Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komu winniśmy być posłuszni?!.
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #91
 
semper_malus napisał(a):zaczynam się bać. A co z moją wolną wolą? Mówiłaś że to nienaruszalne

Właśnie o niej napisałam:

semper_malus napisał(a):Nie chcesz przyjąć Jezusa, bądź spokojny. On się nie wepcha do Twojego życia na siłę i na siłę Ci nic nie "doda".

:krzywy: Twoja wolna wola jest Twoja.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-08-2005 01:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #92
 
Semper malus napisał:
Cytat:"Wiesz to może śmieszne, ale nie wiem dokładnie co to te sumienie."

Skoro piszesz, że nie wiesz co to sumienie, to jak możesz być mu posłuszny. Nie bardzo rozumiem teraz ciebie?
A co do szacunku : gdybym nie miał dla ciebie szacunku to bym z tobą nawet nie dyskutował, myślę, że inni także. To forum opiera się na szacunku, tylko musi być on wzajemny.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-08-2005 01:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #93
 
TOMASZ32 napisał(a):Skoro piszesz, że nie wiesz co to sumienie, to jak możesz być mu posłuszny.

Widać moę, nie? Życie polega na unikaniu kaców moralnych.
30-08-2005 01:51
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #94
 
semper_malus napisał(a):Życie polega na unikaniu kaców moralnych.

No tak, to my katolicy wiecznie skacowani chyba chodzimy :lol2:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-08-2005 01:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
semper malusie:
Wychodzi na to, że katolicy to tacy "pijacy moralni",którzy na dodatek upijają tą moralnością innych, czy tak?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-08-2005 17:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #96
 
TOMASZ32 napisał(a):Wychodzi na to, że katolicy to tacy "pijacy moralni",którzy na dodatek upijają tą moralnością innych, czy tak?

Nie mówiłem o katolikach, ani o żadnej grupie ludzi . Mówiłem o sobie. Źle się czuję z moralniakiem (które być może lekkomyślnie wiąże z sumieniem) dlatego robię wiele; aby go uniknąć.
30-08-2005 17:56
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
Lepiej by było, gdybyś budował swoja moralność a nie jej unikał,szukaj tego co dobre a nie tego co złe. Moralnośc nie jest złem, tak więc nie warto jej unikać. A co do sumienia, to sumienie nie pozwala człowiekowi czynić zła wzgledem nikogo.
Więc jak, myślisz, że jeśli ci ktoś stanie na odcisk a ty będziesz chciał mu odpłacić tym samym lub gorszym to będziesz miał sumienie ??? Zemsta nie świadczy o tym, że człowiek ma sumienie, przynajmniej według mnie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2005 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #98
 
TOMASZ32 napisał(a):Lepiej by było, gdybyś budował swoja moralność a nie jej unikał,szukaj tego co dobre a nie tego co złe. Moralnośc nie jest złem, tak więc nie warto jej unikać.

Jeśli dla Ciebie moralność=moralniak to nie mam więcej pytań. Unikanie moralniaka to nie unikanie wyborów moralnych!

TOMASZ32 napisał(a):Więc jak, myślisz, że jeśli ci ktoś stanie na odcisk a ty będziesz chciał mu odpłacić tym samym lub gorszym to będziesz miał sumienie ??? Zemsta nie świadczy o tym, że człowiek ma sumienie, przynajmniej według mnie.

Odpłacenie komuś kto stanął mi na odcisk nie wiąże się z zemstą , a raczej ze "stałą i silną wolą oddania każdemu tego co mu się słusznie należy"
01-09-2005 05:09
Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #99
 
semper_malus napisał(a):Odpłacenie komuś kto stanął mi na odcisk nie wiąże się z zemstą , a raczej ze "stałą i silną wolą oddania każdemu tego co mu się słusznie należy"
Taka postawa prowadzi w efekcie do wyniszczenia jednej ze stron konfliktu, bo obie strony nie zrezygnują z "oddania każdemu tego co mu się słusznie należy". Będą sobie "oddawać", aż ten drugi już nie udźwignie. Super pomysł na życie .... super ... :evil:

Always Look on the Bright Side of Life
01-09-2005 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #100
 
ziobro Adama napisał(a):Taka postawa prowadzi w efekcie do wyniszczenia jednej ze stron konfliktu, bo obie strony nie zrezygnują z "oddania każdemu tego co mu się słusznie należy". Będą sobie "oddawać", aż ten drugi już nie udźwignie. Super pomysł na życie .... super ...


Podałem definicję sprawiedliwości, jeśli to Cię razi to Ty masz problem a nie ja. Jestem skłonny wybaczać, ale bez przesady. A w życiu jakoś innej strony nie "wyniszczyłem" ani mnie "niwe wyniszczono" więc raczej nie wiem o co biega.

[ Dodano: Czw 01 Wrz, 2005 08:43 ]
Generalnie uważam nasdstawianie drugiego policzka jako zaproszenie skierowane do bliźniego, który uderzył do tego by skatował nadstawiającego.
01-09-2005 08:41
Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #101
 
semper_malus napisał(a):Podałem definicję sprawiedliwości, jeśli to Cię razi to Ty masz problem a nie ja.
Jeśli wymierzanie "sprawiedliwości" pozostawiasz sądom, to jest w zasadzie OK. Jeśli próbujesz sam ją wymierzać, to już źle.

semper_malus napisał(a):[ Dodano: Czw 01 Wrz, 2005 08:43 ]
Generalnie uważam nasdstawianie drugiego policzka jako zaproszenie skierowane do bliźniego, który uderzył do tego by skatował nadstawiającego.
No tak, każdy kto "nadepnął ci na odcisk", zaraz ma zamiar cię skatować ... Jakaś mania prześladowcza ?

Always Look on the Bright Side of Life
01-09-2005 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #102
 
ziobro Adama napisał(a):Jeśli wymierzanie "sprawiedliwości" pozostawiasz sądom, to jest w zasadzie OK. Jeśli próbujesz sam ją wymierzać, to już źle.


Nie jestem jakimś durnym amerykanem , który z każdą duperelą biegałby do sądu, jęsli oddaje komuś strzała za to, że dał mi w zęby to nie wiem co jest tu nie w porządku

ziobro Adama napisał(a):No tak, każdy kto "nadepnął ci na odcisk", zaraz ma zamiar cię skatować ... Jakaś mania prześladowcza ?

Przeczytaj dokładnie post bo mam wrażenie, że ja o słupie a Ty o d*pie.
01-09-2005 11:20
Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #103
 
semper_malus napisał(a):Nie jestem jakimś durnym amerykanem , który z każdą duperelą biegałby do sądu, jęsli oddaje komuś strzała za to, że dał mi w zęby to nie wiem co jest tu nie w porządku
po pierwsze - nie "amerykanem", tylko amerykaninem
po drugie - lincz to właśnie amerykański sposób na wymierzanie sprawiedliwości, bardzo chetnie wykonywany nawet do dziś. Tak więc naśladujesz tego "amerykana" i nawet o tym nie wiesz.
po trzecie wreszcie - jeśli uważasz sie za osobe cywilizowaną, to korzystaj z osiągnięć tej cywilizacji, a nie cofaj się do epoki "łupania w czaszkę". Od rozwiązywania konfliktów między ludźmi są sądy.

Rozumiem, ze czasem adrenalina kieruje naszym ciałem. Takie sytuacje są czymś naturalnym (afekt) i ciężko kogoś potępiać za to, że oddał cios. Natomiast branie sprawiedliwości w swoje ręce, to już przejaw pychy i anarchia.

semper_malus napisał(a):Przeczytaj dokładnie post bo mam wrażenie, że ja o słupie a Ty o d*pie.
Twoje posty sa tak przejrzyste, że nie ma się co w nie zagłębiać. Chyba, że nie przelałeś na ekran wszystkich swoich mysli. To juz nie moja wina. Nie potrafię czytać w twoich myślach.

Always Look on the Bright Side of Life
01-09-2005 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #104
 
ziobro Adama napisał(a):po pierwsze - nie "amerykanem", tylko amerykaninem

Skoro już jesteś takim purystą językowym to Amerykaninem.


ziobro Adama napisał(a):po drugie - lincz to właśnie amerykański sposób na wymierzanie sprawiedliwości, bardzo chetnie wykonywany nawet do dziś. Tak więc naśladujesz tego "amerykana" i nawet o tym nie wiesz.

Lincz jest sprawą równie starą jak osiadły tryb życia. Żaden amerykańska specyfika.



ziobro Adama napisał(a):Rozumiem, ze czasem adrenalina kieruje naszym ciałem. Takie sytuacje są czymś naturalnym (afekt) i ciężko kogoś potępiać za to, że oddał cios. Natomiast branie sprawiedliwości w swoje ręce, to już przejaw pychy i anarchia.

Mówisz o przypadkach skrajnych; które choć się zdarzają mają się raczej nijak do codziennego życia. Genralnie rzecz ujmując staram się traktować ludzi w taki sposób w jaki oni traktują mnie, czyli raczej dobrze- choć nie zawsze. to źle? Jeśli ktoś jest względem mnie OK, to ja też- jeśli nie to nie- wszystek.
01-09-2005 13:20
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #105
 
No to jak to w końcu jest, z tym zabieraniem oststecznego zdania w rodzinie, bo demokracja, nie bardzo za dobrze się , jak dla mnie kojarzy. Moim zdaniem dobry jest model, u Protestantów praktykowany, jak i u Katolików, gdzie głową powinien być mimo wszystko Ojciec rodziny. Chociaż w Polsce przeważnie bierze górę matryjarchat, a nie patryiarchat. :shock: Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
01-09-2005 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów