Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba admina :(
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Prośba admina :(
Tutaj nie do końca tak jest. MOja córka poszła do szkoły, do pierwszej klasy i właśnie miała przynieśc na lekcje jakies pamiatki z wakacji i wiesz jak głupio sie poczułem, gdy mi powiedziała o tym? Jak jej było przykro, że nie mogła nic przynieść? To właśnie najbardziej boli. Nie niekupienie dziecku jakieś wymyslnej zabawki, ale włąśnie tego przezywania jakiś przygód, spędzania czasu w jakims nieznanym miejscu. A co dziecko mogło przynieść do szkoły? Piasek z piaskownicy koło bloku? I warto się zastanowić nad ta różnicą finansową dla rodzin opieki zastepczej a rodzin bilogicznych. Znacznie większe jest wsparcie dla rodzin zastepczych niż dla rodzin bilogicznych. I zachęca sie do tego, aby kobiety rodziły dzieci. Czy obecna sytuacja ma temu sprzyjać? Za co ludzie maja dzieci utrzymać? Za te marne zasiłki, które często nie wystarczaja na same pieluchy, a gdzie leczenie, srodki czystości, ubrania. Czy pieniadze z nieba spadają? Teraz mamy ten cały remont aby dzieci mogły mieszkać w godziwych warunkach, ale trzeba tutaj wybrać: albo remont dla poprawy warunków dla dzieci albo brak zaległości w archunkach. Jeśli człowiek musi wybierać w takich sytuacjach to jest naprawdę niewesoło.i nikt mi nie powie, że sytuacja w Polsce jest co raz lepsza, jest co raz gorsza. I w takich sytuacjach człowiek o czym może innym myśleć jak nie o szybkim końcu świata lub śmierci? Tylko dzieci powstrzymują mnie od takich myśli, bo dla nich warto jeszcze żyć i robic co sie da aby im choc trochę pomóc, zapewnic im dobre wychowanie i jakies skromne warunki życia.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-09-2011 20:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
RE: Prośba admina :(
Tomasz, to wcale nie zależy od pieniędzy. Można autobusem pojechać nad jezioro i spędzić tam dzień z dzieciakami, można pójść na długą wyprawę do lasu - wszystko zależy od inwencji i chęci. Co to za problem, żeby dziecko przyniosło szyszki czy kasztany, kamyki znad pobliskiego jeziora, albo wianek upleciony z kwiatków rosnących na najbliższej łące? To ma nawet większą wartość niż kupne pamiątki z nadmorskiej promenady...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-09-2011 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
RE: Prośba admina :(
A wiesz, że masz rację ! TOMASZu tu nie chodzi o odbijanie piłeczki: ty do nas, my do ciebie. Chcemy, przynajmniej ja, bo za omyka się wolę nie wypowiadać, ci dać do zrozumienia, że spacery po lesie są dla dzieciaków "przefajną" zabawą, zbieranie liści, grzybów, przeróżnych traw, liści do zielnika itp. Można sobie odpuścić jazdę w nieznane i zamiast nad morze można się kopnąć w góry, powspinać się. Moje były niedawno w Ojcowie, ale było co opowiadać, było czego też słuchać. Fakt, że szkoła znalazła kilku sponsorów, wycieczka była sfinalizowana wizytą w Mc Donaldzie. To była uciecha.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2011 15:06 przez spioh.)
30-09-2011 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Prośba admina :(
Dla dorosłych może to nie mieć większego znaczenia, dla dziecka może mieć znaczenie. Dziecko wśród rówieśników czuje się gorsze, bo nie miało takich możliwości jak one. My patrzymy na to inaczej, dzieci inaczej. Trudno jest przekonać dziecko, że nie zawsze możemy mieć to co chcemy, możemy próbować o tym dziecku mówić, ale dziecko może to przyjąć, lecz nadal będzie myślało o tym, że jest gorsze, że jego sytuacja jest gorsza niż innych. Robimy jednak wszystko, aby dzieci tego nie odczuwały mimo trudnej sytuacji. Staramy sie im to wynagradzać w inny sposób licząc też na to, że przyjdzie czas na choć jeden wspólny wyjazd w jakies ciekawe miejsce.

Nasza córka stara się tą trudną sytuację zrozumieć, synowie także, choć wiem, że bardzo chciałyby gdzieś pojechać, cos ciekawego zobaczyć. To dążenie do zapewnienia im czegoś podtrzymuje nas i pomaga w tym, aby się nie poddawać, aby nie zwątpić, bo w kim jak nie w nas moga miec dzieci oparcie.Nie możemy sobie pozwolić na chwile słabości, musimy robić wszystko aby one mogły czuć się pewnie, aby mogły się właściwie rozwijać.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2011 15:07 przez spioh.)
30-09-2011 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
RE: Prośba admina :(
Przypuszczam, że ten temat przeobraził się w temat o innym zagadnieniu, mianowicie o Polsce biednej, o krainie nie płynącej mlekiem i miodem. ( w przeciwieństwie do: "Biblia. Stary Testament. Księga Liczb.(Lb 13,27" - 27 I tak im opowiedzieli: «Udaliśmy się do kraju, do którego nas posłałeś. Jest to kraj rzeczywiście opływający w mleko i miód, a oto jego owoce. ) I to dobrze, niech ludzie uświadomią sobie, jakie realia są:
http://wyborcza.pl/1,76842,9724299,Bieda...u_nas.html
a jakie są im obiecywane:
http://wyborcza.pl/1,75248,10391128,400_...omysl.html

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
02-10-2011 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Prośba admina :(
Gdyby sytuacja nie była taka jaka jest to raczej byłoby takich narzekajacych znacznie mniej, ale chyba dobrze nie jest, skoro wiele rodzin poważnie cierpi z powodu sytuacji rodzinnej. Brak poważnego wsparcia dla rodzin ze strony rządu sprawia taka a nie inną sytuację. Są pieniadze na pierdoły a nie ma pieniedzy na to co naprawdę ważne: ludzie umieraja pod szpitalami bo nikogo nie interesuje ich stan zdrowia, rodziny nie stać na to, aby zapewnić dzieciom podstawowe warunki do życia, edukacji. To świadczy tylko o poważnym upadku, o braku zainteresowania społeczeństwem a skupieniu sie władz na własnych korzyściach. LUdzie często biedni maja zaciskać pasa, ale dla urzędników, dla polityków kasa zawsze ma być i zawsze jest i to wcale nie taka mała. Zaciska się więc pasa kosztem społeczeństwa a samemu się wzbogaca. To jest narazie nasza rzeczywistość. I mimo, że staramy się ufać Bogu, że staramy się nie tracic wiary, to jednak ta cała sytuacja ogromnie przytłacza, ale jako chrześcijanie nie możemy pozwalać sobie na jakieś nieuczciwe interesy, kombinacje czy ryzykowanie kosztem rodziny na wyjazdy za granicę. Dla mnie ważniejsza jest rodzina a doskonale wiem jak kończą sie takie długotrwałe wyjazdy za kasą: cier[pieniem dzieci i rozpadem rodziny. Wolę już być z rodziną i upadać do tego stopnia aby prosic innych o pomoc niż zostawić rodzine i wyjechac gdzieś do pracy. Nie ma bowiem dla mnie ważniejszych spraw niż rodzina, no i oczywiście sprawy wiary a więc Bóg na pierwszym miejscu.

I jak już pisałem: gdybym był sam to nie wiele mi jest potrzeba do zycia, ale majac rodzinę w tym trójke dzieci to muszę jakoś dbać o to, aby miały zapewnione choc te podstawowe potrzeby i godziwe warunki do życia.

Dla niektórych jest niewyobrażalne aby dostawać alimenty mniejsze niż 1000 zł lub nawet 2000, a ja kjak mam wyżywić rodzinę przy rencie która wynosi nie całe 600zł? Popatrzmy sie teraz na zarobki polityków: ile wynoszą m-czne wynagrodzenia? 1000zł? A może 2000? No napewno nie 600zł Czy byliby w stanie żyć przy takim dochodzie? Czy to wystarcza dla jednego człowieka na przezycie? Ile człowiek powinien dostawać wynagrodzenia lub renty, emerytury, aby mógł sie utrzymać, mieć zapewnione podstawowe warunki do zycia, pieniadze na rachunki, leczenie, jedzenie, ubranie? Czy 600zł na to wystarczy? Gdyby nie praca zony, która wcale tak dużo nie zarabia to zapewne byłaby większa bieda. Zasiłki napewno by nie wystarczyły. Gdy przychodzi dziecko na świat to rodzice otrzymują te skromne jednorazowe becikowe - na ile ono wystarczy? Kupić wózek, łóżko i inne potrzebne rzeczy i koniec 1000zł, anawet dostając te dodatkowe 1000zł jako ci biedniejsi to tez na długo nie starcza. M-czny zasiłek na jedno dziecko nie wystarcza nawet na pieluchy a gdzie leczenie, środki czystości, ubrania itp rzeczy?
I ja tutaj nie piszę tylko o włąsnej rodzinie, jest wiele takich, którym nie wystarcza na życie, na podstawowe potrzeby. Czy tak ma wygladać troska o ludzi? o rodziny?

I to nie są puste narzekania, pozbawione prawdziwych faktów, oparte tylko na własnej sytuacji. To jest polska rzeczywistość. Nie jestem człowiekiem który zazdrości innym duzych majątków, bogacta, kasy. Niech ludzie maja ile chcą, ale niech też zwykli ludzie mają zapewnione choć te godziwe warunki do życia, do utrzymania i wychowywania dzieci. A sytuacja wyglada tez tak, że lepiej odebrac dzieci od rodziny która nie ma warunków do życia i oddać je do rodzin zastępczych pchajac w nie pomoc finansową na te dzieci niż pomóc rodzinom biologicznym, aby one mogły stanąć na nogi i zapewnić dzieciom odpowiednie warunki do zycia. A co sie jeszcze robi: zabiera się to co rodzinom jeszcze pozostaje: ulgi na dzieci. Tak wyglada zaciskanie pasa. Ale dla biednych, bo ci bogaci raczej nie zacisną pasa, nie zrezygnuja z kilkudziesięciu tysięcy zł a nawet jeszcze potrzebna jest im podwyżka, bo za mało zarabiają. To się nazywa po prostu: niesprawiedliwość. Ale ja się pocieszam tym, że żyjac tutaj biednie może gdy trafi się do nieba to tam będa lepsze warunki do zycia. Ale z anim to nastąpi to nie chciałbym też widzieć sytuacji, gdy dzieciom brakuje podstawowych rzeczy, środków do zycia. Sam nie zyłem w dobrych warunkach, więc wiem jak to jest, dlatego chciałbym aby choc te podstawowe warunki były zapewnione, aby tez dzieci mogły sie uczyć, rozwijać. I nie muszę być bogaty, nawet bym nie chciał, wystarczy tyle, aby im to wszystko co potrzebne zapewnić.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-10-2011 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
RE: Prośba admina :(
Wiesz Tomaszu, ja myślę, że porównywanie się z innymi to raczej domena dorosłych. Dla dziecka, które nie jest rozpieszczone najnowocześniejszymi gadżetami, prawdziwą frajdą jest spędzenie fajnego czasu z ojcem i rodzeństwem, wypad na spacer, itp.
Wiele fajnych rzeczy można też zrobić w domowym zaciszu - np. zamiast wydawać kasy na lody, można zrobić świetne lody w domu - bez żadnych maszyn czy innych drogich urządzeń, w zasadzie praktycznie z mleka i owoców da się zrobić pyszne domowe lody Uśmiech jest to mnóstwo roboty, godziny mieszania, zamrażania, mieszania itd. - ale jaka potem frajda, kiedy dzieciaki mają całą michę pysznych lodów, które zrobiły samodzielnie i kiedy mogą się pochwalić w szkole, że najlepsza lodziarnia na świecie jest w ich własnej kuchni! Uśmiech
A co do porównywania... Co z tego, że dziecko z bloku obok powie, że było na Karaibach, skoro Twoje może odpowiedzieć:
- za to ja mam ojca, który jest dowódcą (zabawa w podchody), tajnym agentem (zabawa w tajniaków - nawet w sklepie), najlepszym kucharzem (wspólne smażenie jajecznicy), skoro biegamy razem co rano, a w weekendy zawsze ma dla mnie czas.
Każde dziecko chce rodzica, razem z całą jego kreatywnością i zaangażowaniem, a nie wyłącznie jego pieniędzy. Nieszczęśliwe dziecko będzie miało najnowsze gadżety i nic więcej... Szczęśliwe - będzie miało ojca dla siebie.

p.s. Co do ostatniego Twojego posta... Wydaje mi się, że trochę za dużo się skupiasz na sytuacji materialnej... Nie chcę Cię oceniać, nie wiem jaki masz stan zdrowia ani wiek, ale skoro stać Cię na komputer i dostęp do internetu, to chyba nie jest aż tak źle...? Skoro ludzie bez żadnego wykształcenia są w stanie zarobić ten 1000 zł na rękę, to dlaczego Ty masz żyć z renty? Jeżeli nie jesteś w stanie pracować ze względu na stan zdrowia to rozumiem, ale w przeciwnym razie - dziwię się bardzo. A ten wyjazd za granicę też nie może być tak demonizowany, wiadomo, że nie ma w tym nic przyjemnego, ale czasem mus to mus. Jeżeli źle Ci z tym, że dzieciaki nie mają gdzie wyjechać w wakacje, to zrób coś, żeby zarobić na jakiś wyjazd dla nich. Samym marudzeniem nic nie zbudujesz.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2011 21:33 przez omyk.)
02-10-2011 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
RE: Prośba admina :(
Ale pojechałaś! Uważam, że dzisiaj posiadanie komputera to, jak kiedyś posiadanie odbiornika radiowego.
Tym bardziej, że wszystko w jednym: środki komunikacyjne (skyp, gg), dostęp do wiedzy (internet), dostęp do filmów, gier - edukacja dzieci.
Cytat:A ten wyjazd za granicę też nie może być tak demonizowany, wiadomo, że nie ma w tym nic przyjemnego,
Bo tak, omyku. Rozłąka ojca z dziećmi to najgorsze, co może być. Mój małżonek też się całe życie bronił przed tym, bo chciał być z dziećmi, a one - zwłaszcza chłopcy wymagają obecności taty, mają przed nim respekt - to pewne. A w ogóle dzieci potrzebują nieustannej opieki ojca i matki.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
02-10-2011 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #24
RE: Prośba admina :(
Nigdzie nie jechałam Uśmiech
To, że coś jest powszechne, nie znaczy wcale, że jest tanie. Ile zapłaciłaś za komputer i ile płacisz miesięcznie za internet od czasu, gdy go masz? Poszły na to grube tysiące. Od tysiąca do kilku tys. za komputer, co miesiąc 20-50 zł za internet... Niewielu z nas stać na luksusy, a mimo to mamy dostęp do internetu: Bo tak wybraliśmy. Bo zamiast kilku nowych ciuchów zainwestowałaś kiedyś w komputer. Gdyby strasznie mi zależało na tym, żeby dzieci miały wspomnienia z wakacji i gdybym uważała, że nie wystarczy wyciecza do lasu, wolałabym zafundować im kolonie zamiast sobie możliwości siedzenia na forum.
Oczywiście można słusznie (!) stwierdzić, że wystarczy wycieczka do lasu, a na jednorazowy wydatek jakim jest komputer można sobie pozwolić, ale wtedy po co marudzić, że dzieci nie wyjeżdżają za granicę? Każdy ma to, co wybiera - albo, albo. Niewielu stać na wszystko, ale dokonywać wygodnego dla siebie wyboru, a potem marudzić, że nie wybrało się inaczej...?
Nikomu nie każę wyjeżdżać w celu zarobkowym. Jak ktoś chce, to niech siedzi na miejscu i żyje skromniej - tylko po co wtedy publicznie utyskiwać na konsekwencje swoich decyzji? Każdy chciałby mieć wszystko, mieć lekką pracę na miejscu, kilkutysięczne zarobki i wolny czas dla dzieci - realia są jednak takie, że póki co w Polsce niewiele osób to ma. Jak ktoś ma, to niech się cieszy, a jeżeli nie ma - niech się uczy kombinować tak, żeby zapewnić sobie i swojej rodzinie jak najlepsze warunki bytu. Rozłąka z rodzicami taka straszna...? Pewnie, nieprzyjemna, ale do przeżycia. A co mają powiedzieć dzieci marynarzy, kierowców tirów, artystów, których tygodniami nie ma w domu? "Dziękuję mamo/tato, że chciało ci się ponieść wyrzeczenia i zarobić na wakacje na wsi" - taka prawda.
Brutalne, ale prawdziwe.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2011 23:43 przez omyk.)
02-10-2011 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Prośba admina :(
Wiesz, można by tak było odnieść się do wszystkiego, aby tylko człowiek ograniczył sie do minimum tego, co wystarczy do zycia i wtedy weszlibyśmy ponownie w epokę kamienia łupanego: po co komu samochód, skoro mozna chodzic piechota n awłasnych nogach, po co komu pralka skoro mozna prac ręcznie i to w zimnej wodzie, bo ciepła sporo kosztuje, po co komu komórka skoro tańszy może bedzie list, po co komu telewizor, prąd elektryczny jak mozna oszczedzić i siedzieć przy świeczce? Na wszystkim można zaoszczędzić, a jednak aby dzieci mogły zyć w jakiś cywilizowanych warunkach posiada sie tak wiele urządzeń, wygód. Czyz internet to jest teraz coś tak nowego, że juz tylko ci bogaci maja go tylko mieć? Czy dzieci z rodzin przecietnych go mieć nie mogą? Czy to oznacza, że nie można liczyc na to, aby miały inne rzeczy zapewnione. Jak łatwo wyrzucać ludziom ich pragnienia, ale jak trudn zobaczyc prawdę w odniesieniu do tego co sie dzieje, to jak rodziny sa traktowane, jak odbiera im sie wszelkie ulgi na dzieci a zabiera sie dla siebie.

Ja rozumiem omyku o co ci chodzi, ale posiadanie internetu wcale nie musi oznaczać, że dzieciom trzeba odbierać inne możliwości. Czy trzeba ze wszystkiego rezygnować aby coś osiagnąć, choc tak nie wiele? Ta brutalna prawda może i boli, ale jeszcze bardziej uderza prawda o tym, że wielu polityków tapla sie w naszych pieniadzach, na które pracowali moi rodzice, ja także, my mamy zaciskać pasa i ze wszystkiego rezygnować a ci, którzy czerpia korzyści z naszych podatków robią co chcą i nie muszą zniczego rezygnować, czy to nie jest prawda? To biedni maja zyć jak w epoce kamienia łupanego a bogaci mają mieć wszystko bo mają władzę i dostep do pieniedzy wszystkich podatników?
Naprawdę, ja nie oczekuje bogactw, ale wydaje mi się, że zbyt mocno uderza się wbiednych i spycha sie ich do rezygnacji ze wszystkiego, a broni się tych, którzy dorabiaja sie kosztem biednych, w tym także tych, którzy przez wiele lat pracowali, płacili podatki, ubezpieczenia, którzy latami pracy zarobili na emerytury a teraz sie słyszy, że kasy na emerytury nie bedzie, czy to ma świadczyc o czymś dobrym?

Nie wiem, ale jeśli sie tego wszystkiego nie wdzi, jeśli nie widzi sie sytuacji w naszym kraju to chyba nie jest dobrze i nic dziwnego, że nadal jest tak źle a nawet staje sie co raz gorzej, bo rodziny są niszczone, spychane na margines, ważne jest życie tych, którzy maja ksę, władzę i miozliwości. Oby tak dalej. Ja w takim razie wole juz pozstać tym biednym i nie będę już marudził, bo nie ma sensu. Świat, nasz kraj musi należeć do bogatych. Niech i tak bedzie. Dla mnie też świat powinien sie już zakończyć, za nim upadnie na samo dno, juz i tak jest ogromny upadek moralny, ale chyba dna jeszcze nie widać.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-10-2011 00:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #26
RE: Prośba admina :(
Tomaszu, nie chcę na Ciebie napadać, ani żebyś sie tłumaczył. Po prostu zwracam uwagę na to, że każdy ma w jakiś sposób - mniej czy bardziej - ograniczony budżet, a to co ma, to kwestia jego wyborów. Można narzekać na państwo, bo oczywiście nie jest idealnie, tylko co to zmieni w sytuacji Twojej i Twoich dzieci? Da tymczasową ulgę, że wina leży po stronie polityków?
Niestety, o własne dobro trzeba zadbać samemu, narzekanie nic nie zmieni. Ora et labora - tylko to coś zmieni Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-10-2011 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Prośba admina :(
łoj Tomasz... tak z lakonicznych wieści jakie o sobie dałeś poznać, to wygląda na to, że nie sprawdziłeś jeszcze wielu opcji, a już jesteś zrezygnowany "bo prosić o łaskę jedynie pozostało" i co za zły świat: biedni biednieją a bogaci się bogacą. i co w tym dziwnego? przecież to jedna z podstaw kapitalizmu: bogacą się bogaci, obrotni i farciarze. reszta biednieje.
jeśli sam nie jesteś górą pomysłów, to szperaj wokół i korzystaj z cudzych pomysłów - jak dorobić, jak się doszkolić.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-10-2011 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Prośba admina :(
Wiecie co łatwo tak gadać kiedy się człowiek "dobrze ma" i wszystko idzie OK. Nie pomyśleliście, że czasem "coś" tak nas przygniata, że nie mamy siły bez pomocy innych z "zewnątrz" sobie poradzić z życiem, czy z samym sobą? ... a jednak Tomasz się trzyma Boga i rodziny. Co do posiadania kompa, to ja sam go otrzymałem za free, ale dziś można kupić taki do klikania w sieci już za 200-300 zł i będzie chodził.

Myślę że nie zrozumieliście intencji Tomasza. A i ja sam znam wiele rodzin którym się nie przelewa, a mają kilkoro dzieci, i sprawy nie mają tak różowo - bo moim zdaniem nasze państwo nie dba o rodzinę, pomimo wielkich wysiłków rodziców.

Poczytajcie sobie kochani w sieci o rodzinach wielodzietnych i to nie patologicznych, a i nie biednych - że mają o wiele gorzej niż przeciętna rodzina 2+1 nawet chyba w zeszłym tygodniu był jakiś artykuł w GN na ten temat.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2011 08:05 przez Wojtek37.)
04-10-2011 07:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Prośba admina :(
Wojtek ma rację, najłatwiej się znosi cudze nieszczęścia.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
04-10-2011 08:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Prośba admina :(
Dla tych co mają dużo pomysłów, coś z dzisiejszego Brewiarza - polecam gorąco kultywować tę modlitwę Kościoła.

Liturgia Godzin
z Godziny czytań z listu św. Franciszka z Asyżu do wszystkich wiernych:

" Miłujmy bliźnich jak samych siebie. Miejmy w sobie miłość i pokorę, pełnijmy uczynki miłosierdzia, one bowiem obmywają dusze z brudu grzechu. Wszystko, co ludzie pozostawiają na świecie, tracą na zawsze. Z sobą zaś zabierają jedynie zapłatę za miłość oraz jałmużny, jakie dawali. Pan da im nagrodę i słuszną odpłatę."


LG: http://tinyurl.com/6fgp9ck

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2011 08:27 przez Wojtek37.)
04-10-2011 08:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów