Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia - nasze hobby
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #46
 
Obydwa sprzety sa dobre. Sam wybralem Sony, bo kolorystyka zdjec bardziej mi odpowiada, a kolor nieba z Canona wydawal mi sie troche "burzowy". Ale w praktyce obojetnie co kupisz, na pewno bedziesz zadowolona.
Pare postow wczesniej dalem linka do przykladowej fotki z Sony H1 i Canona S2, zobacz.
04-08-2006 14:33
Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Ehh... Uśmiech a ja mam pytanko do WAs czy wg Was aparat cyfrowy Samsung 5.0 Mega Pixeli , Zoom 5.8-17,4mm hmm... Digimax U-CA5 Uśmiech to dobry aparacik???? Bo dostałam go w prezencie...niom i był przywieziony z Niemiec Uśmiech i jakoś u mnie z niemieckim krucho i troszke mam problem z rozszyfrowaniem jak się poprawia jakość zdjęć itd. Może ktoś z Was ma ten aparacik??? \Duży uśmiech/ Byłabym wdzięczna za opinie Uśmiech :*

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
09-08-2006 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
nie znam tego aparatu, ale na pewno ma gdzies mozliwosc zmiany jezyka na jakis taki, ktory moze lepiej znasz, chociaz z polskim moze byc problem. Nie wiem tez, czy w takich cyfrowkach da sie aktualizowac oprogramowanie, to wtedy moze mialabys go po polsku. Najlepiej poszukaj na stronie internetowej samsunga.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
31-08-2006 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
kempes napisał(a):Racja, dzisiaj tez zaden zawodowiec nie robi zdjec kompaktem. Jednak trzeba realnie patrzec na swoje potrzeby - kompaktem mozna bardzo duzo osiagnac, znacznie mniejszym nakladem pieniedzy. Mozna np. kupic aparat z duzym zoomem zamiast dodatkowy obiektyw za 1500 zl do lustrzanki :-)
O, zgadzam się Uśmiech

Ja kupiłam jakiś czas temu Fuji FinePix S5600 [z 10-krotnym zoomem]. Uważam, że Fuji ma rewelacyjną wprost optykę, wcześniej testowałam aparaty znajomych [w tym Fuji S7000 i S5500] i naprawdę byłam pod wrażeniem. I nadal jestem, tym razem patrząc na zdjęcia z mojego już aparatu Uśmiech Przynajmniej aparat robi co może, bo ja to nie bardzo Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
01-09-2006 10:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #50
 
Cytat:I nadal jestem, tym razem patrząc na zdjęcia z mojego już aparatu
Pokaz Uśmiech
01-09-2006 11:43
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Przyznam się, że ja różnicę w jakości zdjęć pomiędzy cyfrówką, a lustrzanką cyfrową dopiero zauważyłem, jak zacząłem korzystać z tej drugiej. I nie przypuszczałem, że różnica może być aż tak ogromna.

Konkretnie chodzi o modele: Olympus C-4000 (4mp), Konica-Minolta Z5 (5mp) i mój Canon EOS 350D (zdjęcia robione w jakości 4mp). O ile w przypadku zdjęć robionych w plenerze to powiedzmy, że wszystko jest ok, to w przypadku robienia zdjęć z lapmą zarówno w Olympusie, jak i KM, w ciemniejszych miejscach to istna pixeloza w porównaniu z Canonem.

Oczywiście, trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że porównywanie tych cyfrówek jest trochę nie na miejscu - jednak dopóki nie nabyłem Canona, to nawet nie zauważałem tych pixeli w Olympusie i KM.

kempes napisał(a):Cytat:
Cytat:I nadal jestem, tym razem patrząc na zdjęcia z mojego już aparatu

Pokaz
wlaśnie, pokaż Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
01-09-2006 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 

No i to jest problem, bo ich w necie głównie nie ma. Trochę jest tu: http://tinyurl.com/ks6d8, ale malutkie. Do tego na innych podstronach są już zdjęcia z innych aparatów, a głównie to skanowe ze slajdów. Może kiedyś te nowsze przeglądnę i gdzieś wrzucę - ale, tak jak pisałam, zadowolona jestem z optyki aparatu, a nie z moich zdolności fotograficznych, bo te są żadne... A akurat optyki na takich maleństwach raczej podziwiać się nie da Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
01-09-2006 13:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #53
 
Ciekawe obiekty tam masz do fotografowania. Faktycznie - fotki malutkie, nie widac szczegolow, zeby mozna sie bylo do czegosc przyczepic Uśmiech
01-09-2006 13:43
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #54
 
msg napisał(a):O ile w przypadku zdjęć robionych w plenerze to powiedzmy, że wszystko jest ok, to w przypadku robienia zdjęć z lapmą zarówno w Olympusie, jak i KM, w ciemniejszych miejscach to istna pixeloza w porównaniu z Canonem.
Możesz zarzucić kawałkiem zrzutu matrycy 1:1 z tego 350D z takich fotek? np. robionych w mieszkaniu przy lampie w nocy? albo coś podobnego?
02-09-2006 12:08
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Co do mnie,to wykonuję zdjęcia zwykłym aparatem fotograficznym.Gdy są już wywołane kładę na skaner i zapisuję na dysk.Też nieźle wychodzą.
07-12-2006 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #56
 
Tylko, ze w obecnych czasach takie podejscie jest nieoplacalne i niewygodne (np. ze wzglegu na "pojemnosc" kliszy). Jak robisz duzo zdjec, znacznie lepiej jest zainwestowac w cyfraka.
08-12-2006 09:38
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
W sumie na jedno wychodzi.Zdjęcia z cyfrowego też trzeba zanieść do wywołania.Są wywoływane z dyskietki lub płyty.
09-12-2006 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #58
 
ale płacisz za samą odbotkę a nie płacisz za wywołanie kliszy, poza tym klisza też kosztuje, kartę pamięci kupujesz raz Uśmiech i można wywoływać bezpośrednio z karty pamięci, ewentualnie kupić CD-RW za 2zł Uśmiech

[ Dodano: Pią 15 Gru, 2006 17:13 ]
http://cheetah.sulechow.net/_zachody/ind...006-12-15/

dzisiejsze owoce dachowej wizyty Uśmiech i jak się widzi?
11-12-2006 12:35
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #59
 
Fajne, ale te z 2006-10-26 sa fajniejsze Uśmiech
16-12-2006 11:25
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #60
 
no to kolejny do kolekcji:
http://cheetah.sulechow.net/_zachody/ind...006-12-16/

[ Dodano: Sro 20 Gru, 2006 02:34 ]
http://cheetah.sulechow.net/_zachody/ind...006-12-19/
19-12-2006 00:23
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów