Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
abp Józef Mirosław Życiński - R.I.P.+
Autor Wiadomość
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #1
abp Józef Mirosław Życiński - R.I.P.+
Cytat:Józef Mirosław Życiński (ur. 1 września 1948 w Nowej Wsi, zm. 10 lutego 2011 w Rzymie) – polski biskup rzymskokatolicki, filozof, teolog, publicysta, biskup diecezjalny tarnowski w latach 1990–1997, arcybiskup metropolita lubelski w latach 1997–2011.

W 1966 ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Studiował w Wyższym Częstochowskim Seminarium Duchownym w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1972 w Częstochowie. Od 4 listopada 1990 biskup diecezjalny tarnowski, a od 14 czerwca 1997 arcybiskup metropolita lubelski.

Doktor teologii Papieskiego Wydziału Teologicznego w Krakowie (1976), doktor filozofii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Habilitował się w 1980 na podstawie rozprawy Prostota i dyskonfirmowalność jako kryteria heurystyczne w kosmologii relatywistycznej.

Od 1980 był kierownikiem Katedry Logiki i Metodologii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (od 2009 Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie). W latach 1982–1985 pełnił funkcję prodziekana, a od 1988 do 1990 dziekana Wydziału Filozoficznego tej uczelni. W 1981 został profesorem nadzwyczajnym, a w 1988 zwyczajnym. Wielki Kanclerz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wykładał m.in. w Berkeley, Oksfordzie, Catholic University of America w Waszyngtonie, Catholic University of Australia w Sydney.

Był członkiem Komitetu Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN, Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki w Wiedniu, Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, Papieskiej Rady ds. Kultury, Komisji Wspólnej Episkopatu i Rządu RP, Komisji Episkopatu do Spraw Nauki Wiary, członek zagraniczny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, przewodniczący Rady Episkopatu do Spraw Apostolstwa Świeckich i Rady Programowej KAI. Zasiadał we Wspólnej Grupie Roboczej Kościoła Katolickiego i Światowej Rady Kościołów (1999–2005), a także w Radzie Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym” i „Gazecie Wyborczej”. Współpracował także z Radiem eR, regionalno-katolicką rozgłośnią archidiecezji lubelskiej. Dawniej współpracował z miesięcznikami „Znak” i „Więź”, a także z „Rzeczpospolitą”, „Niedzielą” oraz Pierwszym Programem Polskiego Radia.

Autor ponad 50 książek i ponad 300 artykułów poświęconych problematyce filozoficznej, teologicznej, kulturowej, naukom przyrodniczym. Dużo miejsca w swojej pracy naukowej oraz w publicznych i duszpasterskich wystąpieniach poświęcał współczesnej integracji europejskiej oraz stosunkowi Kościoła Rzymskokatolickiego do Unii Europejskiej.

W 2004 został laureatem Fenomenów Przekroju, nagrody przyznawanej przez tygodnik „Przekrój”. W 2005 otrzymał Medal św. Jerzego, nagrodę przyznawaną przez „Tygodnik Powszechny”[3]. W 2007 został uhonorowany tytułem Człowieka Roku, wyróżnieniem przyznawanym przez „Gazetę Wyborczą”. Nagrodę otrzymał za konsekwentną obronę wartości ładu demokratycznego i pluralizmu, za chrześcijańskie świadectwo humanizmu i tolerancji. Laudację na cześć laureata wygłosiła profesor Barbara Skarga.

Tytułami doctora honoris causa uhonorowały go Akademia Rolnicza w Lublinie (2004) oraz Uniwersytet Jagielloński (2005).

Zmarł nagle 10 lutego 2011 w Rzymie najprawdopodobniej na skutek zawału serca

... tyle Wikipedia

Byłem mocno zaskoczony, gdy okazało się iż na tutejszym Forum do teraz nikt na temat tego wielkiego niewątpliwie syna kościoła polskiego nie napisał słowa po jego nagłej i przedwczesnej śmierci :roll:

Bardzo ceniłem obu zmarłych - ks.Tischnera i abp Życińskiego, mimo iż z tym ostatnim nie zawsze tak było... zwłaszcza w ostatnich latach abp Życiński zaskakiwał mnie zmianą swego podejścia do spraw na styku Kościół-Państwo. Wręcz czasami utożsamiałem się z jego tezami.

Był niewątpliwie solą w oku Konferencji Episkopatu a także miał sporo wrogów wśród rzymskich kuriewnych... onego czasu już w polskiej historii zdarzyło się, że niewygodny polski polityk umierał w gościnnych progach "przyjaciół"... czy mogło to spotkać także niewygodnego lecz arcywpływowego i cenionego przez środki masowego przekazu hierarchę?

Moim zdaniem jak najbardziej... w końcu od 29 września 1978 roku nie minęło tak wiele czasu :!: Pomysł

Proszę, jak się to ładnie układa:
Cytat:Nie ma potrzeby przeprowadzania sekcji zwłok arcybiskupa Józefa Życińskiego - poinformował biskup pomocniczy lubelski Mieczysław Cisło. Ujawnił on, że metropolita zmarł na zawał serca.
... dokładnie tak samo, jak uprzednio :evil:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
11-02-2011 14:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #2
 
Zanim oskarżysz - najpierwa sprawdź:
http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?...&start=390

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
11-02-2011 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Rozumiem. że drobny post w stylu "zapalmy świeczkę..." to adekwatny poziom? I tutaj widzę nie lubiliście filozofa-intelektualisty w sutannie, zwolennika wyraźnego rozdziału kościoła od państwa... czemu mnie to nie dziwi :?:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
11-02-2011 18:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #4
 
Czy ty musisz zawsze atakować? - Czy wszystko co nie jest zgodne z twoim rozumieniem od razu musi być be? - Akurat z żoną zastanawialiśmy się nad pogrzebem, czy będzie w Lublinie, i czy pojedziemy. Czy wszystko trzeba przelewać na forum? Wobec śmierci niekiedy istotne jest milczenie. I modlitwa.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
11-02-2011 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:Wobec śmierci niekiedy istotne jest milczenie. I modlitwa.
Jakoś w stosunku do śmierci JPII takiej zasady nie stosowano... w stosunku do tragedii smoleńskiej także - i to na tymże Forum - ale w przypadku zmarłego arcybiskupa jak najbardziej... ciekawe, ciekawe...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
11-02-2011 18:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Mordimer do shoutboxa też zaglądaj bo w nim zamieszczamy również takie informacje.
11-02-2011 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Niech Dobry Pan, przyjmie Go , do grona zbawionych.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
11-02-2011 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Zycinski.pl z przekierowaniem do IPN napisał(a):"Co stanie się po wpisaniu w przeglądarkę adresu zycinski.pl? Wyświetli nam się strona internetowa... należąca do IPN, a dotycząca agentów bezpieki w PRL" - pisze do redakcji Kontaktu 24 jeden z internautów. "Po zasmucającej informacji o zgonie arcybiskupa, przekierowanie nie zniknęło, a więc publiczna instytucja w dalszym ciągu wykorzystuje adres internetowy zycinski.pl" - twierdzi internauta. Okazuje się jednak, że Instytut Pamięci Narodowej nie ma z tym nic wspólnego, bo domena należy do prywatnej firmy. Przekierowanie odbyło się więc poza wiedzą IPN.

[Obrazek: a3fb7ac65313b6f4b27736e1bce46a20,18,1.jpg]

Domena zycinski.pl należy do firmy Theo Górala - nazwanego "królem domen" przedsiębiorcy zajmującego się masowym skupem i sprzedażą po wyższej cenie adresów internetowych.

Okazuje się, że po wpisaniu adresu zycinski.pl, domena przenosi do witryny Instytutu Pamięci Narodowej, a konkretnie do podstrony promującej serię publikacji pt. "Twarze bezpieki".

Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN, poproszony przez nas o komentarz w tej sprawie przyznał, że jego instytucja nie miała pojęcia o takiej sytuacji. "Ktoś pogrywa w przestrzeni z Instytutem i bezpośrednio uderza w niego" - skomentował Arseniuk. "Domena zycinski.pl nie należy do IPN-u. Takie przekierowanie można zrobić na dowolnie wybrany adres" - dodał.

Zaraz po rozmowie z redakcją Kontaktu 24, IPN zablokował w swoim serwisie podstronę, do której przekierowywała domena zycinski.pl (teraz wyświetla się komunikat "Błąd 404: Podana strona nie istnieje").

Firma, do której obecnie należy adres zycinski.pl nie jest osiągalna.

Metropolita Józef Życiński podczas pobytu w Rzymie uczestniczył w obradach Kongregacji Wychowania Katolickiego. Przyczyną śmierci arcybiskupa był zawał serca. Miał 62 lata. Pogrzeb odbędzie się najprawdopodobniej 19 lutego, w podziemiach archikatedry w Lublinie.

[Obrazek: e577df82fdd2459f2567f84919926abf,18,1.jpg]
żródło

Bardzo pięknie - biedny IPN "nie wiedział", właściciel domeny "nie jest osiągalny"... Opus Dei ma długie ręce :evil:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
12-02-2011 12:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Mordimer_Madder napisał(a):Jakoś w stosunku do śmierci JPII takiej zasady nie stosowano

Śmierć nie każdej osoby bedzie identycznie przezywana. Co innego hierarcha lokalnej diecezji a co innego papież. Śmierci papieża nie można w żaden sposób porównywać do śmierci biskupa, choć każdy człowiek jest równy i jego odejście powoduje jakąś stratę. Śmierć głowy Kościoła jest wydarzeniem międzynarodowym, śmierć Jana Pawła II - papieża pochodzacego z Polski była bardzo silnym przeżyciem dla nas, ale też dla całego świata. Śmierć pasażerów samolotu pod smoleńskiem również, także i smierć abp Życińśkiego jest dla nas stratą, ale nie onzcaz to przecież, że jak tylko pojawi sie taki komunikat to od razu na forum czy portalu ma sie ukazać stosowny komunikat czy też od razu trzeba o tym dyskutować. Na wszystko przychodzi czas i będzie można porozmawiać na temat życia i działalności abp Życińskiego.

Mnie ciekawi co innego. Napisałeś:
Mordimer_Madder napisał(a):Bardzo ceniłem obu zmarłych - ks.Tischnera i abp Życińskiego, mimo iż z tym ostatnim nie zawsze tak było... zwłaszcza w ostatnich latach abp Życiński zaskakiwał mnie zmianą swego podejścia do spraw na styku Kościół-Państwo. Wręcz czasami utożsamiałem się z jego tezami.

Czy jakby zmarł inny biskup to też miałbyś jakieś uwagi co do informowania czy też poruszania sprawy smierci takiego biskupa na naszym forum? Czy inni biskupi są przez ciebie tak samo cenieni jak biskup Życiński, że tak bardzo odczuwałbyś taki brak szybkiego informowania o śmierci danego biskupa?

Staramy się informować o takich wydarzeniach, ale nie wszystko musi nastepować od razu, my też nie jesteśmy w stanie od razu o wszystkim informować, ale zawsze można samemu umieścic stosowną informację i rozpoczać temat - nie czekając na nas. Po za tym my staramy sie najpierw informować o takich wydarzeniach na naszym portalu a potem można ruszyć temat na forum - jesli ktoś jest taką dyskusja zainteresowany.

Dla mnie abp Życiński także był postacia bardzo cenioną, tym bardziej, że bardzo często mogłem go słuchać podczas różnych uroczystości w Lublinie.
Bardzo lubiłem słuchać Jego homilii a śmierć abp jest dla mnie także wielką stratą, ale wiem też jedno : najbardziej doceniamy innych po ich odejściu.
Wtedy odczuwamy ta pustkę, to co dana osoba zostawiła po sobie, bardziej doceniamy starania takiej osoby, działalnosć. Napewno będzie brakowało nam tej wiedzy i tego doświadczenia duchowego które pozostawił nam abp Życiński..

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-02-2011 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Czy inni biskupi są przez ciebie tak samo cenieni jak biskup Życiński
Bardzo Cię przepraszam - a czy jest jeszcze w polskim KK jakiś inny arcybiskup, Wielki Kanclerz KUL, erudyta, odważny człowiek, potrafiący głosić swe przekonania absolutnie bezkoniunkturalnie, krytyk błędów KEP a zarazem intelektualista najczystszej próby i członek tak nobilitujących gremiów międzynarodowych :?: Otóż nie ma!

I w tym sensie wyraziłem i wyrażam zdziwienie brakiem poświęcenia mu dyskusji na katolickim forum... dyskusja to forma pamięci i uczczenia... dlatego stawiam tezę, że niestety forum.e-sancti.net jest zdominowane przez katolicki beton, który bije pianę na temat katastrofy pod Smoleńskiem, aborcji i "postępu po szwedzku" a przedziwną śmierć tak znamienitego i ze wszech miar postępowego hierarchy kwituje "pomódlmy się" :shock:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
12-02-2011 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #11
 
Z przykrością jestem zmuszony stwierdzić, że jak zwykle patrzysz tylko i wyłącznie ze swojego punktu widzenia, przypisując łatki innym, wręcz obrażając ich. Wszystkich projektujesz na swój obraz i swoje podobieństwo. [-X

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-02-2011 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Uderz w stół... :diabelek:
Cytat:Wszystkich projektujesz na swój obraz i swoje podobieństwo.
Kogo "wszystkich" :?: A nadto ja nawet katolikiem nie jestem i kudy mi tam do ortodoxa :roll:
gdzieś powyżej sant napisał(a):Czy ty musisz zawsze atakować?
... oto masz odpowiedź, niewinna, napastowana, nigdy nie czepiająca się Mordimera owieczko :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
12-02-2011 15:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Mordimer_Madder napisał(a):Bardzo Cię przepraszam

Nie ma za co. Ja się nie gniewam. Uśmiech :mrgreen:

Mordimer_Madder napisał(a):a czy jest jeszcze w polskim KK jakiś inny arcybiskup, Wielki Kanclerz KUL, erudyta, odważny człowiek, potrafiący głosić swe przekonania absolutnie bezkoniunkturalnie, krytyk błędów KEP a zarazem intelektualista najczystszej próby i członek tak nobilitujących gremiów międzynarodowych :?: Otóż nie ma!

A skąd wiesz, że nie ma? Czy wysłuchałeś nauczania wszystkich biskupów polskich, obecnie żyjacych? Czy prześledziłeś działalność każdego z nich?

Mordimer_Madder napisał(a):dyskusja to forma pamięci i uczczenia... dlatego stawiam tezę, że niestety forum.e-sancti.net jest zdominowane przez katolicki beton, który bije pianę na temat katastrofy pod Smoleńskiem, aborcji i "postępu po szwedzku" a przedziwną śmierć tak znamienitego i ze wszech miar postępowego hierarchy kwituje "pomódlmy się"

Ja bardzo często zauważam po zachowaniu ateistów, że dyskusja o osobach duchownych - zarówno z hierarchi Kościelnej jak i z grona zwykłych księży czy osób życia zakonnego kończy sie na ich krytykowaniu, sądzeniu, obmawianiu a nie docenianiu działalności czy nauczania konkretnych osób, tylko dlatego, że mówia o czymś co nam nie odpowiada, nawet więcej : dlatego, że potrafia mówić prawdę o nas, o róznych problemach, które człowiek traktuje jako coś naturalnego, jako przyjemność a co jest w rzeczywistości grzechem, demoralizacją czy w inny sposób szkodzi człowiekowi, społeczeństwu.

Dyskusja jest nie tylko formą pamięci, jest okazją do wyrażania własnych opinii, sądów, krytyki, poglądów. Twoja ocena naszego forum jest w tym względzie niesprawiedliwa. Te tematy o których wspominałeś są tak samo ważne jak śmierć biskupa i nie uważam, aby wywższać sprawę śmierci biskupa ponad inne tematy, które są równie ważne dla naszego kraju. Nie twierdzę, że śmierć biskupa jest mało istotna i myslę, że omawianie tej sprawy jak i działalności czy nauczania biskupa będzie miało miejsce na naszym forum, że bedzie można wiele dobrego powiedzieć o zmarłym abp Zycińskim, który - tutaj się z tobą zgadzam - był dosyc szczególną i szanowaną postacia w Kościele, przynajmniej przez wielu wiernych jak i osoby duchowne, a co bardziej zadziwiające biporąc pod uwage ciebie - także przez osoby z poza Kościoła.

Na naszym forum można poruszać różne tematy, ale nie uważam, aby forum było w jakiś sposób zdominowane przez katolików, którzy nie potrafią docenić takich osób jak abp Życiński. Tutaj jesteś w poważnym błędzie. Staramy sie aby też sami użytkownicy mogli także coś na forum robić zakładając np nowe tematy nie czekając z tym na obsługę. Po to jest też forum. Obsługa dba o porządek, ale nie jest nigdzie napisane, że to obsługa ma roizpoczynać wszelkie dyskusje.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-02-2011 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #14
 
Mordimer_Madder napisał(a):Kogo "wszystkich" :?: A nadto ja nawet katolikiem nie jestem i kudy mi tam do ortodoxa :roll:
Myśle o twoim oglądzie świata. Jeśli tobie coś się podoba, to trzeba to narzucić innym. Jeśli zrobią inaczej niż bym pomyślał, tym gorzej dla nich.
Nie za bardzo wiem co masz na myśli pisząc słowo "ortodox". Ponieważ mojego rozeznanie raczej niewielu tu prawosławnych, a i w luźnym tłumaczeniu to słowo bardziej kojarzy się z tradycjonalistami.
Chyba że chodzi ci o radykalizm ewangeliczny.
Mordimer_Madder napisał(a):Czy ty musisz zawsze atakować?

... oto masz odpowiedź, niewinna, napastowana, nigdy nie czepiająca się Mordimera owieczko :aniol:
Przyjrzyj się uważnie swoim postom w tym temacie- każdy z nich jest pełen oskarżeń.:
Mordimer_Madder napisał(a):Cytat:
Nie ma potrzeby przeprowadzania sekcji zwłok arcybiskupa Józefa Życińskiego - poinformował biskup pomocniczy lubelski Mieczysław Cisło. Ujawnił on, że metropolita zmarł na zawał serca.

... dokładnie tak samo, jak uprzednio :evil:
Mordimer_Madder napisał(a):miał sporo wrogów wśród rzymskich kuriewnych... onego czasu już w polskiej historii zdarzyło się, że niewygodny polski polityk umierał w gościnnych progach "przyjaciół"
Mordimer_Madder napisał(a):I tutaj widzę nie lubiliście filozofa-intelektualisty w sutannie,
Mordimer_Madder napisał(a):biedny IPN "nie wiedział", właściciel domeny "nie jest osiągalny"... Opus Dei ma długie ręce :evil:
Mordimer_Madder napisał(a):że niestety forum.e-sancti.net jest zdominowane przez katolicki beton, który bije pianę na temat katastrofy pod Smoleńskiem, aborcji i "postępu po szwedzku
To tylko przykłady - pomijam ogólny ton.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-02-2011 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Za duszę biskupa Życińskiego będziemy się modlić. Następcą został bp Cisło, po tej śmierci Kościoł lubelski będzie miał takiego pasterza- widać tu ogromne działanie opatrzności.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-02-2011 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów