Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odkrywanie własnego charyzmatu :)
Autor Wiadomość
marysiah Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Odkrywanie własnego charyzmatu :)
Jak w temacie Uśmiech Chciałabym się zapytać osób, które mają już jakieś doświadczenie, w jaki sposób rozeznaje się swój charyzmat? Powiem, może dokładnie o co mi chodzi Ja niedawno przeżywałam REO i modlitwę o wylanie darów Ducha Św. i podczas tej modlitwy prosiłam Boga o dwa charyzmaty, którymi chciałabym posługiwać, oczywiście wiem, że udziela On swoich darów według własnej woli Uśmiech Od pewnego czasu czuję w sercu pragnienie służenia pewną posługą, odebrałam to pragnienie jako zaproszenie od Boga i opowiedziałam na nie tzn powiedziałam Bogu, że jeżeli taka jest jego wola to ja się zgadzam Uśmiech Tylko teraz tak się zastanawiam czy te nasze pragnienia mogą pomóc w rozeznaniu naszych charyzmatów, czy raczej powinno się kierować innymi kryteriami?
Może ktoś kto posługuje charyzmatami, mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób się one ujawniają, nagle czy może to jest proces? Dziękuję z góry za odpowiedzi Uśmiech

Wcześniej napisałam już taki temat, tylko nie w tym dziale co trzeba Uśmiech i z góry przepraszam jeśli już jest gdzieś podobny post do mojego Uśmiech
14-05-2011 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hej, odpowiadając być może po części na Twoje pytanie, to myślę że przede wszystkim trzeba pragnąć, bo to jest taki punkt wyjścia. Co z tego że ktoś daje Ci pić jeśli Tobie nie chce się pić. I tu jest podobnie. więc pragnij i proś Ducha Świętego aby wylewał się na Ciebie z mocą ;D

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
14-05-2011 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Na pewno charyzmaty rozwijają się głównie we wspólnocie , bo nie są dane dla prywatnego samozadowolenia, tylko, żeby nimi komuś posługiwać Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-05-2011 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
marysiah, sposoby są różne w zależności od tego jaki charyzmat odkrywasz. zasada pierwsza, żeby zobaczyć czy działa to trzeba się zaangażować w działalność z nim związaną. wspólnota może być bardzo pomocna bo raz, że zwykle daje okazje do służenia nim, a dwa pomoże w rozeznaniu - szczególnie jeśli we wspólnocie posługują takim/podobnym charyzmatem, kapłan prowadzący ma jakieś doświadczenie, żeby pomóc rozpoznać po owocach i nie tylko. teoretycznie dowolnym charyzmatem można posługiwać wszędzie (nie tylko we wspólnocie) tylko rozeznawanie samemu będzie trudniejsze i bardziej narażone na błędy bo człowiek nie jest obiektywny wobec tego co sam robi.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-05-2011 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kejti Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
marysiah, jeśli w Twoim sercu zrodziło się pragnienie takich charyzmatów, tzn.,że te na pewno otrzymałaś. Jeśli chodzi o ujawnianie się charyzmatów to zalezy jak u kogo, jedym Pan daje od razu, innym dużo później.On wie kiedy, trzeba wsłuchiwać się w głos własnego serca. U mnie było tak,że po chrzcie w Duchu św.,podczas modl.wstawienniczej czułam,ze powinnam prosić o pewien charyzmat więc poprosiłam i wierzę,że wtedy go otrzymałam. W moim sercu rosło pragnienie posługi nim, choć jeszcze nie wiedziałam w jaki sposób. Później ludzie ze wspólnoty zaczeli nim posługiwać, ja nadal bardzo chciałam, ale czułam,że jeszcze to nie mój czas, dopiero po 7 miesiącach od zakończenia REO po tej modl.wstawienniczej, Pan poprowadził mnie do takiej posługi, wtedy czułam,że to jest ten czas i za to Mu dziękuję :jupi:
Także każdy ma inaczej, najważniejsza jest ta osobista modlitwa w ciszy przed Panem Uśmiech Zaufaj Mu, On Cię poprowadzi.

Wpatrywać sięPanie, wTwe święteCiało, pragnę do końca moich dni,bo me serceCiebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!

mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/
30-07-2011 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów