Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agresja u kobiet w ciąży
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Agresja u kobiet w ciąży
(10-10-2011 18:34 )spioh napisał(a):  
Cytat:Teściowa na moje "kwękanie" odpowiadała: "nie kapryś, to jest normalne, jak słońce" I odtąd wolałam milczeć, zresztą, co by mi to dało? Nic.
kwestia charakteru. niektóre kobiety na taki tekst tym bardziej wpadłyby w furię (nawet nie będąc w ciąży xD)
lubię to Oczko
Cytat:Annniko, naprawdę nieznana mi była jakakolwiek furia, o czym czytam ze zdziwieniem słowa twojego postu.
swoja drogą poziom " agresji" w ciąży zależy tez od tego jak kobieta wcześniej przechodziła PMS - kiedys czytałam o tym
Cytat:Jeżeli na coś takiego się zapowiadało, brałam się w garść i nie traciłam sił - na - wg mnie działanie bez sensu (krzyczenie, kopanie, bicie itp.)
To super.
Moim zdaniem zalezy to od kilku czynników, podejście domowników z pewnością ma duże znaczenie, ale chyba nie bez znaczenia jest fakt czy dziecko które matka nosi jest chcianym dzieckiem, ciąża ciąży nierówna. Zgwałcona kobieta chwiejność emocjonalną będzie przeżywała w większym stopniu niż taka , która ma oparcie w ojcu dziecka.. i tu wsparcie kobietę przez psychologa też -tak myśle- niewiele daje, każda kobieta tymbardziej ta w ciąży ma potrzebę najzwyklejszego przytulenia, wsparcia ze strony mężczyzny. a zgwałcona kobieta tak naprawdę sama noce przepłacze i jeszcze taka rozbieżnośc między tym czego pragnie , a czego nie jest w stanie zrobić. To juz momentami emocje moga sięgac zenitu, wydaje sie że dookoła jest wiele ludzi ale zostaje sie samym ze wspomnieniami.Trudno to tłumic w sobie i nie być agresywna w pewnym sensie..
Zreszta każda z nas może sie spróbować postawić w takiej sytuacji. Nie każda kobieta w ciąży chce tego dziecka i to na "agresje" tez ma spory wpływ

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
11-10-2011 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Agresja u kobiet w ciąży - Maria - 04-10-2011, 18:24
RE: Agresja u kobiet w ciąży - bashca - 11-10-2011 00:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów