Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zadawanie się z satanistą to grzech ?
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ale o czym mówisz? Coś konkretnego czy tylko tak?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-05-2011 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #32
 
Odpowiadanie pytaniem na pytanie to bardzo brzydka przypadłość... potraktujmy zatem moje pytanie jako retoryczne, skoro sprawia ci trudność...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-05-2011 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Astiste
Unregistered

 
Post: #33
 
Hmm nie róbcie tu off-topu , pytanie było konkretne i za konkretne odpowiedzi dziękuję:>,
03-05-2011 19:21
Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #34
 
Widzisz, tak to jest, jak offtopują moderatorzy :mrgreen:

Zatem odpowiedź ma brzmi:
- z mojej wiedzy o religii rzymsko-katolickiej /a śmiem twierdzić, że jest ona większa, niż statystycznego wierzącego Kowalskiego/ jasno wynika, że nie może być mowy o grzechu koleżeństwa z satanistą... tak, jak nie może być mowy o grzechu koleżeństwa z zabójcą, samobójcą czy kochającym inaczej a nawet z żyjącym na kocią łapę tudzież księdzem - miłośnikiem dzieciątek przeczystych...

Ale nie podoba mi się to - tak być nie może i to się nadaje do prasy :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
03-05-2011 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Sataniści i to również w Polsce dopuszczają się takich rzeczy jak kanibalizm, rodzenie dzieci i zjadanie ich, tortury. Prokuratura często załamuje ręce bo żeby udał się nalot i kogoś złapali trzeba by być w łasce i diabeł nie mógł znać myśli, inaczej przyjadą i zastaną tylko jakieś resztki... Ale to inny temat.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-05-2011 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
Co ty nie powiesz? A jakieś przykłady może... bo ja przez 26 lat służby o ani jednym nie słyszałem :roll:

No tak - ale ja "nie jestem w łasce", to pewnie i na słuch ma wpływ :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-05-2011 08:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ja też nie słyszałem o takich przypadkach, więc nie potwierdzam, ale też nie zaprzeczam, że takowe mogły mieć miejsce. Wszak satanistom może coś odbić i róznych czynów moga sie dopuścić dla tej rogatej bestii. Aby jednak uwierzyć w to co piszesz Scott, to przydałby się konkretny przykład.

Wiadomo mi natomiast o piciu krwi dzieci lub osób składanych jako ofiary podczas czarnych mszy.
U nas w Polsce są to raczej rzadkie sytuacje, ale się zdarzają. Do takich grup bardzo trudno dotrzeć i znaleźć jakieś dowody na takie czyny, ale w sieci można wiele przypadków róznych czynów dokonanych przez satanistów, najczęściej jednak sa to dewastacje cmentarzy, zabijanie zwierząt, samobójstwa, a także morderstwa ludzi - te występuja rzadziej, ale występują.

Tak więc Scott - podaj przykłady jesli możesz, aby UKAZAĆ DZIAŁANIA SATANISTÓW.
Może na podstawie konkretnych przypadków Mordimer uwierzy w to co sataniści moga robić, ja również chciałbym się dowiedzieć do czego sataniści są jeszcze zdolni.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-05-2011 15:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #38
 
Mordi, mógłbyś przytoczyć źródło swojego cytatu o satanizmie z 2 strony tematu? Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to cytat ze strony satanistycznej Oczko

Zresztą co do tematu - słowo "satanizm" ma różne odcienie. Jasne, że są "czarne msze", ale znacznie więcej jest satanizmu "podwórkowego", czy filozoficznego. Nawet w Polsce. Także poniekąd obie strony sporu mają rację.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-05-2011 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):U nas w Polsce są to raczej rzadkie sytuacje, ale się zdarzają. Do takich grup bardzo trudno dotrzeć i znaleźć jakieś dowody na takie czyny
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):nie zaprzeczam, że takowe mogły mieć miejsce
Scott napisał(a):w Polsce dopuszczają się takich rzeczy jak kanibalizm, rodzenie dzieci i zjadanie ich, tortury
sądzę, że jest to do pewnego stopnia prawdopodobne; ukrycie takich zdarzeń nie jest przecież niemożliwe; zwłaszcza, gdy komuś na tym bardzo zależy i ma do tego wystarczające środki

poza tym, jeśli są wykrywane, nie muszą być kojarzone z satanistycznym kanibalizmem, czy satanistycznymi torturami, a raczej z morderstwem i dewastacją zwłok, zaś tortury dzieci ze znęcaniem się nad dzieckiem, czy coraz powszechniejszym molestowaniem - podłoże satanistyczne może nie wychodzić na jaw

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-05-2011 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
omyk napisał(a):Mordi, mógłbyś przytoczyć źródło swojego cytatu o satanizmie z 2 strony tematu?
Jasne, że celowo nie podałem źródła, żeby się imć Regulaminowi nie podkładać w kwestii propagowania bezeceństw :aniol: Tak, to "na żywca" kopiuj/wklej ze stronki polskich satanistów a konkretnie z zakładki powiedzmy "ideologicznej"...
T32S napisał(a):Może na podstawie konkretnych przypadków Mordimer uwierzy w to co sataniści moga robić, ja również chciałbym się dowiedzieć do czego sataniści są jeszcze zdolni.
Onże nie uwierzy, bo nawet jeśli, to nie sataniści tylko zboczeńcy zapewne naćpani po uszy... skoro zawiedziony w miłości ministrant zabija księdza, to wszak nie twierdzę, że wszyscy księża to geje/pedofile a ministranci to zabójcy, nieprawdaż!?

Nikogo nie namawiam ale może warto zapoznać się "u źródła" z ideologą tego ruchu - poznanie to nie grzech a zaniechanie może nim być :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-05-2011 17:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Mordimer_Madder napisał(a):Jasne, że celowo nie podałem źródła, żeby się imć Regulaminowi nie podkładać w kwestii propagowania bezeceństw :aniol:

Ale dobrze wiesz, że jak się coś cytuje z róznych stron to podaje się też xródło, więc jakby nie patrzeć i tak łamiesz Regulamin. Duży uśmiech Oj nieładnie Mordimerze. :mrgreen:
Ale doceniam twoje starnia o dusze forumowiczów - aby nie rozsiewać zła. =D>
:aniol: Cosik dobrego chyba w tobie siedzi. Duży uśmiech Język Uśmiech

Mordimer_Madder napisał(a):Onże nie uwierzy, bo nawet jeśli, to nie sataniści tylko zboczeńcy zapewne naćpani po uszy... skoro zawiedziony w miłości ministrant zabija księdza, to wszak nie twierdzę, że wszyscy księża to geje/pedofile a ministranci to zabójcy, nieprawdaż!?

Prawdaż. Duży uśmiech Nie tylko sataniści mordują dzieci, nie tylko oni dopuszczają się czynów, które są przykładem zła czy tez okrucieństwa. Moga to czynić zwykli ludzie a nawet osoby duchowne mogą dopuszczać sie róznych poważnych przestępstw. Ale trzymając się tematu to satanizm jest taką ideologią, która niestety ma swoje źródła w tym co pochodzi od złego. Samo stawianie się na miejscu Boga świadczy o tym, łamie bowiem podstawowe prawdy wiary w Boga, łamiac przykazania dane przez Boga a kto jest przeciwnikiem Boga? Szatan. A zatem cały ten ruch czy tez grupa ma za swój cel rozsiewanie zła, ideologii, która jest dziełem złego. Można to sobie interpretować jak sie chce, ale takowa jest prawda. Gdy człowiek stwia się na miejscu BOga, gdy czyni z siebie Boga włąsnego życia to sprzeciwia sie temu co Bóg przekazał człowiekowi po przez swoje przykazania, po przez swoją wolę, ale nie dla zniewolenia, ale dla miłości i tego co może każdemu człowiekowi ofiarować. Kochajacy rodzice dbaja o wychowanie włąsnych dzieci, ale też dzieci aby zostały dobrze wychowane muszą byc posłuszne swoim rodzicom.

Mordimer_Madder napisał(a):Nikogo nie namawiam ale może warto zapoznać się "u źródła" z ideologą tego ruchu - poznanie to nie grzech a zaniechanie może nim być :roll:

Wiesz, z tym róznie bywa. Zapoznawanie się z ideologią tego ruchu nie dla każdego może być dobre. Ludzie o słabej wierze, o słabej psychice nie powinni wchodzić w ten świat poznając te wszystkie informacje, gdyz mogłoby to spowodować zniszczenie w człowieku tego co łączy jeszcze człowieka z Bogiem, tej więzi, która i tak poważnie jest osłabiona.
Często nawet najbardziej ugruntowani ludzie pod wpływem różnych informacji czy też działań złego ulegają róznym formom poku, w tym także takim informacjom, które mają działanie niszczace dla wiary w prawdziwego Boga. Dlatego lepiej nie zagłebiać się w te ideologie satanizmu, jeśli may świadomosć, że może ona zniszczyć naszą wiarę, relacje z Bogiem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-05-2011 09:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #42
 
T32S napisał(a):więc jakby nie patrzeć i tak łamiesz Regulamin
... z bólem serca wybrałem mniejsze zło, z odwagą patrząc w lufę warna Duży uśmiech

A na poważnie: satanizm jako ideologia "cierpi" w katolickich krajach głównie z powodu nazwy i pazerności na kasę LaVey'a... jedno i drugie "na wejściu" stawia satanizm pod ścianą. Jako ideologia - wbrew ogólnym przekonaniom - nie jest wcale taki zły :roll:

Okrucieństwo towarzyszy ludzkości od zarania i podobno jest w każdym z nas... są jednakże jednostki, które się nim żywią i tutaj najczęściej ideologia jest wymówką, usprawiedliwieniem.
Ale okrucieństwo jako takie mierzyć trzeba różną miarką - bo czyż nie jest okrutnym oszust, odbierający samotnemu, staremu człowiekowi oszczędności całego życia? Trudno to porównać z morderstwem i rozkawałkowaniem zwłok czy nekrofilią ale i to i tamto to czyny okrutne Pomysł

Dla mnie np.okrutnym jest nakaz przedkładania miłości do Boga katolików nad miłość do rodziców, bo to wbrew naturze... a który katolik tak na to patrzy :?:
T32S napisał(a):Cosik dobrego chyba w tobie siedzi.
Byś tego tylko w złą godzinę nie wypowiedział... zabieram się właśnie za comiesięczne czyszczenie broni a ostatnio sąsiad mnie irytuje... :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
09-05-2011 10:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #43
 
Mordimer_Madder napisał(a):Byś tego tylko w złą godzinę nie wypowiedział... zabieram się właśnie za comiesięczne czyszczenie broni a ostatnio sąsiad mnie irytuje...
Strzelaj waść, a kul nie żałuj Język :diabelek: ;P
Mordimer_Madder napisał(a):wbrew ogólnym przekonaniom - nie jest wcale taki zły
Jak ty potrafisz człowieka zirytować :!: :!: :!:
Mordimer_Madder napisał(a):Dla mnie np.okrutnym jest nakaz przedkładania miłości do Boga katolików nad miłość do rodziców, bo to wbrew naturze
Chyba nie wszystko rozumiesz w takim porządku, jak powinieneś, albo - co gorsza - sam ustalasz priorytety, które mają obowiązywać lud boży :?: :shock:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-05-2011 18:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
Już na ten temat gdzieś kiedyś dyskutowaliśmy i nie chce mi sie po raz wtóry... bodaj na dwóch stronach udowadnialiście mi, że kochać Boga bardziej, niż rodziców jest cacy... nawet jakieś cytaty biblijne tam były :roll:

Sam ustalam jedynie własne priorytety... czasem tylko mówię, co mnie smieszy lub mi się nie podoba - a to nie to samo!

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
09-05-2011 19:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #45
 
Mordimer_Madder napisał(a):na ten temat gdzieś kiedyś dyskutowaliśmy
Czasem warto przewałkować raz jeszcze, by zgłębić wiedzę na temat.
Mordimer_Madder napisał(a):czasem tylko mówię, co mnie smieszy lub mi się nie podoba - a to nie to samo!
Bądź tak uprzejmy i rozwiń tę swoją mądrą myśl. Jestem ciekawa, co cię tak śmieszy, a co ci się nie podoba. Jeżeli są to dwie różne sprawy, to je oddziel umiejętnie, jeśli potrafisz, hm? ](*,)

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-05-2011 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów