Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sąd odebrał dziecko rodzicom, bo są za starzy . |
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Sąd odebrał dziecko rodzicom, bo są za starzy . |
Cytat:zawsze dziecko jest Bożym darem i błogosławieństwem.
Nawet wtedy, kiedy jest - jak to mówią - "wpadką", czy nawet jeżeli poczęło się w warunkach przemocy.
Darem Bożym w sensie że to dziecko się rozwija, nie samo z siebie , tylko jest cudem które Bóg stwarza - to okay. Ale nie zgodziłabym się ze stwierdzeniem że dane mi jest ono z woli Bożej( Bóg tak dla mnie chciał) skoro jest owocem gwałtu , a więc przemocy, czyli konkretnego grzechu

Cytat:Bóg zna człowieka i zna przyszłość, więc nigdy nie da dziecka komuś, kto nie jest w stanie sobie z tym poradzić, a gadanie, że coś kogoś "przerosło"... Przerosnąć niedojrzałego człowieka może odpowiedzialność za to, do czego stworzenia sam się przyczynił, ale nigdy sam drugi człowiek.
Nie można tego rozeznawać tylko w kategorii odpowiedzialności, że przerosła kogoś odpowiedzialność i kropka.
Kiedy dziecko jest skutkiem gwałtu,czyli współżycie kobiety nie było za jej zgodą, nawet nie miała co zakładać że może być w ciąży .
Zauważ że to nie jest tylko kwestia czy urodzic dziecko czy nie, ale czy zatrzymać, ukrywać ciąże czy tłumaczyć się przed wymijającymi spojrzeniami ludzi, czy może wyjechać do innego miasta,,czy będe potrafiła je pokochać?,co odpowiedzieć na pytanie dziecka gdzie jest tata? , dziecko adoptowane nie musi wiedzieć kto był ojcem, ale jak zatrzymam je mając kontakt z dzieckiem nie uniknę takich pytań, w przedszkolu pewnie będą rysowali mame tatę, co mam powiedziec jak spyta jak tata wygląda? oddanie do adopcji tak samo jak zatrzymanie dziecka przy sobie zadecyduje o życiu tego dziecka( przecież decyduje nie tylko jak moja przyszłośc ma wyglądać) czy oddać do adopcji,czy utrzymywać z dzieckiem kontakt,a może w przyszłości nie chciec mnie widzieć, czy do okna życia czy przerwać studia, czy dziekanke wziąść, czy na zaoczne pójść, to w końcu powinnam zatrzymać to dziecko ( bo Bóg mi je dał(?) jakie jest moje powołanie?? a jak powołaniem jest pójście do życia konsekrowanego, to co wtedy?a może myśl o zakonie jest ucieczką od życia budowanego z mężczyzna,czy będe potrafiła pokochać kogoś jak zostawiłam tak skrzywdzona? a jeszcze w trakcie ciąży plany mogą sie tysiąc razy zmieniać.
Łatwo mówić o odpowiedzialności, kiedy dosłownie w trakcie miesięcy musisz podjąc decyzje która będzie miała wpływ na całe życie i to nie tylko twoje.

Poza tym jak zdefiniujesz w tej sytuacji odpowiedzialność za dziecko? czy bardziej odpowiedzialne jest zatrzymanie dziecka czy oddanie do adopcji ?

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
21-10-2011 02:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Sąd odebrał dziecko rodzicom, bo są za starzy . | - bashca - 21-10-2011 02:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów