Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Autentyk z mojej szkoły jazdy xD

Każdy wie jak wygląda znak nakazu ruchu okrężnego (innymi słowy znak oznaczający rondo Oczko )? O tak:

[Obrazek: c12.gif]


A więc trwa kurs praktyczny na prawo jazdy. Instruktor informuje kursanta, że ten ma pojechać na rondo, a tam skręcić w lewo w najbliższą jakąs tam ulicę. Więc wjeżdżają na rondo i kursant zamaist skręcić w wyznaczoną mu przez instruktora ulicę objeżdża całe rondo jakby nigdy nic. Instruktor widząc sytuację zwiększa natychmiast czujność i instruuje kursanta po raz drugi, żeby skręcił w daną ulicę. Kursant odpowiada, że oczywiście, że wie. Jadą dalej, ale znowu zamiast wjechać w konkretną ulicę, kursant ponownie objeżdża całe rondo. Instruktor wielce zdziwiony ponownie sugeruje, że przecież miało być w lewo, a chłopak nic, tylko przytakuje, że przecież wie Oczko No i sytuacja powtarza się po raz trzeci: kursant ponownie objeżdża całe rondo zamiast skręcić w wyznaczoną ulicę. Instruktor kompletnie zbity z tropu pyta się kursanta czy ten aby na pewno rozumie polecenie i dlaczego jeździ ciągle w kółko zamiast zjechać z ronda?!
No i okazało się, że kursant był chyba zbyt "nadgorliwym" uczniem :mrgreen: Objechał całe rondo 3 razy, bo myślał, że skoro znak ruchu okrężnego ma 3 strzałki, to on musi objechać rondo 3 razy zanim gdziekolwiek skręci :roll2:
W firmie mieli z tego polew przez dobry miesiąc ;P
Czy ów kursant jest już kierowcą, tego jednak już nie wiem xD

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-03-2007 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
znalezione na stronie
Cytat:Jedziemy do następnej kolizji. Na wysokości salonu Toyoty przy ulicy Obrońców Tobruku zderzyły się dwie ciężarówki. Jedna to wojskowy Star, na dodatek nauka jazdy, druga to Renault z naczepą. Star ma wygięty żelazny zderzak. Renault jest zniszczone w kilku miejscach. Zderzak Stara uszkodził między innymi felgę w tylnym kole naczepy. Dlatego z opony szybko uciekło powietrze.
- Jechaliśmy prawym pasem.Powiedziałem kursantowi, żeby zmienił pas. Zobaczyłem, że zjeżdża na ciężarówkę.Zacząłem hamować i złapałem nawet za kierownicę, żeby odbić w lewo, ale młody spanikował i dał jeszcze mocniej w prawo - tłumaczy żołnierz-instruktor.
Dla prowadzącego Stara rekruta była to dopiero druga lekcja. A pierwsza na ulicach Olsztyna. Żołnierze służą bowiem w Ostródzie. Policjanci nie mają wątpliwości...
- Wina leży po stronie wojskowego Stara. Musimy jednak dokładnie zbadać, czy mandat powinien dostać instruktor, czy kursant - wyjaśnia starszy sierżant Paweł Piechocki.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
14-04-2007 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów