Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Msze gregoriańskie
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #16
RE: Msze gregoriańskie
(11-01-2012 15:59 )Aloes napisał(a):  
(11-01-2012 13:39 )sant napisał(a):  Aloes - błąd. Pismo Święte nie zna pojęcia Msza Św. itp. Ono nie opisuje wszystkiego. Wiele rzeczy (technicznych) zostało później dodanych. Oczywiście wszystko w asystencji D. Św.

Jeżeli coś zostaje dodane w asyście D. Św., to powinno mieć odzwierciedlenie w Piśmie.
A niby czemu? Czy uważasz, że działanie Ducha Świętego zakończyło się wraz z ostateczną redakcją Biblii?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2012 18:29 przez Sant.)
11-01-2012 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #17
RE: Msze gregoriańskie
(11-01-2012 13:39 )sant napisał(a):  Dezerter- nie można wszędzie doszukiwać się idolatrii. Napisałeś: -
Cytat:pomyśl ile Grzegorzowi zysku w złocie przynosiło rozpowszechnianie takich opowiastek
Są rzeczy do których nie zawsze dorośliśmy. Nie musimy wszystkiego rozumieć. W życiu nie miałbym odwagi z taką pewnością siebie w sposób tak dogmatyczny wyrokować w tej delikatnej materii.
Zauważ, że różnej maści lewacy, owładnięci żądzą pieniądza, swoje pragnienia i mankamenty przypisują "czarnym" - nie rozumiejąc motywów ich postepowania. Proszę cię, nie przyłączaj się do nich. Zostaw przynajmniej, szczelinę, watpliwość, że jednak mogło być inaczej niż myślisz i rozumiesz.
Bracie drogi a czymże są te moje słowa skierowane do Nikoli:
"...czy się boisz nawet pomyśleć, że Św. Grzegorz mógł się mylić, a może to ja się mylę - wykażesz moje logiczne błędy i obronisz papieża czy zdezerterujesz :wink: "

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
13-01-2012 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #18
RE: Msze gregoriańskie
Ale już samo założenie.....

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-01-2012 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Msze gregoriańskie
(11-01-2012 18:28 )sant napisał(a):  Czy uważasz, że działanie Ducha Świętego zakończyło się wraz z ostateczną redakcją Biblii?
Uważam, że modlenie się za zmarłych jest niebiblijne i modlenie się za pieniądze - również!
15-01-2012 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Msze gregoriańskie
niebiblijne w jakim sensie? że biblia nic nie wspomina, czy że biblia zakazuje?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-01-2012 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Msze gregoriańskie
(15-01-2012 19:23 )Aloes napisał(a):  
(11-01-2012 18:28 )sant napisał(a):  Czy uważasz, że działanie Ducha Świętego zakończyło się wraz z ostateczną redakcją Biblii?
Uważam, że modlenie się za zmarłych jest niebiblijne i modlenie się za pieniądze - również!

Widzę że albo nie przeczytałeś o czym pisałem albo celowo przeoczyłeś. Nie ważne. Napisze jeszcze raz, teologia czyśca bierze się z Biblii, swój początek ma w 2 księdze Machabejskiej, tym razem zacytuje 12 rozdzial:

Cytat:38 Potem Juda zebrał wojsko i powiódł do miasta Adullam14. Ponieważ zaś wypadł siódmy dzień, zgodnie ze zwyczajem oczyścili się i tam spędzili szabat. 39 Następnego dnia w tym czasie, w którym należało już to wykonać, żołnierze Judy przyszli zabrać ciała tych, którzy polegli, i pochować razem z krewnymi w rodzinnych grobach. 40 Pod chitonem jednak u każdego ze zmarłych znaleźli przedmioty poświęcone bóstwom, zabrane z Jamnii, chociaż Prawo tego Żydom zakazuje15. Dla wszystkich więc stało się jasne, że to oni i z tej właśnie przyczyny zginęli. 41 Wszyscy zaś wychwalali Pana, sprawiedliwego Sędziego, który rzeczy ukryte czyni jawnymi, 42 a potem oddali się modlitwie i błagali, aby popełniony grzech został całkowicie wymazany. Mężny Juda upomniał lud, aby strzegli samych siebie i byli bez grzechu mają przed oczyma to, co się stało na skutek grzechu tych, który zginęli.

Wiec po prostu slabo znasz Biblie jesli tak piszesz.

A modlitwa za pieniadze? o co w ogóle Ci chodzi bo do teraz nie wiem, nie wyjasniles....

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 23:07 przez Scott.)
15-01-2012 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
RE: Msze gregoriańskie
Aloes-pomijam już fakt że raczej słabo znasz biblię i sposób jej powstania, ale wydaje mi sie że również uważasz że, "sola scriptura', co jest nieporozumieniem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-01-2012 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
RE: Msze gregoriańskie
Sola 'niectóra' scriptura Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2012 04:55 przez omyk.)
19-01-2012 04:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Msze gregoriańskie
No szkoda że Aloes nie chce kontynuować rozmowy i odpowiedzieć na moje pytania. Kompletnie nie wiem o co mu chodzi, bo o Biblię chyba nie jeśli miał konkretnie wskazane gdzie szukać. Drugi argument też dziwny bo już w ogóle nie napisał o konkretu, tylko zrobił z pytania odpowiedź i to w formie jakby nie wiem na czym bazował...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 18:21 przez Scott.)
20-01-2012 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Msze gregoriańskie
Sorry. Zapomniałem o tej dyskusji. O czym to mówiliśmy? Prawda, o modleniu się za pieniądze. O jakie pytania Ci chodzi Scott?
31-01-2012 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Msze gregoriańskie
Może w wolnej chwili przeczytaj co napisałem, tak chyba będzie najlepiej, tym bardziej jeśli się zgubiłeś.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-01-2012 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Msze gregoriańskie
coś mi się wydaje, że Aloes się pogubił, bo zamiast odpowiadać merytorycznie w wątkach, które rozpoczyna woli wyszukiwać nowinek czy kogoś nie przyłapano znów na molestowaniu. może potem będzie z tego konstruował "dowód" na to, że katolicyzm jest w błędzie co do interpretacji Biblii w kwestii natury Boga, zbawienia, modlitwy itp.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
01-02-2012 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Msze gregoriańskie
(01-02-2012 00:11 )spioh napisał(a):  coś mi się wydaje, że Aloes się pogubił, bo zamiast odpowiadać merytorycznie w wątkach, które rozpoczyna woli wyszukiwać nowinek czy kogoś nie przyłapano znów na molestowaniu.
Nie muszę szukać. Mam tego dość sporo. Chcesz poczytać? Dam Ci taką możliwość. Będę wklejał systematycznie.

(01-02-2012 00:11 )spioh napisał(a):  może potem będzie z tego konstruował "dowód" na to, że katolicyzm jest w błędzie co do interpretacji Biblii w kwestii natury Boga, zbawienia, modlitwy itp.
O tym przekonałem się już dawno. Nie muszę więc nic konstruować. Sam się wkrótce przekonasz!
01-02-2012 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Msze gregoriańskie
Aloesie, bardzo chetnie porozmawiam z Toba o Biblii. Jesli zalozysz stosowny temat, i bedziemy prowadzic konstruktywna w nim rozmowe. Porozmawiamy o interlinii, porozmawiamy o jakich tylko wersetach ktore beda dla Ciebie niezrozumiale czy watpliwe. Ile ja juz takich rozmow nie prowadzilem. Wiec zapraszam do syskusji nawet i od dzisiaj.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 14:19 przez Scott.)
01-02-2012 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Msze gregoriańskie
A to my do tej pory nie rozmawialiśmy? Sorry, myślałem, że tak.
01-02-2012 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów