Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QUO VADIS POLSKO
Autor Wiadomość
Sigi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
Post: #1
QUO VADIS POLSKO
Jestem juz 25 lat w Niemczech -Hannoverze .Slucham Radia Maryja.I moje serce placze co sie dzieje z Polska i w Polsce. Zaczelo sie to po smierci Jana Pawla.Ile prawdziwich Katolikow,Chrzescian jest w Polsce. Widac ze Satan krazy nad Polska.I maci coraz wiekszej rzeszy ludzi.Ludzie w Polsce sa coraz bardziiej bez kultury ,chamscy,dokat to prowadzi.odczulem to sam na sobie.Co to za osobniki wyplynely jak Palikot,czy Nergal i zbieraja za soba rzesze ludzi-Jakich?Nie ma Prawa ani sprawiedliwosci.ludzie po malu juz nie maja za co zyc.
27-09-2011 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #2
RE: QUO VADIS POLSKO
Polska z tego słynie, że posłowie naobiecują przed wyborami wiele rzeczy a po wyborach następuje Alzheimer.
Podpisują ustawy dla własnego spokoju, których ludzie żądają a potem nie ma za co utrzymać rodziny bo ustawy umarły.
W naszym kraju obecnie tylko seks się promuje, zwłaszcza w reklamach to co powinno być intymne i przyjemne,
staje się obrzydliwe.


w dziale "dla kapłana" odpowiadają kapłani - nie usuwam postu ponieważ użytkownik podziękował za odpowiedź, więc być może nie był świadomy że pytanie kieruje wyłącznie do kapłanów
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2011 17:48 przez omyk.)
27-09-2011 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sigi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
Post: #3
RE: QUO VADIS POLSKO
(27-09-2011 16:06 )lidia napisał(a):  Polska z tego słynie, że posłowie naobiecują przed wyborami wiele rzeczy a po wyborach następuje Alzheimer.
Podpisują ustawy dla własnego spokoju, których ludzie żądają a potem nie ma za co utrzymać rodziny bo ustawy umarły.
W naszym kraju obecnie tylko seks się promuje, zwłaszcza w reklamach to co powinno być intymne i przyjemne,
staje się obrzydliwe.

Dziekuje za odpowiedz,chociaz Gliwice od Raciborza nie daleko.Chcialbym do Polskiego domu zawitac na emeryturze,ale teraz z ta drozyzna w Polsce nie umie pomalu wyrobic bo to dwa miejsca do oplat.Te rzady pluja jadem na Kosciol,smieja sie z katastrofy Smolenskiej co sie z Tym Narodem stalo. Sami zakladaja sobie petle.Gdzie sa Chrzescianie .Myslalem ze w Polsce jest 90% katolikow,co teraz w to watpie.Ilu idzie do kosciola i wybiera zlo.Zygmunt

Sigi, zadałeś pytanie w dziale pytań do kapłana, jeżeli chodzi Ci o dyskusję wszystkich użytkowników, napisz - przeniosę do odpowiedniego działu. Tutaj natomiast dyskusje są wyłącznie z kapłanami (jakim Lidia oczywiście nie jest). Jeżeli chcesz pozostawić wątek w tym dziale, usunę dyskusję i pozostawię pierwszy post. Proszę o kontakt o jaką opcję Ci chodziło. - omyk
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2011 17:50 przez omyk.)
27-09-2011 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
RE: QUO VADIS POLSKO
No to nakłaniaj innych żeby razem z Tobą modlili się za Polskę. Uśmiech Ruszyła krycjata różańcowa za Polskę, Węgrzy którzy modlili się w ten sposób za Ojczyznę mogą już obserwować wyniki choćby przez odwołanie do chrześcijaństwa w Konstytucji i obronę życia w ich kraju.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2011 21:42 przez Scott.)
27-09-2011 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #5
RE: QUO VADIS POLSKO
Przepraszam za moją ślepotę, oczywiście nie jestem kapłanem Uśmiech dobrze by było, gdyby też zaznaczyć np. na czerwono ten dział bo w pośpiechu nie czytam co pisze po środku ale z lewej strony czytam pytanie i kilka razy się już nadziałam.
28-09-2011 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
RE: QUO VADIS POLSKO
Jako, że Sigi się nie odzywa, proponuję ci omyku, abyś przeniosła ten temat - warty dyskusji - zgodnie z twoim zamierzeniem -w odpowiednie miejsce:
Cytat:w dziale "dla kapłana" odpowiadają kapłani - nie usuwam postu ponieważ użytkownik podziękował za odpowiedź, więc być może nie był świadomy że pytanie kieruje wyłącznie do kapłanów
bowiem zauważam, że ludziska chętnie by porozmawiali na taki temat. A jeśli pozostawiasz temat tu własnie, to wg mnie segregujesz co niektórych userów, czyż nie?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
28-09-2011 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sigi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
Post: #7
RE: QUO VADIS POLSKO
Przepraszam i prosze przeniesc.Chcialem zeby ksiadz sie wypowiedzial.Bo ksieza powinni na ambonie mowic o tym.Zaobserwujcie ilu ludzi sie zegna przed kosciolem?Mam kontakt z wieloma ksiezmi.Ksieza byli krysztalem Patriotyzmu.Ale sa i......... i to Biskupi jak Bp.Pieronek.Ksieza musza dac swiadectwo gdzie stoja.Szczec Boze. .Odwagi i szukac prawdy.Zygmunt.O zachodzie moge Wam duzo opisac.Zobaczycie do czego dazy ten rzad.

W porządku, nic się nie stało - już przenoszę. Kapłani mogą oczywiście się udzielać we wszystkich działach naszego forum, ale jeżeli chcesz, możesz ponownie zadać to pytanie również w dziale dla kapłanów i tam spodziewać się już odpowiedzi wyłącznie od kapłana, a tymczasem przenoszę do działu "Nasza wiara", bo chyba tam najbardziej pasuje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2011 16:34 przez omyk.)
29-09-2011 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sigi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2011
Reputacja: 0
Post: #8
Polskie rzady
Szczesc Boze.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2011 17:48 przez Sigi.)
29-09-2011 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Polskie rzady
No a do jakich działań religijnych Cię ta sytuacja skłania? Modlitwy, postu, ofiarowania Mszy za Ojczyznę?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
29-09-2011 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #10
RE: QUO VADIS POLSKO
(27-09-2011 16:20 )Sigi napisał(a):  Dziekuje za odpowiedz,chociaz Gliwice od Raciborza nie daleko.Chcialbym do Polskiego domu zawitac na emeryturze,ale teraz z ta drozyzna w Polsce nie umie pomalu wyrobic bo to dwa miejsca do oplat.Te rzady pluja jadem na Kosciol,smieja sie z katastrofy Smolenskiej co sie z Tym Narodem stalo. Sami zakladaja sobie petle.Gdzie sa Chrzescianie .Myslalem ze w Polsce jest 90% katolikow,co teraz w to watpie.Ilu idzie do kosciola i wybiera zlo.Zygmunt
Racibórz jest niedaleko od Gliwic i wstyd się przyznać, że nigdy tam nie byłam Uśmiech
Myślę, że do Twojego byłego miasta zamieszkania, możesz przyjeżdżać, kiedy tylko masz wolne i bardziej się to opłaca niż wyjazd do innego kraju lub wczasy w Niemczech.
Nie wiem za ile lat pójdziesz na emeryturę, wtedy może tu już być Euro zamiast złotówki i wtedy może nie wystarczyć Ci pieniędzy na opłacanie dwóch domów Uśmiech
30-09-2011 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
RE: Polskie rzady
Sigi, nie prościej by było gdybyś taki sam temat skondensował w jeden spójny? Tu np.
" QUO VADIS POLSKO "

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
30-09-2011 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
RE: QUO VADIS POLSKO
(29-09-2011 16:15 )Sigi napisał(a):  Bo ksieza powinni na ambonie mowic o tym.Zaobserwujcie ilu ludzi sie zegna przed kosciolem?.O zachodzie moge Wam duzo opisac.Zobaczycie do czego dazy ten rzad.
Sigi, nie napadaj tak rządu, wszak to wszystko dzieje się w twojej ojczyźnie. Nie jest wesoło i miło, ale taka agresja budząca się w tobie wzywa o modlitwę w intencji ojczyzny. Powiadasz, żeby księża wołali z ambony; może tak powinni, a może nie? Polityka w Kościele, ingerencja Kościoła w typową politykę nie bardzo mile jest widziana i różnie ludzie do tej sprawy są ustosunkowani.
Jeśli chodzi o przeżegnanie się przed kościołem to jest to indywidualna sprawa każdego z nas. A o Zachodzie, Sigi, nie ma co rozprawiać, bowiem każdy chyba tu czy tam bywał i co nieco wie. Ale możesz przecież nam coś poopowiadać, z chęcią się dowiemy i zaznajomimy z twoim stanowiskiem Może być ciekawie?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
30-09-2011 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
RE: QUO VADIS POLSKO
Połączyłam oba wątki

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-09-2011 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #14
RE: QUO VADIS POLSKO
I nawet fajnie to wyszło, a co autor na to?
Sigi oceń, może nie wszystko w Polsce dzieje się źle. I a propos tego złego. Powiedz Sigi, dlaczego Polacy wracają do ojczyzny tak często? Tęsknią? Chyba tak, ale to jest tęsknota małego kalibru, że tak ją nazwę. Myślę, że przy większych rodzinnych uroczystościach rodacy widzą potrzebę odwiedzenia kraju swoich przodków, bo tu zawsze było łatwiej i taniej przede wszystkim. A, że teraz jest drożej, co odczuwają, tak, jak my na swojej skórze. to zaczyna im się nie podobać. Wcale nie twierdzę, że musi im się podobać, nie, absolutnie nie. Tylko Sigi, zważ, że jesteśmy w Europie, a przynajmniej się do niej zbliżamy. I zbliżamy się również do poziomu życia, jaki obowiązuje na Zachodzie. Nie możemy stać z tyłu i biernie się przypatrywać, jak to było za komuny. Jeżeli robimy krok do przodu, to bierzemy to życie wraz ze zrobieniem tego kroku ze wszystkimi jego konsekwencjami. Nie oręduję za tym, co robią parlamentarzyści i dlaczego tak, a nie inaczej? Dlatego wybieramy samorządy i zmieniamy, by dać szansę drugim, może ludziom zdolniejszym, gospodarniejszym?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
30-09-2011 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
RE: QUO VADIS POLSKO
(27-09-2011 15:49 )Sigi napisał(a):  Jestem juz 25 lat w Niemczech -Hannoverze .Slucham Radia Maryja.I moje serce placze co sie dzieje z Polska i w Polsce. Zaczelo sie to po smierci Jana Pawla.Ile prawdziwich Katolikow,Chrzescian jest w Polsce. Widac ze Satan krazy nad Polska.I maci coraz wiekszej rzeszy ludzi.Ludzie w Polsce sa coraz bardziiej bez kultury ,chamscy,dokat to prowadzi.odczulem to sam na sobie.Co to za osobniki wyplynely jak Palikot,czy Nergal i zbieraja za soba rzesze ludzi-Jakich?Nie ma Prawa ani sprawiedliwosci.ludzie po malu juz nie maja za co zyc.
Nie chcę być wredny ale w takich przypadkach piszę zawsze jedno - przyjedź tu, pomieszkaj z rok, pożyj sobie za 1200 na rękę - i dopiero się wypowiedz.
To nie jest takie proste jak w Radiu Maryja pokazują - dobrzy my i źli oni. Wszyscy mają swoje "za uszami", obojętnie pod jaką chorągiewką się pokazują i pod jaką figurą modlą.
Najłatwiej jest zza granicy "płakać nad Polską"... Nie wiesz jak jest, nie znasz rzeczywistości, więc może się tak wylewnie nie wypowiadaj bo ośmieszasz się. Nie raz w Radiu Maryja dzwonił ktoś i się użalał, jak to w Polsce źle, jak to tyle biednych, i tak dalej - ojciec prowadzący pyta się - a skąd pan jest - a z Austrii/Belgii/USA - no ludzie, bądźmy poważni. Mieszkasz człowieku kilka tys. km od Polski to co Ty wiesz? NIC. W mediach nie mówi się o wszystkim. Nawet w Radiu Maryja.


Do wiadomości - NIE JESTEM liberałem, zwolennikiem PO ani tym podobnym bałwanem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2011 10:09 przez Helmutt.)
03-10-2011 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów