Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egzorcyzmy i egzorcyści
Autor Wiadomość
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #76
 
Niektórzy ludzie wieszają na ogrodzeniach swoich posesji tabliczki uwaga zły pies.
Zupełnie inavczej jest z egzorcystą. On nie gryzie, a wręcz przeciwnie księża egzorcyści to zazwyczaj bardzo sympatyczni ludzie.Tam z pewnością każdy otrzyma odpowiedzi na wszystkie istotne dla jego życia pytania.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
23-04-2008 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #77
 
Tak, bardzo sympatyczni, tylko zazwyczaj też bardzo zajęci Oczko
W sakramencie pokuty odpuszczone zostają grzechy. Osobie, która podpisała pakt z szatanem - oczywiście również Uśmiech Ten pakt przez Boga zostaje wzięty jako grzech przebaczony i zapomniany, ale jego konsekwencje pozostają - bo zły nie poddaje się tak łatwo. W momencie opętania nie tylko może wpływać na wyobraźnię i zmysły człowieka za pomocą pokus, ale ma też kontrolę nad ciałem człowieka (nigdy nad jego duszą). Taki człowiek dobrowolnie oddał się w ręce szatana, a ten nie wypuści go z ręki, dopóki nie zostanie wyrzucony Mocą Bożą. Oczywiście jeśli sakrament w takiej sytuacji jest ważny /spełnione są warunki spowiedzi/, to grzechy zostały odpuszczone. Jeśli w ogóle da się z niego skorzystać, bez koszmarnego samopoczucia, lub innych nieciekawych czynników, to jest lepiej, niż mogłoby być...

Talmid ma rację, nie ma co bać się egzorcysty Uśmiech Ostatnio 'w przelocie' poznałam egz. z mojej diecezji, bardzo miły ksiądz Uśmiech Nie gryzł Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-04-2008 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #78
 
Kurczę pieczone!
Ciekawa kwestia nam wyszła! Pytacie o konieczność egzorcyzmów oprócz spowiedzi, a ja pomyślałem sobie o czymś nieco innym, ale pozostającym w korespondencji ze spowiedzią. Nurtuje mnie takie pytanie: czy czlowiek, który poddał się egzorcyzmowi, który na dodatek człowiek był w niewoli demonicznej, czy musi on dopełnić jakiegoś zadośćuczynienia: materialnego, czy duchowego?

W kwestii konieczności egzorcyzmów: spowiedź to sakrament. Egzorcyzm to sakramentalium. Pierwsze jest wyższym i większym dobrem duchowych, drugie jest "niższe" w tej hierarchii. Celem sakramentaliów jest pobudzenie pobożności, skierowanie serca i duszy człowieka ku Miłości Bożej. Zatem nie ma innej drogi, jak przejście od sakramentalium, do sakramentu. Spowiedź jest jak najbardziej wskazana, a raczej konieczna.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-04-2008 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #79
 
Ks.Marek napisał(a):Nurtuje mnie takie pytanie: czy czlowiek, który poddał się egzorcyzmowi, który na dodatek człowiek był w niewoli demonicznej, czy musi on dopełnić jakiegoś zadośćuczynienia: materialnego, czy duchowego?

W jakim sensie zadośćuczynienia :?: Jeśli władował się w okultyzm itp. musi pozbyć sie wszystkich rzeczy materialnych z tym związanych, zniszczyć, spalić, wrzucić do bieżącej wody.

Jeśli pod wpływem danej osoby inna zainteresowała sie okultyzmem czy się w to wciągnęła, jest obowiązek poinformowania je jo zagrożeniu.

Powinno się też poinformować egzorcystę o "ofiarach" poczynań okultystycznych- typu przy zaklęciach, urokach itp - żeby i te osoby zostały objęte modlitwą wstawienniczą ("zaocznie " chociaż).

Jak mi się coś przypomni z tego co się dowiedziałam od naszego diecezjalnego "egzusia" i innych jego kumpli po fachu to dopowiem Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-04-2008 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #80
 
Jeśli był spisany dokument typu 'paktu', warto jest go odnaleźć i zniszczyć (spalić, przy jednoczesnej modlitwie o ochronę i wyrzeczeniu zła). Nie jest to konieczne, ale jeśli jest to możliwe, to powinno się to zrobić.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-04-2008 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #81
 
omyk napisał(a):Nie jest to konieczne

Ależ absolutnie jest konieczne :!: :!: :!: Bez tego nie ma mowy o pełnej wolności...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-04-2008 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #82
 
Annniko nie jest, w poniedziałek widziałam się z egzorcystą, to jego stanowisko, nie moje.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-04-2008 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #83
 
Ja też mówię o stanowisku kilku egzorcystów + opieram sie dodatkowo na oficjalnych publikacjach tematycznych :/ - i to efekt długich i wielu rozmów ;( + doświadczenia osób które z tym walczą jako "pacjenci".

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-04-2008 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #84
 
Rozumiem Annniko i przyjmuję. Mogłabyś jednak w miarę możliwości podać mi jakieś namiary na te publikacje? Tutaj, czy na pw/gg... To ważne dla mnie, bo taka informacja może być bardzo przydatna dla pewnej znajomej mi osoby. Oznaczałoby to, że egzorcysta niechcący wprowadził nas w błąd, który może być dość brzemienny w skutkach...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-04-2008 00:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adrian Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #85
 
Jestem nowy więc pozwolę sobie zadać co do tego tematu kilka pytań ( jakby ktoś mógł na nie odpowiedzieć to byłbym bardzo wdzięczny :wink: ).
Również przepraszam jeżeli na jakieś pytanie padał już odpowiedź we wcześniejszej rozmowie... :roll: :roll: A więc:

1. Jeżeli Bóg jest Najwyższym Bogiem - Wszechmogący, Pan który wszystko stworzył - który wszystko może, to dlaczego nie zgładzi szatana??
Przecież szatan to upadły anioł, który kiedyś był sługom Boga... ( a więc stworzony przez Boga...) ??

2. Dlaczego Bóg pozwala, aby szatan zawładnął ciałem danej osoby??

3. Czy widząc osobę ( np. w rodzinie ), która ewidentnie wskazuje na to, iż może być osobą opętaną przez szatana ( nie chorą psychicznie ), to czy można głośno pomodlić się w obecności opętanej osoby - w jej intencji, czy też lepiej " nie drażnić " szatana i poczekać np. na księdza czy też prosić o przybycie egzorcysty??

4. Czy szatan słyszy naszą modlitwę, czy też rozmowę z Bogiem?? Jak tak to czy wówczas może wyprzedzić bieg wydarzeń?

5. Oglądałem film ( niestety nie pamiętam tytułu ), w którym młoda dziewczyna została opętana przez demona... Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, iż była wierząca - i nie wiem w jaki sposób mógł w nią "wejść" szatan i władać jej ciałem, duszą - skoro była oddana Bogu... Czy to oznacza, iż Bóg dobrowolnie pozwolił demonowi, aby ten zawładnął jej duszą i ciałem??

6. Dlaczego tylko jeden ksiądz w danej diecezji jest egzorcystą? Czym różni się ksiądz egzorcysta od innych księży?? Czy inni księża przez posługę Bogu nie mają mocy wypędzenia szatana z danej duszy i ciała??

7. Czy wiecie / lub też odpowie na to pytanie któryś z księży Uśmiech ( pytanie zadaje z czystej ciekawości ) co dzieje się z ciałem osoby opętanej, nad którą odprawia się egzorcyzmy i szatan nie chce opuścić ciała?? ( czy jest jakiś opór ze strony szatana lub też może pojawić się jakieś zagrożenie dla księdza - egzorcysty ) ??

8. Czy w ogóle jest taka możliwość, ażeby szatan ( mimo egzorcyzmów ) nie wyszedł z ciała opętanej osoby?? Co się wówczas w takich przypadkach robi??

Dzięki za odpowiedź - i przepraszam za jakieś błędy logiczne w zadanych pytaniach :wink:

"Powiedz ludziom, ?e kocham ich,
?e si? o nich wci?? troszcz?,
Je?li zeszli ju? z Moich dróg
Powiedz, ?e szukam ich..."
14-06-2008 01:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
adrian napisał(a):Również przepraszam jeżeli na jakieś pytanie padał już odpowiedź we wcześniejszej rozmowie...

To ja zapraszam tutaj

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-06-2008 04:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
Choroba fizyczna jest konsekwencją błędnego postępowania które zaburza naszą równowagę i nie jesteśmy obronić się przez przykładowo wirusami. Lekarz lecząc z przeziębienia czy grypy tak naprawdę niewiele zmienia bo nadal popełniamy te same błędy więc pewnie za czas jakiś znów zachorujemy na grypę.
Czy podobną analogię możemy zastosować do opętań? Czy egzorcyzm rozwiązuje problem pomagając pozbyć się niewłaściwych nawyków, czy jedynie odsuwa Szatana podobnie jak lekarz wirusy od pacjenta i dopóki ten nie zmądrzeje to w praktyce nic się u biedaka nie zmieniło.
Znów wychodzi jak ważne jest pytanie na które nie usłyszałem na razie odpowiedzi na tym forum a mianowicie, co powoduje, że ktoś zostaje opętany? Skoro przypadki opętań dotykają wszelkie warstwy społeczne to jak wygląda mechanizm opętywania? Pomijam tu tych którzy tego chcą.
27-06-2008 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Komzar napisał(a):Czy egzorcyzm rozwiązuje problem pomagając pozbyć się niewłaściwych nawyków, czy jedynie odsuwa Szatana podobnie jak lekarz wirusy od pacjenta i dopóki ten nie zmądrzeje to w praktyce nic się u biedaka nie zmieniło.
Egzorcyzm jak i spowiedź to znaki wielokrotnego użytku. Porównanie z lekarzem i wirusami jak najbardziej trafne.
Komzar napisał(a):co powoduje, że ktoś zostaje opętany? Skoro przypadki opętań dotykają wszelkie warstwy społeczne to jak wygląda mechanizm opętywania?
Zaraz poszukam topika, gdzie podawałem odpowiedzi na te pytania.

Tutaj:
http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....e&start=45

[ Dodano: Pią 27 Cze, 2008 15:23 ]
Acha - ostatnia strona.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-06-2008 15:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #89
 
No niestety ten wątek nie odpowiada na zadane pytania. Głównie skupia się na opisaniu skutków i metodach rozpoznania opętania a określenia, że rytuały magiczne czy okultyzm są powodem jest co najmniej ogólnikowe. Znane są przecież opętania osób które duchowością, magią i takimi tam po prostu się nie interesują.
W matematyce ludzie posługują się następującą terminologią: "warunki konieczne" i "warunki dostateczne" (np. występowania ekstremum funkcji). Czy można gdzieś znaleźć listę obecnie zidentyfikowanych warunków koniecznych opętania? bo z dostatecznymi może być problem obserwując mnogość i różnorodność przypadków.
27-06-2008 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #90
 
Opętania i dręczenia

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-06-2008 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów