Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stało się!
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
stało się!
Udało mi się w końcu wydać nakładem wydawnictwa "Atut" swoją książkę.
Jestem przeszczęśliwy :aniol: :aniol: :aniol:

Strona publikacji tutaj: http://www.atut.ig.pl/?665,muzyczna-i-pi...ej-krytyka

[center][Obrazek: muzyczna-i-pismiennicza-tworczosc-antych...rytyka.jpg][/center]

Od siebie oczywiście polecam, zwłaszcza jako autor 8)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-04-2011 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
Tak, dla autora wydanie książki to istna radość i nie byle jaka niespodzianka dla czytelników. Piękny prezent na święta. Pozostaje mi tylko pogratulować. A gdybyś się pokusił o kilka słów recenzji o swoim "dziecku" :?:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
22-04-2011 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nicol@ napisał(a):kilka słów recenzji
Widzę, że te kilka słów recenzji na stronie publikacji to za mało Język Ale mnie to oczywiście bardzo cieszy Duży uśmiech

Praca ma swoją oficjalną stronę na portalu "Nauka Polska". Znajduje się tam jej streszczenie: http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/pra...tId=232003

Poza tym przed wydaniem konsultowałem ten pomysł w środowisku osób, o których pisałem. Dyskusja na ten temat, spis treści i krótkie fragmenty opracowania są dostępne tutaj: http://forum.hard-core.pl/viewtopic.php?f=10&t=30964

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
23-04-2011 08:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
 
gratuluję Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-04-2011 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
M. Ink. * napisał(a):mnie to oczywiście bardzo cieszy
Nie dziwi mnie to wcale. Czapki z głów :!: :!: :!: :roll2:
Jestem po lekturze wymienionych przez ciebie publikacji i powiem tyle:
jeszcze raz gratuluję =D>

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
26-04-2011 12:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
ślicznie wam dziękuję, Dziewczyny :* :*

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-04-2011 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie zamierzam jej kupować, bo jest tendencyjna , nie obiektywna. Widać złość. Czy autor został skrzywdzony przez to środowisko?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
26-04-2011 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
pafni, nie czytałeś-jak piszesz, a jakieś animozje masz? Nie rozumiem cię. I piszesz:
Widać złość
Gdzie się tego doszukałeś? Gdybyś mi rozjaśnił, to z góry dziękuję.
A może sam autor cokolwiek tu mógłby powiedzieć?
Coś czuję, że to środowisko, o jakim pisze pafni ( domyślam się, że chyba chodzi o punk) sprawiło ci Inky jakiś ból?
A najlepiej, powiem tak: żeby wydawać jakiekolwiek opinie i to jeszcze o dysertacji nie byle jakiej, powinno się co najmniej ją przetrawić chociaż jeden raz. Chociaż jeden.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
26-04-2011 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nicol@ napisał(a):A może sam autor cokolwiek tu mógłby powiedzieć?
w sumie niewiele mogę dodać do tego, co już napisałaś...

Nicol@ napisał(a):żeby wydawać jakiekolwiek opinie i to jeszcze o dysertacji nie byle jakiej, powinno się co najmniej ją przetrawić chociaż jeden raz
myślę, że bardzo trafnie to ujęłaś; i właściwie taka odpowiedź wystarczy na oskarżenia pafniego; niemniej może warto na tym miejscu przekleić wypowiedź z podanego forum hc/punkowego, w której mówiłem o swojej dziedzinie, czyli specjalizacji religioznawczej w ramach teologii fundamentalnej:

Cytat:w badaniach o charakterze religioznawczym kładzie się duży nacisk na bezstronność, co dotyczy zarówno religioznawców wierzących, jak i niewierzących - wnioski oparte jedynie o własne przekonania światopoglądowe oczywiście nie mogą być obiektywne; faktem jest, że mój stosunek do wiary - podobnie jak mój stosunek do punka - jest pozytywny [...]; świadomość tego dodatkowo motywuje dążenie do możliwie małego subiektywizmu - aby nie można mnie było oskarżyć o stronniczość, skoro jasno określam w opracowaniu swój własny światopogląd jako chrześcijański lub dlatego, że wyraźnie wskazuję na swój osobisty związek z punkiem (można by mi więc zarzucić np. stronniczość na rzecz chrześcijaństwa albo na rzecz punka)

http://forum.hard-core.pl/viewtopic.php?f=10&t=30964

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-04-2011 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nicol@ napisał(a):pafni, nie czytałeś-jak piszesz, a jakieś animozje masz? Nie rozumiem cię. I piszesz:
Widać złość
Czytałem to co zostało podlinkowane i na tej podstawie wydałem osąd.Podobnie jak inni na tej podstawie popadli w zachwyt.
Zapytam autora czy w książce uznał za stosowne wziąć pod uwagę korelacje subkultur początku lat 80-tych oraz końca lat 80-tych.
Czy autor zdawał sobie sprawę z realiów politycznych okresu wczesnego punka w Polsce i różnicy jaka wynikała między kulturą punk w Polsce a np. w Rumunii.
Czy autor bywał w Jarocinie, wie co to są "walki" czytał "skafander" lub "fanziny"
Do kogo jest adresowana ta książka?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-04-2011 07:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
pafni napisał(a):Czytałem to co zostało podlinkowane i na tej podstawie wydałem osąd.Podobnie jak inni na tej podstawie popadli w zachwyt
Wyrzucasz nam to? Na jakiej podstawie w ogóle twierdzisz, ze ktoś tu popadł w zachwyt?!

To ty pafni nie potrafisz rozróżnić obiektywizmu od bezstronności. Mam wrażenie, że to ty się zapędziłeś za daleko i odbierasz wszystko swoimi kategoriami. Cóż, może w twoim mniemaniu własnie to jest ten obiektywny osąd?
Czy gratulując komuś tak udanego dzieła, które podległo już apologii u najwyższych władz uczelnianych - czy wtedy popada się w zachwyt? Powiedziałabym, że raczej nie. Wcale nie chodzi o szaleńczy zachwyt.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
27-04-2011 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
pafni napisał(a):Zapytam autora czy w książce uznał za stosowne wziąć pod uwagę korelacje subkultur początku lat 80-tych oraz końca lat 80-tych.
Czy autor zdawał sobie sprawę z realiów politycznych okresu wczesnego punka w Polsce i różnicy jaka wynikała między kulturą punk w Polsce a np. w Rumunii.
[...] wie co to są "walki" czytał "skafander" lub "fanziny"
odpowiedzi znajdziesz w książce - polecam lekturę Uśmiech

co do tych pytań, na które nie znajdziesz tam odpowiedzi:

pafni napisał(a):Czy autor bywał w Jarocinie
tak; wcześniej na Jarocinie, a jak Jarocin się już rozleciał, to autor bywał na owsiakowni

pafni napisał(a):Do kogo jest adresowana ta książka?
do wszystkich zainteresowanych Uśmiech

z faktu, że reklamowałem ją na kilku forach punkowych, łatwo wysuniesz wniosek, że również do tych, o których w niej piszę Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-04-2011 16:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Nicol@ napisał(a):pafni napisał/a:
Czytałem to co zostało podlinkowane i na tej podstawie wydałem osąd.Podobnie jak inni na tej podstawie popadli w zachwyt


Wyrzucasz nam to? Na jakiej podstawie w ogóle twierdzisz, ze ktoś tu popadł w zachwyt?!
No fakt zachwyt był z wydania książki a ja od razu do treści jakoś przeszedłem.
Stąd nieporozumienia. Wszak jednak temat interesujący i jak ktoś nie przeżył Jarocina i sytuacji z nim związanych będzie to dla niego lektura strikte subiektywna.
Tak punk to odrzucenie wszelkich wartości które tworzą system w którym przyszło nam żyć również czasem wartości chrześcijańskich, ale w większości jednak chodzi o kościół jako instytucje a nie odrzucenie Boga .Pierwsza fala punka w PRL była prawicowa tzn nie anty chrześcijanska - poddawała bowiem pod osąd i wyśmiewała socjalistyczny ustrój relacje międzyludzkie itp.W tej krytyce nie zabrakło tez miejsca na wytykanie pewnego rodzaju
dwutorowości społeczeństwa które tkwiło w systemie który ewidentnie odbierał im wolność i modlili się w kościołach śpiewając Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie Chodzili rano na pochody 1 majowe a po południu na nabożeństwa majowe Taka schizofrenia narodowa.Oczywiście można przyjąć że kto nie z nami ten przeciw nam - i pewnie to jest podstawa ideologiczna tej pracy.
Przykładów znalazł bym wiele tak na obronę tej książki jak i na jej totalną krytykę.
Punk rock w Polsce nie był i nie jest jednolity bo to kłóci się z jego założeniami swobody wypowiedzi i wyrażania swojego światopoglądu.Są cechy wspólne ale nie ma monolitu.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-04-2011 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #14
 
pafni napisał(a):Taka schizofrenia narodowa
A ink^y nazwał to enigmatyczną rzeczywistością.
Pafni, cieszę się, że co nieco zrozumiałeś.
pafni napisał(a):Przykładów znalazł bym wiele tak na obronę tej książki jak i na jej totalną krytykę.
A wesz, że z chęcią posłucham c.d. Zapowiada się ciekawie #-o Rozmawiajmy więc. :?: :arrow: #-o

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
27-04-2011 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Nicol@ napisał(a):pafni napisał/a:
Przykładów znalazł bym wiele tak na obronę tej książki jak i na jej totalną krytykę.


A wesz, że z chęcią posłucham c.d. Zapowiada się ciekawie Rozmawiajmy więc.
Najlepiej by było przy piwie, siedząc na Jarocińskiej zdezelowanej ławce Uśmiech
zachęcam przy okazji do obejrzenia już "kultowego" dokumentalnego filmu w tej tematyce pt "Fala"
Jeśli książka ma natomiast udowodnić ,że subkultura punk rockowa jest antychrześcijańska to sie nie zgadzam.
A że świadectwa dość modne są w katolickiej tradycji to daje świadectwo mojego starego kumpla punka, który nienawidzi systemu i jest katolikiem. Mało tego ! Mówi że, radio maryja jest potrzebne!

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-04-2011 19:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów