Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpowiedni wiek na Kurs Filip
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Odpowiedni wiek na Kurs Filip
A ja jestem happy, bo najprawdopodobniej bedę na kursie Filip w ten weekend :jupi:
Normalnie cudownie :aniol: :aniol:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
23-05-2005 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
to Ty Harpoon jeszcze na "Filipie" nie byłaś??:> a mi sie zdawało, że byłas na ostatnim u nas ?? BUUUUU chyba mnie sie pomyliło Język starość nie radość :diabelek:
24-05-2005 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Kurs nie jest aby od 18 lat?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-05-2005 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
No mnie nie puścili w Sulechowie, bo niby tu jest od 18 lat, chociaż nikt tego prawie nie przestrzega... Wybrani sobie mogą iść.
A ja mam zaproszenie gdzieś indziej i bardzo się z tego cieszę UśmiechUśmiechUśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
25-05-2005 01:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
NO jesli moge sie tylko wtrącic to powiem tyle Uśmiech 16 lat to fantastyczny wiek Duży uśmiech ale radze go wykożystać troszeczkę inaczej, na konkretna formacje radze poczekać.
Zreszta małe pytanie. Nie wiem czy wiesz ale idąc na taki kurs powinnas mimo wszytsko prosic o zgodę ks. Darka bo jaby nie patrzec on jest pasterzem. Jesli tego nie powiesz to znaczy, że kurs tymbardziej nie jest dla Ciebie.
Taki to juz jest Kościół Katolicki, że przedewszytskim posłuszenstwo. Uśmiech
25-05-2005 06:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Chwileczke... dlaczego ja mam pytać księdza Darka o zgodę żeby iść na Kurs Fililp :?:
Nie próbuj mi wciskać kitu, bo ja wiem, że 17 lat to nie jest za mało na taki kurs, bo nawet u nas nie jest to przestrzegane. Ja znam ludzi którzy mogli iść nie mając wcale 18 lat.
Zresztą tam, gdzie jadę, nie ma limitu od 18 lat, jest trochę niższy.
I ksiądz z tamtej parafii wie, że będę. Co ma jeszcze do tego ksiądz Darek :?: :|

I wogóle, powiedsz mi, czy to źle, że mając te prawie 17 lat wolisz, żebym imprezowała co sobotę :?:
Ja wolę spędzić jak najwięcej czasu poznając Jezusa i idąc z Nim... Czy to źle :?: :|

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
25-05-2005 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
PO pierwsze proponuje trochę zmienić ton... a po drugie postaram sie zacytować Twoje zdania i odpowiedzieć co nie co.

Harpoon napisał(a):Chwileczke... dlaczego ja mam pytać księdza Darka o zgodę żeby iść na Kurs Fililp
Daidoss napisał(a):ks. Darka bo jaby nie patrzec on jest pasterzem.
I to jest właśnie moja odpowiedź na pytanie dlaczego. To właśnie ks. darek jest odpowiedzialny za Twoja formacje w naszej wspólnocie, jeśli twierdzi, że to nie jest czas dla Ciebie to znaczy, że nie jest to czas dla Ciebie. Chyba prościej nie potrafie tego wytłumaczyć Oczko Znam osoby, które mając 18 lat nie poszły na ten kurs, bo takie było zdanie wcześniejszego pasterza.
Taki jest podział we wspólnocie, że rozeznawanie (wtym wypadku kto na jaki kurs) należy do kapłana.

Harpoon napisał(a):Nie próbuj mi wciskać kitu, bo ja wiem, że 17 lat to nie jest za mało na taki kurs, bo nawet u nas nie jest to przestrzegane. Ja znam ludzi którzy mogli iść nie mając wcale 18 lat.
Po częsci odpowiedziałem już wyżej. A co do osób, które były na kursie nie mając 18 lat to zam takie Uśmiech ja także nie miałem 18 lat kiedy byłem na kursie Filip.
Ale tak jak juz pisałem posłuszeństwo przedewszytskim oraz rozeznanie księdza.

Harpoon napisał(a):Zresztą tam, gdzie jadę, nie ma limitu od 18 lat, jest trochę niższy.
I ksiądz z tamtej parafii wie, że będę. Co ma jeszcze do tego ksiądz Darek
No ta to juz także odpowiedziałem.

Harpoon napisał(a):I wogóle, powiedsz mi, czy to źle, że mając te prawie 17 lat wolisz, żebym imprezowała co sobotę
Ja wolę spędzić jak najwięcej czasu poznając Jezusa i idąc z Nim... Czy to źle
No wiesz skoro nie umiesz inaczej spedzać czasu jak tylko imprezowac to juz inna baja ...
Jednak bardzie cieszy mnieto, że chesz spotkac Jezusa. Ale uwierz mi, że poznanie Go to nie tylko kurs Filip.

Podsumowując chcę sie skupic na tym, że skoro uważasz, że pójście tam to jest dobry juz teraz czas dla Ciebie to powinnaś powiedzieć i tak to ksiedzu oraz spytac sie przynajmniej co on o tym myśli, a Ty i tak zrobisz co zechcesz.

Zreszta zastanawia mnie zachowanie ksiedza, który zaprasza Cie na kurs. Dlaczego :?: Nawet ja kiedy mam juz ponad 19 lat i chce iśc na jakiś kurs to potrzebuje pisemną zgodę ksiedza. Nie zgodę po przez kiwnięcie głową ale zgodę pisemną. Chcę jechac na Przystanek Jezus ewangelizować potrzebuje pisemny podis i zgdoe ksiedza.

No wiec jak pisałem przedewszystkim pokora, posłuszeństwo.
25-05-2005 16:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Daidoss napisał(a):PO pierwsze proponuje trochę zmienić ton...
Jaki ton, przecież ja mówię spokojnie Uśmiech
Nie chcę tu jakiejś głupiej kótni Oczko

Daidoss napisał(a):Chyba prościej nie potrafie tego wytłumaczyć
Nie trzeba prościej, rozumiem Oczko

Daidoss napisał(a):A co do osób, które były na kursie nie mając 18 lat to zam takie
Czasami się zastanawiam, czy to nie jest kwestia znajomości :roll:

Daidoss napisał(a):No wiesz skoro nie umiesz inaczej spedzać czasu jak tylko imprezowac to juz inna baja ...
Umiem, ale chcę spędzić czas inaczej i myślę, że to może mi pomóc.

Daidoss napisał(a):Podsumowując chcę sie skupic na tym, że skoro uważasz, że pójście tam to jest dobry juz teraz czas dla Ciebie to powinnaś powiedzieć i tak to ksiedzu oraz spytac sie przynajmniej co on o tym myśli, a Ty i tak zrobisz co zechcesz.
Pójdę do księdza i zapytam go o jego zdanie na ten temat.
Zobaczymy co powie a ja mu też powiem co ja o tym myślę, i dlaczego chcę iść na ten kurs Uśmiech

Daidoss napisał(a):Zreszta zastanawia mnie zachowanie ksiedza, który zaprasza Cie na kurs. Dlaczego
Dlatego, że oo uważa, że już bym mogła uczestniczyć w tym kursie. Proste pytanie - prosta odpowiedź.

Daidoss napisał(a):No wiec jak pisałem przedewszystkim pokora, posłuszeństwo.
A jeżeli ksiądz się myli :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
25-05-2005 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Harpoon ja również uważam że powinnaś jeszcze poczekać z wzięciem udziału w Kursie Filip. Jeżeli z wielu stron słyszysz że powinnaś poczekać to naprawdę warto się tego trzymać bo być może Bóg chce Ci pokazać przez to że to nie jest jeszcze Twój czas, a już Ci mówię dlaczego. Kiedy dowiedziałam się że w Sulechowie będzie organizowany ten kurs zapisałam się i czekałam wręcz z utęsknieniem na jego nadejście. Niestety mimo moich wielkich chęci nie wzięłam w nim udziału z naprawdę bardzo głupiej przyczyny. Ale tak chyba miało być. Poczekałam rok i myślę że formacja, w której wzięłam udział później dała mi zdecydowanie więcej niż gdybym przystąpiła do niej wcześniej. Więc może warto poczekać... . Kiedyś w jednej z rozmów usłyszałam takie fajne zdanie, które miało taki sens, że jeżeli ktoś RZECZYWIŚCIE bardzo pragnie spotkania z Chrystusem i chce wziąć udział w tym kursie to poczeka i nie zrezugnuje z niego. Może zastanów się nad tym raz jeszcze, a czas oczekiwania na 18 będzie dla Ciebie czasem kiedy będziesz mogła się lepiej przygotować do tego kursu...
26-05-2005 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
a ja musze pwoeidziec ze poczatkowo wogole mnie nie ciagnelo na kurs FilipJęzyk
ludzie do mnie mowili zeby poszedl ale jakos nie chcialo mi sie Język
ale pozniej bylem na kursei Uśmiech byl to dla mnie super czas Uśmiech ale uwazam ze wtedy dopiero do niego dojzalem gdyz wczesniej byl by to dla mnie czas zmarnowany gdyz nie wyciagnal bym z niego tak wiele :o


PS.
bylem w tym samym czasie na kursie co Olanta i moge stwerdzic ze
nasza grupa byla ok Uśmiech :aniol: :jupi:
26-05-2005 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Harpoon, od czasu kiedy ja jestem we wspólnocie to Kurs Filip był organizowany już chyba 3 razy. Poszłam dopiero na ten, który był w zeszłym miesiącu. Nie mam jeszcze 18 lat, ale miałam zgodę ks.Darka. Wcześniej albo ks.Marcin nie chciał mi pozwolić albo nie mogłam z innego powodu. I dobrze, że poczekałam! Po pewnym czasie spojrzysz na to innej perspektywy i stwierdzisz, że jednak warto było się w pewnien sposób "przemęczyć" i poczekać na odpowiedniejszy czas. :wink:
26-05-2005 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
inis, ja też przeczekałam już chyba ze 3 kursy...
Teraz mam okazję i to nie byle jaką, nie chcę jej zmarnować.
Niestety, wbrew temu co mówicie, nie zrezygnuję, ponieważ wszystko jest zapięte już na ostatni guzik i wszystko jest do końca zorganizowane.
Jadę do Gorzowa i nie będę tego żałowała.
Rozmawiałam zresztą już ks. Darkiem...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-05-2005 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
A mi sie wydaje że Kursu Filip nie powinno mierzyć sie wiekiem.. Rozmawialam juz na ten temat z Harpoon i stwierdzilysmy ze tu chodzi o dojrzalosc... Ludzie którzy mają po 20 lat moga być mniej dojrzali niż ci którzy maja tylko 17 lat... A po drugie ja wiedzialam ze Harpoon i tak pojedzie bo jest bardzo zawzieta :diabelek:
27-05-2005 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
No, jak się uprę to wiadomo, zresztą tu w Gorzowie nie ma ograniczenia wiekowego tak wysokiego jak w Sulechowie Uśmiech
I masz rację kochanie, że tu chodzi o dojrzałóośc, a nie o wiek Uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-05-2005 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Moja kochana Izia!! Harpoon wiesz co sądze ,że po tobie wiele osob spróbuje jesli ksiądz nie dopuści ich do kursu Filip.. UśmiechUśmiech:*:*
27-05-2005 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów