Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Msze gregoriańskie
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #46
RE: Msze gregoriańskie
Ja pierwszy zadałem pytanie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-02-2012 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #47
RE: Msze gregoriańskie
Aloes, jeśli jest tak mówisz, że kto umarł wolny jest od grzechu, czyli odpracował karę za grzychy przez sam fakt, że umarł, to każdy kto umiera jest wolny i czeka go niebo. W takim razie po co NT tyle razy wspomina o piekle jako jednej z moźliwości po śmierci?
Ba, co więcej - po co cała ofiara Chrystusa i odkupienie, skoro wystaczy człowiekowi umrzeć i jest wolny od grzechów, czyli pojednany z Bogiem?
Albo Biblia jest sprzeczna sama w sobie, albo Aloesie twoje tezy są fałszywe...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
04-02-2012 02:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #48
RE: Msze gregoriańskie
To ja może dorzucę do dyskusji fragment z tłumaczenia Biblii Warszawsko-Praskiej:
Cytat:„Ze względu na waszą przyrodzoną słabość będę mówił czysto po ludzku: jak ongiś wydawaliście członki wasze na służbę nieczystości i nieprawości, która prowadziła do dalszego znieprawienia, tak teraz wydajecie wasze członki na służbę sprawiedliwości, która zapewni wam uświęcenie. Kiedyście bowiem służyli grzechowi, byliście wolni od posługiwania sprawiedliwości. I jakiż to pożytek mieliście z tych rzeczy, których wstydzicie się teraz? Kresem ich jest śmierć. Teraz tedy uwolnieni od grzechu, kiedy to staliście się sługami Boga, zbieracie plon [waszych uczynków] w postaci uświęcenia, a kresem będzie dla was życie wieczne.” (Rz 6,19-22 BR)
Widać wyraźnie, że kresem grzechu jest śmierć w znaczeniu: Kresem grzesznego postępowania jest śmierć, tak kończy się droga takiego postępowania. Kiedy człowiek staje się sługą Boga, zbiera plon uświęcenia i kresem jego postępowania jest życie wieczne.
To raz.

Dwa - W NT jest wyraźnie napisane o piekle. Możesz nie chcieć tego uznać, ale z Pismem trudno polemizować. Jeżeli rozumieć tak jak Ty Aloes słowa, że "kresem grzechu śmierć" - trzeba uznać, że nie ma odpłaty za uczynki i cokolwiek zrobimy, i tak nie będziemy z tego rozliczeni. A to kompletnie niezgodne z całym sensem chrześcijaństwa, z Biblią i ze zwykłą moralnością ogólnoludzką. Co do rozliczenia i piekła: Spójrz na przypowieści o bogaczu i ubogim Łazarzu, o sądzie ostatecznym, oddzieleniu chwastów od plew, spójrz na przestrogi Jezusa, że lepiej z jednym okiem wejść do Królestwa Niebieskiego, niż z dwoma być wtrąconym do piekła, gdzie ogień nie gaśnie... Spójrz do Listów, tam również jest czarno na białym o karze piekła.
Kresem grzechu jest śmierć w znaczeniu - grzech w konsekwencji prowadzi do śmierci.

Jeżeli rozumieć zdanie z Rzymian tak jak Ty Aloes, trzeba przyjąć, że Biblia przeczy sama sobie.
A nie może tak być, chyba, że jest fałszywa. Więc skoro Biblia nie jest fałszywa - to nieprawdziwa musi być Twoja interpretacja Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-02-2012 02:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #49
RE: Msze gregoriańskie
(04-02-2012 02:22 )spioh napisał(a):  Aloes, jeśli jest tak mówisz, że kto umarł wolny jest od grzechu, czyli odpracował karę za grzychy przez sam fakt, że umarł, to każdy kto umiera jest wolny i czeka go niebo. W takim razie po co NT tyle razy wspomina o piekle jako jednej z moźliwości po śmierci?

Pamiętaj, że jest też grzech przeciwko duchowi świętemu. Za ten grzech nie ma przebaczenia!

(04-02-2012 02:22 )spioh napisał(a):  Ba, co więcej - po co cała ofiara Chrystusa i odkupienie, skoro wystaczy człowiekowi umrzeć i jest wolny od grzechów, czyli pojednany z Bogiem?

ha, ha. No, własnie dzięki ofierze Jezusa jest taka możliwość. Bez niej nie byłoby żadnej nadziei dla nikogo!

(04-02-2012 02:22 )spioh napisał(a):  Albo Biblia jest sprzeczna sama w sobie, albo Aloesie twoje tezy są fałszywe...

...albo Ty nic nie kapujesz Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2012 18:39 przez Aloes.)
05-02-2012 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #50
RE: Msze gregoriańskie
skoro jest jakiś grzech za który nie ma przebaczenia to sam sobie przeczysz, bo wcześniej napisałeś, że wystarczy umrzeć i już się jest wolnym od grzechów. może się najpierw zastanów jaką teorię wyznajesz Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
05-02-2012 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #51
RE: Msze gregoriańskie
Aloes napisał:
Cytat:...albo Ty nic nie kapujesz
Mój drogi- a nie zakładasz tezy że może być dokładnie odwrotnie? - Może właśnie ty nic nie kapujesz?- Jest taka możliwość czy też nie?- Skąd czerpiesz pewność o własnej wiedzy i nieomylności?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-02-2012 09:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #52
RE: Msze gregoriańskie
(06-02-2012 09:00 )sant napisał(a):  Skąd czerpiesz pewność o własnej wiedzy i nieomylności?

Nigdy nie twierdziłem, że jestem nieomylny. Dlatego opieram się na Biblii.
06-02-2012 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #53
RE: Msze gregoriańskie
a jesteś omylny czy nieomylny w jej interpretacji? a może sam nie interpretujesz tylko opierasz się na innym autorytecie, który robi to za ciebie? (jeśli tak to jakim?)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-02-2012 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #54
RE: Msze gregoriańskie
(06-02-2012 16:16 )Aloes napisał(a):  
(06-02-2012 09:00 )sant napisał(a):  Skąd czerpiesz pewność o własnej wiedzy i nieomylności?

Nigdy nie twierdziłem, że jestem nieomylny. Dlatego opieram się na Biblii.

No to spytam- co dla Ciebie znaczy właściwa interpretacja Biblii, czym jest autorytet do tego i skąd się on bierze, jaką wiedzę powinien mieć człowiek który Biblię by interpretował. No i jaką wagę mają tutaj zachowane pisma Ojców Kościoła.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2012 00:11 przez Scott.)
08-02-2012 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #55
RE: Msze gregoriańskie
Biblia sama siebie tłumaczy. Nie jest zbyt skomplikowana. Tylko trzeba ją przyjąć w takiej formie, jaki jest przekaz!
21-02-2012 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #56
RE: Msze gregoriańskie
Dostanę może tutaj odpowiedzi na te pytania które Ci zadaje Aloes?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2012 22:09 przez Scott.)
21-02-2012 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #57
RE: Msze gregoriańskie
Aloes, i rozumiem, że biegle władasz językami starożytnymi, bo przecież czytasz oryginał a nie tłumaczenie, które siłą rzeczy jest już interpretacją w duchu tego który tłumaczył i wątpliwe (albo i nie tylko te) kwestie tłumaczył zgodnie z doktryną jaką sam wyznawał?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
21-02-2012 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lazvertys Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #58
RE: Msze gregoriańskie
misze z aloesem są święte masakra szanuje ludzi co jeszcze wyznają te aloesowe rzeczy które ze starożytnymi były od zawsze aż się dziwiłem jak to działa ale teraz już wiem.

barwniki spożywcze warszawa
28-07-2015 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów