Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #31
RE: Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
Najlepszym orędziem są nauki Jezusa, a każde następne jest czymś co niby Jezus zapomniał powiedzieć lub czego ktoś nie spamiętał i nie zapisał?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-02-2012 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #32
RE: Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
sprawdź czym są Objawienia i po co są..
12-02-2012 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #33
RE: Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
I tu jest problem, gdzie sprawdzić autentyczność wytłumaczenia po co i czym są.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-02-2012 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #34
RE: Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
fragmencik :
"Po co objawienia prywatne, skoro w Chrystusie otrzymaliśmy pełnię Objawienia?

Jak uczy Kościół, Chrystus przyniósł nam pełnię Objawienia. Jest to słuszne, bo cóż więcej możemy otrzymać nad samego Boga, który stał się człowiekiem. Nikt nie może dorzucić najmniejszej nawet prawdy, której nie znałby Chrystus. Skoro tak, to jaki sens mają objawienia prywatne?

Otóż, chociaż w Chrystusie Bogu-człowieku zostało nam już udzielone całe objawienie, jednak my go jeszcze w pełni nie znamy, nie «przyswoiliśmy» go sobie. To tak jakbyśmy otrzymali książkę, w której wszystko zapisano, a której jednak nie zdołaliśmy jeszcze w pełni przeczytać, przemyśleć ani przyswoić sobie ze względu na jej ogromną objętość.

Chociaż w Jezusie mamy pełnię objawienia, konieczna była dla nas jeszcze dodatkowa pomoc dla jego zgłębienia. Tą pomocą jest Duch Święty. Jezus powiedział, że On nam przypomni objawioną prawdę, pomoże odkryć całą jej pełnię i ujawni rzeczy przyszłe: «A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem» (J 14,26). «Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.» (J 16,13). "
http://voxdomini.com.pl/vass/emocje.html


patrząc też z innej strony, po co Bóg zaplanował i dopuszcza do objawień prywatnych ?
po co pozwala na to, żeby Jezus i Maryja przekazywali informacje człowiekowi na przestrzeni wieków i w czasach obecnych ?
sądzisz że Bóg robi to bez sensu? że to jest Jego Kościołowi niepotrzebne ? czy stworzenie w swojej małości i marności jest mądrzejsze niż plan Boga Najwyzszego Stwórcy ?
skoro ktoś uważa że to jest do niczego niepotrzebne, bo przecież Objawienie skończyło się z ostatnim apostołem, to niech spróbuje powiedzieć Bogu w modlitwie : "Panie Boże, bez sensu te wszystkie objawienia, jakas Fatima, Garabandal, Akita.. po co to wszytko.. ja i tak w to nie wierzę bo nie muszę.."
12-02-2012 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #35
RE: Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
Bog obawił wszystko w Jezusie Chrystusie. Nie może być już objawienia które by zmieniło tamto, albo coś dodało. Dlatego nie ma obowiązku wiary w rzadne objawienie.

Nie mniej wielokrotnie Maryja mówi o wielu rzeczach, ale one nie są niczym nowym. Są wezwaniem do większej gorliwośći, pokuty modlitwy, i przynoszą wspaniałe owoce jak wzmocnienie wiary, te fałszywe przeciwnie niosą za sobą wręcz rozłamy, bzdury. Sam mieszkam obok Szczyrku, gdzie po objawieniach wybudowano Sanktuarium, kard. Dziwisz który koronował obraz Maryi Królowej Polski koronami papieskimi powiedział że jeśli jest w tym miejscu z polecenia papieża, to dlatego że Ojciec Święty chce wskazać to miejsce jako szczególne dla chrześcijanstwa na świecie. I sam doświadczyłem tam dwóch cudów, jednego na rekolekcjach w ośrodku obok, z tym że rekolekcje tej wspólnoty wyglądają tak że cuda dzieją się zawsze, a jeśli by było inaczej by się zaczeli zastanawiać czy coś jest nie tak. Ilekroć tak jestem wiem że to szczególnie błogosławiony czas.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2012 21:04 przez Scott.)
12-02-2012 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #36
RE: Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
"Dlatego nie ma obowiązku wiary w rzadne objawienie. "
czy wiara polega na obowiązku ?
czy takiej wiary Bóg od nas oczekuje ?
czy potrafisz Bogu powiedzieć "ee nie wierze bo nie nałozyłeś obowiązku" ?

nie odpowiadaj, to tak dla zastanowienia..
12-02-2012 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #37
RE: Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
Ale co mi bedzie człowiek trwający ostentacyjnie w grzechu mówił nad czym się mam zastanawiać. Elementarne rozeznawanie, dla osób u początku drogi duchowej jest takie żeby polegać wyłącznie na Biblii i KKK, nawet to obalasz ale dyskutujesz dalej jakby takie wywody jak Twoje dla katolika miały jakiś sens.

Nie ma obowiązku wiary w objawienie, które dokonało się po objawieniu wszystkiego w Jezusie Chrystusie. Nie przekręcaj sensu mojej wypowiedzi, manipulujesz moimi słowami.
Zwyczajnie Bóg nie ma już nic nowego do objawienia. Dalej jeśli przeczytasz moją wypowiedź dowiesz się że prawdziwe[ bardzo ważne w niej słowo] objawienia mogą mieć wspaniałe owoce. Jeśli Bóg uznał że są one potrzebne, to na pewno miał jakiś plan co już widać gołym okiem. Ale tylko prawdziwe czyli uznane przez KK, inaczej owoce są jak pisałem nawet i rozłamy czy interdykty jak Oława.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2012 21:23 przez Scott.)
12-02-2012 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #38
RE: Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
"Ale co mi bedzie człowiek trwający ostentacyjnie w grzechu mówił nad czym się mam zastanawiać"
nie sądź bracie, abyś nie był osądzony..

"Zwyczajnie Bóg nie ma już nic nowego do objawienia. "
czy jestes Bogiem Stwórcą że to mówisz ?

jesteś tylko narzędziem Boga,
trudno żeby młotek myślał, jak człowiek chce go użyć, aby przyczynić się do doskonałości dzieła..
to niedorzeczne
12-02-2012 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #39
RE: Boże orędzia przed mistycznym wydarzeniem "Ostrzeżenie"
(12-02-2012 21:22 )noone napisał(a):  "Ale co mi bedzie człowiek trwający ostentacyjnie w grzechu mówił nad czym się mam zastanawiać"
nie sądź bracie, abyś nie był osądzony..

Nie sądze, stwierdzam fakt. Kościol wielokrotnie się wypowiadał na ten temat .
Cytat:"Zwyczajnie Bóg nie ma już nic nowego do objawienia. "
czy jestes Bogiem Stwórcą że to mówisz ?

z KKK:
Cytat:65 "Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna" (Hbr 1, 1-2). Chrystus, Syn Boży, który stał się człowiekiem, jest jedynym, doskonałym i ostatecznym Słowem Ojca. W Nim powiedział On wszystko i nie będzie już innego słowa oprócz Niego. Obok wielu innych doskonale to wyraża św. Jan od Krzyża, komentując Hbr 1, 1-2:

Od kiedy Bóg dał nam swego Syna, który jest Jego jedynym Słowem, nie ma innych słów do dania nam. Przez to jedno Słowo powiedział nam wszystko naraz i nie ma już nic więcej do powiedzenia (...) To bowiem, o czym częściowo mówił dawniej przez proroków, wypowiedział już całkowicie w Nim dając nam Go całego, to jest swojego Syna. Jeśli więc dzisiaj ktoś chciałby Go jeszcze o coś pytać lub prosić o jakąś wizję lub objawienie, nie tylko postępowałby nieroztropnie, lecz także obrażałby Boga, nie mając oczu utkwionych jedynie w Chrystusa bądź szukając poza Nim innej rzeczy albo nowości 33 .

Nie będzie innego objawienia
Jesteś osobą która wkleja objawienia prywatne gdzie popadnie, popiera suspendowanego księdza który posługuje się objawieniami uznanymi za fałszywe przez KK. A podstawowej wiedzy nt. nauczania Kościoła o objawieniach nie posiadasz.

Cytat:jesteś tylko narzędziem Boga,
trudno żeby młotek myślał, jak człowiek chce go użyć, aby przyczynić się do doskonałości dzieła..
to niedorzeczne
Jak ten wywód ma się do tego co w ogóle piszesz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2012 22:08 przez Scott.)
12-02-2012 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów