Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #106
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Noone- zauważ że tu jest Forum Kościoła Rzymsko Katolickiego, a nie lefebrystów. I proszę tu nie uprawiać demagogii rozłamiackiej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-11-2012 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #107
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
nie podobało ci sie kazanie ?
bo mnie tak
16-11-2012 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #108
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Nie chodzi o kazanie, tylko zapomniałeś, że to nie forum krzyż i lansujesz lefebryzm.
A kazania nie sa od podobania się. I jeśli głosi je osoba kontestująca mój Kościół, będąca schizmatykiem, nie powinenem jej słuchać. Ja słucham mojego proboszcza, biskupa i papieża.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2012 16:10 przez Sant.)
17-11-2012 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #109
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
ano i tu jest pies pogrzebany..
bo ja słucham najpierw BOGA, Papieża i Kościoła, a dopiero później biskupa i proboszcza..
coraz częściej dwóch ostatnich ma inne "poglądy" niż Papież i Jego Poprzednicy

a lefebryzm jak zwiesz, nie jest żadną schizmą
17-11-2012 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #110
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Powiedz- jak ty słuchsz Boga? - Masz jakiś specjalny kanał?
A pies jest owszem pogrzebany, ale w twojej pysze, czyli w fakcie, że uzurpujesz sobie prawo do interpretacji Magisterium i wybierania tego co ty uważasz za słuszne. I osądu oraz negacji tego co ci jest niewygodne.
Lefebryzm jest schizmą od kiedy arcb. Lefevre i jego następcy zaczęli bez zgody papieża i wręcz wbrew Watykanowi wyświęcać biskupów przypisując sobie prerogatywy prerogatywy Stolicy Apostolskiej. Ta schizma wynika również z pychy. Dopóki w pokorze nie wrócą do Kościoła, będą schizmatykami.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
18-11-2012 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #111
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Papież Benedykt zdjął ekskomunikę,

a od sądzenia mnie - zalecałbym powstrzymanie się,
tak mam specjalny kanał - nauczanie Kościoła Katolickiego
18-11-2012 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #112
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Cytat:Papież Benedykt zdjął ekskomunikę,
To że zdjął, nie znaczy, że nie tkwią w błędzie. Papież to zrobił by im pomóc, jednakże oni skruchy raczej nie wykazali.
Cytat:a od sądzenia mnie - zalecałbym powstrzymanie się
To samo odnośnie mojej osoby - zacząłeś pierwszy. W dodatku ja tylko stwierdziłem fakty na podstawoie twoich własnych słów. A w ogóle kogo z siebie robisz, że wydajesz jakieś zalecenia?
Cytat:tak mam specjalny kanał - nauczanie Kościoła Katolickiego
A to ciekawe- jeśli to jest ów kanał, to czemu go permanetnie podważasz jakimiś często nie uznanymi objawieniami, albo wyzywaniem hierarchów od pasibrzuchów, lub posiłkujesz się tekstami suspendowanych księży albo wręcz schizmatyckimi? A co do uznanych objawień to nie traktujesz ich kompleksowo, tylko wyrywasz z kontekstu, jak nie przymierzając Świadkowie Jehowy Pismo Święte.
Jakiż to kanał? A gdzież cnota posłuszeństwa Kościołowi?

Na poparcie moich słów:

W związku z planowanym otwarciem w Olsztynie kaplicy Bractwa św. Piusa X, wikariusz generalny archidiecezji warmińskiej bp Jacek Jezierski wydał komunikat, w którym przypomina o zerwaniu więzi jedności ze Stolicą Apostolską, o prowadzonym przez Benedykta XVI dialogu z Bractwem na rzecz przezwyciężenia rozłamu i zachęca do modlitwy o odbudowanie jedności.

Oto pełna treść komunikatu bp. Jacka Jezierskiego:

W Olsztynie otwiera kaplicę Bractwo św. Piusa X, które proponuje Mszę św. w języku łacińskim i XVI – wieczny sposób jej odprawiania ( tzw. ryt trydencki).
Bractwo zerwało więź jedności ze Stolicą Apostolską za czasów, gdy Kościołem kierował papież Jan Paweł II. Przestało, bowiem respektować autorytet papieża i przepisy Kościoła. Chodziło między innymi, o niezgodne z prawem kościelnym udzielanie święceń biskupich. Decyzja w tej sprawie jest w wyłącznej kompetencji Biskupa Rzymu.
Papież Benedykt XVI prowadzi cierpliwie dialog z Bractwem, aby przezwyciężyć rozłam, który zaistniał w Kościele. Warunkiem jest jednak przyjęcie przez członków Bractwa nauczania Soboru Watykańskiego II w kwestiach najbardziej istotnych, a także respektowanie władzy zwierzchniej papieża. Wobec „dzikiej” aktywności Bractwa św. Piusa X, również w Olsztynie, informujemy o jego sytuacji w Kościele i prosimy o modlitwę, aby udało się odbudować jedność i przezwyciężyć podział.

Komunikat został opublikowany na oficjalnej stronie internetowej archidiecezji warmiński

ekai

(wytłuszczenie moje)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2012 15:03 przez Sant.)
19-11-2012 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #113
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Pius XI, Encyklika „Quas primas”

ksiądz Jacek B :
W 1925 r., w obliczu antychrześcijańskich nastrojów w wielu częściach świata, papież Pius XI ustanowił uroczystość Chrystusa Króla.
Tematyka: Chrystus Król, Chrystusowe królowanie, Chrystusowe Królestwo. W tych tematach mamy współcześnie do czynienia z wielością interpretacji, by nie powiedzieć wprost: z chaosem. Encyklika Piusa XI Quas primas to najwyższy dostępny stopień nauczania Kościoła na ten temat, a zatem najbardziej autorytatywny i wiążący. Kościół nie wypowiedział się pełniej. Nikt nie wzniósł się wyżej ponad Papieża Piusa XI. To jest najjaśniejsze Magisterium, porządkujące chaos – także współcześnie.

Kilka fragmentów drogocennego katolickiego dokumentu niech uzmysłowi nam teologiczną klasę Autora i szeroką powszechną perspektywę Chrystusowego królowania – także w sferze publicznej i państwowej. To jest nauka katolicka. Zobowiązująca i dla nas!

Cytat: „Nawałnica zła nie tylko dlatego nawiedziła świat, ponieważ bardzo wielu ludzi usunęło Jezusa Chrystusa i Jego najświętsze prawo z własnych obyczajów i życia prywatnego, rodzinnego i publicznego; lecz także i w przyszłości nie zajaśnieje pewna nadzieja stałego pokoju między narodami, dopóki tak jednostki, jak państwa stronić będą i zaprzeczać panowaniu Zbawcy Naszego”.

„Błądziłby zresztą bardzo ten, kto by odmawiał Chrystusowi Człowiekowi, władzy nad jakimikolwiek sprawami doczesnymi, kiedy On od Ojca otrzymał nieograniczone prawo nad stworzeniem tak, iż wszystko poddane jest Jego woli”.

„On sam jest sprawcą pomyślności i prawdziwej szczęśliwości tak dla pojedynczych obywateli, jak dla państwa: «Nie skądinąd bowiem szczęście dla państwa, a skądinąd dla człowieka: ponieważ państwo, to nic innego, jak zgodny zespół ludzi» (św. Augustyn, List do Macedończyków, rozdz. 3).

Niechże więc rządcy państw nie wzbraniają się sami i wraz ze swoim narodem oddać królestwu Chrystusowemu publicznych oznak czci i posłuszeństwa, jeżeli pragną zachować nienaruszoną swą powagę i przyczynić się do pomnożenia pomyślności swej ojczyzny”.

Przeto gdyby kiedy ludzie uznali tak w życiu prywatnym, jak i publicznym królewską władzę Chrystusa, wówczas musiałyby przeniknąć wszystkie warstwy społeczne niewypowiedziane dobrodziejstwa, jak sprawiedliwa wolność, jak ład i uspokojenie, zgoda i pokój”.

„Z całą słusznością można by powiedzieć, iż lud chrześcijański, jakby poruszony natchnieniem Boskim, pragnie tego Jezusa, którego niegodziwi ludzie, gdy przyszedł do swoich, nie chcieli przyjąć, wyprowadzić z zacisza świętych przybytków, jak gdyby z ukrycia i wiodąc Go w triumfalnym pochodzie po ulicach miast pragnie Mu przywrócić wszystkie prawa królewskie”.

http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/...as-primas/

katolik przeczyta, katolik zrozumie


i jeszcze przy tej okazji słowa ks.Bartnika na ten temat :
http://pl.gloria.tv/?media=245078
23-11-2012 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #114
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
katolik tak.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
25-11-2012 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #115
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
10 sprawiedliwych

Wykaz diecezji, które do 24.11.2012 g. 22:30 NIE zamieściły na swoich stronach internetowych "Listu Episkopatu Polski na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata" (10 na 41)

1. Białystok - Abp Edward Ozorowski
2. Bydgoszcz - Bp Jan Tyrawa
3. Drohiczyn - Bp Antoni Dydycz
4. Koszalin-Kołobrzeg - Bp Edward Dajczak
5. Łowicz - Bp Andrzej Dziuba
6. Rzeszów - Bp Kazimierz Górny
7. Sandomierz - Bp Krzysztof Nitkiewicz
8. Szczecin-Kamień - Abp Andrzej Dzięga
9. Toruń - Bp Andrzej Suski
10. Włocławek - Bp Wiesław Mering

nie jest tragicznie Uśmiech
może jeszcze mamy kilku prawdziwych PASTERZY ? Uśmiech
27-11-2012 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #116
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Na stronach nie było, ale na parafie poszło i było czytane Język

Poza tym jeśliby nie umieścili/ogłosili - wykazaliby się nieposłuszeństwem, a Kościół jest hierarchiczny i posłuszeństwo przyrzekali.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-11-2012 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #117
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Ale przecież ten list potwierdza to co mówiłem zarówno ja jak i inni polemiści Noonego w temacie dotyczących intronizacji. Nie tylko episkopat ale również papież zabrał głos w tej sprawie. W podobnym tonie.
Więc Roma locuta, causa finita.
Odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: nie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2012 14:12 przez Sant.)
28-11-2012 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #118
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Oczywiscie ze list byl czytany. Noone juz widze nie wie jak bronic sekty ze ucieka sie do oczerniania kaplanow, jakoby poslusznymi nie byli. Posluszenstwo przelozonym to filar o ktorym pisala Faustyna w "Dzienniczku" chocby, jesli mowimy jezykiem objawien ktory Intronizatorzy ponoc cenia. 8 przykazanie obowiazuje Noone.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2012 01:00 przez Scott.)
29-11-2012 00:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarekMRB Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #119
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
To że lefebvre-zm jest schizmatycki, nie zmienia sprawy odpowiedzi na tytułowe pytanie. [undefined=undefined]I odpowiedź ta brzmi, oczywiście - TAK.[/undefined]
SKoro Polska mogła uznać Maryję za swoją Królową (i tak nadal jest!) to i może uznać Jezusa za Króla.
Czy to jest sensowne to inna sprawa (choć ja uważam że jak najbardziej - argumentacja w liście episkopatu była niezbyt spójna... ale to moje zdanie).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2012 03:31 przez MarekMRB.)
15-12-2012 03:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #120
RE: Czy Państwo może uznać Chrystusa za swego Króla?
Masz zakaz linkowania do tekstów propagujących nauczanie suspendowanego x.Natanka. /Scott
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2012 12:46 przez Scott.)
15-12-2012 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów