Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rege - analiza
Autor Wiadomość
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #31
 
spioh napisał(a):ale to chodzi to fakt ze sam beat jest ok, a tylko , a elementy pośrednie zchrystianizować?
Beat jest nazywany "muzyka serc", jest bujający, słoneczny, pozytywny, rootsowy
Jah jest to imię biblijne Jedynego Boga
"elementy pośrednie" - jeśli cię dobrze zrozumiałem są zaczerpnięte z Biblii więc nie trzeba ich wcale chrystianizować, tylko przywrócić i obronić ich pierwotne, prawdziwe, biblijne a więc i chrześcijańskie znaczenie.
Cesarz Hajle Sellasje powiedział rasta na Jamajce, że się mylą, że on jest zwykłym człowiekiem i wybudował im nawet prawdziwy chrześcijański kościół obrządku etiopskiego - działa tam do dziś!, On jak i Bob Marley umarli i zostali pochowani jako chrześcijanie w obrządku etiopskim
Te fundamentalne fakty i argumenty wystarczą by :
Cytat:całą ideologię z Jah jamajskim odrzucić
[Obrazek: 0TTmwUrGiPj]
08-07-2011 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #32
 
Dezerter napisał(a):udającym katolika Malejonkiem
Czemu twierdzisz, że Malejonek udaje katolika?

Dezerter napisał(a):na poprzedniej stronie w moim poście do santa, który zignorował kompletnie i nic na niego nie odpowiedział
???

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-07-2011 08:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat: rootsowy
znaczy "korzenny"? kłeszczyn izzz do jakich korzeni to to sięga. patrząc na całość nie do takich w jakim duchu Biblia daje przekaz.

Cytat:Jah jest to imię biblijne Jedynego Boga
o tym już mówiliśmy: sięganie do Biblii jeszcze nie znaczy ortodoksyjnego jej przekazu, równie dobrze mogą być dowolne wypaczenia.

Cytat:Cesarz Hajle Sellasje powiedział rasta na Jamajce, że się mylą, że on jest zwykłym człowiekiem
czyli co? cesarz uważał się za kogoś więcej niż człowieka? toż to argument pod włos temu co dalej piszesz i cały kult Jah tym samym jest achrześcijański...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-07-2011 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #34
 
Cytat:sięganie do Biblii jeszcze nie znaczy ortodoksyjnego jej przekazu, równie dobrze mogą być dowolne wypaczenia
3/4 sekt opiera się mniej lub więcej na Biblii.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-07-2011 23:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
 
Dezerter - odpowiedz mi kiedym cię kompletnie zignorował- Przejrzałem tę strone o której piszesz i nic nie znalazłem. Proszę pomóż mi i zapodaj jaśniej

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
11-07-2011 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #36
 
sant napisał(a):
Dezerter napisał(a):udającym katolika Malejonkiem
Czemu twierdzisz, że Malejonek udaje katolika?
cały tamten post "uprzejmie donoszę" jest napisany w tonie sarkazmu, jeśli mi nie wyszło to sorry
Maleo jest wspaniałym chrześcijaninem, robiącym więcej dla ewangelizacji młodzieży niż trzech biskupów, a gra reggae, nosi dready, na koszulce nosi podobnego lwa jak wkleiłem, nosi trójkolorowe barwy reggae i dam sobie palec uciąć, że mówi:
Jah bless you
Dezerter napisał(a):na poprzedniej stronie w moim poście do santa, który zignorował kompletnie i nic na niego nie odpowiedział
???[/quote] :oops: przepraszam "do Scotta" oczywiście powinno być

Spioch
no proszę cię...
jak Cesarz im powiedział, że: jest zwykłym człowiekiem to "uważał się za kogoś więcej niż człowieka? " :?
nie
to oni, rasta z Jamajki, uznawali go za wcielenie Boga Jahwe :?
11-07-2011 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
napisałeś, że oni się mylą, że on jest zwykłym człowiekiem - zabrzmiało to dla mnie jednoznacznie, że są w błędzie co do jego człowieczeństwa. pisz bardziej jednoznacznie to nie będziemy się rozwodzić nad pierdołami Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-07-2011 00:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #38
 
Dezerter napisał(a):a gra reggae, nosi dready, na koszulce nosi podobnego lwa jak wkleiłem, nosi trójkolorowe barwy reggae i dam sobie palec uciąć, że mówi:
Jah bless you
Wg mojej wiedzy Malejonek jest na Drodze Neokatechumenalnej, a to całe regge, czy strój są elementami wizerunku artystycznego. Natomiast byłbym ostrozniejszy z tym rastafarianizmem. Za dużeo w nim elementów synkretycznych - jednak znamionujących sektę.
A co do dredów, to w St. T. oznaczały nazirejczyka, czyli osobę poświęconą Bogu. Jeśli zetnie włosy, to zrywa umowę i tym samym traci siłę. (vide historia Samsona)
To że reagge Marley wykorzystał do lansowania ruchu (by nie użyć słowa: sekty), to całkiem inna sprawa. Malejonek używa jej do lansowania chrześcijaństwa. To wszystko

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-07-2011 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #39
 
ruch rasta nie ma więcej cech sekty niż KRK - nie pasuje do definicji sekty
ruch rasta jest płytki, nielogiczny, niespójny i oparty na bardzo kruchych podstawach - więc łatwo z nim walczyć i pokazywać, że zaczerpnięte z Biblii symbole
Jah (spytałem wczoraj znajomego dr. biblistyki- skończył Biblicum w Rzymie, czy zna imię JAH? - odpowiedział no jasne to forma Tetragramu- Biblijne imię Boga - jak mu powiedziałem co w tym wątku niektórzy wypisują był zdumiony)
Lew z plemienia Judy
Babilon, Syjon, Izrael, itd
są chrześcijańskie i w naszym kraju tylko takie rozumienie i użycie ma sens
14-07-2011 00:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #40
 
Dezerter napisał(a):Jah (spytałem wczoraj znajomego dr. biblistyki- skończył Biblicum w Rzymie, czy zna imię JAH? - odpowiedział no jasne to forma Tetragramu-
No tak, tyle że, owego biblistę trzeba było spytać czy Jah rastafarian jest tożsamy z Jahwe bibli i Jezusa Chrystusa. Łatwo manipulować, zadając pozornie związane z tematem pytanie bez naświetlenia kontekstu. Oczywiście nie zarzucam ci manipulacji, tylko brak rozwagi. Nie przemyślałeś do końca czy, sposób zadania pytania nie zafałszuje odpowiedzi.
Dezerter- nie sądzę by ktoś z twoich dyskutantów negował pochodzenie biblijne słowa Jah. Sęk w tym, do jakich celów owo słowo zostało użyte. Co oni rozumieją pod tym słowem. Czy rozumieją go jako Boga objawiajcego się stopniowo w Narodzie Wybranym, którego pełnia objawiła się w Jezusie Chrystusie- czy też inaczej.
Nie dalej jak wczoraj korespondowałem mailowo z niejakim Jezusem z Barcelony, (nazwiska nie podam z racji ochrony danych osobowych Język) Zaręczam ci że, on nie ma w sobie dwóch natur - boskiej i ludzkiej, aczkolwiek jest gorliwym wyznawcą swego boskiego imiennika. I nie mam zamiaru owemu Jezusowi oddawać czci boskiej. Bo jest człowiekiem. To samo z owym Jah-em z Jamaiki.
Podobnie powstał Islam. Niedouczony (analfabeta) ksiądz Waraka nawracał podczas wspólnej podróży młodego szefa jednej z karawan swojej kuzynki Hadżidży - Mahometa na chrześcijaństwo. A że był jak wspomniałem analfabetą biblię cytował z pamięci, przekręcając wiele i nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Młody i świeży umysł Mahometa (też analfabety) chłonął nauki Waraki i przekształcał na swój sposób. Zgodnie ze swoją logika i mentalnością. A że był animista i dżinistą, zaadoptował atrakcyjne nowości Waraki do swoich wierzeń i dokonując synkretyzmu, opierając się na bibli stworzył całkiem nową religię. Allach to też zarabizowana forma Jahwe. W Jezusa też wierzą - jako najwybitniejszego proroka zaraz po twórcy ich religii. I co z tego? Allach ma za córki dwie dżinice (żeńska forma słowa Dżin) itd. Totalny synkretyzm religijny. A Jahwe mówi wiele razy - Jestem Bogiem zazdrossnym,- nie ma innego oprócz Mnie i nawet Izraelici mają zakaz żeniaczki z nie Jahwistkami, po to by uchronić czystość swojej wiary. Prawie zawsze, gdy łamali ten zakaz, dochodziło do tragedii.
Podobnie jak z Islamem jest również z Rastafarianizmem. A ty twierdzisz, że przeciez onie opierają się na Bibli i oddają kult Jahwe. A ja mówię że muzułmanie też i co z tego?
Dezerter napisał(a):Jah jest to imię biblijne Jedynego Boga
"elementy pośrednie" - jeśli cię dobrze zrozumiałem są zaczerpnięte z Biblii więc nie trzeba ich wcale chrystianizować, tylko przywrócić i obronić ich pierwotne, prawdziwe, biblijne a więc i chrześcijańskie znaczenie.
Trzeba, ponieważ ich Jah nie jest tożsamy z Jah Jezusa Chrystusa i proroków. Tak jak Allach, mimo, że pochodzą z tego samego źródła.
Dezerter napisał(a):ruch rasta nie ma więcej cech sekty niż KRK - nie pasuje do definicji sekty
A mógłbyś w takim razie dokonać jakiejś analizy na potwierdzenie swojej tezy?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-07-2011 08:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #41
 
sant napisał(a):
Dezerter napisał(a):ruch rasta nie ma więcej cech sekty niż KRK - nie pasuje do definicji sekty
A mógłbyś w takim razie dokonać jakiejś analizy na potwierdzenie swojej tezy?
nie chce mi się - są wakacje mam urlop 8) - musisz mi uwierzyć na słowo Język

ok
argumenty najważniejsze padły z obu stron - ktoś jeszcze się włączy?
Wątek ważny i potrzebny, bo jasno w nim pokazaliśmy, że:
- jest w Polsce ( i na świecie) reggae rastafariańskie, chrześcijańskie i jest obojętne religijnie
- mamy świadomość dwojakiego znaczenia symboli, nazw i imion używanych w reggae
- poznaliśmy argumenty dzięki którym można bronić i uzasadniać chrześcijańską wymowę i rozumienie tekstów śpiewanych
a na koniec ciekawostka
Bob Marley na miesiąc przed swoją śmiercią wraz z całą rodziną przyjął chrzest w Ortodoksyjnym Kościele Etiopskim, którego wyznawcą był również cesarz Hajle Selasje, a kościół ten jest jednym z najstarszych kościołów chrześcijańskich, uznawanych przez wszystkie ważniejsze kościoły w tym KRK.
a na koniec polski klasyk- przepiękna pieśń - przeczytajcie i posłuchajcie - na prawdę warto
http://w867.wrzuta.pl/audio/5OayWiH5hF9/..._psalm_125
12RAEL - Psalm 125

CI, KTÓRZY PANU UFAJĄ

SĄ JAK GÓRA SYJON

CO SIĘ NIGDY NIE PORUSZA

ALE TRWA NA WIEKI

GÓRY OTACZAJĄ JERUZALEM

TAK JAHWE OTACZA SWÓJ LUD

I TERAZ I NA WIEKI

O GÓRY OTACZAJĄ ŚWIĘTE MIASTO

JERUZALEM

I TERAZ I NA WIEKI

I TERAZ I NA WIEKI

MODLE SIĘ O POKÓJ

POKÓJ ....
14-07-2011 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #42
 
No dobrze- wprawdzie na słowo ci nie za bardzo wierzę, bo mam rozum z którego niekiedy zdarza mi sie korzystać, - ale dobrze, zostawmy tę kłopotliwą tezę że
Cytat:"ruch rasta nie ma więcej cech sekty niż KRK - nie pasuje do definicji sekty"
.
Jednakże niezmiernie mnie interesuje ów Jah i twoje zdanie na ten temat po moim wywodzie. Tu już ci nie odpuszczę. - Zmieniasz swoje zdanie?

a tak na marginesie - odn. zacyt. psalmu - Jerzualem znaczy tyle co miasto pokoju (Jeruszalaim), szalem = pokój. Królem Szalemu (Jerozolimy?) był niejaki Melchizedek (znajomy Abrahama - ten od ofiary) - typ Jezusa - Księcia Pokoju - Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic...( -cyt.z pamięci - za Izajaszem)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-07-2011 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #43
 
sant napisał(a):No dobrze
.
Uśmiech
ale jeśli ty chcesz zrobić analizę i wskazać jakie cechy ruch rasta ma wspólne z sektą to bardzo proszę
Cytat:Jednakże niezmiernie mnie interesuje ów Jah i twoje zdanie na ten temat po moim wywodzie.
Odszukuje twój wywód i po kolei odpowiadam
Po pierwsze cieszę się niezmiernie, że już nikt nie kwestionuje biblijnego pochodzenia imienia Jah = Jahwe = JHWH
wniosek wzywanie go (śpiewanie na koncertach) - nie jest grzechem jeśli nie myślimy o kimś innym niż Bogu Jedynym
Mojego biblistę nie wprowadziłem w błąd, bo moje pytanie było jasne i precyzyjne.
Oczywiste jest, że rasta z Jamajki - jest ich tam parę procent - reszta to chrześcijanie - i kilku? może kilkunastu rasta z Polski (pewnie więcej ich nie ma - ja znam trzech) - wierzą (podobnie jak muzułmanie) niby w tego samego Boga Żydów, ale dołożyli swoje - np. wcielenie w Cesarza, święte ziele - marihuanę itd
Wierzą więc w zafałszowany obraz Boga, ... który wystarczy odfałszować i błądzących z miłością napominać i przytulać do serca w rytm muzyki reggae
szalom
15-07-2011 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
spioh napisał(a):jako, że dopadł mnie głód i mam w tym momencie mało cierpliwości napiszę średnio dyplomatycznie: czy na tym forum naprawdę mało kto potrafi odpowiedzieć na proste pytanie wprost a nie jakieś eseje "na okrętkę"?
Język To że ktoś weżmie sobie coś z Biblii nie znaczy że już na niej bazuje. Po wyrywkach Biblie interpretują faktycznie, ale sekty w stylu- nie możesz mieć niczego, to wszystko bedzie mieć guru, szkoła mówi że nie można zamienić wody w wino więc nie posyłamy dzieci do szkoły... Chodzi mi o sposób myślenia.


Zresztą jaki rastafarianie mają "program pozytywny" bo że negują to wiem, ale żeby coś zamiast tego? Bunt co do tego jak jest i na tym pozostają.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-07-2011 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #45
 
Scott napisał(a):Zresztą jaki rastafarianie mają "program pozytywny" bo że negują to wiem, ale żeby coś zamiast tego? Bunt co do tego jak jest i na tym pozostają.
mają mają, ale ja tu zwalczam rastafarianizm, jako bezpodstawną religię, bazująca na chrześcijańskich korzeniach i symbolach niewłaściwie interpretowanych, więc
nie będę jej propagował Pomysł

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
18-07-2011 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów