Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
pawlik22 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
Post: #1
pawlik22
Czy jeśli ktoś popełnia grzech np.samogwałtu i trudno mu się z niego wyzwolić
to czy grzech nadal jest grzechem ciężkim? Jaki stosunek kościół ma na ten temat ? Pytam ponieważ na lekcji religii katechetka powiedziała ze jeśli osoba jest w nałogu tego grzechu , to ten grzech traktowany jest jako grzech lekki albo powszedni - nie pamiętam do końca jak to było powiedziane ale w takim razie powiedziała ze to nie grzech ciężki . Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2011 16:25 przez Annnika.)
27-08-2011 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlik22 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
Post: #2
Spowiedź generalna
Witam .
Mam pytanie dotyczące spowiedzi generalnej . Jak się do niej przygotować oraz jak poprosić kapłana o taka spowiedź ? Co zrobić gdy kapłan będzie nas odwodził od podjęcia spowiedzi generalnej ? Jaka jest forma takiej spowiedzi , czy wygląda ona tak jak zwykła spowiedź tzn . w konfesjonale czy może ona odbyć się np. na spacerze z kapłanem lub w jakimś innym miejscu po za konfesjonałem ? Czy taka spowiedź może być w formie zwykłej rozmowy czy musi zawierać formułkę taka jaka się używa zazwyczaj przy spowiedzi św. ? Co może kapłan powiedzieć na temat takiej spowiedzi i co doradzić osobie , która chciała by taka spowiedź odbyć ?
Pozdrawiam Uśmiech
31-08-2011 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #3
RE: pawlik22
Pokój Ci,

Ale pytań Uśmiech Więc tak - jeśli dasz kapłanowi dobry argument, po co chcesz spowiedź generalną, to nie będzie Ci raczej robił problemów. Najprościej to poprosić o to kapłana, którego znasz, ale w konfesjonale poprosić, czy byś mógł się umówić na taką spowiedź - bo ona z reguły jest dłuższa i przed Mszą Świętą nie ma co zajmować konfesjonału. Inną możliwością jest pójść do miejsca, gdzie jest stały konfesjonał i tam często jest więcej czasu i można bez pośpiechu się wyspowiadać.
Spowiedź generalną najczęściej jest formą zamknięcia jakiegoś okresu życia. Często jest oprawiana przed ślubem, ślubami zakonnymi, święceniami, na rekolekcjach, czy w sanktuariach w ramach pielgrzymki. Może wyglądać jak zwykła spowiedź, tylko oddaje Bożemu Miłosierdziu to wszystko co mi jeszcze ciągle wraca z przeszłości, nie tylko od ostatniej spowiedzi. Może też być w formie rozmowy, choć te tradycyjne elementy formy spowiedzi, też wtedy są zachowane.

Ja zachęcam takim osobom, by napisali sobie na kartce te rzeczy, które im wracają z przeszłości. Mogą to zrobić wg 10 przykazań, albo z książeczką, albo według okresów w życiu.

A tutaj trochę pomocy w tej materii: http://www.spowiedz.pl/

Niech Jezus Cię błogosławi +
04-09-2011 17:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów