Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusje na temat religii
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
hehe omyk z Tomaszem sie tak zgrali że posta w tym samym momencie dali Duży uśmiech

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ale ja nie miałem na celu rozliczania ciebie z tego co zrobiłaś w tej intencji.
spokoUśmiech to pisałam w sumie tak sama do siebie, bo zaczełam na początku pisać posta m.in jak wyglądały modlitwy itp, i stwierdziłam że przecież nie o to w tym chodzi
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Modlitwa nocna w jego intencji czy nawet w innych jest napewno bardzo pomocna i skuteczna
Uśmiech
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):sam doświadczyłem
ja tez Uśmiech na moich oczach dokonuje sie cud nawrócenia bliskiej mi osoby.
Ale np do tego żeby w nocy specjalnie zdejmowac pidźame i sie przebierac jeszcze nie doszłam Szczęśliwy
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jeśli on jest skory do dyskusji, ale też jest zainteresowany poznawaniem różnej tematyki to warto z nim rozmawiać, napewno jakieś wnioski będą zakodowane w jego umyśle i napewno będzie je rozważał, napewno coś trafi do niego co będzie go rozkręcało, aby poznawać więcej, może jakies słowo czy jakis fakt utkwi mu tak, że zacznie iść we właściwym kierunku - takie małe światło w tunelu za którym podąży a im będzie bliżej tym bardziej będzie poznawał Boga.
póki co ma zakodowany własny system patrzenia na świat, ale jak sam powiedzał lubi dyskutowac więc zobaczymy na ile mocno będzie trzymał przy swoim. Równocześnie jakbyście mieli jakieś materiały podwarzające wszelkie negacje całunu jako płótna Chrystusa to byłoby super. W piątek mamy gadać, jutro nie mam zajęć na uczelni więc troche przysiedzę nad tym.Ale przede wszystkim oddaje ta sytuacje Waszej modlitwie Uśmiech
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):własnie, jaki inny cel masz Tomaszu na myśli?


Obie się pytac o to samo mimo, że odpowiedź jest już zawarta w poprzednim poście w którym napisałem :
sorki , źle zrozumiałam Twojego posta, myslałam że masz na myśli mój cel dyskusji z nim, a tu chodziło o syskusje w tym temacie na forum
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Dlatego ważne jest aby tez oceniać sytuację - czy rzeczywiście dyskusja z dana osobą jest warta prowadzenia.
jak chce dyskutować oparty na konkretnych dokumentach, ocenach naukowych to prosze bardzo. Sam będzie miał okazje poznać bliżej te cuda zastanowi sie wyciągnąć wnioski.. ufam że nie będzie za wszelka cenę próbował udowodnić swoich "racji"
Co do tez tego oceniania sytuacji, to ja oddaje to D Św, niech On prowadzi ta rozmowę , nie chce opierac sie na sobie

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
15-12-2010 02:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
co powiedzieć jak ktoś używa takich argumentów że gdyby był w Kościele ( wierzył w Boga)
to nadal byłby przekonany o tym że ziemia jest płaska.

Jasne, że Kościół już nie trzyma się tego, ale chodzi o to jak pogodzić nieomylność Kościoła z takimi faktami jakie miały miejsce. Np jak Jenner wynalazł szczepionkę na ospę, Kościół zakazał jej ponieważ uważał że choroba jest kara Bożą którą należy przyjąć.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
08-06-2011 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów