Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook, a Katolicyzm.
Autor Wiadomość
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #1
Facebook, a Katolicyzm.
Logując się dziś na swój profil z niedowierzaniem odczytałem komunikat:

Wysłaliśmy do Ciebie tę wiadomość, ponieważ jeden z opublikowanych przez Ciebie postów naruszał Oświadczenie dotyczące praw i obowiązków w serwisie Facebook i został z niego usunięty. Zakazane jest między innymi publikowanie treści propagujących nienawiść, zawierających groźby lub obscenicznych, a także służących atakowaniu osób lub grup. Jednym z priorytetów Facebooka jest wygoda i bezpieczeństwo naszych użytkowników. Nie tolerujemy treści propagujących nienawiść. Atakowanie osób na podstawie ich rasy, pochodzenia, narodowości, wyznania, płci, orientacji seksualnej, upośledzenia lub choroby stanowi poważne naruszenie standardów naszego serwisu. Dalsze niewłaściwe korzystanie z funkcji Facebooka może spowodować trwałe zablokowanie Twojego konta.

Zapoznaj się z sekcją Standardy społeczności Facebooka na stronie http://www.facebook.com/communitystandards, aby uzyskać więcej informacji na temat zasad panujących w serwisie.


Orientuje się ktoś jakie standardy ma ten cały facebook? Ktoś zgłosił mój komentarz do moderacji gdy wyraziłem w nim swoją opinię o ateistach wypisujących bluzgi w grupie Katolickiej. Mój post usunięto ograniczając mi ponoć niezbywalne prawo do wypowiedzi. Za to w owej grupie pozostawiono dziesiątki postów lewicowych antyklerykałów / ateistycznych dzieciaków opluwających wszystko w co teiści wierzą!

Wielu z was ma konta w tym serwisie. Czy również spotkaliście się z tak agresywnym aktem nietolerancji religijnej?

PS. Z góry uprzedzam: mój zamieszczony tam post był kulturalny czego nie powiedział bym o odpowiedziach na niego w których nazywano mnie między innymi psem!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2011 19:27 przez Shou.)
22-08-2011 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Czyli już i tam, też zaczęło się polowanie na chrześcijan..... Smutny

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
22-08-2011 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Facebook, a Katolicyzm.
bo ja wiem. pytanie nr. jak shou sformułował swoje myśli. pyt. nr dwa: jeśli tam ostro jechali po katolikach czemu sam nie zgłosił tego do moderacji? (reakcja powinna być analogiczna jak na zgłoszenie jego wypowiedzi)

Cytat:Orientuje się ktoś jakie standardy ma ten cały facebook?
przecież podali ci linka do standardów tam obowiązujących...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
22-08-2011 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Pytaj autorów wiadomości a nie nas... facebook to neutralny portal do wyszukiwania znajomych i tyle...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-08-2011 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Myślałem, że niektórzy już trochę dorośli przez czas mojej nieobecności tutaj, tymczasem dalej czuję się jakbym pisał z dziećmi. Oczywiście, Shou zgłaszał skandaliczne zachowanie drugiej strony niestety bez rezultatów.. link mi podali, ale to co jest tam napisane nijak się ma do rzeczywistości.
Wypocin Annniki już nawet nie skomentuję..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2011 21:46 przez Shou.)
22-08-2011 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Shou, jeśli pojawiłeś się tutaj, żeby obrażać kogokolwiek to odpuść sobie może.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-08-2011 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Jeżeli wyrażałeś się "kulturalnie" tak samo jak tutaj, to nie dziwię się administratorom facebooka Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
22-08-2011 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Ale spokojnie.. Shou poprosił tylko o informacje na temat dzialania Facebooka odnośnie katolików i tego co jemu sie tam przytrafiło.

Ja bynajmniej rozmawiałem z osobami, które miały blokowane konta za obronę wartości chrześcijańskich czy niewłąściwych działań rządu a takie grupy, które najeżdżały na Kościół, na katolików mogły swobodnie działać. Jak było naprawdę tego nie wiem, ale ja wyrażam swój sprzeciw i jakoś nie zablokowali mi konta. Myślę, że sposób wyrażania pogladów na takim portalu jak Facebook jest istotny. Jeśli narzucamy innym walkę z tym co według nas jest sprzeczne z prawem Bożym, jeśli pokazujemy agresję względem ludzi atakujących Kościół to możemy liczyć na blokadę. Ja nie staram się walczyć czy wyzywać innych, staram sie ukazywać droge po przez jedność, miłość i przebaczenie, ale także wspominam o konsekwencjach jakie czekają tych, którzy Bogu się sprzeciwiają.

Myślę, że rozsądne działanie nie spowoduje blokady konta, ale agresja, wyzwiska owszem, tyle, że bardziej będa bronić tych, którzy występują przeciw Kościołowi niż nas katolików broniacych wartości chrześcijańskich.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-08-2011 01:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Dzięki Tomaszu.. za drugi po Wojciechu post na poziomie w tym temacie. Reszcie z fuhrerem Annniką na czele radze dobrze przemyśleć swoje bytowanie na jakimkolwiek forum bo z takim podejście robicie tylko gnój w gąszczu tematów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2011 09:41 przez Shou.)
23-08-2011 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #10
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Za drugie zdanie w sumie należy ci się ostrzeżenie.

W każdym razie wyrażać sprzeciw też trzeba KULTURALNIE. A Ty udowadniasz nam, że nie za bardo ci to wychodzi.

Samo bycie nie-katollikiem to nie zbrodnia społeczna. Grupy "atakujące" KrK zwykle wygrywają tym (nie mówię o typowym pluciu z chamstwem na czele), że zachowują spokój bombardując argumentami racjonalnei, a obrońcom Kościoła puszczają nerwy i bluzgają po przeciwnikach. I z zewnątrz to przeciwnicy Kościoła i chrześcijaństwa wygrywają, a obrońcy są "be", bo nie umieją zachować spokoju i są agresywni.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2011 10:27 przez Annnika.)
23-08-2011 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Facebook, a Katolicyzm.
taaak... tym postem przekonałeś teraz i mnie na jakim poziomie były twoje komentarze, które poleciały do kosza. każdy kto cię nie pogłaskał jako niepocieszonego, że nie wszystkim odpowiada twój styl pisania wg ciebie "robi tylko gnój"... być może należy ci się jakaś "nagroda" za to, że i tutejszy regulamin łamiesz takim postem, ale ja go póki co zostawię, może jak ochłoniesz to zobaczysz jaki rodzaj świadectwa, przede wszystkim o sobie, zostawiasz w necie.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
23-08-2011 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Robicie gnój? Fuhrerem Annniką?
Ktoś się chyba prosi o ostrzeżenie...
Zastanów się Shou za co Cię wywalają z takich miejsc jak FB - za katolickie poglądy, czy za niekulturalny sposób ich wyrażania, z wyzwiskami włącznie...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-08-2011 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Biedny pewnie nie wie że "Führer" oznacza przede wszystkim kierownika, przewodnika, np. wycieczki, zakładu pracy itp Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-08-2011 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #14
RE: Facebook, a Katolicyzm.
(23-08-2011 22:05 )omyk napisał(a):  Robicie gnój? Fuhrerem Annniką?
Ktoś się chyba prosi o ostrzeżenie...
Zastanów się Shou za co Cię wywalają z takich miejsc jak FB - za katolickie poglądy, czy za niekulturalny sposób ich wyrażania, z wyzwiskami włącznie...
przesadzacie
co jest nagannego w słowie gnój czyli obornik? połowa rolników ma z nim do czynienia na co dzień, rosną na nim warzywa na ogródku i zboża na polu...
Fuhrer to po nieniecku lider, przewodnik
więc spokojnie z tymi "ostrzeżeniami"
bo napisze, że robicie gnój na forum i zachowujecie się jak firer Oczko
Ja przed facebookiem się jeszcze bronie - uwierzcie, że można żyć bez niego

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
23-08-2011 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Facebook, a Katolicyzm.
Cytat:co jest nagannego w słowie gnój czyli obornik?
nie chodzi o słowo tylko o kontekst użycia, analogicznie z pozostałymi tekstami.

co do fb owszem - każdy portal ma swoje jakieś zasady. jak to komuś nie odpowiada, to niech się tam nie zapisuje.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
23-08-2011 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów