Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uniewinnienie Nergala
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Uniewinnienie Nergala
(28-08-2011 08:09 )Wojtek37 napisał(a):  Teraz będzie dzięki lewicowym władzom w TV miał głos co do młodzieży ....ciekawe co?

charakterystyczne

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2011 15:24 przez M. Ink. *.)
28-08-2011 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Uniewinnienie Nergala
Przeciwko promocji satanizmu w TVP

http://ekai.pl/wydarzenia/ostatnia_chwil...zmu-w-tvp/

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
29-08-2011 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Uniewinnienie Nergala
Biskup włocławski Wiesław Mering wystosował odezwę do kapłanów i wiernych świeckich diecezji włocławskiej zachęcając do protestów wobec udziału Adama Darskiego „Nergala” w programie „The Voice of Poland” w TVP2.

Biskup uważa, że udział osoby „nie kryjącej swojego zaangażowania w satanizm i pogardy dla chrześcijaństwa” w publicznej TV będzie okazją do głoszenia „jego trucicielskiej nauki”. Odezwa będzie odczytana w kościołach diecezji włocławskiej.

Przeczytaj słowo bp Wiesława Meringa wypowiedziane w sobotę do wiernych we włocławskiej katedrze »

Siostry i Bracia,

Oniemiałem ze zdumienia: publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, mająca respektować to, co się nazywa wartościami uniwersalnymi, a więc: prawdę, dobro, sprawiedliwość; która powinna służyć wszechstronnemu rozwojowi człowieka, budowaniu społecznego pokoju, obiektywizmowi i ładowi moralnemu – planuje udział „Nergala” (Adama Darskiego) – nie kryjącego swojego zaangażowania w satanizm i pogardę dla chrześcijaństwa – w programie The Voice of Poland od jesieni 2011 roku, w Programie Drugim Telewizji Polskiej!

Bluźnierca, satanista, miłośnik wcielonego zła dostanie do dyspozycji ekran publicznej telewizji, by łatwiej mógł głosić swoje trucicielskie nauki.

Non possumus! – powiedzieli kiedyś Polscy Biskupi Cezarowi roszczącemu sobie gniazdo na ołtarzu. Nie wolno udawać, że nic się nie stało, nawet jeśli okrzyczą nas wstecznikami, nietolerancyjnymi katolikami, czy jakimiś tam „beretami”! Nie! Jako obywatele mamy prawo ujawniać i głosić swoje zdanie.

Moich Diecezjan proszę o odwagę w obronie Bożych Praw; błagam i żarliwie zachęcam Młodzież i Dorosłych do:

– ujawniania swojej niezgody na obecność Nergala w publicznej TVP poprzez protesty kierowane do Dyrekcji Programu Drugiego TVP;

– składania podpisów na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: http://www.ksd.media.pl;

– modlitwy, zwłaszcza do św. Michała Archanioła, by w Polsce Imię Boga nie było publicznie obrażane; tą modlitwą obejmijmy także wspomnianego bluźniercę, „który nie wie, co czyni”;

– aktywnego włączenia się duchownych w akty protestu, pokierowanie nimi; jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami naszego kraju i wolno nam ujawniać swoje poglądy;

– nagłośnienia tej sprawy w całej diecezji: z kulturą, ale równocześnie bardzo zdecydowanie;

– wykorzystania wszelkich publikatorów do akcji protestacyjnych, ambony, pism parafialnych, sal katechetycznych, lokalnych rozgłośni radiowych i telewizyjnych;

– uświadamiania wiernym, że mamy bardzo realne sposoby wpływu na to, co pojawia się na ekranach – choćby przez obywatelski protest niepłacenia za abonament, jeżeli prośby i apele pozostaną bez echa.

Nie możemy milczeć, kiedy w drastyczny sposób narusza się przywiązanie wiernych do chrześcijaństwa. Niedawno Nergal został „rozgrzeszony” przez Sąd w Gdyni za publiczne poniżenie Pisma Świętego i słowa: „...żryjcie to gówno...!”, a Kościół nazwał „zbrodniczą sektą”.

Nie możemy milczeć ani ze strachu, ani z woli przypodobania się osobistym wrogom Pana Boga, ani z motywów politycznej poprawności, czy obojętności! Nie obawiajmy się: „na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” – mówi nam Chrystus! (J16,33).

Wszystkim zatroskanym o Bożą sprawę – najserdeczniej błogosławię.

Biskup włocławki Wiesław Mering

Za http://ekai.pl/diecezje/x45459/non-possu...a-meringa/

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
04-09-2011 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Uniewinnienie Nergala
Chęć zemsty na Nergalu jest tu tak wielka, że aż ciarki przechodzą.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
05-09-2011 08:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #20
RE: Uniewinnienie Nergala
Pafni - jakiej zemsty?- gdzie tu jest o jakiejś zemście? - Dla ciebie chęć niepromowania ewidentnego zła jest jakąś zemstą?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2011 09:32 przez Sant.)
05-09-2011 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Uniewinnienie Nergala
(05-09-2011 08:17 )pafni napisał(a):  Chęć zemsty na Nergalu jest tu tak wielka, że aż ciarki przechodzą.

Ty bracie, masz chyba jakieś fobie, wiesz co to szacunek...? ....do pewnych nazwijmy to "świętości" których nawet innowiercy, nie szargają?....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-09-2011 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
RE: Uniewinnienie Nergala
(05-09-2011 20:24 )Wojtek37 napisał(a):  Ty bracie, masz chyba jakieś fobie, ..

Albo fanatyzm tak wielki, że nie pozwala myśleć...

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-09-2011 08:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Uniewinnienie Nergala
zemsta --->> wyrokiem sądowym.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-09-2011 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Uniewinnienie Nergala
fajnie, że dajecie się podpuszczać na odpowiedzi takim tonem, że kolega was zaraz podsumuje, że tylko potwierdzacie swoją postawą co wyżej napisał ;p

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-09-2011 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #25
RE: Uniewinnienie Nergala
Rozumiem, że mamy zgodnie z obecnymi trendami zamknąć się w gettcie, rezygnując z wolności myśli i poglądów, których prezentowanie jest zastrzeżone tylko dla tych co kościół krytykują?
Wszak o tu biega, ale nic z tego. Ja z wolności nie zrezygnuję. I prezentowania swojego zdania. A rzeczy będę nazywał po imieniu, a nie zgodnie z political correctness. Zwłaszcza, że mnie się tu nie oszczędza.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-09-2011 10:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #26
RE: Uniewinnienie Nergala
(06-09-2011 08:41 )pafni napisał(a):  zemsta --->> wyrokiem sądowym.
wyrok sadowy to kara za łamanie prawa a nie zemsta
ile ty masz lat, że piszesz takie ... O matko


Ps
protesty nie mają już w tej chwili większego sensu, bo cały program jest już nagrany i zakończony, a skoro zaczęto go nadawać, to na pewno nikt nie podejmie decyzji o zdjęciu z anteny w połowie wyświetlania
tym bardziej, że Nergal będzie tam (idę o zakład) grzeczny i sympatyczny więc wojujący katolicy z drugiej strony
stanowili by łatwy do wyśmiania i krytykowania cel
pieniactwo, ciemnogród, nienawiść itp teksty

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2011 20:22 przez Dezerter.)
06-09-2011 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Uniewinnienie Nergala
Kara sądowa jest formą zemsty, nie jest to wybaczenie. Daje satysfakcję zdrową czy też nie oskarżającym. Nie daje po za tym nic pozytywnego.
Patrzę na to z perspektywy zachowań ludzkich. Facet podarł egzemplarz PŚ. Mój egzemplarz jest bezpieczny.
Nie wywołuje to u mnie takich emocji negatywnych. Więc próbuje ogarnąć ten szał.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
08-09-2011 08:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
RE: Uniewinnienie Nergala
pafni, fakt, że incydent miał miejsce dość dawno temu, co nie znaczy, że uległ przedawnieniu. Ty potrafiłeś zbulwersować co niektórych. A mi się wydaje, że trzeba przejść nad tym do porządku dziennego, bowiem nic se ne wrati, i zgadzam się tu z Dezerterem

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
08-09-2011 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #29
RE: Uniewinnienie Nergala
(08-09-2011 08:10 )pafni napisał(a):  Kara sądowa jest formą zemsty, nie jest to wybaczenie. Daje satysfakcję zdrową czy też nie oskarżającym. Nie daje po za tym nic pozytywnego.
Patrzę na to z perspektywy zachowań ludzkich. Facet podarł egzemplarz PŚ. Mój egzemplarz jest bezpieczny.
Nie wywołuje to u mnie takich emocji negatywnych. Więc próbuje ogarnąć ten szał.
Jaki szał?!
Wyznajesz prymitywną moralność Kalego :
Cytat:Facet podarł egzemplarz PŚ. Mój egzemplarz jest bezpieczny.
Analogicznie
facet zgwałcił czyjąś dziewczynę. Moja jest bezpieczna O matko
Jeśli "kara sądowa nie daje nic pozytywnego" to po co są Sądy ?!
Ty masz pojecie o Prawie?
pooglądaj sobie Anne Marię Wojciechowską to się czegoś dowiesz i nauczysz Oczko

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
08-09-2011 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Uniewinnienie Nergala
a co to za jakieś neurotyczne spojrzenie na zwyczajne szukanie sprawiedliwości? kara sądowa nie jest z natury formą zemsty, choć dla niektórych może nią być. jaką tezę próbujesz przeforsować, pafni? że niszczenie (obojętnie czy symboliczne i czy faktyczne) dziedzictwa kulturowego jest sensowne? że poglądy filozoficzne/religijne można wyrażać tylko w jedną stronę (stronę antychrześcijańską i antyjudaistyczną - no chyba, że Nergal targał sam NT, to wtedy to drugie można skreślić)? że "niech żyje anarchia"? hm...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-09-2011 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów