Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beatyfikacja Jana Pawła II - 1 maja, w Watykanie !
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Beatyfikacja Jana Pawła II - 1 maja, w Watykanie !
Benedykt XVI promulgował dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, w tym dotyczącego cudu przypisywanego wstawiennictwu Sługi Bożego Jana Pawła II. Jak poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, ksiądz Federico Lombardi SJ, uroczystościom beatyfikacyjnym będzie przewodniczyć w Watykanie osobiście Benedykt XVI w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 1 maja br.

za http://ekai.pl/wydarzenia/x37423/beatyfi...a-ii-maja/

Kochani tylko się cieszyć, że w końcu Karol Wojtyła oficjalnie stanie się Świętym KRzK, za którego ja sam od dawna Go uważam. Hallelujah...!

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
15-01-2011 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #2
 
No narazie to błogosławionym
Już od dawna modlę się oto, by wstawiał się za mną.
15-01-2011 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Wszystko jest ok, bardzo się cieszę z tego powodu, ale myślę, że to nie jest jeszcze powód do wielkiej radości, gdy patrzy się na to, jak nauka papieża jest tak szybko zapominana.

Bardzo dobrze ujął to pan red. T.Terlikowski na facebooku:

Cytat:Trzeba szczególnego, narodowego podziękowania za dar Jana Pawła II. Symbolu tego, że chcemy rzeczywiście być narodem świadczącym o Papieżu. Trzeba gestu, który byłby zgodny z nauczaniem Jana Pawła II, który byłby wypełnieniem jego testamentu. Przegłosowanie całkowitej ochrony życia ludzkiego, i to przed 1 maja, byłoby wspaniałym świadectwem tego, że dziedzictwo papieskie jest w nas rzeczywiście żywe.

I trudno się z nim nie zgodzić. Jego słowa są bardzo istotne dla naszego powykręcanego społeczeństwa, które zapomina często o tym, co jest naprawdę ważne, co pomaga człowiekowi a co szkodzi, co wprowadza go w grzechy. Gdyby częściej korzystano z nauk JANA PAWŁA II to mniej było by w naszym społeczeństwie zgorszenia, nienawiści, wzajemnych walk.

Co wy na to? Co powiecie na temat gestu o jakim wspominał pan redaktor? Czy jest to możliwe?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-01-2011 12:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #4
 
Cytat:No narazie to błogosławionym
Już od dawna modlę się oto, by wstawiał się za mną.
W gruncie rzeczy to jest to samo. Tyle że "święty" ma zasięg ogólnokościelny, "błogosławiony", to kult lokalny. Najpierw musi być ten ostatni. Szczęśliwy


Cytat:Przegłosowanie całkowitej ochrony życia ludzkiego, i to przed 1 maja,
Jestem za.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-01-2011 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
Myślę, że dobrze by było zamieścić tu na forum trochę znaczących info dla zainteresowanych oraz tych, których ciekawi proces beatyfikacyjny JPII - naszego wspaniałego Rodaka. Zachęcam do lektury, jak dążyć do świętości
Wracając do sedna sprawy, to cieszę się bardzo i moje zadowolenie jest tym większe, że to własnie mój Rodak - Człowiek - Autorytet. Bardzo, bardzo się cieszę. :aniol: :jupi:
Wspaniała sprawa, wspaniała decyzja =D>

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
15-01-2011 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #6
 
Tak to bybyło coś wspaniałego, gdyby zostało to przegłosowane przed pierwszym maja, ale nie wiem czy to możliwe.
Nie wiem czy masz na myśli inwitto tomek?
Papież mówił, żeby nie podcinać korzeni, z których się wyrosło, no niestety ludzie robią swoje, a jak papież przyjeżdża do klaszczą i kochają ojca świętego na całego.
No to takie moje przemyślenia.
15-01-2011 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Bardzo mnie wzruszyło to, że dekret został podpisany i to, jaka jest na to reakcja wielu ludzi. Najbardziej urzekł mnie pokazany w telewizji fragment, kiedy jeden ze znajomych Jana Pawła II zaśpiewał wezwanie ku jego czci.

[Obrazek: mysz4.gif]
16-01-2011 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
mike789 napisał(a):Tak to bybyło coś wspaniałego, gdyby zostało to przegłosowane przed pierwszym maja, ale nie wiem czy to możliwe.
Nie wiem czy masz na myśli inwitto tomek?
Papież mówił, żeby nie podcinać korzeni, z których się wyrosło, no niestety ludzie robią swoje, a jak papież przyjeżdża do klaszczą i kochają ojca świętego na całego.
No to takie moje przemyślenia.

Często bywało tak, że ludzie tak głośno klaskali, iż nie słyszeli to co do Nich JP II mówił.....

Ale czy i Ja czy Ty nie możemy tego powiedzieć o sobie, że żyjemy jak święci..... wypełniając naukę Jezusa każdego dnia, tak po prostu....?

Mt 9:11 BT
"Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?"


Tak, więc raczej, nie gorszmy się innymi, ale sobą samym.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
16-01-2011 00:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
mike789 napisał(a):no niestety ludzie robią swoje, a jak papież przyjeżdża do klaszczą i kochają ojca świętego na całego.

Robią i zapewne będą robili to jeszcze przez wiele lat, gdyż taka jest mentalnosć ludzi, pokusy tego świata i trudno im sie oprzeć : jak dziecko przeszkadza to trzeba sie go pozbyć, jak jest starsze to do domu dziecka. Można czuć sie sobą zgorszonym, bo przecież nie róznimy się od siebie niczyć, popełniamy takie czy inne grzechyA nauka Jana Pawła II to raczej wtedy, kiedy nas coś najdzie, kiedy przychodzą trudne chwile to może sobie coś przypomnimy z Jego nauczania.

Dla nieba radość dla ziemi kolejna osoba, która została wyniesiona na ołtarze, do której możemy sie modlić prosząc o pomoc, wstawiennictwo. Dobre i to, bo cóż mamy do stracenia?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-01-2011 01:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
T-32S, nie bardzo mogę się z tobą zgodzić. Wielu moich rówieśników, jak też wiele osób starszych, no wielu moich znajomych, bo wiek i tak tu nie gra roli, a więc wielu z nich ma cały szereg lektur JP II, czy to encykliki, czy adhortacje i wielu z nich czytało te dzieła, które są niezaprzeczalnym dorobkiem stawiającym Tego Człowieka na czele zasłużonych dla Nieba, dla samego Boga.
Nie można uogólniać i stawiać wszystkich pod jedną kreską, trzeba mieć wzgląd na wszystkich ludzi. Chodzi mi o to, że jak świat długi i szeroki, wszyscy ludzie Go uwielbiali, i wierzący, i nie, ludzie o wszystkich światopoglądach, i ci z małych wiosek i ci z dużych miast.

A teraz, kiedy będzie wyniesiony na ołtarze i o tym dużo się mówi, to tym bardziej w eterze tych wszystkich wieści o NIM będzie głośno, coraz głosniej, aż dotrze ta wspaniała wieść do tych, którzy o NIM nie wiedzieli. A w to szczerze wątpię, że znaleźli by się tacy.

I kiedy mijałam na Placu św. Piotra, i kiedy dotknęłam tej małej tablicy (chociaż nie
bardzo wolno), to serce zaczęło mi bić szybciej i przełknęłam łzę...

Tablica upamiętniająca zamach na Jana Pawła II

[Obrazek: 150px-100_1345.JPG]

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-01-2011 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Wiesz Nicolu, ja nie mam nic przeciwko temu wszystkiemu. Mysle tylko, że oprócz tych wszystkich emocji, tej pamięci o papieżu to potrzeba jeszcze wprowadzania Jego nauki w życie, aby ta nauka była widoczna, aby ludzie z niej korzystali. Śmierć papieża była czymś co połaczyło wielu ludzi na całym świecie- jedność w smutku i cierpieniu, gdy odchodził i gdy go żegnano podczas uroczystości pogrzebowych. Teraz panuje radosć, bo w końcu zostanie wyniesiony na ołtarze. Ale jak długo ta radosć potrwa? A potem powrót do codzienności - czyli szybko te emocje opadną i kolejne walki między ludxmi, i kolejne grzechy, aborcje itd. Może warto za nim ktoś taką głupotę jak aborcja miałby popełnić to podsunąć takiej osobie nauczanie Jana Pawła II? A może warto przypomniec takiej osobie postać papieża? A nie zachecać czy popierac różne formy zabijania, nieczystości.

Może rodzice zamiast zajmować się oglądaniem tasiemców to poczytliby trochę nauk papieża, porozmawiali z dorastajacymi dziecmi o czystości przedmałżeńskiej? Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka, ale widać, że wiele takich akcji jedności jest po prostu krótkotrwała i wynika często z różnych sytuacji, często związanych z cierpieniem, tragedią. No w Polsce mamy taka wspaniała akcję WOŚP, ale dla mnie to pic na wodę. Choć dobre i to, bo zawsze jakaś pomoc może dotrze do potrzebujących.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-01-2011 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Niech się dzieje wola Boża! Jakby była kanonizacja Koźmińskiego to ja bym się ucieszyła radością niewymowną.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-01-2011 18:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
JPII pozostawił wspaniałe dzieła, nie mówię tutaj tylko o encdyklikach, homiliach, adhortacjach. Ale również poezji, szczególnie mam w pamięci "Przed sklepem jubilera", wspaniałe spojrzenie na miłośc dwojga ludzi u progu wejścia w sakrament małżenstwa. Ogromna miłość, ogromne serce, troska o drugiego człowieka, przeciwstawianie się reżimom, deptaniu praw każdego. Każdy chyba słyszał słynne kazanie kiedy przywołał Ducha Świętego- i późniejsze powstanie Solidarności o której potem wiele mówił. Dużo by wspominać. Cieszę się bardzo, tym bardziej że ten błogosławiony czas może po raz kolejny zmienić serca Polaków.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-01-2011 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #14
 
Skotcie, masz rację, ja też jestem w posiadaniu tomiku poezji JP II i innych Jego dzieł. I również czuję niewymowną radość, że je (te dzieła) posiadam od tak dawna. Tak, bo kiedy zadbałam o posiadanie tych pozycji książkowych ich autor nie był jeszcze tak znany w świecie, jak teraz.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
26-01-2011 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Mi jest szkoda ze w czasie pontyfikatu JP II byłam dzieckiem a później niewierząca nastolatka..i kiedy tylko widziałam Jana Pawła w tv to przełączałam kanał itp itd.. gdy umierał dopiero zaczynałam drogę Nawrócenia.. teraz mi bardzo dziwnie gdyż nie znam wielu Jego dzieł literackich , ani tak jak inni nie wiem co powiedział i gdzie. Te najważniejsze dokonania tak ogólnie kojarzę..ale jestem bardzo do tyłu Smutny

Za to poczynania Ojca Świętego Benedykta XVI staram się już śledzić i wspierać z większą uwagą Uśmiech :aniol:

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
27-01-2011 10:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów