Ankieta: Jakie Twoim zdaniem są najważniejsze kryteria wyboru imienia dla dziecka w wierzącej rodzinie?
brzmienie
patron
skojarzenie z inną osobą
moda/popuklarność imienia
znaczenie (etymologia)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Autor Wiadomość
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
(23-08-2011 10:17 )spioh napisał(a):  że w niektórych tak może jest to się spierać nie będę. po prostu wcześniej napisałaś jakbyś dzieliła ludzi na 2 kategorie: tych co dają wg ciebie dziwne imiona to ci są niedowartościowani, i ci co wg ciebie dają normalne imiona są ok.
Sorki, faktycznie, zabrakło tego słowa: "u niektórych".

Ale a propo tematu wyjaśni mi ktoś co to za imię : Tymon i czy jest taki święty?? Bo ostatnio byliśmy w kościele na mszy chrzcielnej i chłopaka o takim imieniu chrzcili.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
29-08-2011 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Małgorzata Maria Alacoque może być bardzo dobra patronką dla twojej perły Nicolu. Teraz tylko trzeba dbać o jej życie duchowe, aby była taka chrześcijańską perłą, aby świeciła innym dobrym przykładem, aby była wspaniałym owocem. To łatwe nie jest, ale warto poświęcić sie temu. Niech Bóg wspiera takie działania, niech umacnia i pomoga, aby ta perła mogła naprawdę świecić.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-08-2011 16:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Gradziu - był taki święty Oczko

Biblijny konkretnie, diakon, święty kościoła prawosławnego i katolickiego.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-08-2011 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Cytat:Małgorzata Maria Alacoque może być bardzo dobra patronką dla twojej perły Nicolu. Teraz tylko trzeba dbać o jej życie duchowe, aby była taka chrześcijańską perłą
T-32 S, ty zawsze znajdziesz dla mnie dobre słowo, Bóg ci zapłać, mało jest takich , jak ty - uwierz. Zrobię wszystko, by Pan Bóg był zadowolony z tego dziecięcia. Ta dziecina ma już parę wiosen, ale ważnym jest to, czym napełnimy jej młode jeszcze serduszko.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
29-08-2011 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Jam tylko szary człowiek, nic wyjątkowego. Cieszy mnie jednak fakt, że cosik mogę ci od siebie ofiarować, taką mała iskrę radości. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-08-2011 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Nie będę tu odwzajemniać uprzejmości, wiemy obydwoje o co chodzi. Takich wspaniałych, jak ty ludzi jest znikomy ułamek. Nie bardo wiem, co mam napisać. Też jestem tylko szarym człowiekiem i też bym chciała innym wiele ofiarować. Ważnym jest to, abyśmy robili, co do nas należy. Tak zaczęłam melancholijnie, ale przy okazji tego tematu można sobie pozwolić na takie wynurzenia. Nasze IMIONA wyrażają tak wiele, że warto zastanowić się nad ich "przydziałem" dla dziecka.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
30-08-2011 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Ja staram się robić to co do mnie należy, ale nie wychodzi mi to najlepiej. Znikomy procent ludzi korzysta z tego co staram sie robić, ale poprawia mi się samopoczucie gdy choć jedna osoba stwierdzi, że jej to pomogło, przynajmniej wiem wtedy, że nie tracę czasu na pisanie.
W kwesti imion dla dzieci to już przerabiałem tą sprawę trzykrotnie i każdy wybór był bardzo głęboko analizowany przeze mnie i moja żonę a że mam trochę bzika na punkcie hagiografii i też wiary to starałem sie opierać na tym co mogę Bogu od siebie ofiarować. Także w przypadku doradzania innym to także kieruję się takim samym tokiem rozumowania, ale wybór zawsze nalezy do rodziców. Myślę, że każdy katolik przede wszystkim powinien kierować się tym co może zrobić dla Boga, aby podziekować Mu za dar życia.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-08-2011 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #23
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
(30-08-2011 12:30 )Nicol@ napisał(a):  ..... Takich wspaniałych, jak ty ludzi jest znikomy ułamek.
Nicol@- Proszę, nie zamykaj Tomaszowi mozliwości zbawienia....Niezdecydowany

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-08-2011 08:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Czyżby ci sant chodziło o to, że mogę wpaść w pychę od takich komplementów? Raczej małoprawdopodobne to ze względu na to, że ja doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że nie jestem wyjatkowy, nie jestem też zbyt dobrym katolikiem, jestem grzesznikiem, więc komplementy nie wplywaja na moja pychę, pomagają mi tylko w działaniu, bo wiem, że warto coś robić dla innych, skoro z tego korzystają awięc sa tylko motywacją. Uśmiech I za tą motywację Nicoli dziekuje.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2011 08:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #25
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
(31-08-2011 08:40 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Czyżby ci sant chodziło o to, że mogę wpaść w pychę od takich komplementów? Raczej małoprawdopodobne to ze względu na to, że ja doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że nie jestem wyjatkowy, nie jestem też zbyt dobrym katolikiem, jestem grzesznikiem, więc komplementy nie wplywaja na moja pychę,
Wierzę ci , ale demon jest bardzo inteligentny i jako ojciec kłamstwa doskonale potrafi wykorzystać coś co wydaje nam się mało prawdopodobne. Raczej należy szukać towarzystwa tych co cię korygują niż perfumują.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-08-2011 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Mnie wystarczy, że żona nieźle koryguje - to mi wystarczy. Bardzo dobrze mi pokazuje jaki jestem, są też inni i potrafią powiedzieć prawdę o mnie sprowadzając mnie na ziemię, abym nie miał zbyt wyskokiego mniemania o sobie. A z demonami jestem na wojennej ścieżce, znam ich podstępne działanie, wiem, że atakuja mnie na każdym kroku, ale staram się odpierać ich ataki. Ta wojenna ścieżka wymaga ode mnie tez walenia demonów przez łeb po przez modlitwe i pomaganie innym wyrywać się spod ich działania i to staram się robić. Mizernie to idzie, ale właśnie gdy widac, że sa ludzie, którym pomaga to co się pisze to daje to też radość, że mogłem walnąć któregoś porządnie przez ich zapyszniały łeb. Uśmiech Taki mizerny katol wali demony przez łeb - sama satysfakcja. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2011 09:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #27
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Panowie, jedno jest pewne, jak powiedział wieszcz Mickiewicz:
W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi:
W jakim? – Gdy się pokora u mądrości radzi.


I dlatego ważnym jest, by radzić się mądrego oraz to doceniać, bo to dodaje powera, a ludzi należy dowartościowywać, prawda?
Warto słuchać dobrych rad; dobrych, a jednocześnie mądrychWykrzyknik

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
31-08-2011 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
mądrych rad warto słuchać, ale trzeba takie rady analizować, bo nie wszystkie rady uważane za mądre są rzeczywiście mądre. Rozsądek ma nam w tym pomagać. W przypadku wybierania imion staram się udzielać rady takiej aby inni byli też zadowoleni, ale oczywistym jest, że każdy decyzje musi podjąć sam, wtedy będzie to wybór oparty na tym co każdy sam uważa - może przyjać radę lub ja odrzucić. Każda rada jest tylko propozycją, która może byc dobra lub tez zła dla nas. Czy rada jest dobra i czy warto się nią pokierować to można ocenić na podstawie zaufania do danej osoby/danych osób - czy uważamy ich za przyjaciół dobrze nam życzących czy za ludzi, którzy, chcą nas wykorzystać lub chcą dla nas źle.
Może nie zawsze rady jakich udzielam są mądre, ale zawsze staram się aby takie rady nikogo nie krzywdziły, ale tak jak pisałem - wybór zawsze pozostaje dla ludzi przyjmujących rady.
Wszystkie rady staram się udzielać w oparciu o wiarę czy tez wartości chrześcijańskich, gdyż ten włąśnie kierunek uważam za najbardziej rozsądny.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2011 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
Cytat:Wszystkie rady staram się udzielać w oparciu o wiarę czy tez wartości chrześcijańskich, gdyż ten włąśnie kierunek uważam za najbardziej rozsądny.
Oczywiście, że rozsądek znajdujemy w swojej wierze - bez wątpienia, ale tak uważasz ty, ktoś też obecny na tym forum, tak uważam też ja. Ale TOMASZ, jest wielu ludzi (i to chrześcijan), którzy nie słuchają tych rad, albo w ogóle -rad i nadają swoim dzieciom takie wyszukane, skomplikowane i w dodatku niepolsko brzmiące imiona. Moim zdaniem, jeżeli mieszkam w Polsce, to moje dziecko musi nosić imię polskie, no przynajmniej polsko brzmiące Po 1. reprezentuje swoją ojczyznę, po 2. po "swojemu" jest nam dogodniej wymawiać. A jeśli "zagmatwam" i źle wymówię jego imię, to wówczas będzie obciach. Taki makaronizm imienny to przykładowo: Dżeni zamiast Jania albo Sofi zamiast Zosia.
Przecież nasz język jest naprawdę piękny i bogaty, możemy się nim wspaniale bawić nie zapożyczając nic z innych języków. Tu wspomniałam tylko o imionach. Nasza mowa ojczysta jest przebogata; w którym języku której nacji jest tak wiele synonimów. (Tu mistrzem był chyba Żeromski, u którego w rękopisach nie spotkano na jednej stronie ani jednego takiego samego wyrazu). Rozgadałam się trochę przy okazji tego tematu, ale uważam, że Polska powinna mieć polskie imiona polskich obywateli. Nie Sasza lecz Stach, nie Daria lecz Dariusz (bo to imię męskie), Sonia to rosyjskie zdrobnienie imienia Zofia, itd. itd.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
31-08-2011 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
RE: Imiona dzieci w wierzącej rodzinie
(29-08-2011 16:14 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  Małgorzata Maria Alacoque może być bardzo dobra patronką dla twojej perły
Muszę jeszcze wtrącić, że miałam w domu rodzinnym obrazek Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego jednak mama moja nie zdążyła mi podarować na nawą drogę życia - do pierwszego mojego mieszkania. Losy obrazka są smutne i dlatego nie będę wprowadzać w szczegóły. Ale nie tak dawno temu zostałam mile zaskoczona, kiedy otrzymałam w podarunku taki własnie obrazek. Jezus przyszedł do mnie !!!
Zacytowałam TOMASZA, bowiem w swojej wypowiedzi wspomniał o Małgorzacie Marii Alacoque.
Jej osoba ściśle łączy się z Przenajświętszym Sercem Jezusowym:
Pan Jezus ukazał Małgorzacie swoje Serce na tronie z płomieni, "jaśniejące bardziej niż słońce, o przejrzystości kryształu, z widoczną raną, otoczone cierniami i z krzyżem na szczycie".,
Za: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/...cogue.html
p.s. TOMASZU, serdeczne dzięki.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
08-09-2011 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów