Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa ewangelizacja
Autor Wiadomość
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Nowa ewangelizacja
Wprawdzie napisałem, że nie będę dłużej na tym forum, że względu na to, że jest to forum niekatolickie, jednak żeby poprzeć to twierdzenie, jak również przestrzec Was przed piekłem, do którego zdążacie, proponuję tekst w tym temacie do przeanalizowania.
Pozdrawiam.
http://www.ultramontes.pl/pseudoewangelizacja.htm

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
21-05-2005 22:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Widziałem już gorsze głupstwa u "ultramonties" - np. posądzające Ojca Św. Benedykta XVI o herezję ...
A jakie znaczenie mają dla nas teksty organizacji będącej poza Kościołem ? :?: :?:
Tworzą swój własny Kościół - bolesne.
Lecz niech nie szarpią członków do niego spośród członków Kościoła Rzymskokatolickiego i nie szarpią jego reputacji bzdurnymi tekstami ...
Ich działalnośc to nic innego, jak tylko sianie fermentu - miałem teraz trudną dyskusję z jednym z Protestantów ...
W zasadzie skończyła się po stwierdzeniu Protestanta przecież niektóre środowiska katolickie wypowiadają się przeciwko ekumenizmowi (cyt. z pamięci) oraz mojej odpowiedzi lefebryści zostali ekskomunikowani przez papieża Jana Pawła II i - zgodnie ze stanowiskiem konferencji Episkopatu Polski nie mają prawa używać w stosunku do siebie okreslenia "katolicki" (również cyt. z pam.)

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-05-2005 09:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Papież Liberiusz też rzucił klątwę na św. Atanazego i przez kilkanaście lat Atanazy był prześladowany. Dzisiaj Atanazy jest świetym Kościoła, a gdzie jest papież Liberiusz, diabli wiedzą.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
22-05-2005 11:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bulion Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Katolik, żałosne są posty tego typu jaki poruszyłes przed chwilą...
Nie chcę sie tu za bardzo rozwodzić, itp. itd. żeby Ci coś tu wytłumaczyć, lub wyjaśnić bo to i tak nie ma sensu, skoro Twoje serce jest na tyle zatwardziałe i suche że nie łaknie nic a nic..

1 pytanie. Jestes taki oczytany i mądry, więc prosze odpowiedz mi na pytanie.
CZY Twoim zdaniem, episkopat Polski jest instytucją odpowiedzialną? Prymas, Biskupi i wszyscy wosoko postawienii namiestnicy KK w Polsce.

[ Dodano: Pon 23 Maj, 2005 ]
chyba że tak jak się dowiaduje z innych postów, nie należysz do Kościoła Katolickiego, bo sam wymyślasz sobie różne tezy i poglądy, nie uznając papieża i inne takie....

jeśli tak, to dyskusja z Tobą nie ma sensu, bo nie opierasz się na realnym fundamencie wiary, tylko polegasz na własnych przemyśleniach, doznaniach i herezjach... :evil:

[ Dodano: Pon 23 Maj, 2005 ]
przeczytałem kilkanaście twoich postów... i dyskusji...
i z całą pewnością mogę odetchnąć z ulgą i się uśmiechnąć Szczęśliwy
Już sie bałem chłopie że Ty się troche w KK i KKK pogubiłeś, że troszke
rzeczy jest niejasnch w Twoim rozumowaniu. Język

A teraz, już wiem że TY z Kościołem Katolickim to nie masz raczej NIC wspólnego.
Negujesz nauczania Papieża, Nagujesz Episkopat ( a więc księży, biskupów), negujesz instytucje i stowarzyszenia zaakceptowane przez episkopat...
Traktujesz wybiórczo tekst Pisma Świętego, wprowadzasz niepokój i zabierasz jedność, ciągle wytykając komuś że źle mysli!!

Reklamujesz stronę której nie redaguje żaden ksiądz (nawet nad nią nie czuwa)...

Może sam się uznajesz za Boga skoro wszystko wiesz najlepiej i jestes zawsze nieomylny??

Popatrz na siebie, co robisz i sie nad sobą zastanów.
I lepiej idź na forum swojej sekty (wiary?), i tam głoś swoje prawdy.
Albo załóż swoje własne forum, gdzie będziesz prezentował swoje poglądy...

wybór należy do Ciebie.
Bóg i tak Cie kocha. Ja nie musze. (choć powinienem :roll: )...

[ Dodano: Pon 23 Maj, 2005 ]
Katolik napisał(a):Wprawdzie napisałem, że nie będę dłużej na tym forum,
to bądź choć słowny... (pliz =D> )

Oficjalna strona M?odych diecezji zielonogórsko gorzowskiej!!
Zapraszamy na: http://www.ddm.org.pl

Kontakt ze mn?:
B.Dobrzynski@kuria.zg.pl
admin@ddm.org.pl
23-05-2005 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
bulion napisał(a):Może sam się uznajesz za Boga skoro wszystko wiesz najlepiej i jestes zawsze nieomylny??
Nie ja jestem nieomylny, tylko opieram się na nieomylnym nauczaniu Kościoła, czyli Magisterium.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
24-05-2005 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
No tak, cały Katolik... Krótko, zwięźle i nie za bardzo na temat...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-05-2005 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bulion Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Katolik napisał(a):Nie ja jestem nieomylny, tylko opieram się na nieomylnym nauczaniu Kościoła, czyli Magisterium.
czyli na całym świecie Kościół buduje i wspiera Nową Ewangelizację, SNE, robi to jawnie i z usmiechem na ustach, i oczywiście WEDŁUG CIEBIE łamie prawo które sam ustanowił?

przecież to się kompletnie wyklucza..

i zaprzestań cytowania, artykułów z ultramontes, bo nijak się mają do prawdy...

[ Dodano: Wto 24 Maj, 2005 ]
nie mówię o wsztskich artykułach...

Oficjalna strona M?odych diecezji zielonogórsko gorzowskiej!!
Zapraszamy na: http://www.ddm.org.pl

Kontakt ze mn?:
B.Dobrzynski@kuria.zg.pl
admin@ddm.org.pl
24-05-2005 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Więc Katolik i tutaj zawitał...

Dla nie znających go dotąd powiem, że to po prostu lefebrysta Uśmiech, ksywka jest prawidłowa tylko dla niego samego, tzn. tylko jego zdaniem.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-06-2005 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
tak pan Katolik, sie na nas obraził, że nie mamy tak "katolickich" poglądów jak on i sie obraził Oczko i juz do niego nie wracamy hehe
19-06-2005 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Daidoss napisał(a):tak pan Katolik, sie na nas obraził, że nie mamy tak "katolickich" poglądów jak on i sie obraził Oczko i juz do niego nie wracamy hehe
Nie obraziłem się, tylko napisałem prawdę, że tzw. Nowa ewangelizacja pochodzi od diabła a nie jest zgodna z Wolą Bożą.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
19-06-2005 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
A zatem- według "Katolika" to obecnie nie Duch Święty lecz diabeł rządzi w Kościele ?
I na dodatek Matka Boska chroniła "heretyckiego" Papieża Jana Pawła II zwanego Wielkim (a który to ekskomunikował "Lefebvrystów z Kościoła ? )
Oj straszny to spisek , "Katoliku" ... Smutny



...





A może byś tak - przestął już bajki pisać, dobry człowieku ? :cry:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-06-2005 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
OT
Ech, jakbym, gdzieś indziej była. Co chwilę, "to nie pochodzi od Boga, tylko od diabła". Ja podobno już - według Katolika - nawet diabła od Boga nie odróżniam. Trudny mój los !! :aaa:

Ja naprawdę próbowałam kulturalnie zKatolikiem, ale nie udało mi się nawiązać dialogu.

----

A do tematu: osobiście uważam, że Nowa Ewangelizacja to najlepszy pomysl Ducha Świętego w ostatnich kilku stuleciach Duży uśmiech.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-06-2005 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
ddv napisał(a):A zatem- według "Katolika" to obecnie nie Duch Święty lecz diabeł rządzi w Kościele ?
I na dodatek Matka Boska chroniła "heretyckiego" Papieża Jana Pawła II zwanego Wielkim (a który to ekskomunikował "Lefebvrystów z Kościoła ? )
Oj straszny to spisek , "Katoliku" ... Smutny
Nie obroniła, tylko ostrzegła heretyckiego papieża po napisaniu pierwszej heretyckiej encykliki RH i zwróciła uwagę na Jej objawienia w Fatimie, które są całkowicie antyekumenicznie.


...





A może byś tak - przestął już bajki pisać, dobry człowieku ? :cry:


[ Dodano: Czw 23 Cze, 2005 21:30 ]
ddv napisał(a):A zatem- według "Katolika" to obecnie nie Duch Święty lecz diabeł rządzi w Kościele ?
Oczywiście.
Cytat:Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą antychrysta.
Demony powietrza będą czynić wraz z antychrystem wielkie niezwykłe zjawiska na ziemi i w powietrzu, i ludzie się coraz bardziej zepsują. Bóg będzie się troszczył o swoich wiernych sług i ludzi dobrej woli; Ewangelia będzie wszędzie głoszona , wszyscy ludzie i wszystkie narody będą wiedziały o prawdzie! http://www.fortunecity.com/victorian/abb...ette3.html
Cytat:I na dodatek Matka Boska chroniła "heretyckiego" Papieża Jana Pawła II zwanego Wielkim (a który to ekskomunikował "Lefebvrystów z Kościoła ? )
Faktem jest, że w dniu 13 maja 1981 roku, a więc w rocznicę objawienia Matki Bożej w Fatimie, Jan Paweł II został ciężko ranny. Moderniści twierdzą, że został uratowany. A może raczej został ostrzeżony przez Matkę Bożą po tym, jak napisał swą pierwszą heretycką encyklikę?
A może Maryja chciała zwrócić uwage papieża na Jej objawienia w Fatimie, które jest całkowicie antyekumeniczne?
Cytat:Oj straszny to spisek , "Katoliku" ... Smutny
A może byś tak - przestął już bajki pisać, dobry człowieku ? :cry:
I kto tu pisze głupstwa? [-X

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
23-06-2005 20:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Dobra, weź Ty sobie idź do tego swojego "świętego" Kościoła i daj już spokój z oskarżaniem, bo nikogo tutaj nie "nawrócisz", tym bardziej takim sposobem.
Uważaj, żebys Ty nie został ostrzeżony.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-06-2005 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Katolik napisał(a):
bulion napisał(a):Może sam się uznajesz za Boga skoro wszystko wiesz najlepiej i jestes zawsze nieomylny??
Nie ja jestem nieomylny, tylko opieram się na nieomylnym nauczaniu Kościoła, czyli Magisterium.

Katoliku - przrecież Ty sam przeczysz temu pisząc to, na katoliku, czy portalu wiara. Bo Magisterium Kościoła Tworzy Kolegium kardynalskie wraz z Papieżem jako głową. A Ty odrzucasz przecież SV II który jest jak najbardziej kanoniczny i ma moc ustanawiania kanonu Magisterium.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
24-06-2005 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów