Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komu winniśmy być posłuszni?!.
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
a to fajnie - widzę że zgadzas się ze mną.

Ja tak postępuje - zgodnie z moim sumieniem i jak dotąd mogę na siebie patrzeć w lustrze. Jeśli mnie sumienie nie gryzie to jest wszystko w porządku. Bynajmniej nie potrzebuje bata nad karkiem jak co poniektórzy, a obowiązkiem urzędasa jest ślubu udzielić bo za to mu płacą. Lesbijki też.

Jednakże są sytuacje kiedy posiłkuję się naszą polską Konstytucją- jedyny akt prawny, któremu jestem winien posłuszeństwo i szacunek- tak mi sumienie nakazuje.

Cytat:PS.
Znam kilku ludzoi, czo ich sumienie jest jak "szelki" - im nic nie przeszkadza, byle im pasowało.

ja też znam kilku takich ludzi- tak się składa że to księża.
21-07-2005 20:01
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
A czy Ty masz , bracie jakiegoś Biskupa nad sobą?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-07-2005 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
No coś ty . Jestem człowiekim a nie owcą.
21-07-2005 20:10
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
semper_malus napisał(a):ja też znam kilku takich ludzi- tak się składa że to księża.
No i oczywiście znasz ich osobiście i się za nimi modlisz aby byli lepsi Uśmiech
22-07-2005 07:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
No coś ty- znam osobiście, ale na modlitwę szkoda czasu. A na akurat tych konkretnych ludzi szkoda nawety sznura (wg mnie).
22-07-2005 11:23
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
semper_malus napisał(a):No coś ty- znam osobiście, ale na modlitwę szkoda czasu. A na akurat tych konkretnych ludzi szkoda nawety sznura (wg mnie).
To mnie utwierdza, że nie znasz ich wcale. Gdybyś znał ich osobiście wiedziałbys doskonale jak bardzo potrzebują Twojej modlitwy.
22-07-2005 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
Nie wiem na jakiej podstawie (dwóch postów?) stwierdzasz iż wiesz lepiej ode mnie kogo znam , a kogo nie znam.

Jeśli chodzi o modlitwę to jest to dla mnie strata czasu, czynność bezsensowna i maskująca po prostu bezradność człowieka, a w skrajnych przypadkach sankcjonująca ludzkie upodlenie.

Więc nie wiem jak miałaby owa czynność pomóc ludziom , którzy wymienili sumienie na mamone i zostawili je w banku. Jedynym sposobem na to żeby sumienie ich ruszyło jest chyba ujawnienie wszystkich szwindelków publicznie - wtedy może. Ale będzie to poprawa wynikająca ze strachu a nie sumienia.
22-07-2005 11:38
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
semper_malus napisał(a):No coś ty . Jestem człowiekim a nie owcą.

To może tak naprawdę z wiarą nie masz nic wspólnego?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
22-07-2005 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
o a co? nie wolno mi być człowiekiem? jak chce awansu z owieczki którą pasterz chce strzyc- to automatycznie z wiarą nie mam nic wspólnego?
22-07-2005 11:48
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
To może napisz w co wierzycz, lub w Kogo?. Wykładnie nauczania KRzK znasz, ale ja z twoich bracie wpisów nie mogę się połapać jakimi zasadami się posługujesz jeśli chodzi o wiarę w Boga.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
22-07-2005 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #26
 
No przecież podałem nazwę wspólnoty- rusz trochę głową :hahaha:

Nie wiem dokładnie w co wierzę , ale mogę Ci powoedzieć w co nie wierzę, otóż nie wierzę : w dobrego boga, kościół katolicki ( i inne też) , nieomylność papieża i generalnie nakazy moralne chrześcjaństwa traktuje wybiórczo, bardzo wybiórczo.

:diabelek: :aniol:

[-o< jest ](*,)
22-07-2005 12:11
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
No tak, typowe... Wybieram tylko to, co mi odpowiada. Nic, tylko panu zawsze_złemu pogratulować =D> :lol2:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 12:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
Oczywiście, że tak!!! Jakoś nikt mnie nie przekonał iż chrześjaństwo jako całość jest warte na tyle żeby wziąść je z całym dobrodziejstwem inwentarza, i żeby poświęcić się w jakiś sposób dla owej wiary. To albo masochistyczny mistycyzm, albo naiwne bajeczki dla dzieci. Ktoś powiedział to dobre tamto złe ; módl się i nie myśl.wszystek
22-07-2005 12:58
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ciebie nie przekonało, ale wielu jednak przekonało. I nie porównuj nas z łaski swojej do jakichs bezmózgowców, którzy całe dnie spędzają na kleczkach. Masz może zły obraz katolików, ale czasami się nie dziwię... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-07-2005 13:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
Cytat:Ciebie nie przekonało, ale wielu jednak przekonało. I nie porównuj nas z łaski swojej do jakichs bezmózgowców, którzy całe dnie spędzają na kleczkach. Masz może zły obraz katolików, ale czasami się nie dziwię... Przewraca Oczy

Ja żywię szacunek do ludzi którzy posiadają głęboką i szczerą wiarę w Boga. Ale co innego ludzie którzy wierzą w kościoł, którzy są bezwolni i którym kościoł mówi jak myśleć. Generalnie chodzi o to że tam gdzie wy widzice Boga i mistykę- ja widzę jakiegoś demagogicznego klechę międlącego coś o ofierze i o tym, że kościół kasy potrzebuje. (przedtawiłem to bardzo ogólnie-wiem że nie wszyscy księzą są sk... )
22-07-2005 16:45
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów