Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QUO VADIS POLSKO
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
RE: QUO VADIS POLSKO
Helmutt, masz sporo racji, obserwacja ojczyzny z odległości kilkunastu tysięcy kilometrów daje całkiem nieobiektywne wyniki i, co za tym idzie nieobiektywną ocenę stanu naszego życia tu. Tu trzeba być, trzeba to przeżyć, by móc cokolwiek powiedzieć na ten temat. Lata ucisku przez czerwoną komunę dają nam taki obraz kraju, jaki widzimy. Sztuką byłoby mówienie o Polsce, że jest super wypasionym krajem i nikt nie jest chamski i niekulturalny. Sigi, pytasz ilu jest w kraju chrześcijan? Oni są, ale są trudności z ich ujawnieniem. Tak bym to nazwała. Jako nacja mamy depozyt wiary złożony przez ojców w naszych sercach. Błędnie twierdzisz, że wraz ze śmiercią JP II skończył się pewien etap duchowości w Polsce. Mylisz się, bo naszego Bogosławionego JP nadal kochamy i modlimy się za Niego.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
03-10-2011 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #17
RE: QUO VADIS POLSKO
a ja nie rozumiem, o co chodzi takim osobom jak sigi. co chciał kolega wnieść takim postem? ja rozumiem, jak ktoś współczująco pokiwa głową ale oprócz tego np. wesprze modlitwą, podzieli się doświadczeniem - coś podpowie albo konstruktywnie krytykując coś odradzi. ale tak to co? stękanie, z którego nic nie wynika, a może jedynie to, że ktoś porzucił kraj i chciał się samorozgrzeszyć, że przez ten czas się ojczyzną nie interesował, a teraz jest wielce zdziwiony co to się dzieje? (nie mówię, że wyjechać nie mógł, bo nie trzeba być na miejscu, żeby być poinformowanym w miarę na bieżąco czy brać udział w głosowaniach itp)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-10-2011 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
RE: QUO VADIS POLSKO
No a jakże. Najlepiej było za komuny sobie uciec za granicę do bogatego wujka, a teraz zgrywać wielkiego patriotę i jęczeć z Hamburga czy innego Montrealu jak to "w Polsce katolików biją". Mi się osobiście na takich ludzi przysłowiowy scyzoryk w kieszeni otwiera. A co my mamy mówić? Co siedzieliśmy w Polsce bo nie mieliśmy ani kasy ani znajomości, żeby paszport dostać i wyjechać? Co musieliśmy znosić najpierw "bratnią miłość CCCP", potem burzliwy okres przemian, reformy, i w końcu tą pseudo-demokrację jaką mamy?
Jak już pisałem, ja często słuchałem Radia Maryja - i najwięcej nad "biedną sprzedaną Polską" płakali ci radiosłuchacze, co mieszkali na Zachodzie. Hipokryzja, chęć oczyszczenia czy co jeszcze?
04-10-2011 07:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #19
RE: QUO VADIS POLSKO
Czy ktoś z was oglądał, może wczoraj w TV wywiad Lisa z Kaczyńskim?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
04-10-2011 07:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #20
RE: QUO VADIS POLSKO
Trochę oglądałem - pod koniec.
Refleksja?- kaczor zjadł lisa na surowo.
Lis chyba natomiast usiłował wcielić się w Kaczora Donalda. (z braku chęci do debaty). Cóż znany jest z hiperobiektywizmu. To tyle.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-10-2011 08:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #21
RE: QUO VADIS POLSKO
Ja miałem wrażenie że Kaczyński uciekał z "ringu" a szkoda.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
04-10-2011 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
RE: QUO VADIS POLSKO
Nie rozumiem- przecież to nie była debata, tylko wywiad. O żadnym "ringu" nie powinno być mowy. A pan Lis wcielił się w rzecznika PO. To nie był obiektywny wywiad.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-10-2011 09:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #23
RE: QUO VADIS POLSKO
(04-10-2011 09:45 )sant napisał(a):  Nie rozumiem- przecież to nie była debata, tylko wywiad. O żadnym "ringu" nie powinno być mowy. A pan Lis wcielił się w rzecznika PO. To nie był obiektywny wywiad.
pełna zgoda
Kaczyński (nie lubię go- by była jasność) wyluzowany, uśmiechnięty, żartujący a jak zobaczyłem minę Lisa (zacięta, wykrzywiona grymasem złości, bezsilności, czasami nienawiści?) ... i ta próba manipulacji na końcu, że się Kaczyński pomylił... żałosne - dla mnie skończył się jako dziennikarz
Chyba po raz pierwszy nie wiem na kogo głosować i chyba żaden wynik mnie nie będzie cieszył
te głębokie podziały w kraju są dla mnie, jako chrześcijanina i Polaka bolesne

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2011 20:41 przez Dezerter.)
04-10-2011 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #24
RE: QUO VADIS POLSKO
Konkurencja jest zdrowa pod warunkiem, że popycha gospodarkę naprzód, a nie czyni jej zastoju. Dezerterze, dlatego my wszyscy Polacy, i ty Polak musimy mieć w tych wyborach swój udział i musimy w nich uczestniczyć. Nasz oddany głos to donośne wołanie o lepsze jutro, o poprawę naszego bytu, o jutro dla naszych dzieci i nadzieja.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
04-10-2011 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #25
RE: QUO VADIS POLSKO
(04-10-2011 20:24 )Nicol@ napisał(a):  Konkurencja jest zdrowa pod warunkiem, że popycha gospodarkę naprzód, a nie czyni jej zastoju. Dezerterze, dlatego my wszyscy Polacy, i ty Polak musimy mieć w tych wyborach swój udział i musimy w nich uczestniczyć. Nasz oddany głos to donośne wołanie o lepsze jutro, o poprawę naszego bytu, o jutro dla naszych dzieci i nadzieja.

Ja tu o bólu serca i duszy a ty...o ortografii, ech Oczko Uśmiech

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
04-10-2011 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
RE: QUO VADIS POLSKO
No cóż, ja cieszę że Kaczyński przestał z robieniem rzeczy na wyrost. Zabrał się za rzeczy elementarne, podstawowe, przekaz stał się dużo bardziej czytelny, oddzielony od niejednokrotnie niepotrzebnych słów. On nie musi robić wiele, wystarczy że wróci do wartości- bardzo mi się podoba powrót do obrony życia, do tego stały patriotyzm, obrona silnej pozycji na arenie międzynarodowej, obrona niezależności gospodarki, dekomunizacja która daje realny dostęp do ważnych funkcji osobom kompetentnym, młodym i inne realne korzyści.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
07-10-2011 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #27
RE: QUO VADIS POLSKO
Kaczyński (nie lubię go- by była jasność) [/quote]
Ja też, inny typ osobowości jest w moim guście, jednakże tu nie o gusta czy sentymenty chodzi.
Porównałem głosowania na "wartości" posłów różnych opcji - wyszło mi, że jedynie mogę głosować na PiS i ewentualnie na PJN. W ostateczności PSL. Jednakże z tą ostatnią formacją poza niektórymi wspólnymi wartościami absolutnie nic a nic mnie nie łączy. Żeby więc być w zgodzie z własnym sumieniem, zmuszony jestem oddać mój głos na PiS. Aby umożliwić jakiekolwiek ruchy po wyborach, a jednocześnie uniemożliwić bardzo szkodliwą potencjalną koalicję antywartości - tzn PO, RPP, SLD.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-10-2011 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #28
RE: QUO VADIS POLSKO
(07-10-2011 13:19 )Scott napisał(a):  Kaczyński ... przekaz stał się dużo bardziej czytelny, oddzielony od niejednokrotnie niepotrzebnych słów.
to Angeli Merkel? Oczko
myślę, że tym kompletnie niepotrzebnym (w tym momęcie ) i nieczytelnym tekstem odebrał PISowi 5% poparcia i skazał na przegraną
Nie będę głosował na PIS z Kaczyńskim, będe wybierał mądrych i uczciwych ludzi bez względu na przynależność partyjną

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
07-10-2011 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #29
RE: QUO VADIS POLSKO
A cóż ty chcesz od tego tekstu? Zresztą czytałeś go - czy wiesz o nim tylko od manipulatorów?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-10-2011 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #30
RE: QUO VADIS POLSKO
Możesz mi pokazać sondaż który realnie w granicach błędu statystycznego oddawałby wynik głownych partii w Polsce? A co do Angeli to no- powoływano się na słowa które nie padły, no i za to posypały się decyzje personalne bo nie można przecież tak się zachowywać >> http://niezalezna.pl/17343-gugale-ukaran...ie-hofmana a to że zostawia się coś ocenie historyków i politologów? Po prostu była taka potrzeba aby polepszyć nastroje w byłym bloku wschodnim, a co w tym obraźliwego nie wiem.



"Nie będę głosował na PIS z Kaczyńskim, będe wybierał mądrych i uczciwych ludzi bez względu na przynależność partyjną" Jedno przeczy drugiemu, PiS ma choćby najwięcej kobiet profesorów ze wszystkich opcji na listach.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
07-10-2011 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów