Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
list od autopodpaleńca
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #1
list od autopodpaleńca
NA Facebooku Zbigniew P. Majzner z komitetu wyborczego Prawicy Rzeczypospolitej zamieścił całą treść listu człowieka który się podpalił przed kancelarią Premiera.
Myślę, że warto się z nim zapoznać, zwłaszcza w sytuacji, kiedy media o nim właściwie milczą. Ten list - pomijając jego meritum -nasuwa mi również refleksje o moralnym aspekcie takiego czynu. tzn samospalenia.

Cytat:Donald TUSK

Premier Rządu
Rzeczpospolitej Polskiej

Szanowny Panie Premierze

Piszę do Pana już po raz kolejny, jako obywatel tego "chorego kraju" i jako ojciec trójki małoletnich dzieci, któremu Pan i Pana urzędnicy zniszczyli całe dotychczasowe życie. Piszę do Pana już po raz ostatni, gdyż nie wierzę że odniesie to jakikolwiek skutek. Chcę jednak aby Pan wiedział, że liczyłem na to, że nie jest Pan kłamcą i hipokrytą, ale normalnym człowiekiem szanującym prawo, a przede wszystkim ojcem kochającym swoją rodzinę. Widzę jednak, że żądza władzy zniszczyła w Panu wszelkie wartości i ludzkie cechy, którymi tak się Pan chwalił w trakcie kolejnych kampanii wyborczych. W jednym z ostatnich wystąpień stwierdził Pan cyt. ?nie ma żadnego powodu, żeby ktoś się czuł bezkarny czy bezpieczny tylko dlatego, że jest szefem jakiejś służby. Każdy podlega sprawdzeniu czy kontroli wtedy, kiedy pojawiają się jakieś sygnały niepokojące? Być może tak Pan myśli, ale ja już w to nie wierzę, gdyż to podległe Panu służby zniszczyły mi życie.

Panie Premierze

Ponad dwa lata temu zwróciłem się do Pana z pisemną prośbą o pomoc w związku z szykanami jakie spotkały mnie po ujawnieniu "uzasadnionych podejrzeń popełnienie wielu przestępstw" przez Kierownictwo Urzędu Skarbowego Warszawa? Praga, polegające m.in. na zniszczeniu akt wszczętego dochodzenia, bezprawnym przetrzymywaniu zawiadomień o podejrzeniach popełnienia co najmniej kilkudziesięciu przestępstw karnych skarbowych (oraz przestępstw z ustawy o rachunkowości) co spowodowało przedawnienie karalności tych czynów i wielu (wielu) innych działaniach noszących znamiona przestępstw karnych. Za ujawnienie tych spraw Ministerstwu Finansów zostałem wyrzucony z pracy w tym Urzędzie pomimo zapewnień, że jest to cyt. "największa afera skarbowa w powojennej Polsce" oraz tego, że nie mam się co obawiać o utratę pracy, gdyż wyniki kontroli MF całkowicie potwierdzają moje ustalenia. No i co ? Zostałem oszukany przez podległych Panu urzędników, a osoby odpowiedzialne za w/w działania nie poniosły żadnej odpowiedzialności.

Zwróciłem się do Pana Premiera z pismem opisującym całe zdarzenie z wiarą, że żyjemy w normalnym kraju. W piśmie tym zadałem Panu kilka pytań m.in. jak to się dzieje, że osoby co do których istnieje podejrzenie popełnienia wielu przestępstw pozostają bezkarne, a ja za to, że miałem odwagę sprzeciwić się takim działaniom i odmówić brania udziału w popełnianiu przestępstw zostałem zepchnięty na margines życia w tym "demokratycznym i praworządnym kraju"? Gdzie ma się zwrócić obywatel skrzywdzony przez podległe Panu służby? Do chwili obecnej nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Po co więc funkcjonuje w Pana kancelarii Minister Julia Pitera oraz Departament Skarg ...? Informuję Pana, że trzykrotnie, osobiście, byłem w Pana kancelarii w w/w Departamencie w celu uzyskania informacji na temat moich skarg. Nigdy nie zastałem osoby zajmującej się tą sprawą, a Panie które w zastępstwie do mnie przysyłano w ogóle nie znały sprawy i radziły mi zwrócić się ze skargą do Ministerstwa Finansów, czyli organu który skutecznie zatuszował całą sprawę.

Szanowny Panie!

Od września 2008 r. daremnie wysyłałem dziesiątki CV w odpowiedzi na oferty pracy w administracji państwowej. Pomimo tego, że spełniałem wszystkie warunki konieczne, w zdecydowanej większości przypadków, nie zostałem nawet zaproszony na rozmowy. Pytam więc po co ogłasza się fikcyjne konkursy jak i tak z góry jest wiadomym, kto ma je wygrać ?. Zdarzyło się jednak, że zostałem zaproszony do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym np. na stanowisko oskarżyciela skarbowego w III US Warszawa Śródmieście. Jako jedyny z trzech kandydatów bezbłędnie rozwiązałem test, a ponadto jako jedyny miałem doświadczenie w pracy w organach skarbowych. I co? Dostałem emailem odpowiedź z podziękowaniami za udział w konkursie oraz zaproszeniem do dalszego śledzenia ofert pracy tego Urzędu. Czy to tylko jawna kpina z prawa i obywateli? Moim zdaniem nie tylko.

W chwili obecnej moja rodzina pozostaje bez środków do życia, gdyż komornik zajął nasze jedyne źródło utrzymania. Wszystko to za sprawą podległych Panu urzędników. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak tylko wybrać jedyne honorowe wyjście z sytuacji bo wtedy moja rodzina ma szanse na bardziej normalne życie. Nie żałuję jednak tego co zrobiłem w 2008 r. chociaż nigdy nie przyszło mi do głowy, że zwalczając przestępczość sam zostanę przez nią zniszczony.

Panie Premierze !

Pomimo wszystko życzę Panu wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że Polska będzie kiedyś demokratycznym państwem prawa, a nie państwem bezprawia w którym normalni ludzie nie tylko nie mają racji bytu, ale są przez to państwo skutecznie wykluczani z życia społecznego.

z wyrazami szacunku

Andrzej Ż.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2011 10:31 przez Sant.)
26-09-2011 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
RE: list od autopodpaleńca
Jestem chwilę po odpowiedzi skierowanej do TOMASZA i jest we mnie ten ból osamotnienia Polaków spowodowany przez ludzi rządzących krajem; jesteśmy rzuceni na wodę, wcale nie głęboką z nakazem: płyńcie sobie sami, od nas ratunku nie chciejcie!
Początek omawianego listu jest dość ciekawy pod każdym względem. Jeżeli pan Ż. pisze w nim całą prawdę, to tym bardziej mnie to zastanawia. Czy to możliwe w takim kraju, jakim jest Polska?
A dzisiaj dopiero słyszałam, że to W Rosji następuje cofnięcie się o dwie kadencje po zamianie Putina z Miedwiediewem. U siebie nie widzimy belki w oku, a u kogoś dostrzegamy drzazgę...

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
26-09-2011 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
RE: list od autopodpaleńca
Jest to jak najbardziej możliwe. Niestety, polska mentalność połączona z władzą i doprawiona układami i układzikami ZAWSZE będzie powodowała takie patologie. I to bez względu na to która "opcja polityczna" jest u władzy - zawsze zwykły człowiek będzie przydatny tylko jako generator zysku oraz figurant nabijający frekwencję wyborczą. Zaś "swojaków", "kolesi" będzie się zawsze ochraniać. Nie jestem zwolennikiem PiS ani J. Kaczyńskiego - ale musze im rację przyznać rację - Polską rządzi nie rząd, nie premier, nie prezydent - ale UKŁADY - układy mające swe źródło jeszcze w czasach zacieśniania bratniej przyjaźni pomiędzy PRL a CCCP.
Nigdy nie wyjaśniono ŻADNEJ z afer, żadnej z głośnych spraw (od zabójstwa ks. Popiełuszki poczynając kończąc na Smoleńsku) mnóstwo ludzi zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach.
To jest taka bezsilność, my tak naprawdę nic nie możemy zrobić. Bo urzędnikowi, człowiekowi na stanowisku, z poparciem - wolno wszystko. Zwykłemu człowiekowi - nic.

Od lat nie chodzę na wybory bo ja tego po prostu nie potrafię znieść. Brzydzi mnie to. Tej bezczelnej szopki, gdzie każdy zgrywa uczciwego Polaka, choćby był największą szują i szumowiną. Poza tym - nie chcę się czuć jak ktoś kto ma przed sobą koszyk pełen zgniłych i robaczywych jabłek i musi wybrać jedno z nich i ze smakiem zjeść.

W pełni tego pana rozumiem, choć w aż tak tragicznej sytuacji nie jestem. I żal tylko bierze, że to się rozejdzie po kościach, że desperacja tego pana nie poruszy żadnego z sumień tam, "na górze" - a jedynie zostanie wykorzystana w tej odrażającej "walce wyborczej" (bo tak będzie na pewno).
Ewentualnie zostanie przez różnych postępowych mądralistów nazwany "prawicowym chrześcijańskim oszołomem" i życie będzie toczyć się dalej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2011 08:07 przez Helmutt.)
27-09-2011 07:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #4
RE: list od autopodpaleńca
(27-09-2011 07:50 )Helmutt napisał(a):  Ewentualnie zostanie przez różnych postępowych mądralistów nazwany "prawicowym chrześcijańskim oszołomem" i
Czemu akurat "prawicowym chrześcijańskim" ?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-09-2011 08:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
RE: list od autopodpaleńca
(27-09-2011 08:17 )sant napisał(a):  
(27-09-2011 07:50 )Helmutt napisał(a):  Ewentualnie zostanie przez różnych postępowych mądralistów nazwany "prawicowym chrześcijańskim oszołomem" i
Czemu akurat "prawicowym chrześcijańskim" ?
Taka ostatnio moda, nie zauważyłeś Uśmiech
Że jak ktoś staje naprzeciw nowym postępowym trendom i "nowemu, wspaniałemu, liberalnemu światu" - to z miejsca staje się "prawicowym i chrześcijańskim oszołomem". Ostatnio chyba nawet tak określono mordercę Breivika z Norwegii....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2011 08:47 przez Helmutt.)
27-09-2011 08:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #6
RE: list od autopodpaleńca
Prawda. Pytanie zadałem, ponieważ próba samobójstwa z chrześcijaństwem ma niewiele wspólnego....

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-09-2011 09:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów