Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook, a Katolicyzm.
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Jeśli jesteśmy katolikami, jeśli czujemy się katolikami i wartości chrześcijańskie są dla nas ważne, jeśli nauka Jezusa jest dla nas jedynym kierunkiem jakim chcemy podążać to nawet na takim portalu jak FB-k możemy zachowywać się godnie broniac wartości chrześcijańskich, ale zachowując sie kulturalnie, propagując bardziej miłość niż agresję, nienawiść, bo taką formą nic sie nie osiągnie a mogą włąśnie zablokować konto. Mamy zmieniać świat, ale po przez miłość a tymczasem na takich portalach pokazuje się agresję,wyzwiska i inne negatywne zachowania, które niczemu dobremu nie służą, nie zmienia tez ludzi negatywnie nastawionych do Boga, KOścioła czy wartości chrześcijańskich.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-08-2011 00:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Dezerrter napisał:
Cytat: Ja przed facebookiem się jeszcze bronie - uwierzcie, że można żyć bez niego

Ja też. I wcale nie jestem przez to uboższa intelektualnie ani towarzysko.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
24-08-2011 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Ja też nie mam zamiaru się tam rejestrować Uśmiech
24-08-2011 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Facebook, a Katolicyzm.
no i omija was takie piękne akcje jak strajk pasażerów pkp http://www.facebook.com/event.php?eid=134299253330815 albo to... http://www.facebook.com/event.php?eid=135722353186584

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
24-08-2011 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Ja korzystam z FB-ka ze względu na kontakty z ludźmi, można poznać ciekawych ludzi, ale jest też troche ryzkyka, gdyż z tego co wiem to są tez włamania na konta. Nawet miałem taką sytuacje na czacie, że napisał do mnie gość, który wpakował się na konto jednego księdza. Potem ten ksiadz do mnie napisał, że to ktoś włamał sie na jego kontoi rozmawiał z ludźmi po przez czat. Mogłem tez poznać bardzo fajną siostre dominikankę pracujacą na misjach w Kamerunie, poznałem i zaprosiłem na forum kilku księży i zakonników, jednak nie wielu się pojawia - widać sa bardzo zajęci. Można żyć bez FB-ka, ale też mozna z niego korzystać w sposób rozważny starając się traktować innych z należnym im szacunkiem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-08-2011 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Facebook, a Katolicyzm.
(22-08-2011 21:34 )Annnika napisał(a):  Pytaj autorów wiadomości a nie nas... facebook to neutralny portal do wyszukiwania znajomych i tyle...

Żart. Facebook jawnie represjonuje katolików, których da radę. A promuje wartości antykatolickie.
Jako ciekawostkę podam, że nie da się tam zgłosić przekleństw - nie ma odpowiedniej kategorii.
A znając Shou to nakłapał coś niestosownego. Bez cytatu nie dojdziemy. Trzeba było zgłosić.
Sprawa jest głębsza.
http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/naz...aly._26987

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2011 01:56 przez smokeustachy.)
28-08-2011 01:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Na FB spotykam takie komentarze, że...ech...ale nie widziałam, by były usuwane. Albo może nie zauważyłam .

[Obrazek: mysz4.gif]
28-08-2011 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Facebook, a Katolicyzm.
(28-08-2011 16:55 )Myszkunia napisał(a):  Na FB spotykam takie komentarze, że...ech...ale nie widziałam, by były usuwane. Albo może nie zauważyłam .
A wiesz, co było zgłaszane a co nie?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
28-08-2011 23:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Facebook, a Katolicyzm.
(28-08-2011 01:43 )smokeustachy napisał(a):  Żart. Facebook jawnie represjonuje katolików, których da radę. A promuje wartości

Nie smokeustachy. Inteligent, który nie rozumie nawet znaczenia niemieckiego słowa fuhrer to..Szczęśliwy
31-08-2011 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Ja osobiście nie mam konta na FB, ale wszyscy - widzę są tam zarejestrowani, są tam wszystkie niemalże audycje Telewizji Polskiej, reklamują się tam omalże wszyscy. To stało się powszechne, bo tak chce świat, bo to jest modne. Kto nie ma tam konta jest uwsteczniony, niemodny, staroświecki i niepopularny. W rozmowie, gdy stwierdzisz, że tam cię nie ma, jesteś człowieku przekreślony. Rozumiem, że świat idzie (oj tam! gna !) na przód, ale to nie znaczy, że musimy powielać czyny innych ludzi. Jeśli mi np. wystarczy integracja w swoim środowisku, to po co muszę naginać się do innych, obcych mi ludzi, no po co, pytam? Czy ja bez nich żyjąc uprzednio teraz muszę fundować sobie ich rzekome towarzystwo? No, ludzie, myślmy trochę ! W każdym razie kłopotów mam na pewno mniej o te facebookowe!

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
31-08-2011 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Posła Piętę zablokowało.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
06-09-2011 01:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #27
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Może poszło mu w pięty ? O matkoPlask
Dzisiaj słyszałam, że szef może monitorować swoich pracowników za pomocą FB Diabeł Szczęśliwy

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
06-09-2011 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Ja mam konto na FB, założyłem je dawno temu w czasach gdy serwis nie był aż tak popularny (przy czym o owe konto nie dbam, nawet fotki nie mam i tam może ze dwóch znajomych). Loguję się może z raz na pół roku, zresztą jako osoba idąca przeciw trendom - dziś prawdopodobnie bym takiego konta za skarby nie założył.

To co opisywał Shou - niestety w obecnych czasach to normalka. Napisz coś publicznie krytycznego względem homoseksualizmu, lewactwa, syjonizmu czy czegoś w tym rodzaju - masz przechlapane i to nieraz mocno. Obraź Boga, Jezusa, papieża, pośmiej się z "głupich moherów", ubierz się w strój motyla i zakłócaj procesję Bożego Ciała - wtedy jesteś "cool" i równy gościu...
20-09-2011 07:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Może tam - na FB pielęgnuje się coś, co nazywa się agnostycyzmem, a nie dba się o poglądy wysokiego lotu, intelektualne, może ? Niezdecydowany

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
20-09-2011 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów