Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agresja u kobiet w ciąży
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Agresja u kobiet w ciąży
(16-10-2011 11:57 )Nicol@ napisał(a):  Czyli hormon stresowy, jak adrenalina? Jeśli dobrze rozumiem, to czasem jest potrzebne jego wytworzenie, ale tylko osobom dorosłym?
tzn?bo nie wiesz czy dobrze rozumiem pytanie. jasne że wytworznie jest potrzebne i nie tylko osobom dorosłym,co więcej nie jest on produkowany jedynie podczas zagrożenia czy stresu z czym jest adrenalina często wiązana. np glukoza,materiał energetyczny w naszym organiźmie gromadzony jest w postaci glikogenu, gdy jest większe zapotrzebowanie na glukozę organizmu, min adrenalina reguluje jej poziom we krwi. No a to nie jest zależne od wieku - z tego co wiem, no chyba że przez jakis czas wyłacznie glukagon jest za glikogenolizę odpowiedzialny

A tak poza tym sama adrenalina wpływa na kobiete w ciązy w zależności od fazy ciąż w pierwszych miesiącach powoduje skurcze macicy, ale póxniej działa rozkurczająco, tak jest też przy porodzie

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
16-10-2011 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
RE: Agresja u kobiet w ciąży
Basiu, pięknie mi wytłumaczyłaś, jednak językiem dla mnie niezrozumiałym, bo chyba, jak się domyślam, studiujesz coś związanego z medycyną? Mówiąc, że potrzebna jest adrenalina osobom dorosłym miałam na myśli to, że wiele rzeczy można zdziałać przy wzmożonej adrenalinie. Tak gdzieś z mądrych ust słyszałam ?
Pomijam te sprawy związane z narodzinami człowieka, gdzie adrenalina jest też przydatna. Poza tym wyczytałam coś takiego:
Poziom adrenaliny jest podnoszony poza naszą decyzyjnością i ma miejsce zawsze podczas wzmożonego napięcia psychicznego. To jest naturalna reakcja na stres. Dodatkowo - wysiłek fizyczny połączony z silną motywacją psychiczną podnosi znacznie poziom adrenaliny. Przykładami są udział w zawodach, czy egzamin lub ze skrajności - stres wywołany wypadkiem komunikacyjnym. Poziom adrenaliny jest regulowany przez ogromną liczbę czynników i nie ma najmniejszego sensu podnoszenie jej poziomu w sposób sztuczny. To zaburza zdolności regulacyjne naszego organizmu i może spowodować nieprzewidziane i niekorzystne skutki.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
19-10-2011 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów