Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzech Pierworodny
Autor Wiadomość
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #121
 
sant, to, co uważasz za wyraźne, jest twoje, a nie jest moim. Nie uważam, że pierwsi ludzie zadeklarowali Bogu: ty wcale nie jesteś Miłością - ty mnie nie kochasz, Jakbyś kochał, to byś na wszystko pozwalał, ponieważ wątpliwe jest, że oni znali to uczucie. Pojęcie miłości zostało zdefiniowane później. Wątpliwe zatem jest, że człowiek znał pojecie miłości, kiedy nie wiedział czym jest zło.

sant napisał(a):To były słowa niewerbalne.
A to jest jakaś dziwna antonimia, której wszyscy rozumieć nie muszą w taki sposób, jaki sobie pomyślałeś i napisałeś.

sant napisał(a):Zamykając się przed Nim wchodzi do piekła.
Tego nie wiem. Może tak w istocie jest, ale pewności nie mam. Niebo i piekło duszy to dla mnie pojmowanie Boga w sposób behawioralny. Trudno mi również rozważać stan psyche w sposób jaki piszesz, kiedy analizuję poematy Księgi Hioba. Spoglądając na twoje literki, słowa Chrystusa: Eli, Eli, lema sabachthani? stają się już nad wyraz enigmatyczne. Nie będę się rozpisywał, ale twoje literki wydały mi się niebezpieczne w dalszym poszukiwani prawdy.

Pozdrawiam, miłej niedzieli.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
11-10-2009 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #122
 
Augustus napisał(a):Nie będę się rozpisywał, ale twoje literki wydały mi się niebezpieczne w dalszym poszukiwani prawdy.
Nie sądzę, ale masz prawo do takiej refleksji. A ja nie będę cie przekonywał do swoje. Może wcześniej czy później zatrybisz. :mrgreen:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
11-10-2009 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #123
 
sant napisał(a):Może wcześniej czy później zatrybisz. :mrgreen:

Jest wiele możliwości. Być może będzie tak, jak piszesz. Zmykam poszukiwać mądrości, gdyż widzę, że inni ją mają, a mi wciąż jej brak.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
11-10-2009 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #124
Grzech pierworodny.
Jeśli ktoś zechce,może poczytać co mówią żydzi na temat grzechu pierworodnego:

http://www.the614thcs.com/40.1440.0.0.1.0.phtml

http://the614thcs.com/40.703.0.0.1.0.phtml

http://www.the614thcs.com/40.997.0.0.1.0.phtml

http://www.the614thcs.com/40.183.0.0.1.0.phtml
27-05-2010 16:16
Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #125
 
to jest nauka judaizmu z jakich czasów tak historiozbawczo ujmując? przedchrystusowa?, po, ale nadal starożytna? czy współczesna? jakiej szkoły teologicznej? jaki procent współczesnych żydów ją podziela?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
28-05-2010 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #126
 
przeczytaj artykuły a zobaczysz...

zresztą,linki podałem jako ciekawostkę raczej dla tych,którzy interesują się czymś więcej...
29-05-2010 16:17
Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #127
 
z artykułów nie wynika dlatego zapytałam. po twojej odpowiedzi wnioskuję, że nie wiesz. trudno.

Cytat:zresztą,linki podałem jako ciekawostkę raczej dla tych,którzy interesują się czymś więcej...
czymś więcej niż co? swoją drogą co to za ciekawostka jak nie wiadomo o niej podstawowych rzeczy :krzywy:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
29-05-2010 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #128
RE: Grzech Pierworodny
spioh napisał(a):swoją drogą co to za ciekawostka jak nie wiadomo o niej podstawowych rzeczy :krzywy:
Na podanej stronie prezentowane jest oficjalne stanowisko judaizmu współczesnego w Polsce
niemniej trzeba wiedzieć, że stanowisko to nie jest oparte tylko na ST , lecz również na "tradycji"
czyli Talmudzie i Misznie
Ksiądz Marek Pisze
Cytat:Tak Duszyczko, pycha i egoizm. Brak ufności Bogu. Przecież jeśli mowa o Nim jako o Miłości, to z całą pewnością dałby człowiekowi wszystko. Tyle tylko, że w odpowiednim czasie i w określony sposób, by sobie krzywdy nie zrobił.
A tu mnie ksiądz zaskoczył- to ja próbuje od największych autorytetów biblijnych uzyskać odpowiedź czym jest grzech pierworodny, a ksiądz wie Pomysł
To może mi ksiądz odpowie:
1. kiedy to człowiek pierwotny (homo sapiens - ograniczmy się do 150tyś lat) popełnił ten grzech "pychy i egoizmu" i na czym konkretnie on polegał czyli co to było :wynalezienie ognia, składanie ofiar "Idolom natury" czy coś jeszcze innego?
2. Jak ksiądz godzi ewolucję z wymaganiem kościoła, by grzech pierworodny był popełniony rzeczywiście i realnie przez parę naszych przodków?
3. a trzecie pytanie to czy ta pierwsza para Adam i Ewa zostali stworzeni czy pojawili się (jak mówi ewolucja) na skutek mutacji w genach naszego przodka "zwierzęcego"/hominida?

oczywiście przeczytam równie chętnie poglądy innych uczestników forum na zadane pytania

(Miesiąc później )
...oj coś za trudne pytania zadałem...

(pół roku później)
... chyba na siebie mogę tylko liczyć Smutny
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2011 20:39 przez Dezerter.)
19-06-2011 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów