Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Fish5 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Fish5
Szczęść Boże!
Chciałbym praktykować Falun Dafa, jednak nie jestem pewien, czy nie będzie to dla mnie szkodliwe. Wiem, że Jan Paweł II pobłogosławił praktykujących Falun Dafa, to moja motywacja. Jednak proszę o wyjaśnienie. falundafa.org proszę również o zapoznanie się z zamieszczonymi filmikami, ilustrującymi jak wyglądają ćwiczenia.
Pozdrawiam Uśmiech
10-09-2011 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Fish5
Szczęść Boże,

Jan Paweł II nie pobłogosławił praktyki Falun Dafa. Słyszałem o tej historii, ale albo jest w ogóle zmyślona, albo nadinterpretowana - papież błogosławił wielu osobom, ale to nie znaczy, że pochwalał to wszystko co robili w życiu. Błogosławieństwo kapłańskie jest modlitwą do Jezusa o łaski dla danej osoby, a nie uznaniem, że wszystko co robi jest dobre.
Drogi Bracie praktykowanie Falun Dafa, jak i inne praktyki Wschodnie taoizmu, buddyzmu, hinduizmu są dla nas bardzo szkodlliwe. Są bałwochwalstwem, bo odwracają mnie od Jezusa - jedynego Zbawiciela, a prowadzą albo do czuwania jakiś energii (chi, qi itp.), albo do próby samozbawienia (zobacz jak często pojawia się w kontekście Falun Dafa słowo samodoskonalenie). Przynosi to ogromne szkody praktykującym i jest wielkim zagrożeniem duchowym.

Dla chrześcijan zbawienie jest łaską. Jest całkowicie darmowe i wypływa z miłości Boga. Chrześcijaństwo jest wejściem w miłosną relację Ojca, Syna i Ducha Świętego i dlatego medytacja chrześcijaństwa różni się diametralnie od wszelkich medytacji wschodnich.

Posłuchaj proszę o. Verlinde o hinduizmie i medytacji transcendalnej: http://w566.wrzuta.pl/audio/8PORRiIwtq2/..._duchowych

A tutaj rekolekcje o. Manjackala, który pochodzi z Indii i m.in. obszernie omawia dany temat: http://www.divshare.com/download/13773055-f0e

To tak w wielkim skrócie. Jakbyś chciał obszerniejszych wyjaśniej to proponuję skype.

Niech Jezus Cię błogosławi +
12-09-2011 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów