Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
ewinka19 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Ewinka
Nurtuje mnie pytanie, czy jak ktoś nie był na niedzielnej mszy św.bez ważnego powodu może w następną niedzielę przyjąć komunię św.Nadmienię że co niedziela uczestniczę we mszy św.a takie wypadki są sporadyczne. Może wystarczy jakoś przeprosić Pana Boga np. modlitwą bez, konieczności spowiedzi św.
Z góry Bóg zapłać za odpowiedz.
28-08-2011 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Ewinka
(28-08-2011 18:20 )ewinka19 napisał(a):  Nurtuje mnie pytanie, czy jak ktoś nie był na niedzielnej mszy św.bez ważnego powodu może w następną niedzielę przyjąć komunię św.Nadmienię że co niedziela uczestniczę we mszy św.a takie wypadki są sporadyczne. Może wystarczy jakoś przeprosić Pana Boga np. modlitwą bez, konieczności spowiedzi św.
Z góry Bóg zapłać za odpowiedz.

Pokój Ci Ewo,

Krótko - opuszczenie Eucharystii niedzielnej bez ważnego powodu, czyli z lenistwa jest grzechem ciężkim, więc potrzeba iść do spowiedzi przed przystąpieniem do Komunii Świętej.

Dlaczego? Powodów wiele - już ST uwrażliwia na ważność wspólnotowych liturgii i św. Paweł w liście do Koryntian to przypomina.
Dalej - Jezus na każdej Eucharystii daje mi się cały. Mówi "bierz i jedz, to jest ciało moje; bierz i pij to jest krew moja". Wszechmogący prosi mnie, bym mu otworzył serce... Niesamowita jest pokora Boga... A jeśli ja to lekceważę, że On daje mi się cały, że daje mi wszystko, to jest jest to lekceważenie Jego miłości...
W Katechizmie znajdziesz jeszcze wiele argumentów, dlaczego tak ważna jest ta niedzielna Eucharystia.

pozdrawiam serdecznie,

Niech Jezus Cię błogosławi +
31-08-2011 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów