..tak naprawdę to wiele rzeczy i spraw nas łączy.

Ale ta "dyskusja"-rozgrywa się na wielkim ekranie ..wszyscy widzą ...i dlatego czasami chcę i pragnę "przemycić -nie tylko swoje ambicje -mam nadzieję że rozumiesz !

Pozdrawiam!

http://www.jezusblog.republika.pl
strona dla odważnych,poszukiwaczy Boga
14-01-2011 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #72
 
Shou napisał(a):Nie ma drugiej prawdy czy pół prawdy. Fakty są niezaprzeczalne: WOŚP przekazuje jakiś tam sprzęt do szpitali (nie znam szczegółów, nie znam sprawozdań finansowych). Ale inne fakty mówią o tym ile kosztuje ta "impreza" (1 mln 666 tys. zł), kto się na niej pojawia oraz co się na niej robi co odzwierciedlają zamieszczone fotki - z faktami się nie dyskutuje.
Fakty to nie zdjęcia, ten sprzęt jest zawsze z górnej półki, druga sprawa,że firmy sprzedające ten sprzęt mogą cudować z ceną, ale to ich sumienie. Impreza nie kosztuje 1mln666tys. W tej kwocie ktoś policzył służby które same chętnie przyłączają się do akcji (policja, straż,pogotowie,straż miejska) Koszty własne to drukowanie serduszek których sa miliony, druk banderol na puszki, same puszki, wyżywienie na czas imprezy(między innymi rozdawane), logistyka, ale trudno oszczędzać na bezpieczeństwie. Takie koszta sa konieczne do zabezpieczenia imprez masowych, porównując z kosztami np. Orange-festiwal czy podobnymi to taniocha, tym bardziej ,że koncerty WOŚP odbywają się w całym kraju na scenach anie tylko w jednym mieście. Nie będę porównywał z innymi charytatywnymi ugrupowaniami bo nie wypada. No i rzecz najważniejsza, przeliczmy jeszcze zdrowie dzieciaków na pieniądze, może ktoś się odważy...?
Poniżej rozliczenia finansowe
http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
14-01-2011 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #73
 
pafni napisał(a):Fakty to nie zdjęcia

Zdjęcia to często dobra ich dokumentacja.
14-01-2011 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #74
 
Shou napisał(a):pafni napisał/a:
Fakty to nie zdjęcia



Zdjęcia to często dobra ich dokumentacja.
Dokumentacja czego w tym wypadku?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
14-01-2011 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #75
 
pafni napisał(a):Czytającto mam wrażenie

Teraz odnoszę wrażenie, że to co rzucił merkaba może i przejrzałeś ale bardzo pobieżnie.

pafni napisał(a):Dokumentacja czego w tym wypadku?

Choćby ingerencji i powiązań z Owsiakiem sekty Hare Kryszna na którą są tam narażeni młodzi ludzie:

[Obrazek: owsiak8.jpg?w=450&h=299]

czy promocję niebezpiecznych ruchów i podkultur, które oprócz łamania wszelkich norm moralnych nie rzadko babrają się w okultyzmie czy ruchach antykościelnych:

[Obrazek: owsiak9.jpg]

lub obecne tam środki odużające, alkohol:

[Obrazek: owsiak5.jpg]

wyuzdane zachowania:

[Obrazek: owsiak6.jpg?w=600&h=433]

ta "pani" się pewnie nie modli w chwili robienia tej foty.. a na szyi ma..:

[Obrazek: owsiak7.jpg?w=396&h=600]

I to wszystko właśnie dokumentują zdjęcia.

PS. Nie jestem jakiś tam przeciwnikiem Owsiaka bo człowiek na prawdę robi dużo dobrego ale jestem zdania: że jak już mówić o WOŚP to o wszystkim co się tam dzieje - także tych negatywnych zjawiskach i zwracać na to uwagę piętnując złe zachowania.
14-01-2011 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów