Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia - nasze hobby
Autor Wiadomość
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #91
 
Cytat:Jeżeli chodzi o zoom to jak to mawia mój znajomy fotograf "najlepszy zoom jest w nogach" :mrgreen:
Czasem się nie da... Np. robiłem na rekolekcjach zdjęcia w czasie spowiedzi - z przyczyn oczywistych ze znacznej odległości i wtedy lepszy zoom by mi się przydał.

[ Dodano: Pią 15 Sty, 2010 16:55 ]
Albo np. jak poruszałem się o kulach i miałem ograniczoną zdolność przemieszczania się Oczko
15-01-2010 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #92
 
sdms napisał(a):Czasem się nie da... Np. robiłem na rekolekcjach zdjęcia w czasie spowiedzi - z przyczyn oczywistych ze znacznej odległości i wtedy lepszy zoom by mi się przydał.

A o tym to paulinie przypominać nie musisz , pamiętam jak z Pauliną stałyśmy na polach lednickich w części przeznaczonej na spowiedź z aparatami to oczywiste ze wtedy korzystałyśmy z zoomu xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
16-01-2010 00:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #93
 
Ja tam nie zawsze z zoomu korzystałam na pewno nie dużego Uśmiech
Mam ciekawe zdjęcie siostry <zakonnej> z Brewiarzem takie pasujące do tamtegorocznego tematu Uśmiech
W sumie to kwestia też "oswojenia" się z tym i nie bać się ludzi xD

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
18-01-2010 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #94
 
A może ktoś mi powie, czy Canon PSSX20 IS to dobry aparat ? Ma nardzo imponujący zoom optyczny. Ale jest i podejrzanie tani jak na Canona.

A jeszcze mi pomóżcie rozwiązać drugi dylemat. Czy dla amatorskiej fotografii turystycznej ( panorami miast, zamki, pałace, ewentualnie przyfrożne kapliczki, pomniki i drzewka ) lepiej kupić kompaktowy aparat z dobrymi parametrami czy z gorszymi, ale za to lustrzankę gdy różnica w cenie to niecałe 300 zł. ?

Załóżmy, że na biednego nie trafiło.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
08-09-2010 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #95
 
zdecydowanie kompakt, bo pewnie z lustrzanki i tak byś głównie korzystał na opcji auto. no i kompakt o wiele łatwiej przenosić, nie trzeba tak się cackać jak z lustrzanką, żeby nie uszkodzić obiektywu. a co do różnicy cenowej to nie wiem czy znalazłeś tak tanią lustrzankę czy taki drogi kompakt?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-09-2010 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #96
 
Ja polecam hybrydę <coś pomiędzy cyfrówką a lustrzanką> takie aparaty świetnie spisują się do architektury a dla amatora w zupełności powinien wystarczyć.
Jeżeli kupisz lustrzankę to wydatki dopiero się zaczną... :mrgreen:
Bo po co kupować lustrzankę z kitem <kit nazwa obiektywu Duży uśmiech >strasznie ciemny osobiście nie polecam Uśmiech

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
08-09-2010 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #97
 
Ja od niedawna interesuję się fotografią. Mam aparat Cannon cyfrowy. na razie mam trochę zdjęć zrobionych w Ustroniu Uśmiech
09-09-2010 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
Ja lubię fotki pykać, ale narazie nie bardzo mam gdzie. Ale jak tylko robi się jakiś wypad to aparat wędruje wraz ze mną. Narazie pykam głównie fotki dzieciom, ale przydałoby się porobić coś też dla portalu, aby do artykułów było co wstawiać. Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2010 07:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #99
 
Zrobiłam niedawno jak byłam w Ustroniu fotki w Kościele "Dobrego Pasterza" , ładny Kościół byłam tam na Mszy Św. Najwięcej jednak mam zdjęć krajobrazu Ustronia Uśmiech
22-09-2010 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #100
 
A mi mój kochany d40x po 46839 klapnięciach migawka padła Smutny <padł na warsztatach Duży uśmiech>
Było mi z tym dziwnie co najmniej bo jeszcze w październiku mamy wystawę więc z czym ja się do ludzi pokarzę Duży uśmiech :mrgreen:
Ale Bóg czuwa nade mną i nad powierzonym mi talentem Uśmiech mama weźmie mi aparat na raty a ja jak będę pracować <obym jak najszybciej znalazła pracę> będę jej oddawać pieniądze.
W sumie to jestem trochę zła :mrgreen: bo kupiłam statyw torbę i obiektyw całkiem niedawno torba może być za mała, statyw ma ograniczenia wagowe a obiektyw nie jest na pełną klatkę.. <jak by ktoś chciał kupić mam do sprzedania ma chyba jeszcze 9 mies gwarancji jest jak nowy>
No ale radość fotografowania... BEZCENNA :lapa:
<przez to, że kupię aparat nie będę miała pieniędzy na studium fotograficzne ale tym będę się martwic później Oczko >[shadow=white][/shadow]

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
23-09-2010 12:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów