Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gra przedwyborcza czy powrót do lat 80-tych?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Dobrze już, może skończmy ten temat języków a zajmijmy sie konkretnym tematem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-08-2011 01:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #77
 
Mordimer, jednego badyla Ci zabrakło do tego kwiatka Uśmiech ale już wszystko jasne. Czyńmy co Tomasz pisze Uśmiech
01-08-2011 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #78
 
Ponieważ obawiam się, ze z wyjątkiem mnie i mojego ulubionego ulubieńca santa, pozostali znają lata 80-te raczej z przekazów, niż z autopsji, zastanawiam sie, czy temat ten nie jest nieco zbyt teoretyczny dla młodzieży :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
01-08-2011 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #79
 
Lata 80-te pamiętaja raczej starsi - to oczywiste. Ja co prawda byłem wtedy brzdącem 7-8 letnim, ale pamiętam tamte czasy, gdy mój ojciec często był wzywany do wojska. Nie rozumiałem wtedy po co, ale później zrozumiałem, gdy widziałem to co się działo, jak ludzi bito pałami, jak wojsko jeździło po ulicach. Jestem teraz sam ojcem i nie wyobrażam sobie aby dziecko mogło mile wspominać takie czasy. Staram się dzieciom uświadamiać czym jest używanie przemocy, czym jest krzywdzenie innych ludzi w jakikolwiek sposób. Oczywiście tłumaczę też, że są sytuacje, kiedy trzeba użyć środków znacznie ostrzejszych, np w policji, ale że powinny być to środki ostateczne w celu ratowania ludzkiego zycia a nie wykorzystując swoją siłę do jakiś celów politycznych czy innych, w których takie środki nie muszą być używane, że jest to po prostu złe.

Nie chciałbym aby młode pokolenie uczyło się rozwiązywania problemów po przez używanie przemocy względem innych ludzi bez wyraźnej konieczności - dla ratowania ludzkiego życia.
Ukazuje im wojnę jako zło, którego lepiej jest unikać. Dzieci często się pytają o różne rzeczy widząc np okazyjnie wiadomości, gdzie wojsko walczy z ludźmi czy żołnierzy strzelających.
Nie sposób ich okłamywać, że jest to coś dobrego, właściwego, gdyż każda wojna, każde działania, gdzie strzela się do ludzi są złem, ale czasami jest to po prostu konieczność.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-08-2011 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #80
 
Na skróty:

KONIEC OFFTOPÓW

Mordi, nie mędrkuj proszę grzecznie i posiłkuj się tekstami tłumaczonymi albo po prostu polskojęzycznymi. Nikt nie ma obowiązku znać konkretnego języka obcego.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-08-2011 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #81
Re: Gra przedwyborcza czy powrót do lat 80-tych?
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ciekawe co powiecie na to: http://www.gazetapolska.pl/6472-zomo-tuska Czy to tylko gra czy może niebezpieczeństwo, które zagraża naszemu społeczeństwu? ...
Z ciekawością zapoznałem się z przytoczoną publikacją i wydaje mi się, że większość użytkowników tego forum ma znikome pojęcie o latach 50, 60, 70 czy osiemdziesiątych. Pragnę zauważyć, że ten okres w dziejach Rzeczypospolitej jest jakby "wymazywany" z naszej narodowej historii. Współczesne dzieje zaczynają się jakby od powstania Solidarności (sierpień !!! 1980), poprzez stan wojenny, upadek "komunizmu" (którego, nota bene jeszcze w Polsce nie wprowadzono) i "wolna Polska" od transformacji ustrojowej w 1990 r. (oczywiście z przekleństwem tzw. okrągłego stołu).

Chciałbym przyznać się, że nie tylko byłem naocznym świadkiem tamtych lat, ale nie będę ukrywał, że z tytułu wykonywania zawodu (zawodowy żołnierz) realizowałem czynnie zadania związane z obronnością państwa, dziś nosząc piętno służby w przestępczej organizacji wojskowej. Nie mniej jako specjalista od spraw bezpieczeństwa państwa (a taka działalność jest niezbędna w każdym systemie społeczno-politycznym) chciałbym podzielić się istotnymi (w moim przekonaniu) uwagami.

Fakt, że jesteśmy sojuszu NATO, nie oznacza, że mamy zapewnione całkowite bezpieczeństwo. Dziś nie zakłada się konfliktu globalnego - na kształt wojny światowej, a największym zagrożeniem są działania terrorystyczne, katastrofy komunikacyjne, pożary, powodzie, skażenia promieniotwórcze, chemiczne, biologiczne. Nie muszę podawać przykładów, bo każdy przeżywa WTC w NY czy ostatnio dramat Norwegów.

Należy też pamiętać o silnych organizacjach przestępczych, mafiach, osobach skorumpowanych, dilerach i każdej innej przestępczości zorganizowanej.

Na pewno lepiej byłoby na świecie, bez wielkich wojen i armatnich salw
żołnierzy mógłbyś kupić tylko w sklepie
z ołowiu, takich jakie miałem ja...

Tak w latach 60-tych śpiewał Piotr Janczarski z grupą NO to co.
Armia (policja i inne służby mundurowe) ma zapewnić bezpieczeństwo, bo jeżeli nie będziemy mieć własnych wojsk, to będą cudze. Taka jest prawda historyczna, jeżeli wspomnimy 123 lata niewoli.

Gazeta Polska reprezentując politykę opozycji wypacza pojęcia i przedstawia w krzywym zwierciadle poczynania rządu i prezydenta. Chciałbym uświadomić, że dziś zdobycie nielegalnej broni nie stanowi problemu. Przestępca dokonując czynu zabronionego w sytuacji kryzysowej nie przestrzega żadnych zasad. Odda strzał w momencie zagrożenia do każdego, kto mu będzie przeszkadzał.

Jak ma postąpić policjant? Dziś zgodnie z procedurą ma wykonać szereg czynności zanim skieruje broń do przestępcy, dlatego jakże często ten obrońca staje się ofiarą - ginie na posterunku, a przestępca ... najczęściej ma dobrych adwokatów i gwiżdże na Ciebie i na mnie.

Nie wspomnę o współczesnych technologiach, wykorzystywanych przez przestępców, bo i po co? Wy, młodzi wiecie lepiej. Tylko gdy stanie się nieszczęście szuka się winnych, tak jak w katastrofie pod Smoleńskiem. Ot, taka nasza polska rzeczywistość...
04-08-2011 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #82
 
Acant napisał(a):Pragnę zauważyć, że ten okres w dziejach Rzeczypospolitej jest jakby "wymazywany" z naszej narodowej historii. Współczesne dzieje zaczynają się jakby od powstania Solidarności (sierpień !!! 1980),
Uważam, że jest wręcz odwrotnie.

Acant napisał(a):"komunizmu" (którego, nota bene jeszcze w Polsce nie wprowadzono)
Mógłbyś przytoczyc co masz na myśli? - to zdanie przypomina mi lekcję propedeutyki nauki o społeczeństwie, gdzie takie właśnie teksty obficie były cytowane. Że niby socjalizm jest formą pośrednią, stad tyle niedoskonałości. Doskonałość i powszechna szczęśliwość to będzie dopiero jak wprowadzimy komunizm, czyli najwyższą formę rozwoju społeczeństwa, jak już rozprawimy sie z wstecznikami, ciemnogrodem, klerykalizmem. Takimi mniej więcej bredniami nas wtedy raczono. .

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-08-2011 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #83
 
Annnika napisał(a):Na skróty:

KONIEC OFFTOPÓW

Mordi, nie mędrkuj proszę grzecznie i posiłkuj się tekstami tłumaczonymi albo po prostu polskojęzycznymi. Nikt nie ma obowiązku znać konkretnego języka obcego.

Uuuu - celna uwaga na czasie - już dawno za to przeprosiłem w kontekście Regulaminu... a za czyjeś niedouczenie w kontekście wykształcenia przepraszał nie będę... w końcu nie ma obowiązku bycia inteligentnym i wykształconym...

A skoro akurat strofujesz za zaległości, to może kogoś za TO także?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-08-2011 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Annnika napisał(a):Mordi, nie mędrkuj
Słusznie i trafnie.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-08-2011 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #85
 
Mordimer_Madder napisał(a):A skoro akurat strofujesz za zaległości, to może kogoś za TO także?

Przypominam tylko, że Moderatorzy nie musza się tłumaczyć z każdego działania, które przeprowadzają, tym bardziej, gdy widzą, że dany wpis jest niestosowny lub może urażać innych i może działać wycinając dany fragment lub usuwając cały post. Od dobrej woli moderatora zależy czy zdecyduje się wyjaśnić powód swojego działania. Może to zrobić czy nawet powinien, gdy wpis nie jest niewłaściwy czy też do którego moderator nie ma pewności, ale wtedy moderator za nim go usunie powinien skonsultować to z innymi osobami z obsługi, aby tez nie usuwać fragmentów lub postów, które maja jakieś znaczenie dla dyskusji. Powinien wtedy wyjaśnić w temacie dlaczego dany fragment został usuniety, aby inne osoby z obsługi wiedziały jak maja ocenić sytuacje, gdy użytkownik ma wątpliwości co do zasadności działania danego moderatora.

A teraz proponuję wrócić do tematu..

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-08-2011 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #86
RE: Gra przedwyborcza czy powrót do lat 80-tych?
ZAMYKAM z powodu nowelizacji Regulaminu: Art. IV, pkt. 22

Admin Dawid

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
19-08-2011 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów