Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
słynni nawróceni
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #1
słynni nawróceni
Źródło wprawdzie niezbyt wiarygodne, ale po przejrzeniu uważam że warto przeczytać. W ukazanych sylwetkach nie zauważyłem rażących nieścisłości (w tych które znam). Może ktoś do tych sylwetek doda jeszcze inne?
http://niewiarygodne.pl/gid,11293243,img...jecie.html

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-01-2011 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #2
 
Zaraz pewnie pojawią się komentarze, a czemu by nie założyć tematu ze słynnymi apostatami.
27-01-2011 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #3
 
mike789 napisał(a):Zaraz pewnie pojawią się komentarze, a czemu by nie założyć tematu ze słynnymi apostatami.
Można, tylko akurat słynni apostaci w forum ewangelizacyjnym?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-01-2011 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
Wiesz? podobny temat był chyba na forum.wiara.pl, ale nie jestem pewien.
Może to było na innej stronie. była tam umieszczona dziesiątka nawróconych ateistów i ktoś napisał, żeby wrzucić słynnych ludzi, którzy odwrócili się od chrześcijaństwa, ale ocywiście na forum ewangelizacyjnym jak to nie wypada tego robić.
Sam zaraz zobaczę co wrzuciłeś.
Pomódl się za mnie, bo jutro ważne wydarzenie w moim życiu.
27-01-2011 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
Powiem ci, Sant, że chyba każdy z nas zna tę stronę, którą przyjmuje się dość sceptycznie. Bo jest taka niewiarygodna raczej. Chociaż chcielibyśmy, aby tak było, niestety dzieje się inaczej. Ale na poparcie twoich słów, że zdarzają się i takie cuda znalazłam fajną stronkę, którą możesz być zainteresowany.
Mianowicie wiara ateistów i wiara chrześcijan
pokazana w tym fragmencie ukazuje, jak wielką "siłą" dysponuje Pan Bóg.
Napisałam "siłą", bo Bóg siły fizycznej przecież NIE UŻYWA, a jednak ją posiada.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
27-01-2011 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
najbardziej zszokowała mnie ta informacja:

Cytat:Sartre tuż przed śmiercią przystąpił do sakramentu pokuty i przyjął ostatnie namaszczenie. Informacja o tym, że Sartre pojednał się z Bogiem, pojawiła się wydanych już po jego śmierci biografiach i wprawiła w zdumienie wielu jego wielbicieli.
:shock:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-01-2011 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #7
 
Słuchajcie chyba ta strona mi się dobrze nie otwiera, bo nie widziałem tej informacji o sartre.był tam tylko fragment o debacie w internecie i o ty, że 90% ludzi podaje się za wirzących, a co dalej?
hmm
nie widziałem jeszcze nigdy takiej agresji na Kościół.
Zatkało mnie.
na tej stronie niewiarygodne.pl znalazłem coś o dzisięciu cudach za wstawiennictwem Jana Pawła Ii, ale też był tylko wstęp.
Mam nadzieję, że zrozumieliście oco mi chodzi.
27-01-2011 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:nie widziałem jeszcze nigdy takiej agresji na Kościół.

Jakiej agresji na Kościół?

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
15-02-2011 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #9
 
Dawid napisał(a):Jakiej agresji na Kościół?

Zapewne chodzi o wyzwiska, bluźnierstwa czy bezpodstawne oszczerstwa wobec Kościoła Katolickiego wypisywane w komentarzach przez dzieciaków mieniących się ateistami. Osobiście nawet już tego nie czytam, chodząc na takich portalach, szkoda zdrowia.
15-02-2011 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #10
 
Tak chodziło mi o wyzwiska i komentarze, które nie mają ic wspólnego z prawdą.
Mnie ciekawi czy ktoś robił jakieś badania coto za ludzie, jakie miejsce zajmują w społeczeństwie.
16-02-2011 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
A czego oczekujecie po takim portalu. Przecież to w dużej mierze ezoteryka. No to domyśleć się można z kim mamy doczynienia, "ufolodzy" którzy nieraz nie dwa konczą w psychiatryku po kontaktach spirytystycznych bo tego tam chyba najwięcej a dalej szeroko pojęte uzdrawianie okultystyczne, swieckie egzorcyzmy itp.


Mała uwaga, co do Lewisa który napisał w Narnii "magia zwycięża wszystko",a nikt mi nie wmówi że magia jest dobra.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-02-2011 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #12
 
A chodizło Ci o ten portal niewiarygodne.pl
20-02-2011 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Tak. Zresztą sama nazwa mówi już troche o treści.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-02-2011 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #14
 
Scott napisał(a):A czego oczekujecie po takim portalu.

Po portalu nic, ale od osób go odwiedzających już coś się oczekuje skoro to tacy sami ludzie jak my.
20-02-2011 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat:Mała uwaga, co do Lewisa który napisał w Narnii "magia zwycięża wszystko",a nikt mi nie wmówi że magia jest dobra.

Scott, nie możemy czytać zdań wyrwanych z kontekstu. Słowo magia nie posiada jednopłaszczyznowego znaczenia.
Książki Lewisa zawierają wiele symboli, metafor... Są pod względem interpretacji treści bardzo artystyczne. Nie możemy wkładać dosłownych wypowiedzi bohaterów w usta samego twórcy. Lewis posługiwał się w swoich utworach światem bajkowym, płaszczyzną równoległą do naszej rzeczywistości... Czy możemy więc oskarżyć go o wiarę w złą Królową Śniegu?
Przecież to tylko personifikacja zła, w taki sposób przedstawiona w książce...

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
24-02-2011 00:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów