Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sąd odebrał dziecko rodzicom, bo są za starzy . |
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Sąd odebrał dziecko rodzicom, bo są za starzy . |
imho jeśli sąd by dziecka nie odebrał to mogłoby to się przyczynić do zachęcenia innych by poszli w ślady owej pary, a co za tym idzie do jeszcze powszechniejszego traktowania osoby jak przedmiotu: chcę mieć i mi się należy, nieważne jakim kosztem.
jasne, że tego nikt w 100% nie przewidzi, ale sąd musi uwzględniać jakąś średnią, żeby wydać wyrok. tak więc mając na uwadze, że dziecko osiągnie pełnoletniość (czy samodzielność życiową także pod względem materialnym) zostanie pół sierotą/sierotą czy dzieckiem opiekującym się dwojgiem staruszków itp. to czy większym dobrem dla dziecka jest dać mu wrosnąć w rodzinę i odebrać (względnie zostawić bez pomocy) - nie wiem jak to jest we Włoszech regulowane prawnie - czy też może lepiej od razu dziecko skierować do adopcji, i mniejszą traumą będzie dla niego jedynie informacja o adopcji, niż wcześniej wspomniane perypetie życiowe? także nie ma co z góry trudnej decyzji sądu podpinać pod jakąś nagonkę na rodzinę.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2011 19:25 przez spioh.)
19-09-2011 19:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Sąd odebrał dziecko rodzicom, bo są za starzy . | - spioh - 19-09-2011 19:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów