Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to sekta
Autor Wiadomość
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Bardzo Ci sant dziękuję, że powołujesz się na mój ateistyczny autorytet... czyżbyśmy otwierali nowy rozdział miłości braterskiej :aniol:

Takie metody sa teraz powszechne - w wersji "light" są one w wielu reklamach, w akcjach propagandowych, kampaniach politycznych etc... ale to tylko socjotechnika - zauważ, zapamiętaj, zrób co chcemy :evil:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
01-07-2011 10:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
sant napisał(a):Tomasz, jednak pewne metody tam stosowane są sekciarskie. Oczywiście że nie jest to sekta religijna, jednak...ostrożnie. Destrukcja też tam jest.

Sant
Ja temu nie zaprzeczam, że jakies elementy sekciarskie moga być, ale tak jak juz pisałem: takie elementy występować mogą wszędzie: w Kościele, w polityce,i także w biznesie. W wielu grupch społecznych, w wielu komórkach czy firmach jest działanie na psychike i też może być to odebrane jako szkodliwe - w zależności od tego jak na to patrza inni, jak to odbierają. Dla niektórych obecność w kościele może działać destrukcyjnie mimo, że Kościół to przecież instytucja która ma na celu Ewangelizację czy inne zadania służące dobru człowieka a mimo to wielu ludzi którzy odeszło z kościoła lub którzy w nim nie byli traktują kościół jako sektę, jako miejsce, które niszczy ich.

Dlatego też pisałem, że nie warto wszystkiego sprowadzać do miana sekty, bo to jest po prostu bezsensu, aby ludzie wzajemnie się wyzywali od sekciarzy czy traktowali większość isntytucji czy grup jako sekty. I to będzie kolejna wewnetrzna wojna miedzy ludźmi. Czy do tego ma sprowadzać się funkcjonowanie społeczeństwa? Czy większość grup czy też firm ma kojarzyć się z sektą?

Są grupy destrukcyjne i myślę, że nadal takowe powstają, ale są też właściwe ośrodki, które zajmuja się badaniem sekt, więc jeśli o takowych coś wiemy to warto zgłosić ją do właściwej organizaji czy ośrodka, które się sektami zajmują, aby zbadali konkretna grupę i względnie wciągnęli ich na listę grup sekciarskich, zagrażajacych społeczeństwu.,.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-07-2011 10:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gabriela36 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
Post: #18
 
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi na ten temat, musze to przemyśleć

Bóg jest miłością
04-07-2011 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Naszym celem jest także pomaganie innym na miare naszej skromnej wiedzy i możliwości. Staramy się aby nasze wypowiedzi mogły rozjaśniać różne sprawy, problemy tak, aby człowiek mógł wyciągnąć właściwe wnioski, aby mógł odebrać naszą pomoc we właściwym kierunku.
Staramy się obiektywnie oceniać sytuacje i różne problemy. Reszta należy do człowieka- w jaki sposób odbierze naszą pomoc, jak ja bedzie realizować. Nasze podejście jest oczywiście opierane na nauczaniu Kościoła, na życiu chrześcijańskim i to jest nasz kierunek pomocy. Nie jesteśmy wszystkowiedzacy, nasze opinie czy wypowiedzi także mogą zawierać jakieś nieścisłości czy błędy, ale staramy sie opierać na konkretnych faktach, na konkretnych informacjach lub własnym doświadczeniu. Jednak jesteśmy tylko ludźmi, którzy mogą sie mylić. Dlatego nasza pomoc jest oparta na uczciwych zamiarach, ale główna ocena sytuacji i działanie zależy juz od danej osoby, której staramy sie pomóc. Jak to w życiu bywa.

Mamy nadzieję, że choć trochę mogliśmy rozświetlić sprawę poruszaną przez ciebie i że będziesz mogła wyciągnąć z tego tematu jakieś pozytywne wnioski. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-07-2011 12:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
sant napisał(a):Tomasz, jednak pewne metody tam stosowane są sekciarskie. Oczywiście że nie jest to sekta religijna, jednak...ostrożnie. Destrukcja też tam jest.
Amway to sekta ekonomiczna. A co do herbalife nie podobają mi się tezy na których opierają działanie swoich preparatów jak pisałem o "odżywaniu komórkowym" to podpada pod ezoteryke, homeopatia działa podobno na zasadzie "polaryzacji komórkowej", a jedno i drugie w nauce nie występuje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
05-07-2011 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
bo to się polaryzują komórki duchowe :mrgreen:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
05-07-2011 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
No tak, powinni napisać w ulotce by była jasność jak to działa. Duży uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
07-07-2011 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Scott napisał(a):No tak, powinni napisać w ulotce by była jasność jak to działa.

Wiara w to co jest napisane na ulotce to jak wiara w czarnego kota, że prznosi nieszczęścię lub czterolistną koniczynę. Wierząc w to często wychodzi się na tym jak przysłowiowy "Zabłocki na mydle". 8) :mrgreen:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-07-2011 11:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
RE: czy to sekta
HERBALIFE mają dobre leki odchudzające. Mój brat zmagał się wiele lat z chorobliwą otyłością i te ich herbatki mu pomogły, bo mocno schudł - i mimo, że to pił dość krótko - to już więcej do poprzedniego stanu nie powrócił.
Ale... ludzie, od których nabywaliśmy te preparaty byli jak na mój ówczesny gust trochę "nie teges" Uśmiech Koleś był wiecznie uśmiechnięty (jak ta dziewczynka co bez kasku chodziła po budowie Uśmiech ) chodził z wielką przypinką na koszuli "Schudłem? TAK! Spytaj mnie jak" - i za każdym razem gdy u nas był to nachalnie mnie agitował, żeby przyjść na spotkanie, to będziemy na szkolenia jeździć, na mitingi, zarobię kupę kasy etc. Facetka natomiast zachowywała się jak niespełna rozumu, jakaś była nadpobudliwa, nerwowa, wierciła się na krześle etc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2011 10:56 przez Helmutt.)
19-09-2011 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
RE: czy to sekta
A czy Twój brat oprócz preparatów Herbalife'u wprowadził też jakieś zmiany żywieniowe albo ruchowe?
Bo szczerze mówiąc jeżeli nastawiam się, że mam przed nosem cudowny preparat, który mnie nasyci i pozwoli schudnąć, a piję/jem go zamiast części posiłków, jednocześnie zwiększając aktywność fizyczną, to zawsze zadziała - niezależnie od tego, czy preparat jest faktycznie preparatem, czy tylko placebo... Na tej zasadzie można sprzedawać DHMO jako cudowny lek na otyłość:
Stosowanie - 2 szklanki przed śniadaniem i obiadem, 3 szklanki zamiast kolacji.
Cena - jedyne 15.99 za 4 szklanki (promocja!)
Skuteczność gwarantowana Uśmiech

p.s. Zaleca się dodatkowo stopniowe zmniejszenie racji żywnościowych i zwiększanie ćwiczeń fizycznych

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-09-2011 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
RE: czy to sekta
(19-09-2011 18:40 )omyk napisał(a):  A czy Twój brat oprócz preparatów Herbalife'u wprowadził też jakieś zmiany żywieniowe albo ruchowe?
Brat i tak był dośc aktywny ruchowo, jeździł na rowerze, chodził na piechotę do szkoły i z powrotem (przez pół miasta) i w zasadzie wszędzie - więc za bardzo tu nic zwiększyć nie mógł. Do dziś zresztą powtarza, że produkty Herbalife pomogły mu schudnąć. Co innego zaś wewnętrzna organizacja - patrząc na tych dwoje co do nas przychodziło, to faktycznie można było odnieść wrażenie, że to sekta jakaś.
20-09-2011 06:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #27
RE: czy to sekta
(20-09-2011 06:50 )Helmutt napisał(a):  Co innego zaś wewnętrzna organizacja - patrząc na tych dwoje co do nas przychodziło, to faktycznie można było odnieść wrażenie, że to sekta jakaś.
Helmutt - to się entuzjazm nazywa a nie sekta Oczko
Przypomnij sobie Dolasa z "Jak rozpętałem II w. ś." jak czarował arabów 3 kartami krzycząc:
ludzie ludzie ja chyba zwariowałem - rozdaje pieniądze

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
20-09-2011 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów