Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Pax Dei
Cytat:Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do pięknej akcji: Wielkanocny prezent dla Polski i Polaków - Pax Dei (Pokój Boży). Prosimy o spokojne, rodzinne, święta, które pozwolą cieszyć się miłością rodziny i przygotują nas do wielkiego wydarzenia dla Polski i Polaków, beatyfikację Jana Pawła II.


Marzymy by nasza prośba o Pax Dei była inspiracją dla innych pomysłów, których wspólnym celem będzie złagodzenie napięć i niepokojów, jakie przeżywa nasza Ojczyzna.

Zachęcamy do wspierania tej pięknej inicjatywy i przesyłania naszego apelu znajomym. Nie prosimy o rzeczy niemożliwe, ale drobne gesty, inicjatywy wpisujące się w ideę PAX DEI . Niech złożą się na wielki prezent dla Polski i Polaków – spokojne, wolne od waśni, bezpieczne święta. Niezależnie jak zostanie oceniony nasz apel, wszystkim go wspierającym lub rozwijającym oddajemy do dyspozycji antenę Katolickiego Radia Podlasie oraz łamy portalu podlasie24.pl.

Chcesz poprzeć tę ideę - przyłacz się - poniżej jest gotowy tekst który wyślij swoim znajomym:

Wielkanocny prezent dla Polski i Polaków - Pax Dei.

Dwa tysiąclecia temu w świętym dla trzech największych religii mieście pod zarzutem bluźnierstwa i zdrady stanu, został skazany na śmierć przez powieszenie na krzyżu Jezus z Nazaretu. Dla jednych niewinny człowiek - syn cieśli, dla wielu Mesjasz - Syn Boży.

Tysiąc lat później chroniąc podróżnych przed napadami oraz łagodząc waśnie między rycerzami, synod w Elne zaproponował wszystkim wierzącym rozwiązanie – trwający od środy wieczór do poniedziałkowego poranka Pax Dei. W tym czasie nie tylko rycerze, ale wszyscy chrześcijanie dobrowolnie zaprzestawali wojen, pojedynków, kłótni, otaczali ochroną podróżnych.

Inspirowani przez słuchaczy i czytelników Zespół Katolickiego Radia Podlasie portalu podlasie24.pl prosi członków wspólnoty Kościoła, a szczególnie środowiska polityczne, społeczne, media, by na czas najbliższego Wielkiego Tygodnia czynnie przywrócić tę piękną rycerską ideę. Prosimy o spokojne, rodzinne, święta, które pozwolą cieszyć się miłością rodziny i przygotują nas do wielkiego wydarzenia dla Polski i Polaków, beatyfikację Jana Pawła II. Marzymy by nasza prośba o Pax Dei była inspiracją dla innych pomysłów, których wspólnym celem będzie złagodzenie napięć i niepokojów, jakie przeżywa nasza Ojczyzna. Nie prosimy o rzeczy niemożliwe, ale drobne gesty, inicjatywy wpisujące się tą ideę. Niech złożą się na wielki prezent dla Polski i Polaków – spokojne, wolne od waśni, bezpieczne święta. Niezależnie jak zostanie oceniony nasz apel, wszystkim go wspierającym lub rozwijającym oddajemy do dyspozycji nasze antenę i łamy.
Zespół Katolickiego Radia Podlasie (tu dopisz swoje imię i nazwisko)

Pax Dei

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-04-2011 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów