Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
Autor Wiadomość
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #31
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
Scott - wielka jest Twoja "wiara".
01-02-2012 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #32
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
Teraz to nasladujesz Jezusa nie umiejac pogodzic sie z Prawda[ktora zawsze jest Jezus], i piszesz cos takiego. No szkoda bo jak ja rozmawiam to merytorycznie. Jezus powiedzial ze pytanie bylo skierowane tylko do Boga, tylko Bóg mogl odpowiedziec bo tylko On jest dobry. I Bóg odpowiedzial. Przemilczany fakt ze Jezus jest dobrym Pasterzem tez widac nie pasuje... Ale tak to jest ze Straznica.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
01-02-2012 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #33
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
(01-02-2012 16:07 )Scott napisał(a):  Jezus powiedzial ze pytanie bylo skierowane tylko do Boga, tylko Bóg mogl odpowiedziec bo tylko On jest dobry.

A nie wydaje Ci się Scott, że Jezus będąc Bogiem nie wypowiedziałby w ogóle tych słów:
Cytat:"Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg".

Mówisz, że Jezus został nazwany "dobrym Pasterzem". I słusznie został nazwany, bo nim jest. Ale czy to znaczy, że czyni go to Bogiem-Stwórcą? Ludzie zostali nazwani "bogami", a pewnie nie uważasz, ze wchodzą w skład Trójcy, prawda". Musisz poszukać silniejszych argumentów, bo najciekawsze dopiero przed nami, Scotti Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 16:28 przez Aloes.)
01-02-2012 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #34
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
Teologia jest ostatnim miejscem na gdybanie i "a mi sie wydaje". Tu nie ma na to miejsca, albo tak albo nie i tyle.

Jezus nie powiedzial nie jestem Bogiem, ale powiedzial "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg", a potem odpowiedzial. I odpowiedzia okreslil kim jest. No i tyle tam jest. Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem bo tego co chcesz udowodnic tam po prostu nie ma.


"Cytat:
"Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg".
Mówisz, że Jezus został nazwany "dobrym Pasterzem". I słusznie został nazwany, bo nim jest. Ale czy to znaczy, że czyni go to Bogiem-Stwórcą? Ludzie zostali nazwani "bogami", a pewnie nie uważasz, ze wchodzą w skład Trójcy, prawda". Musisz poszukać silniejszych argumentów, bo najciekawsze dopiero przed nami, Scotti "

Jesus nie zostal nazwanym dobrym Pasterzem tylko sie sam tak okreslil. I bycie dobrym nie czyni Go Bogiem, bo Bogiem nic nie moze uczynic, Bogiem Jezus jest, a bycie dobrym to przymiot. Ludzie zostali nazwani bogami w przenosni, a wiec sa i przybranymi dziecmi Bozymi. Argumenty mam normalne, nie wiem co najciekawsze bo narazie blad na bledzie w czytaniu ze zrozumiem popelniasz i Biblie bardzo slabo znasz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 16:42 przez Scott.)
01-02-2012 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #35
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
(01-02-2012 16:32 )Scott napisał(a):  Biblie bardzo slabo znasz.

Wcale nie twierdzę, że znam dobrze Biblię. Ale co nieco z niej rozumiem.

Oto kolejny argument. Jezus modli się:

"Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!" (Łuk. 22:42).

Dlaczego Jezus chce, by działa się wola Boża, a nie jego wola? Czyżby sam nie był Bogiem? Po co w ogóle modli się w ten sposób?
01-02-2012 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #36
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
Aloes, ale ty czytasz tylko jedno zdanie czy całą tą historię: kto Jezusa pyta i o co i dlaczego, żeby faktycznie wiedzieć czemu Jezus wypowiada takie słowa?
Czy sam fakt, że ten młody żyd pyta Jezusa co ma robić żeby się zbawić nie sugeruje ci czegoś? Przecież kto ustala "reguły gry" jak nie sam Bóg? A Bóg już się wypowiedział wówczas czego trzeba przestrzegać żeby mieć życie wieczne i zrobił to przez Torę. Sądzisz, że ten żyd nie znał Pisma? Czy może raczej uznał, że ma do czynienia z kimś kto właśnie ustala i wyjaśnia owe reguły, tzn. z Bogiem? Tutaj można się oburzyć czy zastanowić - o, młodzieniec zobaczył wyjątkowego nauczyciela, to się pomylił, niesłusznie wziął go za kogoś więcej. Tylko skoro tak, to czemu Jezus młodzieńcowi poglądu nie sprostował? Np. Jan mówił od razu "nie jestem tym za kogo mnie uważacie. Ja dopiero zapowiadam właściwe przyjście". Co więcej, Jezus gdy odpowiada nie poprzestaje na Torze i jej wyjaśnianiu, lecz autorytatywnie wskazuje co robić ponad to, więc sam stawia się w miejsce tego, ktory decyduje jak się zbawiać, w miejsce Boga. Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
01-02-2012 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #37
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
(01-02-2012 16:55 )spioh napisał(a):  Aloes, ale ty czytasz tylko jedno zdanie czy całą tą historię: kto Jezusa pyta i o co i dlaczego, żeby faktycznie wiedzieć czemu Jezus wypowiada takie słowa?

Czytam całą historię, dlatego wiem o co chodzi.

(01-02-2012 16:55 )spioh napisał(a):  Czy sam fakt, że ten młody żyd pyta Jezusa co ma robić żeby się zbawić nie sugeruje ci czegoś?

Najbardziej sugeruje mi sposób zwracania się do Jezusa przez tego człowieka: "nauczycielu"

Tak też zwracano się do Jana Chrzciciela - on też jest Bogiem?

"Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali go: Nauczycielu, co mamy czynić?" Łuk. 3:12).
01-02-2012 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #38
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
Ale nie mówili "dobry" co nie. Bo jak wiemy...Po raz n-ty to pisze-dobry jest sam Bóg. Dlatego pominiecie tego w cytacie przez Ciebie jest manipulacja sensem, bo chodzi o zupelnie inne rzeczy. Jezus zwraca uwage wlasnie na to okreslenie, to ono jest kluczowe. Wiec nie mieszaj.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 17:27 przez Scott.)
01-02-2012 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #39
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
"Wtem przystąpił pewien uczony w Piśmie i rzekł do Niego: Nauczycielu, pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz" (Mat. 8:19).

"On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?" (Mk. 4:38).

"Na to Jezus rzekł do niego: Szymonie, mam ci coś powiedzieć. On rzekł: Powiedz, Nauczycielu!" (Łuk. 7:40).

Rozumiem, że tu Jezus przestał być już Bogiem!
01-02-2012 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #40
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
A gdzie ja pisze ze przestal? Czytaj ze zrozumieniem. Nie wmawiaj mi czegos co nie istnieje w mojej wypowiedzi, bo bzdury wychodza. Mowie ze w tym konkretnym miejscu kluczowe jest okreslenie Jezusa "Nauczycielu dobry", i pisze to którys raz.

I nie przejdziemy dalej tylko po kolei, wczesniej chciales miejsce ktore ominales, jako ze pomimo tego pytania i odpowiedzi - dalej jest ominiete wkleje to tu i skonczymy ten watek.


Sięgnijmy do oryginału:
[Obrazek: grecko_polski_nowy_testament.JPG]
I tutaj weźmy Flp 2,6:

[Obrazek: IMAGE0171a.JPG]
"Morfe" - postać, natura, forma. Jak poprawnie rozumieć Flp 2,6:
[Obrazek: IMAGE0205a.JPG]
[Obrazek: IMAGE0224.JPG]

A co do Jana, to weźmy może znowu oryginał:
[Obrazek: IMAGE0157a.JPG]
[Obrazek: IMAGE0224.JPG]
[Obrazek: IMAGE0197.JPG]

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 17:34 przez Scott.)
01-02-2012 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #41
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
(01-02-2012 17:32 )Scott napisał(a):  A gdzie ja pisze ze przestal?

Ależ to nie Ty napisałeś, że przestał, tylko ja. Skoro uczniowie nie nazywają go "dobrym" nauczycielem tylko "nauczycielem", to może już nie był Bogiem.

Myślisz, że ten młodzieniec, z którym rozmawiał Jezus, nazwałby go dobrym nauczycielem, gdyby wiedział, że rozmawia z Bogiem? Nie powiedziałby: dobry nauczycielu", tylko "Boże".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 17:40 przez Aloes.)
01-02-2012 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #42
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
Uczniowie nazywaja Jezusa Nauczycielem bo jest Nauczycielem. I tyle. Wywod masz bezsensowny co najmniej.

A drugi wywod jest niepowazny, nic nie zmienia, bo niby co. Zrobil co zrobil i autor natchniony to zanotowal zebysmy wiedzieli ze Jezus jest dobry i jest Bogiem. Gdybasz i gdybasz, ale nie ma nigdzie w Biblii tego co bys chcial tam widziec zeby bylo "po Twojemu", za to jest po Bozemu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 18:00 przez Scott.)
01-02-2012 17:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #43
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
Cytat:Najbardziej sugeruje mi sposób zwracania się do Jezusa przez tego człowieka: "nauczycielu"
a czemu najbardziej ci sugeruje jak zwraca się człowiek do Jezusa a nic ci nie sugeruje to, że Jezus stawia się w miejsce Boga i on określa co trzeba czynić aby się zbawić?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
01-02-2012 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #44
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
(01-02-2012 17:57 )spioh napisał(a):  a czemu najbardziej ci sugeruje jak zwraca się człowiek do Jezusa
mam nadzieję, że to żart.

(01-02-2012 17:57 )spioh napisał(a):  a nic ci nie sugeruje to, że Jezus stawia się w miejsce Boga i on określa co trzeba czynić aby się zbawić?
To samo czynił Mojżesz i niektórzy uczniowie Jezusa. Jezus nie określił, co jest potrzebne do zbawienia, tylko powtórzył to, co było wcześniej zapisane w Pismach!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 18:24 przez Aloes.)
01-02-2012 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #45
RE: Co o Jezusie mówili pierwsi chrześcijanie i im współcześni?.
(01-02-2012 17:39 )Aloes napisał(a):  Myślisz, że ten młodzieniec, z którym rozmawiał Jezus, nazwałby go dobrym nauczycielem, gdyby wiedział, że rozmawia z Bogiem? Nie powiedziałby: dobry nauczycielu", tylko "Boże".
Absolutnie niemożliwe. Ów młodzieniec był żydem. Dla żyda totalnym skandalem było nazwanie człowieka Bogiem. Przecież właśnie za to ukrzyżowali Jezusa:"że będąc człowiekiem czynił się Bogiem."

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-02-2012 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów